Помощ, имам разни гадини в шкафа...

  • 7 832
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Днес отворих шкафа, в който държа брашно, ориз, овесени ядки, спагети и т.н.. По дъното на шкафа ми направи впечатление, че пълзят някакви дребни гадини (по- малки от мравки). Оказа се, че и в пакетите имаше доста от тях. Овесените ядки и елдата явно са им любима храна, но със сигурност и на ориз, макарони и спагети са доволни малките твари. Изхвърлих всички отваряни пакети, дори тези, в които не видях от горепосочените.
Въпросът ми е - от къде са се взели (преди месец го бях чистила основно въпросният шкаф и бях изхвърлила ненужните и застояли пакети) и какво да направя, че да не дойдат пак?! Ужасена съм, наистина. Представям си колко ли буболечета е хапнало детето ми като екстра към овесените си ядки или кремчето с грис...

# 1
  • Мнения: 5 001
Просто са били в самите продукти още от складовете......Трябва д не се застояват много при тебе(да нямаш много големи количества) и да проверяваш всеки път като ще готвиш нещо.....Много е неприятно.Рабирам те напълно....

# 2
  • Мнения: 547
Преди да прибера в шкафа каквото и да е от рода на ориз, фиде, макарони и т.н., първо оставям пакета за поне 1 ден във фризера.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Снощи гледах реклама на някакви ленти, които се лепят по вратите на шкафовете (от вътр. страна) и привличат тези гадинки.

Ако не се лъжа, бяха Raid (ако греша - моля, някой да ме поправи)

# 4
  • Мнения: 3 621
Снощи гледах реклама на някакви ленти, които се лепят по вратите на шкафовете (от вътр. страна) и привличат тези гадинки.

Ако не се лъжа, бяха Raid (ако греша - моля, някой да ме поправи)

да точно за Райд става въпрос , аз държа такива продукти в хладилника в шкафчетата за зеленчуци и досега съм нямала проблем

# 5
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Това с хладилника изглежда надеждно, ама малко крайно като се замисля. Тези лепенки, за които говорите ще ги потърся Peace.
И все пак остава ми чуденката как и от къде са дошли - наистина не ми се иска да вярвам, че буболечките съм ги купила заедно с пакета овесени ядки или ориз... ooooh! Отвратително е! #Cussing out

# 6
  • Мнения: 5 001
Аз точно поради същата причина имам точно един пакет ориз и всичко което искам да готвя(боб,леща.....) купувам колкото ми трябва само.Иначе полудявам с тия гадинки.А те плъзват и в подправките после и......няма оправия.....

# 7
  • Мнения: X
Напълно възможно е да си си ги купила с овесените ядки/имали сме магазин и неведнъж са ми тръгвали от тях буболечки навсякъде-дори  в срок на годност да са/-това с фризера помага- да спрат да се размножават-от ниската температура умират яйцата,но ти остава непирятното усещане ,че все пак са там Sick /.....Иначе и аз се записвам да следя темата за ефективен препарат който може да се използва в кухня и в близост до хранителни продукти-защото и при мен се въдят разни гадини/най-вече мравки/.......и вече ставам разногледа #Crazy

# 8
  • Мнения: 5 001
в кухня и в близост до хранителни продукти-защото и при мен се въдят разни гадини/най-вече мравки/.......и вече ставам разногледа #Crazy
Наръси където им е пътечката на мравките с млян черен пипер+1 бакпулвер и ще изчезнат....  bouquet

# 9
  • Germany
  • Мнения: 1 577
И на мен ми се случи скоро да си направя мюсли и отгоре като изплуваха едни дребни буболечета ....  Whistling. Беше много гадно, и аз като теб бях пренаредила преди седмица шкафа. Та изхвърлих всичко, залепих от лепенките на райд, но те са за молци, изводът е да не се държат големи количества и да гледаш при употреба.

# 10
  • Мнения: X
в кухня и в близост до хранителни продукти-защото и при мен се въдят разни гадини/най-вече мравки/.......и вече ставам разногледа #Crazy
Наръси където им е пътечката на мравките с млян черен пипер+1 бакпулвер и ще изчезнат....  bouquet
Мерси,това не съм го пробвала още......  bouquet

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 620
Имам лентите на RAID от седмица има много гадинки по тях но дали ще има ефект?

# 12
  • varna
  • Мнения: 676
Тежи гадинки се казват гъгрица.Появяват се обикновено в хранителни продукти като ориз,брашно,грис...и то най-вече,когато са стояли по-дълго в шкафа.Съветвам те да изхвърлиш всички продукти,купи нови и ги дръж в хладилника ,като гледаш да ги изразходиш по-бързо.иначе не са отровни,но са неприятни.

# 13
  • Мнения: 7 723
в кухня и в близост до хранителни продукти-защото и при мен се въдят разни гадини/най-вече мравки/.......и вече ставам разногледа #Crazy
Наръси където им е пътечката на мравките с млян черен пипер+1 бакпулвер и ще изчезнат....  bouquet
Мерси,това не съм го пробвала още......  bouquet
И със сол става Peace

# 14
  • Мнения: X
Тц Naughty,не им дреме изобщо от нея...
С тия моите мравки съвсем оспамих темата,ама явно са някакви мутанти...ръсих сол,оцет,белина на прах,кой каквото каза-изпробвах.........оня ден прибрах всичко хранително и изпръсках един флакон "Райд"/дето е точно за пълзящи гадини/,на сутринта имаше повече отколкото има нормално...........сега съм наръсила черен пипер и бакпулвер,ако и това не помогне ми остана само варианта с вуду магия Mr. Green

# 15
  • Мнения: 5 001
Тц Naughty,не им дреме изобщо от нея...
С тия моите мравки съвсем оспамих темата,ама явно са някакви мутанти...ръсих сол,оцет,белина на прах,кой каквото каза-изпробвах.........оня ден прибрах всичко хранително и изпръсках един флакон "Райд"/дето е точно за пълзящи гадини/,на сутринта имаше повече отколкото има нормално...........сега съм наръсила черен пипер и бакпулвер,ако и това не помогне ми остана само варианта с вуду магия Mr. Green
Любе,какво стана с наркоманските ти мравки?  Mr. Green
Има ли Ифект или да вадим вуду принадлежностите?......Ти направо ме уби като каза,че си пръскала с Райд и пак не са се махнали  ooooh! .....Егати мравките......Много досадно...

# 16
  • Мнения: 855
Снощи гледах реклама на някакви ленти, които се лепят по вратите на шкафовете (от вътр. страна) и привличат тези гадинки.

Ако не се лъжа, бяха Raid (ако греша - моля, някой да ме поправи)

Да, на Райд са  Peace Ние купихме, защото съм виждала да летят, молци в кухнята  Rolling Eyes  Едото листче го сложих в шкафа, където имам съдове и разни отворени пакети с бисквити и други такива. Преди 3 дена съм го сложила има 5 залепнали молеца  #Crazy Другото го сложих в шкафа, където имам подправки, там няма нито един залепнал. Май ще го прехвърлям в съседния  Twisted Evil
Така че ако сте мяркали молци, да знаете че помагат лепенките  Peace

А за мравките, имаме една отрова. Преди години редовно на пролет правеха една дълга пътека от терасата, около печката и право в кухнята. Поръсвам с отровата и ги няма на другия ден. Проблема е че е много силна и откакто се роди малкия, не я ползвам. Че бара навсякъде и после ръцете в устата  ooooh! Тази година не съм мяркала пътечка, но ще пробвам с пипера и бакпулвера, ако ги засека тия мравки  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 3 459
Ще взема и аз да ги пробвам тези лепенки  Peace
Явно ги бива  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 8 999
Брашно, грис и други продукти, които не ползвам много често, държа винаги в хладилника. Останалите насипни варива слагам в кутии или буркани с добре уплътнени капаци. Но и това не помага, защото гъгрицата идва заедно със самите продукти. Гадинки съм намирала дори в червения пипер. Затова гледам много да не се застояват, с една дума - не се запасявам. Ако съм си наумила да готвя нещо такова, тогава купувам и взимам малки опаковки, за да ги изразходя с едно готвене.
А онези ленти, по които се лепят буболечки, не бяха ли само за молци?

# 19
  • Мнения: X
Любе,какво стана с наркоманските ти мравки?  Mr. Green
Има ли Ифект или да вадим вуду принадлежностите?......Ти направо ме уби като каза,че си пръскала с Райд и пак не са се махнали  ooooh! .....Егати мравките......Много досадно...
Наистина,егати мравките #Cussing out.......тая сутрин имаше цели три умрели...,но явно от естествена смърт,.......`щото другите си газеха из бакпулвера и сигурно ми се хилеха надменно/но бях прекалемо бясна за да се взирам/.....сега остана един от най-крайните ми варианти-нафталин...ама като не го понасям като миризма/че и умирисва всичко трайно/ ,пък и като си помисля,че пак трябва да изнеса всичко,после пак какво чистене ще падне.....и пазене на децата...smile3544
Извинявам се още веднъж на авторката,че така и обсебих темата,ама такова чудо не бях и не съм предполагала че ще видя-живяла съм в стара къща,и на село съм живяла-тамошните мравки от едно- две наръсвания/с нещо си от гореизброените/ разбираха намека и си се изнасяха....а тук вече четири месеца водя неравна борба и мога да призная,че определено търпя поражение #Cussing out.
А,Райд-а,наистина докара нови.........дано поне да е изтребил другите гадини/макар,че не съм забелязала такива/....така,че момичета,приемам още   идеи и   helpuu


ive1ina ,помниш ли името?.....Макар,че и аз съм с двама пипащи навсякъде помощника....ама накаря май ще предпочета нещо силно отровно,пред силно миришещо......

# 20
  • Мнения: 5 001
[
Макар,че и аз съм с двама пипащи навсякъде помощника....ама накаря май ще предпочета нещо силно отровно,пред силно миришещо......
Знаеш ли.....има един спрей "Килтокс" стува към 2-3 лева....Обаче,само той например ми помага да се избавя от всякакви гадини(молци,мравки,паяци,хлебарки,комари,мухи....) И аз забелязах,че когато пръскам с Райд ефекта е нулев....Даже на хлебрките им харесваше като че ли.... ooooh!
 Една приятелка аптекарка ми каза за този спрей и вече 3 години само с него си пръскам из цялата къща......Само трябва да ви няма няколко часа след като си напръскала.....

# 21
  • Мнения: X
TheNMaster,ако се окаже ефективно пеша идвам до София да те черпя........ако ли не-наистина вадя книгите с магиите....че ми писна вече-пък и баткото като ги види и изпада в потрес...то и аз де....... ooooh!

# 22
  • Мнения: 5 001
TheNMaster,ако се окаже ефективно пеша идвам до София да те черпя........ако ли не-наистина вадя книгите с магиите....че ми писна вече-пък и баткото като ги види и изпада в потрес...то и аз де....... ooooh!
Любе,ако не можеш да намериш в Пловдив,ще ти изпратя спрейове.....Ще се разберем на лични,ако искаш....

# 23
  • Мнения: 1 190
Този тип продукти държа в хладилника от самото отваряне, точно за да избегна срещата с тези гадинки.
Неотворените пакети си държа в шкаф/чекмедже, но отворените задължително в хладилника Peace

# 24
  • Мнения: 855
Направих направо снимки. То си е пудра и хубавото е че няма миризма, която да те дразни. Изтребването на мравките е 100% . Аз насипвам пътечката вечерта преди да легнем и на сутринта има резултати вече, оставям отровата целия ден и на другия изчиствам с прахосмукачката. Повече не се появяват. Дано намериш пудрата и при теб да има ефект  Peace За цената не съм сигурна, но мисля че не е скъпа  Peace

# 25
# 26
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Момичета, благодаря ви от сърце - почвам и аз в хладилника да ги пъхам...

# 27
  • Мнения: 855
Какво стана с отровите, намерихте ли, има ли резултати вече  Rolling Eyes

Леле ако знаете на листчето на Райд колко молеца има вече  ooooh! над 10 са  ooooh! Ама не мога да разбера от къде се въдят  newsm78 Вчера опразних шкафа, изчистих го и не забелязах да има някъде, а листчето всеки ден е по-пълно  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 5 001
Любе,какво стана? И аз се присъединявам към питането......

# 29
  • Мнения: X
А,добре са си мравките Mr. Green....даже много добре-щъкат си..и ги изтребвам механично/засмуквам ги с прахосмукачката/...иначе,"Килтокс"-а го намерих,но да минат всенародните тържества за РД-то на малкия и да го изпръскам целия-пък ще кажа после резултата/че сега все нещо има за готвене-пък да не изтровим гостите/....ако и той не помогне-разпечатвам снимката на Ивелина и тръгвам с нея по аптеките.......

# 30
  • Мнения: 1 731
И у дома е същото с тези молци . #Crazy Взех днеска от тоя Райд за гадинките,ще видим дали ще има ефект. newsm78

# 31
  • Мнения: 855
Къде лъжа къде истина, ето листчето на Райда--



Снимката я правих в неделя, да покажа на една приятелка резултата. Сега със сигурност има 2-3 молеца в повече  Twisted Evil А нямам никаква идея от къде се въдят. Едното листче стоя около седмица в шкафа с подправките, но нямаше нито един молец и аз го преместих в другия шкаф, където явно са в повече гадините  Sunglasses

# 32
  • Мнения: 691
А,добре са си мравките Mr. Green....даже много добре-щъкат си..и ги изтребвам механично/засмуквам ги с прахосмукачката/...иначе,"Килтокс"-а го намерих,но да минат всенародните тържества за РД-то на малкия и да го изпръскам целия-пък ще кажа после резултата/че сега все нещо има за готвене-пък да не изтровим гостите/....ако и той не помогне-разпечатвам снимката на Ивелина и тръгвам с нея по аптеките.......

 Виждала съм едни пластмасови джаджи, които се слагат на пътя на мравките и някак си ги привли4ат. Мравката като влезе, попада в някакъв спираловиден лабиринт и стига до дъното и не може да излезе. Тая джаджа е голяма долу- горе колкото 4овешка длан и плоска около 1 см.,а събира към 500 мравки. Незнам дали го има в Бг, защото съм го виждала в 4ужбина, и май пак беше на Raid newsm78.Същата жена, която го ползваше, слагаше и медна монета, защото те бягали от медта. 
  Най-ефикасното, което е ползвала майка ми,   е нафта. Но внимавай ако има деца !
  А против молците - баба ми всяка есен събира кестени и ги слага в гардероби и шкафове .  (оба4е не в найлонов плик, а нещо от плат- торби4ка, или кърпи4ка, или се изсипват между дрехите )Определено е много по-приятно от нафталина. Та се 4удя  newsm78, няма ли да действа и срещу кухненските молци ? Не са ли от едно семейство с ''гардеробните''? Grinning

# 33
  • Мнения: 1 312
Всичко зърнено-в хладилника.
Гъгрицата си е вътре,просто няма начин да я видиш ако не се е излюпила.
Не ви ли се е случвало да купувате храна за папагали или гризачи с такива?
Почти винаги ги има.
Ни магазина е виновен,ни производителя.
Семената не се обезпаразитяват качествено.

# 34
  • Мнения: 396
А КАКВО ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ АКО ВИ КАЖА ,ЧЕ МОИТЕ МРАВКИ ЖИВЕЯТ ТОЧНО В ХЛАДИЛНИКА Shocked!!!!???? СЛОЖИЛИ СМЕ ГО НА 5, АКО УСИЛЯ ЩЕ ЗАПОЧНАТ ДА ЗАМРЪЗВАТ ЯЙЦАТА... #Crazy #2gunfire

# 35
  • Мнения: 691
 Зна4и имаш мравки - ескимоси  cold cold cold

# 36
  • Мнения: X
Зна4и имаш мравки - ескимоси  cold cold cold
hahaha

А,моите са явно рядко устойчив вид...след всичко което им приложих-ефекта е от два до пет дни най-много и пак се появяват...то ние сме на път да се отровим и изнесем вече от миризми и препарати,но те хал хабер си нямат.....май не ни остава друго освен да приемем мисълта,че щом толкова им харесва мястото,значи има положителна енергия.......

# 37
  • Мнения: 691
Да ги кръстя и твоите : мравки - мутанти  154uu  154uu  154uu

или мравки - роми ( като тях оцеляват на всякакви условия)

# 38
  • Мнения: 2 386
А КАКВО ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ АКО ВИ КАЖА ,ЧЕ МОИТЕ МРАВКИ ЖИВЕЯТ ТОЧНО В ХЛАДИЛНИКА Shocked!!!!???? СЛОЖИЛИ СМЕ ГО НА 5, АКО УСИЛЯ ЩЕ ЗАПОЧНАТ ДА ЗАМРЪЗВАТ ЯЙЦАТА... #Crazy #2gunfire

 Joy Разсмя ме. Почисти изоснови хладилника освен.. изхвърли съмнителните  за въдене на мравки продукти и така.

Записвам се, чи и ние имаме едни малки, летящи гадинки в кухнята от време на време.

# 39
  • Мнения: X
Ох,то не е за смях...че явно наистина са мутирали гдинките и нищо не им пречи,нищо не ги изтребва трайно...а оня ден имаше и пусната тема за мравки в колата-трайно самонастанили се.....
Аз,за моите съм почти сигурна,че влизат отвън-през отворения прозорец и дупчиците на мрежата/те са от тия дребните,а мрежата не е от най-ситните/,но неможе и все затворено да стои Naughty.....но все си мисля, че трябваше поне нещо да ги уплаши...иначе отдавна преместих хранителните продукти от мястото дето се разкарват,но пак е неприятно......лазят ми по съдовете и приборите...и по сушилника . #Cussing out

# 40
  • Мнения: 691
Ох,то не е за смях...че явно наистина са мутирали гдинките и нищо не им пречи,нищо не ги изтребва трайно...а оня ден имаше и пусната тема за мравки в колата-трайно самонастанили се.....


  Mравки - пътешественици   car003  car003 newsm01 newsm01

# 41
  • Мнения: 468
 И аз си имам мравки от 7 години вече. Моите са по- големи и се появяват само пролетта и лято. За известно време успявах да се отърва от тях- една година с  пудра"Халек"(видях, че вече са ти я препоръчали), но е много отровна и веднъж с джоджен- слага се там откъдето влизат.

# 42
  • Мнения: 396
Зна4и имаш мравки - ескимоси  cold cold cold

 Joy Joy Joy

# 43
  • Мнения: 72
И аз имах мравки миналата година, излизаха от една саксия. Домързя ме да сменя пръста защото е голяма палма. Сложих отгоре листа от орех. Гадинките се разбягаха, даже не разбрах къде се покриха, но вече ги няма. А всичко що може да хване гъгрици държа в хладилника, досега там не е имало проблем Peace

Общи условия

Активация на акаунт