Вредно ли е по-дългото седяне в столче за кола ???

  • 1 946
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 298
Мили мами,
напоследък ме тормози въпроса за по-дългото престояване в столче за кола. Нашето се използва и като люлеещ се стол и през деня бебка иска често да е в него - или да я люшкам, или да спи в него. Практически й се събират до 5-6 часа.
Ама като формата е една такава вдлъбната и бебка не лежи изпъната както на леглото, чудя се дали няма да получи някакво изкривяване... Ще се радвам да узная вашето мнение по въпроса.

# 1
  • Мнения: 5 246
Аз слагах възглавничка,за да махна този ъгъл Wink Ако направиш и ти така не виждам да има проблем че бебка седи по продължително в столчето  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз слагах възглавничка,за да махна този ъгъл Wink Ако направиш и ти така не виждам да има проблем че бебка седи по продължително в столчето  Wink
То и аз слагам сгъната мека хавлия, ама пак не става равно, ще опитам и с възглавничка, благодаря ти за идеята.

# 3
  • Мнения: 4 629
Не е вредно. Столчетата са ергономични

# 4
  • Мнения: 431
И ние бяхме така, нищо и няма на момата

# 5
  • Мнения: 5 140
Не е вредно. Столчетата са ергономични
И ние бяхме така, нищо и няма на момата

Точно така newsm10

# 6
  • Мнения: 472
И ни сме така , аз в началото слагах пеленка отдолу , но бебка се кривеше повече , и я махнах .Сега си стои по добре имайки впредвид нашата възраст  2 месеца и 2 седмица !Нние заспиваме там сутрин след яденето в 6-7часа си я слагам там и после хайде на спалнята и я лулям , така хем и мама синка  Laughing! А  и вечер докато хапваме салатки и пиваме, тя също ни прави компания !
Нашето е на Чико и не е толкова вдлъбнато , когато го купувахме я пробвахме в няколко варианта и това беше най полегато ако мога така да се изразя , а това на Чиполино ми се стори много сгъната и въобще не ми се видя удобно затова инвестирахме в столче вместо , по ефтино столче и шезлонг  Naughty , дано сме направили правилния избор ! Thinking
 

# 7
  • Мнения: 46 492
Нищо не съм слагала, защото гръбчето е абсолютно право, просто крачетата са вдигнати и затова все едно е сгънато. Реално не се натоварва бебето.

# 8
  • Мнения: 218
Моето мнение се различава от това на другите, но ще го кажа, всеки сам си преценява Simple Smile Тук на всички столчета пише че малките бебета не трябва да стоят в тях редовно повече от час-два, т.к. има опасност от изкривяване на гръбнака. Това не означава че нещо непременно ще му стане на бебето! Но просто исках да кажа че в упътванията, в магазините и в болницата неколкократно подчертаха че бебето трябва да спи на гладка повърхност. Има много информация за това по web-a, или най-добре си попитай лекаря на следващата консултация.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 375
Кошниците са различни. Не знам каква е вашата, затова най-добре виж какво пише на упътването. На повечето пише, че са за Short Trip. Т.е. за не повече от 1ч 30мин за бебета, които не могат да седят. Така е, ако кошницата не е с напълно легнало положение.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Моето мнение се различава от това на другите, но ще го кажа, всеки сам си преценява Simple Smile Тук на всички столчета пише че малките бебета не трябва да стоят в тях редовно повече от час-два, т.к. има опасност от изкривяване на гръбнака. Това не означава че нещо непременно ще му стане на бебето! Но просто исках да кажа че в упътванията, в магазините и в болницата неколкократно подчертаха че бебето трябва да спи на гладка повърхност. Има много информация за това по web-a, или най-добре си попитай лекаря на следващата консултация.
и тук съветват да не се държат повече от 2ч. в столчето без прекъсване. Но не само заради гръбчето, а и заради затрудняване на дишането при малките в тази поза.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 298
Мили мами, благодаря ви за отговорите. Като съм чела инструкцията нямам спомени за продължителността на използването, а сега като я затърсих не мога да я намеря.
Ако някоя от вас има Чико, модел Synthesis, който може да се види ето тук и инструкциите са под ръка и не й представлява трудност да поглегне, ще съм много благодарна.

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
В инструкциите обикновено пропускат да споменат за няколкото часа седене. Ето какво намерих точно за твоя случай в един от сайтовете, който често посещавам за информация http://www.babycentre.co.uk
Цитат
There is also an increasing trend to leave babies in their car seats when they are not in the car — in some cases up to eight hours a day. However, babies with gastric reflux are more likely to vomit in this position and very premature babies could have breathing difficulties if sat in a baby seat for longer than necessary. Even full-term babies have been found to experience low levels of blood oxygen if left for long periods in car seats and buggies, particularly when asleep.
Overall, there shouldn't be problems with healthy babies sleeping in car seats and buggies for a few hours at a time, but it's advisable not to use them when a pram or cot is readily available.

# 13
  • Мнения: 211
Когато купихме нашето столче за кола ни уведомиха, че новородено може да се държи в него до 2 ч.
Педиатърът ни пък, когато го попитах, ни каза, че е ергономично и може по цял ден да стои в него.
Аз, обаче, реших да го ползвам само за кола, а в къщи имам шезлонг и сутрин, след като стане Марти го слагам в него и така до вечерта.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 298
Очевидно е, че има различни мнения, но май е по-добре много-много да не се застояваме в това столче. То е ясно и от текста в сайта, който споменава м е р и, за което й благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт