Монитор за слушане на тоновете

  • 7 858
  • 55
  •   1
Отговори
  • burgas
  • Мнения: 5
Здравейте!
Въпроса ми е към всички майки и бременни - бихте ли ползвали монитор за слушане и запис на тоновете на бебо.Има такива за домашно ползване със слушалки,дори може да се прави запис на диск и да му пускате музика посредством уреда?Питам,защото случайно попаднах в американски сайт за бременни,където го видях и ме заинтригува.Бил голям хит там.Аз бих го купила,ако по рано бях разбрала,защото допреди първите ритничета,а и след това ако не го чувствах ме гонеше такава параноя - не е за разправяне...Та въпросът ми е - вие бихте ли ползвали такъв уред?

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 21:39 от butty_74

# 1
  • Мнения: 9 814
Не, честно казано не бих ползвала подобен уред.

# 2
  • Мнения: 1 671
Не бих ползвала такъв уред, защото само ще ме психяса допълнително. Пък и аз не съм специалист - може тоновете да не са добри, аз как ще го разбера? Не мога да си разчитам сама записите. Радвай се на бременността и не си мисли глупости и след 28-30 г.с ходи редовно да ти правят запис  Peace.

# 3
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз също не бих си купила подобен уред, а и какво значи монитор за слушане?

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не бих си купила Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 44 098
И аз не бих...прекалено ми е Wink

# 6
  • Мнения: 959
Монитор за слушане на тонове, звучи много странно.  Grinning

Не, не бих си купила. Не мисля, че е необходимо, да притежавам такава вещ.  Wink

# 7
  • Мнения: 4 335
Не не бик си купила и мен така ме гонеше параноята,4е беше достать4но,4е ходих 1-2 пьти на седмица на видеозон и слушане на тоновете Embarassed

# 8
  • Мнения: 4 335
А би ли пуснала линк да видя какво представлява Thinking

# 9
  • Мнения: 518
Странно, но не бих купила. Доктора разбира повече от мен и предпочитам да ида при него, отколкото сама да работя с подобен апарат.

# 10
  • Мнения: 3 621
А би ли пуснала линк да видя какво представлява Thinking

аз май бих си купила

# 11
  • Мнения: 1 763
И аз бих си купила. По време на бременността ми ме гонеше голяма параноя и не бих отказала нещо, което би могло да ме успокоява.

# 12
  • Мнения: 1 900
Когато бях бременна бях взела от една позната такъв уред. Представлява устроиство с с големината на мишка за компютър/дори по-малко/ един колан за прекрепяне към коремчето, слушалки 2 бр. за майката и таткото и диск с разяснение как да се ползва.
Чува се сърцето на бебето. За мен беше приятно преживяване да слушаме сърцето на нероденото си дете. Peace

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Само, ако е в комплект с видеозон и магаре Wink

 Не бих си купила такова неща, за какво ми е!

# 14
# 15
  • Мнения: 1 336
Бих си купила, защо не? Макар че в България май не е много разпространен .....

# 16
  • Мнения: 827
Уфф и аз  бих, като се има предвид че точно това ми липсваше на бебето- а ако бях чула че не са наред... Cry А в България има ли?Веднага бих си взела.
Гледам не е много скъпо а ако има и начин да следи с колко удара в минута е (запис на тоновете) Embarassed

# 17
  • Мнения: 367
Аз бих ползвала подобен Peace

# 18
  • Мнения: 1 428
Не бих си го купила.

# 19
  • Мнения: 3 069
Ако знаех, че се предлагат тези уреди докато бях бременна щях обезателно да си го купя!
Толкова тежка и проблемна бременност карах и щях да бъда по-спокойна ако го имах.

# 20
Да, ползвах такъв уред! Но моят беше по-различен и показваше броят на ударите.
След години борене със стерилитет и неуспешни бременности ми беше животоспасяващ и помагаше да не тичам всеки път към лекарски кабинет когато минаваше много време без да усетя бебето.
Имаме записи, на моето сърце също ! Като се роди детето му ги пусках и да видите как се успокояваше на секундата и заспиваше сладко Laughing.

# 21
  • Мнения: 1 900
Не съм го виждала на Българския пазар. Този които аз ползвах беше от щатите. Peace

# 22
  • Мнения: 3 743
Да, ползвах такъв уред! Но моят беше по-различен и показваше броят на ударите.
След години борене със стерилитет и неуспешни бременности ми беше животоспасяващ и помагаше да не тичам всеки път към лекарски кабинет когато минаваше много време без да усетя бебето.
Имаме записи, на моето сърце също ! Като се роди детето му ги пусках и да видите как се успокояваше на секундата и заспиваше сладко Laughing.

За такава цел и при такива обстоятелства и аз бих си купила  Peace

# 23
  • Мнения: 47 981
Да, бих си купила!
И при двете бременности постоянно ходех да ми слушат тоновете, особено към края и като преносвах
Втората ми бременност беше доста тежка, постоянно бях на записи, знам много добре каква трябва да е сърд честота на бебетата и др подобни неща и смятам че щом такъв уред с епредлага вече и за домашно ползване,всяка  уважаваща себе си информирана млада жена ще го пожелае
какво значи "не искам да знам ако не е наред?!"
Напротив, ако се доловят ранни сигнали, че бебето не е наред, може да бъде спасено!

# 24
  • София
  • Мнения: 11 703
Не не бих си купила!Предпочитам лекар да ми каже,че всикчо е наред.Все пак не съм медицинско лице.

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
щом такъв уред с епредлага вече и за домашно ползване,всяка  уважаваща себе си информирана млада жена ще го пожелае

 Уф, ама хайде спрете вече с тези силни характеристики!Всяка уважаваща себе си млада(или стара) жена ще се замисли дали да напише такова нещо.Може пък някои да не искат да се вманиачават и да имат такъв уред.По тази логика дайте и видеозони да си купим.

# 26
  • Мнения: 47 981
Да де, па после се пълни форума с теми"Защо стана така"...ама нищо де, всеки се решава за себе си и за своето си дете
Уреда не може да с есравни с видеозон или скенер, по- скоро със силничък микрофон, така че не бих казала че е сложен медицински апарат, за който трябват специални умения, а по- скоро атракция и спокойствие за майката
С тези апарати, както и с обикнвенната акушерска слушалка, се следи сърдечната честота на плода- т нар тонове
Това е елементарен начин да се определи как се чувства бебето, практикува се много отдавна

# 27
  • Мнения: 1 021
Първоначалният ми отговор беше Не  Thinking , но като погледнах линка , а и цената, която е доста приемлива, вече отговорът е "Да" бих си купила. По време на първата бременност постоянно си мислех, че нещо не е наред.... Сега ако забременея с второ  Praynig с удоволствие бих ползвала.

# 28
  • Мнения: 2 498
Да, бих си купила Peace...и двете ми бременности бяха проблемни и ако зноех, че съществува такова нещо щях да го имам....сега за първи път научавам за него...

# 29
  • Мнения: 1 900
Това пък вече са пълни глупости Sick
"Всяка уважаваща себе си жена", Аман от неуважаващи чуждо мнение хора!
Не мисля, че е надежно средство ако с детето има проблем, все пак лекарите за това учат толкова години, то ако можехме ние да определем дали всичко е наред Joy ooooh!  Shocked Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 47 981
Мисля че всеки има право на мнение, не е нужно да се заяждаме
Уреда не замества консултацията с лекар, но е полезен и достъпен
Смятам че за много майки ще  е полезен, всяка бременна се е радва да чуе сърцето на детето си, а за някои проблемни бременности си е направо голямо успокоение

# 31
  • Мнения: 4 784
Когато бях бременна, прочетох в едно от бебешките списания за този уред, но някак си не успя да ме заинтригува и не си го купих.

# 32
  • Мнения: 1 102
и аз бих си купила подобно нещо.

# 33
  • Мнения: 1 336
Не мисля че уреда се ползва с медицинска цел, ами по-скоро за успокоение .......
Аз понякога като не усещам движение дълго време и почвам да се притеснявам дали е добре малкото човече.

# 34
Да бих го купила веднага, стига да не е над 100-120 лв.Този уред е супер, виждала съм го в англия.Малко по-голям е от мъжки юмрук, към него има колан, който обвива кръста и е с една или две слушалки - за мама и татко. Чува се как бие сърцето на бебето, а това е достатъчно понякога....Тоновете могат да се записват и после да ги пуснеш на лекаря дори...Даже имало вариант да се изпращат като прикачен музикален файл на лекарката....Ноооо ние естествено не сме дорасли за подобен вид обслужване...Ако някой знае къде се продават - да ми каже, че смятам да имам трето дете  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 745
И аз бих си го купила,защото до като бях бременна постоянно се "ослушвах" дали ритка бебка!  ooooh! Параноята е голямо нещо!Дори с мъжа ми се шегувахме тогава да си вземем от тия апарати за записи на тоновете,без да сме предполагали ,че има такова уредче!  Wink

# 36
  • Мнения: 825
Бих си купила, ако знаех че го има. Може би ако имах такъв нямаше да загубя бебето си.
Знаете ли от къде се купува.

# 37
  • Мнения: 4 784
В Ибей ги имаше. Пробвай. Сигурно и в Амазон ще може да се намери.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
На мен лично би ми действало само стресиращо- ако не успея да уловя тоновете на бебето в даден момент...

# 39
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Не съм изпитвала необходимост от такъв уред, освен това лице, което няма медицинско образование едва ли ще прецени дали всичко е наред с бебчо.

# 40
  • Мнения: 697
Аз бих купила веднага, но за съжаление не видях да се продава в БГ.

# 41
Не е нужно да имаш медицинско образование - този уред е за собствено успокоение....Вместо във всеки един момент да се чудиш - диша ли , не диша ли, бие ли сърецето му или не - слагаш го и готово...  Братовчедката ми имаше зимно бебе и беше напълняла много, беше изпаднала в депресия покрай килограмите и не и се излизаше никъде...Трябваше да се облича в студа и да ходи на лекар всеки път, когато в рамките на няколко часа не усещаше малкия да рита....
На вънка има подобни устройства, които позволяват тона да се качи на компюъра, оттам на телефона ....Луда работа Simple SmileНо пък една такава възможност е супер , а и можеш да си я качиш като тон на СМС примерно Simple Smile)))

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Тоя уред е несериозен. Я чуете нещо с него, а не. Аз си купих от 90 Евро, който е за акушерска употреба даже.

# 43
  • Мнения: 34
Според мен наистина подобен уред е за собствено успокоение, но като се има предвид понякога тревожността на бременната жена явно има защо да го има  Grinning   В момента не съм бременна, но  ако бях при всички случаи веднага бих си го поръчала  Mr. Green Така бих си спестила среднощни тревоги и какво по- хубаво за бременното коремче, ако можеш да си го чуваш какво прави Wink Но всичко е индивидуално и всеки преценява сам за себе си  Peace
,

# 44
  • Мнения: 342
Да не би да става въпрос за един уред, който изглежда като мп3 плейър?
Защото видях такъв в един английски сайт. Мама и тати сложили слушалки и слушат сърцетупа на бебо Simple Smile
Ще се опитам да го намеря.

# 45
# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 576
аз от две седмици имам такова уредче и с тати сме много щастливи да слушаме бебчо.  Flutter чуват се и движенията освен пулса му. Аз си купих един по-скъп и мощен апарат, но едно мамче от моята отчетна тема си купи точно такова и е много доволна също.

# 47
  • Мнения: 1 636
Не четох темата до края,но всеки си дава мнението,та да си дам и аz моето като една от теzи,които е имала такова чудо.  Mr. Green
Аz си го купих zа втората бременност. Бе6е приятно да слу6ам бебето. За теzи,които си мислят,че е вместо прегледите при лекар не е  Wink. Това е просто едно от многото ненужни неЩа,които обаче доставят радост по време на бременността. Ако има6 иzли6ни пари си го вzеми  Peace
 Но е по_голямо от ми6ка на ПЦ  Blush Имах като това,което butty_74  е пуснала на 1.страница. Сега видях,че има и други модели.

# 48
# 49
  • burgas
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,
ровейки се в нета случайно попаднах на такова уредче вече и в България.Зарадвах се,защото много исках да имам такова,докато бях бременна.Ето ако някой иска да разгледа - http://aukro.bg/item464294809-baby-tone-bebe-ton-monitor-za-tono … ete-na-ploda.html.
Надявам се да съм била полезна за някой от вас!

# 50
  • Мнения: 62
Уреда е интересен, но не се чува кой знае какво. Имаме такъв, бяхме си го донесли от Англия. Там също са голям хит май. Татито и каката непрекъснато бяха върху  корема ми със слушалките.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Със сигурност бих си купила, за собствено успокоение. Peace Дори в момента следя няколко в ибей и, като издебна такъв на приемлива цена, ще си взема.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз изкарах бременноста си с такъв уред и съм много доволна. Само че моя е по-скъп модел. Излезе ми към 180 лв.Сигурно ще го продам сега, защото няма смисъл да събира прах като сувенир.

# 53
  • Мнения: 417
Не,не бих си купила.Отдавна не си играя на акушерка Wink

# 54
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Да, бих си купила.
Аз се опитах да поръчам по интернет, но нямаше доставка за БГ

# 55
  • Мнения: 81
Според мен наистина подобен уред е за собствено успокоение, но като се има предвид понякога тревожността на бременната жена явно има защо да го има  Grinning   В момента не съм бременна, но  ако бях при всички случаи веднага бих си го поръчала  Mr. Green Така бих си спестила среднощни тревоги и какво по- хубаво за бременното коремче, ако можеш да си го чуваш какво прави Wink Но всичко е индивидуално и всеки преценява сам за себе си  Peace
,


 съгласна съм  Peace

Общи условия

Активация на акаунт