Отчаяна съм

  • 1 974
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101
Е,върнах се от ехографа и се оказа,че положението при мен никак не е розово.Вече и аз се присъединявам към групата на момичетата с ПКЯ (дано не са много). Зле са ми яйчниците, особено десния.Той е 3-4 пъти по-голям от левия и е по-голям и от матката. Close  Sad И двата са кистозни( и пак особено десния).В близките 3 месеца нямам никакъв шанс да ви се похваля с добра новина, защото ще пия 3 месеца Диане 35, а то имало противозачатъчен ефект Cry Лекарката ми обясни,че и уголемения яйчник и кистите се дължали на хормонален дисбаланс и както ви казах ми изписа Диане, като ми каза че то регулира хормоните.Така ли е наистина?И ако е така ,чудя се правилно ли е да ми го изпише и да заяви че всичко се дължи на хормонален дисбаланс, без дори един хормон да ми е изследвала?А иначе е много свястна жена.Обясни ми много неща.Ама се чудя,как го реши това без изследвания.. Rolling Eyes .Моля ви, кажете ми нещо за това Диане и за ПКЯ.Много ме е страх!Останах с впечатление,че искаше да ми каже,че десния яйчник трябва направо да го отпишем.
  Еее, има и добра новина...А тя е,че всичко това се открива едва на втория месец от нашите опити.А представете си,че бях чакала 1 година(както ни съветват всички) и чак тогава ми го открият и тепърва да се лекувам.
А има и още една добра новина...Приятеля ми ще стане страшно мил сега с мен.Вече започна с милите, изпълнени с кураж и вяра SMSи.А дори все още не знае какво точно е станало,защото не искам да говоря с никой сега,че съм на работа и трябва да се сдържам да не плача.Добре,че работя сама в офиса,защото от време на време пускам по някоя заблудена сълзичка Wink
  Няма да се предавам...Важното е,че борбата започна  и слава Богу отрано.
  Много се отплеснах.Дано не съм ви отегчила.Но все още на никой не съм разказала,защото не ми се говори..Но поне го има този форум та да мога да пиша.

# 1
  • Мнения: 920
Спокойно Силвия...нещата не са зле.
Наистина пиенето на противозачатъчни решава проблема с кистозните яйчници - аз пих 9 месеца такива и после кистите бяха изчезнали. Притеснява ме обаче че повечето лекари на които съм ходила обикновенно никак не са съгласни с този метод за лечение на ПКЯ. Какъв лекар си посетила? Ако не е пряко обвързан със стерилитет - моят съвет е отиди при специалист - нека ти пуснат изследване на хормоните - да се види кой, какво и как...защото вероятно можеш да пиеш някакви други хормоно балансиращи хапове, които да нямат противозачатъчния ефект.

От друга страна - ако все още не ти се ходи по докторя - пий три месеца Диане-то.....дефакто не е много дълъг период....тъкмо ще изкараш лятото с не толкова обилен и неболезнен цикъл...ще знаеш точно кога ще ти дойде....

При всички случаи - няма място за отчаяние!!!

# 2
Здравей мила ! И сама си го знаеш- попаднала си на точното място !
 Защо не се заключиш за малко в стаята , аз в момента съм те прегърнала силно... , усещаш.. нали !? Хайде сега си поплачи на рамото ми....................... !

И след това вдигни глава и както казваш, поне си започнала борбата и то рано ! Всичко ще се оправи , само имай търпение и вяра , ако случайно ти се загубят някъде по пътя, ние нали сме тук и за това !
 
Аз вярвам , че всичко хубаво ти предстои !
Повярвай и ти ! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 497
Силвия, само да те попитам имаше ли някакви симптоми, които да те накарат да отидеш на гинеколог?
Колкото до диагнозата- потърси още едно мнение от гинеколог.
Тази лекарка няма нужда да ти взема изследвания за хормони за да знае, че при кистозни яйчници има наличие на хормонален дисбаланс. Но за твое успокоение отиди при още един.

# 4
  • Мнения: 1 101
Теди, благодаря ти!Малко ме успокои като пишеш,че не е необходимо да ми изследва хормоните,за да прецени че имам кистозни яйчници.Мисля за сега да не ходя при други лекари.Ще си пия 3 месеца противозачатъчните Cry  и ще си почивам.Пък после ще видим.
 А за симтоми...Струва ми се,че нямаше нищо нередно.Отидох на гинеколог,защото ми се появи съвсем леко течение(което се оказа,че са гъбички).Реших,че след като съм там е по-добре да кажа че правя опити за бебе ,за да ме прегледат по-сериозно.Дори излъгах за месеците откакто опитваме,за да ми обърнат внимание.Като отидох и казах,че имам нередовен цикъл(28-39 дни) и и показах една графика на БТ (тя не отчиташе ову).Жената ме успокои,че нередовния цикъл не трябва много да ме притеснява.Дори излезе така,че причина за това може да е факта че до преди няколко месеца бях студентка.Според нея ако съм по-чувствителна натура стреса докато съм учила, а и сега на работа могат да повлияят върху цикъла.Това баш не ми се вярва,ама...
Така че........ нямах никакви симтоми,които да ме притеснят за нещо .Отидох само заради едни гъбички, а какво стана.......... Tired Face

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
да кажа и аз: не се отчайвай, хубаво е, че си отишла на лекар, няма да губиш време. Според мен щом се говори за хормонален дисбаланс, то трябва да се видят хормоните как са, но лекарите най-добре си знаят. При кой лекар ходи?

# 6
  • Мнения: 1 497
Силве, аз казвам, че ако имаш поликистозни яйчници, верояно е да имаш проблеми с хормоните, а не обратното. Поне аз това разбрах от поста ти. Ако считаш, че тя е добър гинеколког следвай предписанията ти. общо взето другите лекари няма да ти предпишат нещо кой знае колко различно. Това Диане 35 съм го чувала опреди може би повече от 10 год, че го предписват при подобни проблеми, но не съм специалист и не мога да кажа нищо конкретно. Хубавото е, че си още много млада, така че си живей живота.Имаш време.

# 7
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Силвия Василева
Е,върнах се от ехографа и се оказа,че положението при мен никак не е розово.Вече и аз се присъединявам към групата на момичетата с ПКЯ (дано не са много). Зле са ми яйчниците, особено десния.Той е 3-4 пъти по-голям от левия и е по-голям и от матката. Close  Sad И двата са кистозни( и пак особено десния).В близките 3 месеца нямам никакъв шанс да ви се похваля с добра новина, защото ще пия 3 месеца Диане 35, а то имало противозачатъчен ефект Cry Лекарката ми обясни,че и уголемения яйчник и кистите се дължали на хормонален дисбаланс и както ви казах ми изписа Диане, като ми каза че то регулира хормоните.Така ли е наистина?И ако е така ,чудя се правилно ли е да ми го изпише и да заяви че всичко се дължи на хормонален дисбаланс, без дори един хормон да ми е изследвала?А иначе е много свястна жена.Обясни ми много неща.Ама се чудя,как го реши това без изследвания.. Rolling Eyes .Моля ви, кажете ми нещо за това Диане и за ПКЯ.Много ме е страх!Останах с впечатление,че искаше да ми каже,че десния яйчник трябва направо да го отпишем.
  Еее, има и добра новина...А тя е,че всичко това се открива едва на втория месец от нашите опити.А представете си,че бях чакала 1 година(както ни съветват всички) и чак тогава ми го открият и тепърва да се лекувам.
А има и още една добра новина...Приятеля ми ще стане страшно мил сега с мен.Вече започна с милите, изпълнени с кураж и вяра SMSи.А дори все още не знае какво точно е станало,защото не искам да говоря с никой сега,че съм на работа и трябва да се сдържам да не плача.Добре,че работя сама в офиса,защото от време на време пускам по някоя заблудена сълзичка Wink
  Няма да се предавам...Важното е,че борбата започна  и слава Богу отрано.
  Много се отплеснах.Дано не съм ви отегчила.Но все още на никой не съм разказала,защото не ми се говори..Но поне го има този форум та да мога да пиша.


Аз съм със същата диагноза ПКЯ. Чакам да ми дойде, за да започна с Диането. Моята лекарка също не ми е пускала хормонални изследвания. Каза, че след лечението с Диане забременяването ставало много по-лесно, защото хапчетата задържали яйчниковата функция, а след спирането им тя ставала по-добра. Аз трябва да ги пия 9 месеца.

# 8
  • Мнения: 1 101
Хм......... Теди,ти ме накара да се замисля:thinking: От лекарката останах с впечатлението,че хормоналния дисбаланс е вероятната причина за тези гадни,многобройни кисти.
 Но пък сега като се разрових из нета ми се струва че по-скоро е обратното-кистите причиняват хормонални нарушения,а от там естествено и липса на ову(както е при мен)
Истината сигурно е някъде по средата....... no

# 9
  • Мнения: 1 101
Аууу, cheta, колко ме обнадежди.И аз сега чакам да ми дойде.Вече ми е 33 ден, но на ехографа видяха че скоро ще ми дойде...И ги започвам.Чудя се дали ще ми навреди ако на своя глава си купя и Цистофемина?Нали се препоръчва и при кисти

# 10
  • Мнения: 4 324
Оооооооо...... тук отчаянията са забранени  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  

Шегата настрана, но наистина недей да се предаваш точно сега. Открила си проблема, започваш лечение и много скоро ще се похвалиш с бебченце  Wink  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Разрешено ти е обаче едно хубаво да се наревеш и да ни се оплакваш, колкото ти се иска. Ние ще те изслушаме - АЗ ОБЕЩАВАМ.
Миличка горе главата, след 3 месеца вече ще си в другия форум  Wink  Sunglasses  Simple Smile  Grinning

Цистофемина на д-р Тошков ли беше, ако е така можеш да си го пиеш на "твоя глава"  Wink - това са само билки.

# 11
  • Мнения: 1 497
И аз го поръчах този Цистофемин и ако не е много гаден на вкус може и да го изпия.

# 12
  • Мнения: 637
Силвия, тук има хубава статия по въпроса. http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=56

# 13
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Теодора
И аз го поръчах този Цистофемин и ако не е много гаден на вкус може и да го изпия.


Може ли да ми кажете какъв е този Цистофемин?
Благодаря!

# 14
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Цистофемин и Циклонорм са билки от серията на д-р Тошков. Специално аз пих Цилконорм около месец-пишеше, че нормализира цикъла. При мен лично нямаше такава реакция, но М ми беше значително по-слаба и безболезнена, като това може и да не е било от билките.
ето ти линк
http://www.tomilherb.com/?mod=welcome&lng=bg

Общи условия

Активация на акаунт