някой замислял ли се е......

  • 6 726
  • 118
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 414
Не мога да споря кой крив кой прав. Искам само да кажа, че ако АЗ имах медицински противопоказания за бременност, щях АЗ да взема мерки, а не да очаквам съпруга ми да го направи. За собствената си сигурност предпочитам да се погрижа сама Peace

Презерватив се случва да се скъса, със спирала също има някакъв процент риск за забременяване, за противозачатъчните също. Е, ако за всичко това си се погрижила и въпреки всичко си забременяла?

Какъв е проблема един мъж да се откаже да има деца на една възраст, на която и без това не е особено препоръчително?
Защо все те трябва да са горките и т.н?

# 46
  • Мнения: 421
55-65 години какво значение има, а и какво като има 5 деца, след 2-3 години може да поиска още, но от друга ...
какъв ти е проблема да си резнеш яйчниците?
чета ,чета и стигам до извода ,че ти си готова на ВСИчКО за твоя мъж само и само да го предпазиш него .браво на теб.да обаче приеми ,че има и други мнения и жени уважаващи себе си

# 47
  • Мнения: 1 897
55-65 години какво значение има, а и какво като има 5 деца, след 2-3 години може да поиска още, но от друга ...
какъв ти е проблема да си резнеш яйчниците?
чета ,чета и стигам до извода ,че ти си готова на ВСИчКО за твоя мъж само и само да го предпазиш него .браво на теб.да обаче приеми ,че има и други мнения и жени уважаващи себе си
Mr. Green
viks76, Labrador всъщност  e мъж. Peace

# 48
  • Мнения: 421
55-65 години какво значение има, а и какво като има 5 деца, след 2-3 години може да поиска още, но от друга ...
какъв ти е проблема да си резнеш яйчниците?
чета ,чета и стигам до извода ,че ти си готова на ВСИчКО за твоя мъж само и само да го предпазиш него .браво на теб.да обаче приеми ,че има и други мнения и жени уважаващи себе си
Mr. Green
viks76, Labrador всъщност  e мъж. Peace

 Joy Joy Joy

# 49
  • Мнения: 1 763
И на мен вазектомията ми се вижда крайна мярка, но ти си знаеш. В кръга на шегата ще кажа, че най-сигурният начин за предпазване от бременност е пълното въздържание  Mr. Green. Но мъжът ти може да е против...

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Принципно е така, но не и в твоят случай- така или иначе ти не трябва да имаш повече деца. Реши си проблема радикално.
да аз не трябва,а той може би на 55г трябва а/като най-малкото ни е на 9м/странно как така ги мислите нещата
Това си е негова работа, не можеш да изискваш от него да прави нещо, с което не е съгласен (причините може да са много). ТИ имаш проблем с това.

# 51
  • Мнения: 46 486
Такива са мъжете. Правят си сметка, че ако се разделят с теб след време и се хванат с някоя младичка, дето иска деца, трябва да са на линия.

Мен грам не ме интересуват претенциите - или с презерватив, или с нищо. Ако се скъса или нещо друго - хапче за след това. Аз също не мога да пия хапчета и да слагам спирала, за щастие мъжът ми няма нищо против да ползва презерватив.

има начини да се контролира еакулацията - има си упражнения за това, а обсъжданата  хирургическа опрерация може да има последствия и за психиката ...

Не е нужно да има еякулация, за да се стигне до бременност. По време на самия акт, много преди нея също се отделя по малко.

... какъв ти е проблема да си резнеш яйчниците?

Ами тя нали това пита, защо все ние трябва да правим нещо  Simple Smile освен това, ако става дума за семействата като цяло, по-добре е да се направи при мъжа, защото вазектомията е обратима, за разлика от връзването на тръбите.

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
viks76, защо всъщност пускаш тема за дискусия, ако не си готова да чуеш и мнения, различини от твоето Rolling Eyes

Mirama, говорех за радикални мерки за предпазване. Ако лекар ми е потвърдил, че за мене е опасно или фатално да забременявам, щях да взема мерки да съм 100% сигурна, че то ва няма да се случи, а не да очаквам някой друг да се погрижи за здравето ми Peace

# 53
  • Мнения: 421
Този мъж уж на години, а не успява ли да се контролира? Странно ми се вижда някак. Мисля, че ако има контрол над тялото си щеше да ви е мирна главата и на двамата.
 Аз не бих поискала от партньора си да направи вазектомия. Навярно и бих го разубеждавала ако поеме сам инициативата. Прекалено крайна и необратима е тази мярка за мъжете. А живота е шарен, всичко може да се случи.


има начини да се контролира еакулацията - има си упражнения за това, а обсъжданата  хирургическа опрерация може да има последствия и за психиката.
 едно от нещата които може да поработи авторката на темата е отношението към темата, към съпруга си и др.
Някои проблеми може да възникнат от неправилно отношение на психологично ниво с неблагоприятни последствия като събития.
Ако от нея искаха да си направи операция тя как би се чувствала?
"Не прави това, което не искаш да ти правят на тебе"!
от мене неискат защото има риск ,първо от двете ми секцио и второ от други манипулации за които сега не ми се говори.а иначе и аз съм питала дали е удачно.отношението ми към съпруга ми е мн толерантно ,но на него сякаш така му хареса и сега всичките жертви ги изисква от мене.е да ама не както вече писах стига толкова...а той какво отношение има към мене тогава...

# 54
  • София
  • Мнения: 6 360
защо пък форумът да е само за жени, които искат да забременеят, това да се заклеймява някой, само защото не иска повече деца е пълна простотия пък за мен.

за мен пък е пълна простотия да се изказваш по тема, която не си прочел най-напред!

# 55
  • Мнения: 421
Принципно е така, но не и в твоят случай- така или иначе ти не трябва да имаш повече деца. Реши си проблема радикално.
да аз не трябва,а той може би на 55г трябва а/като най-малкото ни е на 9м/странно как така ги мислите нещата
Това си е негова работа, не можеш да изискваш от него да прави нещо, с което не е съгласен (причините може да са много). ТИ имаш проблем с това.
а той може от мен така ли? я гледай ти......тука стаава дума и за неговото удоволствие от секса нали?така ,че и той трябва да бъде поне мъничко заинтересован

# 56
  • Мнения: 421
viks76, защо всъщност пускаш тема за дискусия, ако не си готова да чуеш и мнения, различини от твоето Rolling Eyes

Mirama, говорех за радикални мерки за предпазване. Ако лекар ми е потвърдил, че за мене е опасно или фатално да забременявам, щях да взема мерки да съм 100% сигурна, че то ва няма да се случи, а не да очаквам някой друг да се погрижи за здравето ми Peace
напшротив!искам,даже няма да се изказвам повече само ще чета...ако искате обяснения от мен тогава ще пиша.така ок ли е? Peace

# 57
  • Мнения: 4 714
а той какво отношение има към мене тогава...
След като не намира за нужно да контролира тялото си до максимум за да те предпази още повече след като и здравето ти зависи до известна степен от това, направо се чудя що за отношение има към теб.
 Нека някой мъж се изкаже, с какъв мотив би пренебрегнал здравето на жена си само и само да си направи кефа на макс ?

# 58
  • Linz
  • Мнения: 11 619
......тука стаава дума и за неговото удоволствие от секса нали?така ,че и той трябва да бъде поне мъничко заинтересован
Става въпрос преди всичко за твоето здраве. Ти го изтъкна!

# 59
  • Мнения: 421
......тука стаава дума и за неговото удоволствие от секса нали?така ,че и той трябва да бъде поне мъничко заинтересован
Става въпрос преди всичко за твоето здраве. Ти го изтъкна!
значи така...като проблема е в мен всеки да се спасява поеденично а?хубава концепция имаш за семейство няма що ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт