Лекарката или аз трябва да настояваме за иследвания?!!!!!!!!

  • 2 598
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 293
Здравейте момичета!!! Не намерих някоя подходяща тема където да не спамя и реших да пусна нова темичка. Касае се за следния казус. Аз и приятеля ми искаме бебче, 6 месеца правихме не толкова съсредоточени опити но все пак опити. През това време аз като ходих при доки и споменах,,че искаме бебе,, . После тъй като имам много болезнен цикъл двете по взаимно съгласие решихме да вземам хормонални теблетки ( Ясмин ) от които съм много доволна. НО ... аз искам да ги спирам вече и да почваме пак с бебчето, всеки път като отида и казвам,че искаме вече да бебеправим , а тя нито ми дава съвет , нито ми пуска изследвания, нито ме насочва към нещо, та дори и с гъбички си ходя  и не може да ме излекува - това е твърде безотговорно. Ето от това се породи моя въпрос. Аз ли трябва да си искам всеки вид изследвания,които съм научила от някъде че трябва да се правят, аз ли трябва да и кажа,, Илекувай ми гъбите за да мога да започна с бебчето??? Кой поема инциативата при положение,че всеки път и казвам че искам бебо ???? newsm78

# 1
  • Мнения: 135
Мила, в твоя случай инициативата я поемаш ти - Смяна на лекаря му се вика. Докато не намериш такъв, който ще ти обръща внимание - иначе какъв е смисълът да ходиш въобще?
Иначе в общия случай - те сами трябва да ти назначат изследвания според оплакванията или факторите, които се появяват и влияят при теб самата. Ти може да си питаш дали едно или друго не трябва (макар че понякога ако питаш твърде много може да подразни лекаря, така че е добре да е умерено) или за информация по един или друг въпрос.

# 2
  • Мнения: 153
оооооох ох ох миличка бях в абсолютно същата ситуация преди 6-7 годинки докато не открих моята докторка  doctor ...Значи според мен
1 - СМЕНЯШ ДОКТОРКАТА  smile3513   тяяяя тая твоя докторка е опасна за здравето бе  Shocked махай я докат не ти е навредила  Wink
2 - ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯТА - след като намериш някой друга /друг  доктор/ка като за начало ще си искаш да ти пусне цитонамазка,микробиология и тест за хламидия (особенно последния направи че хламидията запушва тръбите а се лекува лесно с антибиотик  Wink )
аз първите две изследвания си ги правя профилактично  Simple Smile
ами това е за сега миличка  Hug ако нещо съм пропуснала нека и другите момичета добавят  Hug  Peace

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 10:54 от ashanti79

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
И аз съм в същото положение , и съм на мнение ,че смяна на лекаря е най-доброто решение , но с кой   newsm78
Извинявам се ,че в твоята тема ще попитам , но не исках ад пускам нова.
Имам редица положителни тестове за бременност   и все пак настъпва цикъл.
Докторката ми знае и не си мърда пръста , измъква се с изречението - тест преди закъснение не се прави. НО, аз искам някой да ми обясни какво се случва , от какво са тези + тестове и пак нищо после, към какъв вид специалист да се обърна , опитвам вече 2 години, и  имам над 10 цикъла с положителен резултат. Моля дайте съвет Hug

# 4
  • Мнения: 153
casablanka охх душо ами има много момичета в форума от  София нека те кажат от кого  са доволни  Wink  ...МОМИЧЕТААААААААААААААААА ДАЙТЕ ДОБЪР ДОКТОР В СОФИЯ И ОТ ВАРНААААА    да помогнем на casablanka и AGAPH  Hug Hug Hug

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 14:50 от ashanti79

# 5
  • Мнения: 3 621
аман от безотговорни лекари, естествено че тя трябва да ти насрочи изследвания, нали затова ходиш на лекар, моя съвет е да я смениш веднага и дано попаднеш на по-отговорен лекар , и ти пожелавам скоро да ни се похвалиш че си видяла двете чертички

# 6
  • Мнения: 293
 Heart Eyes Много се радвам,че ми пишете момичета. Само че аз съм от Варна и наистина бих се радвала да чуя за някой  наистина заинтересован от работата си доктор. Изчетох целия пост за доктори във Варна и все още не мога да реша при кого да отида. Тази лекарка при която ходя също беше с много горещи препоръки , много добра била и т.н. . Назначи ми диагноза ,, гъбички,, без даже да ми пусне грам изследване , тръшна ми една рецепта за 150 лв и пак съм на същия хал. Още повече че и казах няколко пъти,че искам бебе. Не знам но май наистина ще трябва да я сменя !!!! за Георгиев от АГ Варна чух най много положителни отзиви и може би на него ще се спра. .....

Не мога да си обясня как една бъдеща майка се рови в нета и сама търси решения сама търси необходимите изследвания отива при лекаря и сама заявява какво изследване иска.... да не говорим че после я ти го разчетат правилно я не и при всеки който отидеш с тия изследвания ще ти постави различна диагноза, направо ми се уплаши окото момичета..... Не знам накъде...

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Скъпа - аз правя същото ! Rolling Eyes- ровя се в интернет.
Защото не мога да повярвам на думите на лекарката си - "КУЦ ТИ Е КОНЯ" нищо ти няма , а аз да виждам с очите си ,че има оплождане, но няма задържане. Просто нямам думи. Еми ще търсим какво да ти кажа , аз вече се замислям за Токуда - уж скъпа , уж специалисти , дано и да взимат под внимание проблемите на пациентките си.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 559
Казабланка, това, което казваш е определено нещо, на което би следвало да се обърне внимание... Препоръчвам ти следните лекари:

1. доц. Асен Николов - Майчин дом  - много добър лекар (моя доктор от 15 години);
2. д-р Лазарова - Токуда - също много добър лекар (лични впечатления);
3. д-р Диков - Токуда - също много добър лекар (също лични впечатления);
4. д-р Манчев - Майчин дом - по мнение на майки тук във форума;
5. д-р Дяволов - Майчин дом - по мнение на други лекари и майки.

Не бих казала, че в Токуда е супер скъпо..., нормално е... Аз ходя и при още един лекар, при който цените са тройни на Токуда.

Късмет ти желая, миличка!  Hug И кажи кого си избра  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 248
За съжаление в днешно време все по-малко гинеколози поемат инициативата сами. Най-лошото е, когато например видят че има течение и за да си спестят изследванията, направо назначават лечение без дори да се знае причината. За тях така е по-лесно, а за нас естествено губене на време. Аз съм на мнение, че лекарите трябва да ръководят целия процес до намиране на конкретната причина за проблема, но трябва да отбележа и немаловажния факт, че в момента няма достатъчно добри специалисти в случая за проблема стерилитет и не са наясно какво е необходимо и в какъв ред да се направи. Затова е много важно всяка двойка решила да потърси медецинска помощ след достатъчно безуспешни опити да попадне на точния човек. Имено и тази е причината непрекъснато да се ровим, да четем, да учим дори, за да сме подготвени когато отидем на лекар и да сме поне донякъде сигурни, че няма да ни размотават.
Казабланка, миличка-правила ли си имунологични и генетични изследвания?

# 10
  • Мнения: 293
Да Кате напълно си права но тук даже не говорим за сериозния проблем ,,стерелитет,, ! Тук говорим за една не толкова безобидна но все пак по-леко заболяване ( ако мога така да го нарека ) , а именно някаква инфекция или бактерии,които ако се лекуват и изследват правилно могат да се премахнат. Но ако не то тогава клиниките по стерелитет  ще имат все повече работа. Ако сега не си намеря свестен лекар който да приеме проблема ми за достатъчно сериозен , нали шансовете да остана без дечица се увеличават драстично , колкото и да е нелекуваната инфекция хич не е невинна....
Много ме е яд. Чудя се вече при кого да отида. В петък съм си записала час пак при ,,моята,, ще настоявам за микробиологично изследване и цитонамаска и ако и тоя път се изложи просто я сменям . .....

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Каз, насочи се към клиника по стерилитет и към имунологични изследвания Peace

# 12
  • Мнения: 4 589
Аз също бих ви посъветвала да се насочите към клиники за стерилитет, никой не е казал, че имате такива проблеми, но там най-добре ще ви кажат с кои изследвания да започнете и няма да ви загубят времето.

Аз за Варна не мога да кажа, но в София съм ходила при д-р Коларов, Майчин Дом с направление, доста изследвания правихме, но след време се насочих към д-р Владимиров, сега съм пациент на д-р Стаменов.

Аз също мога да потвърдя за д-р Манчев, бях при него на преглед, 2 мнение, все пак е в Патологията.

Успех момичета, дано си намерите вашия лекар и той да ви реши проблемите. Само ви съветвам да не губите много време, аз така изгубих 3 години.

# 13
  • Мнения: 144
За Варна не знам, но за София аз бих препоръчала д-р Власова - аз съм доволна от нея и д-р Стаменов - не съм ходила при него, но имам приятелка, която е страшно доволна, а и като цяло отзивите за него са положителни.

Иии..като цяло - сменяйте ги тия лекари при такова отношение, аз направо не знам какво просто правите при тях, трябва да се сменя докато не се намери онзи, който просто е Вашият Лекар...и е наистина с главно Л.

# 14
  • София
  • Мнения: 721
а защо пък ти е изписала хормонални хапчета за болезнена менструация. Това няма нищо общо с хормоните, въпреки че при приемането на противозачатъчни няма болка по време на цикъл. Аз имам същия проблем. Никога не съм се лекувала по подобен начин. След нормално раждане вече нямам подобни силни болки. Доколкото знам от разни курсове за раждането - проблема с болезнената менструация е физиологичен, а не хормонален - затова е и възможно да намалее след нормално раждане - просто вече веднъж е имало изглеждане на шийката на матката.

С две думи - смени си лекаря. Според мен не си ти тази, която трябва да иска изследвания, иначе за какво ходиш на преглед. Преценката е на лекаря.
Ти нито си длъжна нито пък може да знаеш какво точно лечение, какви изследвания и тн.

Препоръчвам ти моята докторка - тя ми помогна и да забременея., всички изследвания бяха нейна инициатива, включително след това проследи бременността и ме изроди ( нормално, без нито един шев) - Д-р Джонгова, мед. център Лора на бул. Ботев.

Пожелавам ти бързо справяне с проблемите.

# 15
  • Мнения: 293
Pouh би ли ми дала по точни координати телефони , работно време ? Предполагам ги видяла ,че съм от Варна ?Благодаря ти предварително!!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 721
Да разбира се.

не съм видяла обаче, че си от Варна.....съжалявам

Моята докторка е в София, но все пак ще ти дам координатите й. 02/9530580 - това е телефон, на който може да си запишеш час за нея - д-р Джонгова. Имам и мобилен -  0888231895. На мобилния не се записват часове.

успех.

# 17
  • Мнения: 293
Мерси все пак Pouh !!! Wink

# 18
  • Мнения: 7 716
AGAPH, избери си от препоръчваните лекари някой обикновен гинеколог и поискай да се излекуват гъбичките ти.

# 19
  • Мнения: 293
Лали ти от Варна ли си ? Именно това ще направя . Днес имам за последно час при ,,моята,, и съм в търсене на нов лекар но все още на етап проучване. За сега клоня към д-р Георгиев от Аг-то , прочетох много хубави неща но да видим....
БЛАГОДАРЯ ТИ ! Hug

# 20
  • Мнения: 293
Pouh здравей. Имам ужасно болезнен цикъл ( може да е дисменорея а може да е и най-страшното-а именно ендометриоза)-това са мои диагнози , според лекарката нямам ендометриоза но като се има впредвид колкото съм доволна от нея това остава под въпрос.Изписа ми Ясмин за болезнения цикъл, повечето лекари така го лекуват- в случая аз съм доволна първо,защото наистина се оттървах от неистовите болки,второ,защото знам,че след спирането им вероятността за забременяване в първите месеци е голяма ( след толкова подтискана овулация) и трето,защото ако се окаже ендометриоза при нея също единия вид лечение е хормонален . Та комплексно.За сега нямам странични ефекти, смятам да ги пия още малко и да почваме да действаме наново за бебче..... newsm30

# 21
  • София
  • Мнения: 721
AGAPH радвам се, че Ясмин ти помага, ползвала съм го като противозачатъчно. Дано все пак да нямаш хормонални проблеми.
При мен, както писах беше болезнен цикъл ( преди да родя), но явно не толкова колкото твоя, защото никога не са ми поставяли каквито и да било диагнози от този тип.
Просто ми стана странно, че без доказан хормонален проблем, лекуват по този начин болезнен цикъл. При мен проблема беше друг. 
Иначе, аз също спрях Ясмина, с идеята за второ, така че пиша колко по-бързо става след като съм го приемала повече от година  Laughing
 

# 22
  • Мнения: 293
Pouh а ти за какво ги пи Ясмина ? И от колко време си ги спряла ? Ти от къде си всъщност? Blush. Аз днес бях при доки,взе ми секрет за излседване заради гъбички и странно ми стана ,че каза, че можели сме да правим бебе въпреки гъбите и че нямало проблем да стане бебето?????????????? Много ме узадачи!!!!!!!!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 248
AGAPH-ти май наистина трябва да смениш докторката. Всяко едно влагалищно възпаление може да окаже проблем по време на бременността или раждането и затова веднъж открито трябва да се лекува незабавно (дори и обикновените гъбички)... А ендометриоза така лесно не може да се каже има ли няма ли, при съмнение се диагностицира с "поглед отвътре", напр. с лапароскопия. На ехограф или с мануален преглед не е възможно да се открият едометриозните огнища.
Тичай при друг лекар час по-скоро и започни от най-елементарното, лечението на гъбичките, след като разбереш от какво естество са.
И успех!!!

# 24
  • Мнения: 36
Здравейте, аз имах същия проблем, отидох на преглед с идеята, че след като ще правим бебе трябва да разбера дали нямам някакви проблеми. Обясних го на лекарката тя ме прегледа и ми каза че млада и нямам нужда от никакви изследвания. Да сме правили опити поне 1 год. и ако нестане тогава. Добре че я попитах за филиева киселина, че и това нямаше да ми каже. Аз също съм от Варна и уж вапросната лекарка е много препоръчвана. Ама не ми допада варианта,че ще ми направи изследванията които трябвало като стане бебето.  Confused Ако някои е попадал на отзивчив лекар който да не прави преглед за 5-6 минути, да го сподели и с нас.   

# 25
  • Мнения: 293
Buminka здравей ! Heart Eyes

Аз между другото вчера ходих при нея ( казва се д-р Мирчева,работи е ниската сграда в Аг-то и много много ми я препоръчаха,тя обяснява всичко,което те интересува,вчера ми взе секрет заради гъбичките и каза да изчакаме резултата за да видим как ще ги лекуваме.Струва ми се разбрана и не знам какво да правя. Надявам се този път да се оправя. Не знам защо твърди обаче че гъбичките не пречат бебето да стане ? Уговорихме се за изследванията. Ако искаш ще ти дам координати-може пък да излезе свястна,ако искаш да пробваш?

# 26
  • Мнения: 36
Здравей AGAPH,

Ако не те затруднявам ще се радвам да ми дадеш координатите на лекарката, особено щом си останала доволна. По отношение на гъбичките обаче лекарката ми ми каза, че задължително трявба да са излекувани преди бебеправенето. Това беше и единственото изследване което ми направи и като видя че няма проблеми явно реши 4е от други изследвания нямам нужда.  Но при положение че не съм доволна от нея незнам дали трябва да го приемаш за истина.

# 27
  • Мнения: 293
Buminka  лекарката се казва Наталия Мирчева, практикува в ниската сграда в двора на АГ-то . Телефона на който можеш да си запишеш час е 611234 , час можеш да си запишеш за сряда или петък ,защото през останалите дни работи в АГ-то и не приема.Иди,разкажи и точно и ясно какво искаш.Аз поне като и казах,че искаме бебе,споделих за изследванията,с които съм запозната и тя ми разясни кое иследване кога и как можем да направим,кое минава по здравна каса,кое не и така.Аз поне съм доволна, тя изражда братовчедка ми миналата седмица....младичка е и е амбициозна.Надявам се ТЯ да е ТВОЯТА ЛЕКАРКА ! Heart Eyes Желая ти успех!

# 28
  • Мнения: 293
Здравейте отново момичета! Днес ми излизат изследванията от взетия влагалищен секрет за тия гъбички. Оказа се : НЕ СЕ ИЗОЛИРА ПАТОГЕННА ФЛОРА. Какво значи това? Как може да не се изолира и в същото време да имам гъбично течение?
Моля ако някой е запознат нека се включи!!! Hug

# 29
  • Мнения: 36
На мен ми пишеше абсолютно същото на- Не се изолира патогенна флора. Отрицателно за CANDIDA. Доколкото разбрах няма нищо притеснително поне при мен беше така а и след известно време съмнителното течение си отмина.
Дано и при теб да е така.

# 30
  • Мнения: 293
Buminka ти ходи ли при моята лекарка ? newsm03
Как може да имам гъбички и да не се изолира нищо???? Възможно ли е това и каква връзка има ? От къде се пръкват тогава тия гъбички???? И сега как да продължа някакво лечение като нищо не помага а резултата е нулев ??? newsm12

# 31
  • Мнения: 4 428
Препоръчвам ти моята докторка - тя ми помогна и да забременея., всички изследвания бяха нейна инициатива, включително след това проследи бременността и ме изроди ( нормално, без нито един шев) - Д-р Джонгова, мед. център Лора на бул. Ботев.

Аз мога да препоръчам още една докторка от МЦ Лора - д-р Щерева  Peace Тя ми следи първата бременност и ми направи секциото. Сега пак се подготвям с нея за второто бебе, дай Боже  Grinning

# 32
  • Мнения: 36
AGAPH, извинявам се за тъпия въпрос ама ти сигурна ли си, че имаш гъбички. Възможно е да е някакъв друг проблема и затова и лечението не е ефикасно. Лекарката нищто ли не ти каза, или поне там от където си взе изследването. Не съм много запозната, но си мисля че ако имаше гъбички би трябвало да пише че има нещто ама да не те подведа само така си мисля.
Още не съм ходила при лекарката, немога да намеря време като отида ще пиша. Стискам ти палци наистина да нямаш нищо и спокоино да си правите бебчето  Simple Smile   

# 33
  • Мнения: 4 428
Buminka ти ходи ли при моята лекарка ? newsm03
Как може да имам гъбички и да не се изолира нищо???? Възможно ли е това и каква връзка има ? От къде се пръкват тогава тия гъбички???? И сега как да продължа някакво лечение като нищо не помага а резултата е нулев ??? newsm12

Според мен има два варианта за такъв рецултат - или лаборантката е гола-вода или течението е от друго. Ако са гъбички наистина, може да има и съпътстващи фактори освен течение - парене, сърбеж.

И аз пих Ясмин допреди два месеца. Спрях ги и започнахме с бебеправенето. Но се оказа, че ми се е появила киста  Tired И сега ще трябва да оправя първо нея  Tired
Така, че не е гаранция, че като спреш хапчетата и хоп - бебето е на лице.
При мен така се получи първия път, но сега не е било писано  Tired Но тогава бях на Логест преди това.

# 34
  • Мнения: 293
Момичета отидох първия път на лекар и констатира,че е гъбички.Започна да ме лекува ( едновременно с това бях почнала противозачатъчните.Не се излекувах. Сега като отидох пак ми взе секрет дадох си го в лаборатория ( уж точна) и резултата е,че не се изолира нищо.Мнението на лекарката е че може би заради приема на противозачатъчните не мога да се излекувам.Нямам никакво парене нито сърбеж.Сега в сайта на Ясмин - www.yasmina.bg прочетох,че при приема им цервикалната слуз става гъста и лепкава,което не позволява на спермита да преминават и си мисля дали може да е просто от противозачатъчните? Ама чак пък толкоз??? Представлява бяло без особен мирис като пресечено мляко и лепне  smile3511
Моля ви за мнения Weary

# 35
  • Мнения: 4 428
И аз, като ги пиех имах по-силно течение. Но нищо извън нормата. Но при всеки е различно.
Ами нали ще си сменяш доктора. Като отидеш при новия доктор, виж той какво ще ти каже.

# 36
  • Мнения: 293
Веси ама тва е много неприятно бе , то е лепкаво , кофти е , а и особено при и след полов акт .....
Ама на колкото и лекари да отида , след като в изследването ми пише,че не се изолира нищо всеки ще ми хвърля по една рецепта и.....до безбожие!!!

# 37
  • Мнения: 4 428
Веси ама тва е много неприятно бе , то е лепкаво , кофти е , а и особено при и след полов акт .....
Ама на колкото и лекари да отида , след като в изследването ми пише,че не се изолира нищо всеки ще ми хвърля по една рецепта и.....до безбожие!!!

Добре, тогава повтори теста в друга лаборатория. Така ще си сигурна в резултата. Ако пак няма растеж, просто е нещо друго. А какво е, само доктор може да ти каже, след преглед и евентуално назначени други изследвания.
Мога само да ти пожелая УСПЕХ с избора на доктор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт