Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Не знам дали мястото на тази тема е тук и се извинявам предварително ако не е! Имам един въпрос относно третата година неплатено майчинство! След като свършиха двете ми години платено майчинство се върнах на работа. И сега ме интересува дали мога да си взема само ДВА месеца от въпросните 12 месеца неплатено майчинство ( до колкото разбрах 6 месеца са за майката и 6 за бащата като могат да се прехвърлят) и примерно другата година още два и така да си го взимам разпокъсано докато детето навърши 8 години. Защото до колкото ми е известно това неплатено майчинство мога да го взема докато малката навърши 8 години защото се води- неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 год възраст. Или трябва да си го взема наведнъж в смисъл и 6те месеца които ми се полагат/ Ако има някой който може да ме просветли по въпроса моля нека пише/ Very Happy
Цитирай

Бургас

Хм  Thinking не бях чула за това че може да се ползва до 8 год.Ако е така ще е добре.Ще  следя темата  Peace
Цитирай

София

Естествено, че можеш да си ползваш неплатения отпуск за отглеждане на дете на части, но мисля, че беше до 7-годишна възраст.
Цитирай
Естествено, че можеш да си ползваш неплатения отпуск за отглеждане на дете на части, но мисля, че беше до 7-годишна възраст.
Ох, сигурна ли си? Тя  малката е на две годинки и половина, но шефката не ме пуска за два месеца неплатен/ а яслата няма да работи юли и август  #Cussing out и направо не знам какво да правя/ трябва да съм сигурна, че имам право на тези два месеца неплатен от майчинството, за да настоявам пред нея/
Цитирай

София

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=293400.msg7485611#msg7485611 Можеш да попиташ тук - ще ти отговорят със сигурност.
Цитирай

София

Ох, сигурна ли си? Тя  малката е на две годинки и половина, но шефката не ме пуска за два месеца неплатен/ а яслата няма да работи юли и август  #Cussing out и направо не знам какво да правя/ трябва да съм сигурна, че имам право на тези два месеца неплатен от майчинството, за да настоявам пред нея/

Попитай в счетоводния форум, но си мисля, че работодателя ти не може да ти откаже използването на неплатения отпуск, май трябваше просто да го уведомиш няколко дни предварително. Успех
Цитирай
мерси много за линкчето/
Цитирай

София

Този отпуск вече е Неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст, като е в размер на 6 месеца за всеки един от родителите и не може да се преотстъпва т.е майката има право на 6 месеца и бащата има право на 6 месеца. Единия родител има право на 12 месеца неплатен отпуск само ако:
1. не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него;
2. другият родител е лишен от родителски права с влязло в сила решение на съда;
3. другият родител е починал
Може да се ползва и на части, като когато се ползва на части, продължителността му не може да бъде по-малка от 5 работни дни. Отпускът за отглеждане на дете до 8-годишна възраст  се ползва въз основа на писмено заявление, подадено от майката или бащата най-малко 10 работни дни преди датата, от която желае да ползва отпуска, в което се декларира, че детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка. Работодателят е длъжен да осигури отпуска от деня, посочен в заявлението.

Цитирай

Стара Загора

и аз така съм чувала
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.