Високо ли е кръвно 140\90 по време на бременност?

  • 7 856
  • 9
  •   1
Отговори
Да уточня, че момичето е ходило на лекар сутринта и се е сблъскало с проблемине на Здравеопазването в БГ  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Лекарят който следи бременността и казал че е високо и дал талон за хоспитализация, но нямало да могат сега да я хоспитализират, трябвало утре да иде.... Никакви излседвания не иска да и пусне, никакви лекарства, ми като е опасно защо тогава си я праща вкъщи до утре  Twisted Evil Дайте съвет за добър лекар който може да назначи адекватно лечение, а не само да си прехвърлят топката от едина на друг тези който трябва да направят нещо  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Да добавя само че е в 8-мия месец...
В действителност толкова ли е високо всъщност това кръвно и опасно ли е... Защото вече започвам да се съмнявам във всичко което казват точно тези "специалисти". Къде мога да получа информация какво се полага на бременна от КАСАТА през цялата бременност, като излседвания, ехографии и т.н.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 13:10 от abcdefgh

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Въобще да не се притеснява, моето кръвно е постоянно такова и още нито един лекар не ми е казал че е високо.

# 2
Ми изпалшили я, защото можело да и стане нещо и на нея и на бебето, да не говорим че сега от това притеснение сигурно се  е покачило и повече  Sick Не знам, аз не доумявам как може първо така да стряскат пък след това да не им пука....

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Тези  стойности са на границата.Хубаво е да се следи по -често,може да е било нещо инцидентно и да няма проблем, но ако постоянно е с такова и по високо трябва да я наблюдават.Най- важното да не се притеснява излишно. Hug

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 09:16 от jakinik

# 4
Тези стойности на границата.Хубаво е да се следи по -често,може да е било нещо инцидентно и да няма проблем, но ако постоянно е с такова и по високо трябва да я наблюдават.Най- важното да не се притеснява излишно. Hug

Не  еинцидентно, защото от месец може би казва 4е и е такова  #Cussing out #Cussing out #Cussing out, но "лекарят" не можел да се занимава да я следи, по двапъти в месеца  ooooh! и да си ходи днес вкъщи... някой знае ли д-р Райчева в коя болница работи, четох мн хубави отзиви за нея, прочетох че работи в МЦ Хестия, но само там ли...

# 5
  • Мнения: 636
Ако  най-високото й е толкова, не е страшно, доколкото съм чела, това са гранични стойности. Трябва често да се мери и да не надвишава тези стойности. В началото на бременността ми леля ми, която е кардиолог, освен че ми е и леля, ми откри при еднократно мерене кръвно 130/90 и ми назначи терапия, само АКО се надвишат тези стойности. На апарата ни за кръвно пише, че 140 е нормално, най-високото нормално. Според мен лекарят се е изплашил, че в  определени моменти от деня може да качва и по-високо от това и затова иска да я хоспитализира. Ако ставаше въпрос за мен, бих си намерила апарат и бих си го мерила по 2-3 пъти на ден и само ако отвреме-навреме ми е по-високо от това, бих се съгласила да лежа в болница.

# 6
  • Мнения: 194


 Аз бях с такова кръвно точно през 8-9месец. Консултирах се с док през седмица , а през 9-я месец всяка седмица. Изследвахме урина и пиех още от 8-ми месец Допегит/може и да не се пише така, забравила съм/ и някакво много слабо успокоително за 3-5 дена.

 Моето кръвно по принцип е 70-80 на 110-120 така, че когато кръвното ми се покачи, веднага го усещах. Лошото е, че трябва наблюдение постояно от специалист, защото в следствие на кръвното настъпват някои "проблеми"
 На мен ми правиха запис на тоновете в края на 8-ми месец и през деветия също, преждевременно предизвикахме раждането със система, защото през последния месец околоплодната течност се беше сгъстила и вече беше повече опасна от колкото полезна за бебето. Родих нормално, сръвнително бързо, сутринта бях си взела дозата Допегит и също така по време на раждането ми следяха кръвното.

 Пиша всичко това не за да наплаша авторката, просто нека обърнат сериозно внимание на кръвното на това момиче. За някои бременни, това може да са нормалните граници на кръвното, но за мен бяха доста високи и съм благодарна на лекарката си и на Господ, че запазиха бебчето ми. Наистина съществуваше опастност за него в моя случай. Сега е здраво/да чукна на дърво  Two Hearts/ 7 годишно момче.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 744
С Дияна имах и по-високо кръвно. Но според гинекологът, който ми следеше бременността това било нормално, повече кг съм била качила.
Но не е било нормално. Защото постепенно започнах да качвам кръвното. Сега непрекъснато трябва да го следя.
За мен горна граница от 140, при бременна е висока.
Но това трябва да се уточни с лекар, да се пуснат изследвания и т.н.

# 8
  • София
  • Мнения: 558
Да уточня, че момичето е ходило на лекар сутринта и се е сблъскало с проблемине на Здравеопазването в БГ  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Лекарят който следи бременността и казал че е високо и дал талон за хоспитализация, но нямало да могат сега да я хоспитализират, трябвало утре да иде.... Никакви излседвания не иска да и пусне, никакви лекарства, ми като е опасно защо тогава си я праща вкъщи до утре  Twisted Evil Дайте съвет за добър лекар който може да назначи адекватно лечение, а не само да си прехвърлят топката от едина на друг тези който трябва да направят нещо  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Да добавя само че е в 8-мия месец...
В действителност толкова ли е високо всъщност това кръвно и опасно ли е... Защото вече започвам да се съмнявам във всичко което казват точно тези "специалисти". Къде мога да получа информация какво се полага на бременна от КАСАТА през цялата бременност, като излседвания, ехографии и т.н.

Не разбирам къкъв е проблемът - даден й е талон за да да постъпи в болница. Състоянието й не е спешно и не налага приемането й веднага. Изследвания ще й направят в болницата ако преценят че е необходимо и ще я оставят на лечение и наблюдение там. 
Всеки случай в медицината се разглежда сам за себе си и думи от сорта на  "на мен така.... при мен така..." са празни приказки. Иначе нямаше да има лекари а тази "дейност" щеше да върши кварталната фризьорка например. Joy
А колкото до това за "здравеопазването в България", първо човек трябва да е запознат с нещата извън страната, и после да се изказва толкова компетентно.  smile3503

# 9
  • Мнения: 124
Моят съвет е постъпване в болница утре рано рано сутринта.Като лекарство ДОПЕГИТ,може да се приема от бременни  до 6 таблетки дневно.Задължително изследвания на стерилна урина.А дотогава да си приготвя багажа за нея и бебо.Не искам да ви плаша,но минах по този път и слава богу извадиха бебето навреме 5 седмици по рано от термина ,но сега и двамата сме добре.Постъпих  в болницата на следващия ден след като откриха проблема ,пет дни ни наблюдаваха и на 5-тия съсвем внезапно тоновете се загубиха ,5 минути след това бях в операционната и след два часа си имах бебенце. Преклампсията /високото кръвно при бременни /е опасно и за двамата,затова се налага хоспитализация и наблюдение два-три пъти дневно.За повече информация погледни в недоносени деца.Доста от тях са се появили по рано именно по тази причина,но са живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт