Да поговорим за подовите настилки в кухнята!

  • 13 356
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 884
Ние навсякъде сме с ламинат. Грешка-точно пред мивката, ламинатът се поизтри по ръбовете-там, където са снаждани дъските. Дали е заради лекото наводнение от спукан сифон, дали защото не съм от най-внимателните домакини, ама си е вече за смяна, а е слаган преди около 5 години, и е от доста високо качество.

# 76
  • София
  • Мнения: 794
А някой ще даде ли инфо за корка от опит Simple Smile Т.е. доволен, недоволен...

# 77
  • Мнения: 491
хм, коркът като подово покритие- момичета дайте отзиви. Вилиан той може ли да "оцелее" във всекидневна, трапезария, там където има много хора?

А някой ще даде ли инфо за корка от опит Simple Smile Т.е. доволен, недоволен...

Преди десетина години нашите поставиха корк на пода в коридорите и на 2 от външните стени в 2 стаи. Сами си го направиха. Пода е с коркови "плочи". Не е мръднал, а все пак говорим за помещението, което според мен е най-натоварено - целият поток от хора минава от там. От външната врата по корка, където е и обущарника и после всеки поема за където е дошъл (щото у нас движението е много и постоянно). Освен това е много уютно и приятно за стъпване. На този корк отгледахме и един ротвайлер, а нали се сещате колко пиш и ако понесе това приключение Joy.

Ние с малкото и голямото слънце скоро ще се пренасяме в нов апартамент, но по стечение на обстоятелствата няма как да сложим корк Confused. Но по-натам вероятно ще Simple Smile.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 402
А някой ще даде ли инфо за корка от опит Simple Smile Т.е. доволен, недоволен...

Преди около 12-15 години, семейстовто на леля ми, с което живеем в една къща, си сложи коркови плочи в хола, около 35 кв. м. е. С всичките тежки мебели и библиотеки отгоре не е мръднал! А сме правили зверски купони още от младини:)

# 79
  • Мнения: 884
И аз много го харесвам, но когато обзавеждахме, по спомен-причината да си остана само с харесването май беше цената.

# 80
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Мелодия ,би ли споделила,има ли изисквания за поставянето на корк , защо /ако не е лична причината ,разбира се/ вие няма да поставяте в новия апартамент Thinking

# 81
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Забравих да напиша,че за кухня може да се съчетае гранитогрес около кухненския кът,и ламинат около мястото за хранене .....в нас поне е така и не съжалявам ,че реших да е този вариант Wink

# 82
  • Мнения: 491
Мелодия ,би ли споделила,има ли изисквания за поставянето на корк , защо /ако не е лична причината ,разбира се/ вие няма да поставяте в новия апартамент Thinking

Не знам какви изисквания за поставянето има. Доколкото помня нашите го лепиха с някакво специално лепило и гумени чукчета. Това е по спомени и дано не греша. Ще питам мама като се чуем за повече подробности.

А ние няма да слагаме корк защото апартамента е с довършителни работи по договор и вече няколко неща, които искахме да направят ни ги отказаха с обяснението, че не можело да се направи. А това не е вярно. Лошото е, че ако искаме да стане както ние го виждаме трябва с нанасянето да започнем да разбиваме, а то ще е новичко Rolling Eyes. За съжаление не можахме по отрано да се погрижим за вида на дома тъй като още не беше наш нотариално. Бе историята е много заплетена. Сега следва борба за нивото на мивките, защото ние ги искаме на по-високо от стандарта. Искаме и вградено казанче, но ни казаха, че можело и да не стане #Cussing out. Та по подобни причини няма да сме с корк.

# 83
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Значи нашата стая е дневна с бокс и трапезария.Цялото помещение е с корк.Лепи се с лепило и с гумен чук както е казала Мелодия.Ние си взехме натурален корк без покритие/така ни посъветваха и не съжалявам/.След като го налепихме го лакирахме  с лак 2 ръце.Абсолютно не е мръднал вече 3-та година.Почиствам само с влажен парцал/предполагам,че може и с препарат за дървени подове/.Плюса му е и това,че при падане на чаша- тя не се чупи,а настилката не се надрасква.Трябва да снимам и да пусна снимки.
Навремето имаше голямо разнообразие на цветове.Моята кухня например е зелена/млечно/ и си пасва перфектно с корка.
За цената-ами да ви кажа честно скъпо е,но като си направиш сметката не е така в действителност.Например другите ми стаи са с паркет първо качество,платих и за лепенето на паркета+цикленето+лакирането и въобще излезе че е по-евтино с корк.Освен това няма прах от цикленето,чакане поне 14 дни паркета да престои в стаята,в която ще се слага и прочие неудобства.Да не говорим ,че корка винаги можеш сам да си го налепиш или лакираш.А пък ако ти омръзне някой ден/в което се съмнявам/ можеш да сложиш отгоре каквато си поискаш друга настилка,а той ще играе ралята на шумо и топлоизолатор.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 16:30 от Вилиан

# 84
  • Мнения: 294
ние сме с гранитогрес - не е много лъскав, светло сив на цвят - нямам проблеми с миене или каквото и да било
доволна съм newsm10

# 85
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Сега,малко въпроси за корка:
-каква е разликата м/у натуралния и другия/неясно за мен наименование/корк?
-на външен вид различават ли се 2та вида?
-има ли разнообразие от цветове?
-и ако някой знае във Варна къде да видя на "живо"корк МОЛЯ да ми каже Praynig
-случайно за актуални цени на кв.м.?! Blush
Мелодия ,съчувствам ти искрено за разправиите с майсторите.......много е гадно,от личен опит знам ooooh!
Вилиан ,много,ама много ще съм ти благодарна,ако пуснеш снимки на пода във вас HugБлагодаря ти за изчерпателната информация

Наистина сериозно се замислям в новия апартамент дали да не "постеля" с корк Thinking

# 86
# 87
  • гр. София
  • Мнения: 252
Момичета като чета отзивите, все повече и повече се замислям дали да не си сложа корк в хола. Единственото притеснение ми беше дали той не се наранява лесно, рони ли се, може ли да бъде изчоплен от палави ръчички  Laughing..? Има ли разнообразие в цветовете?

# 88
  • София
  • Мнения: 1 402
Момичета като чета отзивите, все повече и повече се замислям дали да не си сложа корк в хола. Единственото притеснение ми беше дали той не се наранява лесно, рони ли се, може ли да бъде изчоплен от палави ръчички  Laughing..? Има ли разнообразие в цветовете?

Здравей, Колийн:) Плочите корк, които се използват са настилка имат специални лакови покрития и т.н., които не му позволяват да се рони. Не се наранява лесно. Аз съм виждала разнообразие от цветове, включително са докарали и цвят клен, на клик плоскости като паркет, но мисля, че това беше от технчиески корк. Хубаво е да посетите магазичне за корк и да видите, разпитате на място.

# 89
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Мелодия ,много благодаря за сайта  bouquetКато видях,ми не е толково скъпо....от порядъка на 40-50 лв.м.кв.Ами то и качествения гранитогрес е на такава цена Peace

Общи условия

Активация на акаунт