142 ОУ в кв.Борово

  • 79 182
  • 267
  •   1
Отговори
# 15
Първо да се извиня че давам мнение по въпроса толкова късно.В момента уча в 142 и кой по-добре от мен може да каже какво е положението там.Само искам да кажа че училището е много добро.Тази година дори беше одобрено от специална програма.Дават и възможност на децата да публикуват свои стихотворения,разкази в училищния вестник.Много извън класни дейности,екскурзии.Аз лично съм много доволна.Там намерих много причтели... Grinning
И моля не подценявайте мнението ми само защото съм на 13.. Rolling Eyes Wink

# 16
А някой дали може да ми каже нещо за учителките в това училище, които водят втори клас?

# 17
  • Мнения: 106
от всичките противоречиви мнения не ми стана много ясно към днешна дата. да запиша ли детето си в предучилищна /на следващата година може би и в 1 кл./ в 142-ро или да го оставя още една година в детска градина. Моля, помогнете със съвет.
Аз съм учила 11 години в 142-ро, но от тогава изтече толкова вода.

# 18
  • София
  • Мнения: 403
Ако детската градина е добра, детето със сигурност ще получи необходимата подготовка и според мен не е необходимо да се записва в предучилищна група в училище. Синът ми се явява на тест за 1-ви клас в 142 у-ще и учителките се учудиха къде така добре са го подготвили, а той беше в предучилищна група в квартална детска градина в Надежда. Дори си мисля, че в детската градина подготовката ще е по-добра а и детето и родителите ще са по-спокойни.

# 19
  • Мнения: 1
Oh,koito vi e govoril,4e 142-ro e lo6o u4ili6e,opredeleno luje,za6oto 2-ro kato nego NQMA!Az ne moga da razbera kakvo tolkova se kosite kude da go zapi6ete-ami estestveno,4e v kvartalnoto u4ili6e!Mnogo dobri u4iteli i decata sa strahotni!Celiq mi vipusk otide v nai-hubavite gimnazii,taka 4e ne mi govorete ,4e ne podgotvqt...A otnosno 20-to...ima si reputaciq na nai-dobroto u4ili6e,za6oto ne gonqt u4enici,a gi karat sami da napusnat kato gi zapla6vat s2-ki za godinata...E, v 142 go nqma tva!

# 20
  • Мнения: 1
geriandiр аз записах дъщеря ми за предучилищна в 142. Срещнах се с едната учителка - Славка Димитрова и ми направи добро впечатление. Млада е, усмихната, позитивна, изпрати ми смс кога започва записването (не че е нещо кой знае какво, но все пак) и като цяло останах в добри впечатления.
Поставила съм си за цел през тази една година в предучилищна да разбера повече за учителките 1-4 клас и да се ориентирам коя е по-добра... освен това винаги мога да разпитам родители на деца, които догодина ще бъдат 4ти клас да ми препоръчат също учителка, при която да запиша дъщеря ми в 1 клас.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 62
На мен би ми било интересно някой да сподели мнения за другите две боровски училища - 34-то и 36-то. За сега се записахме в предучилищната група в детската (67-ма), но за догодина трябва да измислим училището. Проблемът е, че живеем от другата страна на Дойран и до 34-то и 36-то се стига без да се пресичат големи улици. Сега в градината го вземаме и водим, но на училище в един момент ще трябва да тръгне сам, предпочитаме да не пресича големи улици.

Та ще ми е интересно да чуя мнения за 34-то и 36-то, благодаря предварително!

# 22
  • Мнения: 7 821
Има си теми и за двете училища. В тях ще прочетете отзиви. Тази е за 142  Wink.

# 23
  • Мнения: 62
Моля да ме извините, не съм се изразила добре. Не търся толкова мнения, колкото сравнения на въпросните две училища със 142-ро. Т.е. нещо като  "142-ро има еди какво си, а 36-еди какво си." или "34-то му липсва това и това, което в 142-ро го има"

# 24
  • Мнения: 106
скъпи мами, аз взех вече своето решение. и малчо съдейства. подадохме молба в 142-ро за предучилищна и есесента живот и здраве сме предучилищна в училище. сметнах, че е по-добре да има плавен преход между детска градина и училище. сега приемат молби, а записването е в края на май. Hug чувствам се облекчена и удовлетворена от взетото решение.

# 25
За мен училището е страхотно.От 1 до 4 клас най-добри учителки са г-жа Жулева и г-жа Новакова. От 5 до 7 клас като колектив най-добри учители са г-жа Колипаткова,г-жа Гелева и г-н Ковачки. Те винаги ще искат да те вкарат в правилния път,без да искат да те унижават. За това,че големи ученици пушат навън и аз съм ужасно против.За жалост тези ученици са от гимназията и няма какво да се направи.Може би минус на училището е малкия физкултурен салон,но мога да кажа,че и 2те учителки по физическо са уникални.За отдих организират страхотни зелени училища,морета и екскурзии до Витоша и др. планини. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 401
Първо да се извиня че давам мнение по въпроса толкова късно.В момента уча в 142 и кой по-добре от мен може да каже какво е положението там.Само искам да кажа че училището е много добро.Тази година дори беше одобрено от специална програма.Дават и възможност на децата да публикуват свои стихотворения,разкази в училищния вестник.Много извън класни дейности,екскурзии.Аз лично съм много доволна.Там намерих много причтели... Grinning
И моля не подценявайте мнението ми само защото съм на 13.. Rolling Eyes Wink


Тъъпо, господжа, тъпо.  Rolling Eyes
Както някой по-горе беше споменал - обикновено малко квартално училище - селски тип. За хора без кой знае какви претенции и амбиции.  Но и това си има своите предимства.

# 27
  • Мнения: 4
Безкрайно съм доволна от 142 училище. Двете ми деца учат там. Учителите са много отговорни, внимателни  и негативите, които чета за това училище не отговарят на истината. Знам, че децата, напуснали 142 ОУ  по някаква причина се връщат обратно. По всяко време, а не само на родителската  среща, можеш да разбереш, как е твоето дете, има ли проблеми. Няма някакви особени проблеми и с поведението на учениците. Когато съм идвал да си прибера детето, винаги бях посрещнат учтиво, изслушан внимателно и не съм забелязал децата да псуват, как то написа някой. Нима това е нещо невъзможно в наше време, след като някои родители го правят в къщи. Освен това, в това училище няма цигани, което също не е маловажно. Когато стана  време да записваме децата ни за училище, аз нито за миг не се замислих за друго учебно заведение. И още ми направи впечатление чистота в сградата и в стаите.

# 28
  • Мнения: 4
АКО  ИСКАТЕ ПОВЕЧЕ ДА РАЗБЕРЕ ЗА 142 ОУ ,    ПОГЛЕДНЕТЕ САЙТА  - 142 ОУ.orgКойто мисли, че училището е квартално и селско, много греши. Всяка година учениците от среден курс от 5 до 7 клас се явяват на олимпиади и състезания и показват отлични резултати. Учителите в среден курс са много добри .


# 29
  • Мнения: 106
благодаря, LEOPARD за сайта на училището. толкова време го търся. много ми е мило, а синът ми е във възторг, че ще учи в училището, в което е учила и мама. пред мен изобщо не е стояла дилемата в кое училище да го запиша, макар че около 142-ро "елитни" и "престижни" училища колкото искаш. но 142-ро си е моето училище. нека и синът ми в него се научи да чете и да пише

Общи условия

Активация на акаунт