Еклери- видове рецепти

  • 7 098
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Еклерите са ми любимия десерт Hug  Като дете си спомням майка ми като направеше (в повечето случаи е имало повод) ние със сестра ми ги разреждахме в подносите и накрая оставаха няколко еклера да се ширят  Joy  И естествено кавгата ни беше вързана в кърпа защото няма време за нова доза а поръчката трябва да се достави    newsm78
Като се научих да ги правя си направих една доза и ги зядох сама   #Crazy Стана ми лошо ама карай нали си наситих душата.... и корема де    Mr. Green


ЕКЛЕРИ

1 ч. ч вода
100 гр. олио
щипка сол
2ч.ч брашно
5 яйца

Крем за еклерите:
1л.прясно мляко
2ч.ч захар
2 ванилии
10с.л брашно
1яйце

Приготвяне:
Водата, олиото и щипката сол ги слагаме в съд и да заврят на котлона. Сваляме от котлона и сипваме брашното, бъркаме докато стане гладка смес. Предварително разбитите яйза ги сипваме на тънка струика постепенно в сместа. С шприц или пожелание правим еклерчетата в предварително намазнена тава. Печем ги в умерена фурна докато станат златисти. Изклячваме фурната и ги оставяме малко да постоят вътре.
Кремчето се прави така: Слагаме в съд с двойно дъно млякото да заври, прибавяме захарта и ванилията. Разбиваме яйцето с брашното и малко пр. мляко и когато млякото започне да завира ги изсипваме в него като бъркаме енергично.
Вече опечените еклери аз ги пълня с шприц, някои ги разрязват на половина пожелание. Пълня ги и ги украсявам с разтопен шоколад на водна баня.
Да ви е сладко! 




Ще ми е интересно какви други видове еклери има, за да си съберем един набор от такива  Peace

# 1
  • Мнения: 3 641
Леле, страхотно изглеждат. Няма да мога да ги направя, но ще се наслаждавам на гледката Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 3 090
Моята рецепта за еклери е същата + 1 ч. л. захар.
Кремът ми обаче е малко по-различен.

1 л. прясно мляко
300 гр захар
200 гр. брашно
250 гр. масло
2 ванилии

В млековарката или на вода баня се затопля млякото. Прибавя се захарта.  В 400 мл от горещото млеко се изсипва внимателно брашното. Разбърква се добре, налива се още 100 мл от млякото с бъркане. Връща се тази смес към останалото мляко в млековарката. Ври 3-4 мин като се разбърква. Изсипва се в друг съд, за да изстине.
Маслото се разбива до побеляване. Смесват се двата крема и се добавя ванилията.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Еклери правя по следната рецепта за парено тесто:
500 г. вода
250 г. брашно
125 г. масло или маргарин
7 яйца

Когато сместа от брашно, вода и масло заври се разбърква , за да стане хомогенна, оставя се да изстине и яйцата се прибавят едно по едно с непрекъснато разбъркване.

 Кремът ми също е по -различен:
1 л. прясно мляко
4 яйца
300 г. захар
150 г. брашно

Млякото завира със 100 г. захар.  Малко горещо мляко се добавя на тънка струя към предварително разбитите жълтъци, брашно и 100 г. захар. Сместа се изсипва в млякото и се оставя да се сгъсти на слаб огън с непрекъснато разбъркване. Когато се охлади с дървена лъжица се добавят  белтъците, разбити на сняг със 100г. захар.

 Тъй като у дома избягваме продуктите с какао за глазура им слагам бяло сладко:
500 г. захар
200 г. вода
10 г. глюкоза

Правила съм бялото сладко и без глюкозата. Тя може да се замени с кремотартар, но аз никога не съм използвала и не зная какво представлява и от къде се закупува. Съпругът ми толкова обича еклери, че ако го оставя ще изяде половината доза наведнъж.

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 17:15 от Вела

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 за мен има 2 вида еклери : сполучливи и несполучливи hahaha

понякога една и съща рецепта е сполучлива, друг път не е.
зависи от брашното, от яйцата и от печката. и от майстора Wink

последният ми опит беше несполучлив Confused

# 5
  • Мнения: 99
за мен има 2 вида еклери : сполучливи и несполучливи hahaha

понякога една и съща рецепта е сполучлива, друг път не е.
зависи от брашното, от яйцата и от печката. и от майстора Wink

последният ми опит беше несполучлив Confused



И при мен е така  hahaha Или стават или не, но пък като станат бързо изчезват  Joy

# 6
# 7
  • Мнения: 6 713
за мен има 2 вида еклери : сполучливи и несполучливи hahaha

Аз съм правила досега само от втория вид Joy Дано да успея и аз да ги докарам Whistling Аз не мога да ги опека като хората - остават ми сурови отвътре newsm78

# 8
  • Мнения: 506

подкрепям с всички ръце в къщи тези еклери на Иви,нямам неуспех,колкото и да се старая и бързам все неуспявам да ги объркам Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 577

подкрепям с всички ръце в къщи тези еклери........ Peace Peace Peace
и аз и аз smile3521
а ето го и резултата:
http://images26.snimka.bg/005970048.jpg

# 10
  • Мнения: 6 015
Веднъж правих еклери и те станаха като подметка на обувка. Оттогава не ща и да чуя за еклери. Като ми се прияде отивам на магазина и си купувам. Много искам да се науча да ги правя, но ме е страх да не похабя продуктите пак.   Embarassed

# 11
  • Мнения: 577
Веднъж правих еклери и те станаха като подметка на обувка. Оттогава не ща и да чуя за еклери. Като ми се прияде отивам на магазина и си купувам. Много искам да се науча да ги правя, но ме е страх да не похабя продуктите пак.   Embarassed
прoбвaй еклерите на Иви!Невероятно лесни за приготвяне са(и на мен ми бяxa за първи път)и да искаш няма какво да объркащ! Peace  bouquet

# 12
  • Мнения: 6 015
прoбвaй еклерите на Иви!Невероятно лесни за приготвяне са(и на мен ми бяxa за първи път)и да искаш няма какво да объркащ! Peace  bouquet
Къде точно е рецептата? Тази на темата ли?

# 13
  • Мнения: 577
прoбвaй еклерите на Иви!Невероятно лесни за приготвяне са(и на мен ми бяxa за първи път)и да искаш няма какво да объркащ! Peace  bouquet
Къде точно е рецептата? Тази на темата ли?
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1910.0.html
обсъждана е и тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249601.msg5881304;topicseen#msg5881304  bouquet

# 14

Общи условия

Активация на акаунт