Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

Zurich, CH

Много харесвам американския тип жилища, особено това, че няма коридор, а се влиза направо в стаята.
Но днес се размислих - къде, аджеба, си слагат тия хора обувките?  Very Happy Не съм виждала шкафчета за обувки, в близост до входната врата, както е в Европа Wink
Помислих и за дрешниците (гениална идея, мен ако пита човек!  newsm10), но надали при дрехите си държат маратонките и обувките, с които обикалят по улиците и градинките?
Та ако може малко разяснения, моля?  Smile
Цитирай

Ottawa, Canada

Веднага ти отговарям!
В повечето къщи и апартаменти има т.нар. "mudroom"; там си оставяме обувките. Обикновено това е първата стая (тип коридор) в която се влиза откъм гаража. Не е нужно да обяснявам, че най-често в американските къщи се влиза откъм гаража.  Laughing Оттам обикновено се влиза в кухнята. Ние си имаме коридор откъм "централния вход" и там имаме нещо като вграден гардероб в който стоят връхни дрехи, аксесоари и обувки. Всъщност, доста къщи имат фоайе, особено когато са двуетажни, а във фоайето винаги има вграден гардероб за връхни дрехи и обувки.
По въпроса за дрешниците - към нашата спалня има стая-дрешник, в която си държим "официалните обувки", т.е. такива които ползваме по-радко. Другите стоят или в мазата (зимни обувки през лятото) или в предверието (mudroom), където също имаме вграден гардероб в който има рафт за обувки.
По въпроса за това как в американските къщи се влиза директно в стаята, това не винаги е така. Обикновено има обособен коридор, но стаите за живеене (дневна, кухня, гостна, трапезария) са без врати и представляват едно огромно помещение. Миналата година обиколих достатъчно къщи преди да се спрем на настоящата, та имам поглед върху събитията. Laughing
Цитирай

В повечето къщи и апартаменти има т.нар. "mudroom"; там си оставяме обувките. Обикновено това е първата стая (тип коридор) в която се влиза откъм гаража. Не е нужно да обяснявам, че най-често в американските къщи се влиза откъм гаража.  Laughing Оттам обикновено се влиза в кухнята.
Ние рядко ползваме парадния вход. Откъм гаража се влиза първо в laundry-то, та там си държим обувките. Останалите обувки държим в малък дрешник в коридора към спалните.
Ина4е от входната врата се влиза направо в хол-трапезария-кухня. До самия вход има у4астък от пода, който е с пло4ки и там гостите ни си оставят обувките  Smile Ако изобщо се сетят да се събуят  Wink
Цитирай
Много харесвам американския тип жилища, особено това, ...
че са голееееми  Very Happy
Цитирай

USA

Американците като ходят на гости не си събуват обувките.  Нашите си ги ги държим в дрешника окачени на т. нар. shoe tree
Цитирай
Хихи. Сетих за едно предаване тук, казва се "Хаус доктор", та в него един път каката ходи да оправя къщата на една жена, която от Щатите дошла да живее в Кралството. Но идвайки насам съответно си помъкнала и америкнските мебели.....пък за тях в тия къщурки няма място Twisted Evil Laughing Laughing Laughing smile3533
Цитирай

Американците като ходят на гости не си събуват обувките. 
Те и прасета гледат вкъщи, но това е друга тема  Laughing
Цитирай

USA

Те и прасета гледат вкъщи, но това е друга тема  Laughing

Не съм ги срещала до сега като домашни любимци, ама добре, че го каза да съм подготвена, ако се случи да ги заваря в някой дом тези прасенца Smile
Цитирай

O.A.E./ Пазарджик

на George Clooney му е домашен лиубимец 35

а аз най-мразя някой да ми влезе в къщи с обувките  Twisted Evil
Цитирай

Там,където се събуждам щастлива.

Малко оф: Четох, че прасето му е умряло и е направил специално погребение.....
Цитирай

Преди време гледах един филм за един женевец който отишьл да живее вьв щатите толкова беше потресен от големината на кьщите там че половината филм само показваше кьщата си и колко стаи има и сякаш не можеше да повярва . А темата на филма не беше за това, ставаше вьпрос за образование (човека беше професор).  Very Happy
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

То ако аз моята къща я разгъна на 2 етажа вместо на 3 както е сега ще докарам май големината на американските къщи Mr. Green
Цитирай

Хихи. Сетих за едно предаване тук, казва се "Хаус доктор", та в него един път каката ходи да оправя къщата на една жена, която от Щатите дошла да живее в Кралството. Но идвайки насам съответно си помъкнала и америкнските мебели.....пък за тях в тия къщурки няма място Twisted Evil Laughing Laughing Laughing smile3533

Ае стига бе! Че какви са тия мебели?!! Thinking Thinking Thinking Thinking
Цитирай

France/Antibes

По въпроса кой си събува обувките,

държа да кажа 4е това тук го няма и ние с наскоро купения бял килим сега си блъскаме главите в стената 4е той ве4е не прили4а на себе си - имаме приятели италианци ама и те си ходят по него с обувки newsm1
Посъветвайте ме моля ви как може да им се каже /ако въоб6те е възможно/ на тези хора, 4е не е много хигиени4но да се 6ляпа с мръсните обувки навсякъде, особено след като ти самият си се събул пред тях - не вярвам да носят вси4ки 4орапи с дупки smile3533
Цитирай

По въпроса кой си събува обувките,

държа да кажа 4е това тук го няма и ние с наскоро купения бял килим сега си блъскаме главите в стената 4е той ве4е не прили4а на себе си - имаме приятели италианци ама и те си ходят по него с обувки newsm1
Посъветвайте ме моля ви как може да им се каже /ако въоб6те е възможно/ на тези хора, 4е не е много хигиени4но да се 6ляпа с мръсните обувки навсякъде, особено след като ти самият си се събул пред тях - не вярвам да носят вси4ки 4орапи с дупки smile3533

При датчаните е различно- някои си събуват обувките - други не. Аз обаче, тъй като съм от ония дето ненавиждат хора с обувки в къщата ми, направо си го казвам " Бихте ли се събули?" Без обяснения и без коментари. Вежливо и с усмивка. Няма нужда да им се обясняваш, че килима ти е нов и тн. Аз сега съм си намислила да дам поръчка да ми направят специална ваденка с една зачерктната обувка, която ще сложа горе, в единия ълъл на вратата Laughing Laughing Laughing Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора