Топче в гърдата

  • 31 125
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
sajalqvam mnogo 4e 4ak sega pi6a,no edva sega mi ostava pove4e svobodno vreme.da naistina se okaza fibroadenom-operiraxa go predi okolo 2 meseca sega po4ti ne si li4i,vsi4ko e nared minalata sedmica bqx na pregled.blagodarq na vsi4ki za savetite.

# 16
  • Мнения: 4
Добър ден!

Аз имам фиброаденом 1см на 2 и бих искала да ви попитам при кой хирург се оперирахте, къде и кой ви диагностицира?
В момента съм пред това страшно изпитание изправена....
Благодаря за вниманието!!!

# 17
  • Мнения: 17 546
В момента съм пред това страшно изпитание изправена....
Няма нищо страшно, успокой се. Не е никакво изпитание, а просто мастна бучица. Отстраняването и е амбулаторно, и дори не изисква престой в болнично заведение.
Не пишеш от къде си, но по-горе са изредени имената на няколко специалисти в София.

# 18
  • Мнения: 227
Вчера бях на първия си мамологичен преглед Embarassed.
Установи по една малка киста- 7мм Х 4мм в двете гърди и ме посъветва да не се доверявам, ако някой хирург реши да ми ги оперира. Трябвало просто да се следят.
Какво е твоето мнение?
Ако има и други мами с подобни "диагнози", нека споделят!
И на мен така ми каза онколога- не е нужно да се оперира,а да се наблюдава.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
И аз имах фиброаденом преди години, който напипах като топче и още на следващия ден посетих лекар. Гледат те, изследват му размерите, във всички случаи фиброаденомът е доброкачествен. И често минава сам, без операция, поне така стана при мен, слава Богу. Но се наблюдава от лекар де, викат те пак на преглед, докато не стане ясно, че се е стопило.

# 20
  • Мнения: 213
Здравейте момичета,
Ще се използвам и аз тази тема за да не пускам нова. От няколко месеца изпитвам болка в гърдите. По-силна е когато нося сутиен. Днес установих, че имам и съвсем малка секреция от едното зърно. Ясно е, че ще отида на преглед, но искам да попитам случвало ли се е на някоя от вас.
И още нещо - как установявате тези бучици. Вероятно е много глупав въпроса ми Embarassed, но в момента съм се шашнала и имам чувството, че целите гърди са ми на бучки. По принцип имате ли твърд участък в гърдите си или целите са меки?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 443

По принцип в зависимост от къде си мога да препоръчам специалисти мамолози.Но не за всички градове,но за някой от тях.



Може ли да ми препоръчате специалист в Бургас?
На мен преди 2 год. ми откриха киста на едната гърда,но това беше на профилактичен преглед с ехограф от службата и не ми обърнаха никакво внимание.И аз съответно не го взех на сериозно.Но от няколко месеца насам имам силна болка,на моменти пареща в горната част на гърдата.Все се каня да отида на преглед,доста ме е страх.На какъв преглед е добре да отида-пак на ехограф или ръчен?Мъжът ми казва,че ракът не болял,ама аз вече сериозно взех да се шашкам.
Извинявам се за спама,не исках да пускам нова тема.
  bouquet

# 22
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937

По принцип в зависимост от къде си мога да препоръчам специалисти мамолози.Но не за всички градове,но за някой от тях.



Може ли да ми препоръчате специалист в Бургас?
На мен преди 2 год. ми откриха киста на едната гърда,но това беше на профилактичен преглед с ехограф от службата и не ми обърнаха никакво внимание.И аз съответно не го взех на сериозно.Но от няколко месеца насам имам силна болка,на моменти пареща в горната част на гърдата.Все се каня да отида на преглед,доста ме е страх.На какъв преглед е добре да отида-пак на ехограф или ръчен?Мъжът ми казва,че ракът не болял,ама аз вече сериозно взех да се шашкам.
Извинявам се за спама,не исках да пускам нова тема.
  bouquet

Здравейте Г-жо ще погледна дали имам имена на колеги от Бургас и ще ви ги сложа тук в нета.
Кистите представляват кухини изпълнени с течност.Хубаво е да минете един профилактичен преглед след като последния ви е бил преди 2 години и тогава са ви открили киста.След като тогава колегата не ви е обърнал внимание явно е сметнал,че няма нищо притеснително.Хубаво е в твоя случай ръчния преглед - т.нар палпация - преглед с ръце да се съчетае и с ехография.
Успокой се и не се шашкай излишно.По принцип и аз съм чувал изводите,че ракът не боли.

# 23
zdravei 4etoh za problema ti a ima6e li te4nos ot zarnoto

# 24
  • в джунглата
  • Мнения: 916
В  Бургас единствено на д-р Хрусанов може да се довериш, кабинета му е на Морска 1.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 443
Тази тема я бях забравила-ходих на преглед при А.Тодоров-при ръчен преглед не откри нищо,но при прегледа с ехограф се видя фиброаденом 5 мм на гърдата,при която нямах оплаквания.А тази,която ме наболяваше,си беше така да се каже наред.На профилактичен съм април месец,дано да не расте това нещо  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт