За сандалките?

  • 1 615
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Мили мами,
моля простете ми, че отварям поредната тема за обувки...Търсих във форума, но не открих това, което ме интересува. А то е: какви сандалки са най-подходящи за прохождащо дете?
Прочетох статията "за избора на детски обувки" и купих на дъщеря ми обувчици на Bical - отговаряха на всички критерии. Обаче вече е лято, трябват сандалки, моля споделете вие от кои марки сте били доволни и какви критерии спазвахте при избора? Някой ползвал ли е Zetpol - струват ми се много красиви,ама ги виждам само в И-нет

# 1
  • Мнения: 27 524
Нищо специално не съм спазвала. Не робувам нито на марки, нито на цени. Гледам да са меки, да се огъват лесно и да са удобни. Купувала съм му сандалки за 120 лева, които са отивали за боклука, и сандалки за 15 лева, които са били супер. Така че не очаквай от форума конкретни съвети. Гледаш в магазина, мериш, преценяваш и това е  Hug

# 2
  • Мнения: 2 068
a какви точно трябва да бъдат   newsm78 за модела става въпрос
трябва ли да са затворени отпред или отзад

# 3
  • Мнения: 3 804
Нищо специално не съм спазвала. Не робувам нито на марки, нито на цени. Гледам да са меки, да се огъват лесно и да са удобни. Купувала съм му сандалки за 120 лева, които са отивали за боклука, и сандалки за 15 лева, които са били супер. Така че не очаквай от форума конкретни съвети. Гледаш в магазина, мериш, преценяваш и това е  Hug
аз съм взимала отворени и отпред и отзад

# 4
  • Мнения: 251
Когато проходи и купихме сандалки, които  бяха отворени само  отпред. Все пак крачето е още нестабилно и със затворена петичка обувката ми се виждаше по-стаблна, най-вече за  да поддържа глезена. Когато вече  почна да си ходи , почнахме да и купуваме такива, които са   отворени отпред и отзад.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 22:21 от ДонКихотка

# 5
  • Мнения: 9 814
Преди всичко гледам да са с висок форт, за да държи стабилно крака, с анатомична подметка и от естествен материал, за да не се поти крачето.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
за прохождащо - сподсилена (цяла петичка) и отпред със затворени пръсти, защото докато се учат мн се спъват дечицата, да не си удря пръстите...и ест мекичка подметка....

http://www.kasidabg.com/images/b2/q228l1.jpg
http://minimen.com.tr/en/20-24.html тук на последния ред първите...ама малко са ми високи....бих избирала за лятото под глезена....
такъв тип обувко сандал мисля, че е подходящ...ест не точно тази марка и точно този модел...просто като тип....

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 19:53 от Angel_Dust

# 7
  • Мнения: 698
Аз гледам да не са съвсем отворени отпред, защото моето дете много си драска пръстите. Освен това е добре подметката да се огъва лесно и сандалчето да е високо, за да е стабилно на глезена. А също така да е от естествена кожа - това са моите критерии. Марките не ме интересуват - предпочитам да купувам български обувки и за себе си, и за детето.

# 8
  • Мнения: 5 940
Когато заведох синът ми на профилактичен преглед при ортопед беше със сандали, които избрах случайно, без никакви предварителни критерии. Ортопедът каза, че това е възможно най-добрият избор за децата.  По думите му е важно  подметката да се огъва, по възможност да са от естествена кожа и да са отворени отпред и отзад, за да диша крака.
Синът ми проходи с такива сандали, не са му създавали досега никакъв проблем.

# 9
  • Мнения: 389
И аз гледам да са с петичка и пръсти, и да са по-високички!
Особено щом детенце е прохождащо е добре да са с пета и високи, за да държи стабилно крачето! А отпред с пръсти предпочитам, защото нали все пада и рита нещо, да не си удря пръстите!

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
А подходящо ли е в такива затворени сандалки да се слага крачето без чорап? Аз лично бих го приела като особено мъчително наказание, ако някой ме накара да ходя с чорапи лятото... Но пък и не бих ходила с толкова затворени обувки... newsm78

# 11
  • Монтана
  • Мнения: 220
На малката като проходи миналото лято ́и купих сандали,които бяха отворени само отпред[отзад-затворени,за да има устойчивост глезена].Сега купих отворени и от двете страни.Хубаво е според мен подметката да е мека.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 255
...моля споделете вие от кои марки сте били доволни и какви критерии спазвахте при избора?

По-добрите са кожени и с твърд форт  Peace
примерен  модел 

# 13
  • Мнения: 236
Много ви благодаря за отговорите, мили мами.
Сега обаче имам друг въпрос Mr. Green, а чорапки слагате ли, щото е толкова топло навън, а пък без чорапки ме е страх да не хване гъбички детето...

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Аз гледам да са затворени отзад, да имат ортопедична стелка и да имат.... newsm78....лента м/у пръстите, за да не я спъват допълнително. На такъв тип слагам чорап, за да не й се спари крачето заради затвореното отзад, но сандалите й ги обувам само, ако ще ходи, т.е. в количката е боса и без чорапи. Ето такъв тип:



Не гледам марки, цена и т.н. На Емма сегашните й струват 17лв и няма да изкара лятото само с тях, защото ще и омалеят скоро

Общи условия

Активация на акаунт