Помощ, имам разни гадини в шкафа...

  • 7 833
  • 43
  •   1
Отговори
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Днес отворих шкафа, в който държа брашно, ориз, овесени ядки, спагети и т.н.. По дъното на шкафа ми направи впечатление, че пълзят някакви дребни гадини (по- малки от мравки). Оказа се, че и в пакетите имаше доста от тях. Овесените ядки и елдата явно са им любима храна, но със сигурност и на ориз, макарони и спагети са доволни малките твари. Изхвърлих всички отваряни пакети, дори тези, в които не видях от горепосочените.
Въпросът ми е - от къде са се взели (преди месец го бях чистила основно въпросният шкаф и бях изхвърлила ненужните и застояли пакети) и какво да направя, че да не дойдат пак?! Ужасена съм, наистина. Представям си колко ли буболечета е хапнало детето ми като екстра към овесените си ядки или кремчето с грис...

# 1
  • Мнения: 5 001
Просто са били в самите продукти още от складовете......Трябва д не се застояват много при тебе(да нямаш много големи количества) и да проверяваш всеки път като ще готвиш нещо.....Много е неприятно.Рабирам те напълно....

# 2
  • Мнения: 547
Преди да прибера в шкафа каквото и да е от рода на ориз, фиде, макарони и т.н., първо оставям пакета за поне 1 ден във фризера.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Снощи гледах реклама на някакви ленти, които се лепят по вратите на шкафовете (от вътр. страна) и привличат тези гадинки.

Ако не се лъжа, бяха Raid (ако греша - моля, някой да ме поправи)

# 4
  • Мнения: 3 621
Снощи гледах реклама на някакви ленти, които се лепят по вратите на шкафовете (от вътр. страна) и привличат тези гадинки.

Ако не се лъжа, бяха Raid (ако греша - моля, някой да ме поправи)

да точно за Райд става въпрос , аз държа такива продукти в хладилника в шкафчетата за зеленчуци и досега съм нямала проблем

# 5
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Това с хладилника изглежда надеждно, ама малко крайно като се замисля. Тези лепенки, за които говорите ще ги потърся Peace.
И все пак остава ми чуденката как и от къде са дошли - наистина не ми се иска да вярвам, че буболечките съм ги купила заедно с пакета овесени ядки или ориз... ooooh! Отвратително е! #Cussing out

# 6
  • Мнения: 5 001
Аз точно поради същата причина имам точно един пакет ориз и всичко което искам да готвя(боб,леща.....) купувам колкото ми трябва само.Иначе полудявам с тия гадинки.А те плъзват и в подправките после и......няма оправия.....

# 7
  • Мнения: X
Напълно възможно е да си си ги купила с овесените ядки/имали сме магазин и неведнъж са ми тръгвали от тях буболечки навсякъде-дори  в срок на годност да са/-това с фризера помага- да спрат да се размножават-от ниската температура умират яйцата,но ти остава непирятното усещане ,че все пак са там Sick /.....Иначе и аз се записвам да следя темата за ефективен препарат който може да се използва в кухня и в близост до хранителни продукти-защото и при мен се въдят разни гадини/най-вече мравки/.......и вече ставам разногледа #Crazy

# 8
  • Мнения: 5 001
в кухня и в близост до хранителни продукти-защото и при мен се въдят разни гадини/най-вече мравки/.......и вече ставам разногледа #Crazy
Наръси където им е пътечката на мравките с млян черен пипер+1 бакпулвер и ще изчезнат....  bouquet

# 9
  • Germany
  • Мнения: 1 577
И на мен ми се случи скоро да си направя мюсли и отгоре като изплуваха едни дребни буболечета ....  Whistling. Беше много гадно, и аз като теб бях пренаредила преди седмица шкафа. Та изхвърлих всичко, залепих от лепенките на райд, но те са за молци, изводът е да не се държат големи количества и да гледаш при употреба.

# 10
  • Мнения: X
в кухня и в близост до хранителни продукти-защото и при мен се въдят разни гадини/най-вече мравки/.......и вече ставам разногледа #Crazy
Наръси където им е пътечката на мравките с млян черен пипер+1 бакпулвер и ще изчезнат....  bouquet
Мерси,това не съм го пробвала още......  bouquet

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 620
Имам лентите на RAID от седмица има много гадинки по тях но дали ще има ефект?

# 12
  • varna
  • Мнения: 676
Тежи гадинки се казват гъгрица.Появяват се обикновено в хранителни продукти като ориз,брашно,грис...и то най-вече,когато са стояли по-дълго в шкафа.Съветвам те да изхвърлиш всички продукти,купи нови и ги дръж в хладилника ,като гледаш да ги изразходиш по-бързо.иначе не са отровни,но са неприятни.

# 13
  • Мнения: 7 723
в кухня и в близост до хранителни продукти-защото и при мен се въдят разни гадини/най-вече мравки/.......и вече ставам разногледа #Crazy
Наръси където им е пътечката на мравките с млян черен пипер+1 бакпулвер и ще изчезнат....  bouquet
Мерси,това не съм го пробвала още......  bouquet
И със сол става Peace

# 14
  • Мнения: X
Тц Naughty,не им дреме изобщо от нея...
С тия моите мравки съвсем оспамих темата,ама явно са някакви мутанти...ръсих сол,оцет,белина на прах,кой каквото каза-изпробвах.........оня ден прибрах всичко хранително и изпръсках един флакон "Райд"/дето е точно за пълзящи гадини/,на сутринта имаше повече отколкото има нормално...........сега съм наръсила черен пипер и бакпулвер,ако и това не помогне ми остана само варианта с вуду магия Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт