Някой знае ли нещо за "Он клиник" и "Юнион клиник" в София

  • 128 872
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
здравейте, искам само да кажа, че за он-клиник съм чел много кофти мнения и заради това заведох жена ми в юнион клиник. там я прегледа д-р пенева, която според съпругата ми е била много любезна и мила. предписа й рецета за дуфалак и мехлема масту S заради фисура.  30лв е прегледа, но сме много доволни.

# 31
С Масту С и Дуфалак се постига само временно облекчение, но фисурата не може да зарастне и пак започва да боли. Отделно пък, Дуфалак не може да се пие дълго време, много надува корема и се привиква с времето. Аз минах и през този вариант, но радостта ми бе кратка.
Както по-рано писах траен ефект получих от лечението в Он клиник, през което минаха успешно и сестра ми и няколко близки. Лечението ми в Он клиник продължи около месец /в това време ми премахнаха и вътрешните хемороиди дори/ и вече около 1 година нямам оплквания и не напипвам фисура или вътрешни хемороиди. Там 30 лева е също прегледа, а лечението /покрива лекарства, прегледи и манипулации до 2 месечен период/ е 280 лева - като сега прочетох в Труд, че имат 20% отстъпка. На някой може да му се струва немалка сума, но аз преди похарчих повече за Масту С, Дуфалак, Долопрокт и прочие неефективни за фисурата ми лекарства. Да не говоря колко време мина в болки , докато при лечението в Он клиник още на 3тия ден нямах болки и кървене, та така до ден днешен.

# 32
По-рано писах и за моят опит от Юнион клиник - те там ми предложиха операция за фисурата, защото нямат лекарствата за фусура. Операцията щяла да бъде в Пирогов??!! и струвала 400 лева, които трябваше да дам "под масата". За хемороидите пък ми искаха около 1400 лева за апарат, за да стане по-успешна операцията - пак в Пирогов??!!. Но аз се отказах от тези варианти - за щастие в Он клиник ме излекуваха без операции и дори за тройно по-малко пари.

# 33
Наложи ми се да посетя Он клиник и останах страшно недоволна - както от лечението, така и от отношението им към пациента. По телефона ми бяха обяснили, че прегледа е 30 лева, а отстраняването на един хемороидален възел струва 210 лв. В момента имало намаление и с него процедурата щяла да ми струва 168 лева. Нищо подобно не се случи - не само че платих 350 лева, но и си тръгнах от там без указания за обезболяване, без рецепта и без да съм наясно какви точно процедури са ми направили - няма епикриза, няма изследвания, няма диагноза, нищо освен касова бележка със сумата от 350,00 лева. Потресена съм. Дано поне от процедурата има някакъв ефект. Съжалявам, че не прочетох тези мнения малко по-рано, за да търся друга алтернатива, но просто болките бяха страшни, а това е най-рекламираната клиника.

# 34
На мен в Он клиник лекарят ми обяснява 25 мин. всичко: какъв преглед ще се направи, какво заболяване и какво лечение са възможни, а също и доста подробни инструкции за след манипулациите, дори ми даде обезболяващи таблетки. Аз пък нямах болки и таблетките останаха неизползвани. Цялата тази информация се дава в писмен вид на лист А4 плътно напечатан отгоре до долу. Цената се съобщава ясно, че е за един хемороид, като на прегледа се изяснява колко хемеороида имаш и се разбира колко ще излезе лечението като пари. Тогава решаваш дали искаш да направиш лечението.
Недоумявам как някой не е разбрал нещо, след като видях колко добре и подобробно информират, после питат има ли неясноти и въпроси, и чак тогава пристъпват към преглед и лечение.
Трябва да си се шашнал доста или да си малоумен за да не разбереш подробните обяснения, или пък да не можеш да четеш, че да не си разбрал нищо.

# 35
Искам и аз да споделя опита си с аналната фисура. Болка близо половин година, няма какво да обяснявам - истински кошмар! Ако сте здравно осигурени - взимайте си направление и отивайте при ХИРУРГ. Не давайте пари по частни клиники, защото гаранцията за излекуване е никаква. А за тези, които ги е страх от операцията - преживява се болката за около 2 дни, в сравнение с това, което е било преди.
Ако имате съмнение, че имате анална фисура - направлението от личния лекар и на хирург!!! Избийте си от главата мисълта, че ще се оправите с мазила. А за частните клиники.... не си и мислете!!!

# 36
Имам един познат и един колега, които се оперираха за фисура и след това им остана болката, както си беше. Мене ме оперираха пък от хемоероиди и кървенето след това си продължи, получих и фисура. При мен и сестра ми успяха да ми затворят фисура с лечението в он клиник и то не само временно. Там дават ценни правила за профилактика, т.е. не лекуват само получената фисура, но и премахват причините за получаването й. Операцията лекува само фисурата, а не причините й, и явно  доста често неуспешно.

# 37
Хей, я престани с тази нагла реклама! Изчетох мненията по темата на всички и прави впечатление как нагло рекламираш Он клиник, явно е работиш за тяхната реклама. Само че повечето мнения на другите, посетили тази клиника са отрицателни, чудно как към теб са имали различно отношение  Laughing Аз не бих се хванала на твоята агитация, както и всеки здравомислещ човек. Не знам още как да постъпя за да се отърва от тези гадни хемороиди, но не бих отишла в Он клиник след толкова отрицателни мнения на хора, преживяли неволите от там.

# 38
Пробвай да се оперираш тогава - виж за какъв "чеп" става въпрос - и ако ти отшумят въобще болките след това,  следи се дали пак няма да кървиш и да се издуваш. Поне при мен операцията бе такава огромна травма.че не само не се оправих, но станах значимо по-зле. Да не говорим гадостта след общата упойка, лежането в гнусната болница. Но ...., всеки да си избира сам.

# 39
  • Мнения: 1
От 5 години имам хемороиди и реших да ги отстраня най-накрая. По препоръка на джипито отидох и аз в он клиник, тъй като самия той се излекувал там, след като видял добрия ефект от такова лечение при двама свои пациенти. Организацията на записване в он клиник е добра. Приеха ме със 7-8 минути закъснение, но явно попаднах на натоварен ден и доктор. Лекарят доста делово ме информира какво предстои като преглед и лечение и след 5-6 минути се отзовах на кушетката - не е приятно, но всичко трае 2-3 минути. Понеже не повярвах, ми показаха прегледа и процедурата с техните прословути латексни пръстенчета на снимки от моята видеоаноскопия. Не си въобразявах, че така лесно ще се отърва. Но ето вече 2 месеца нямам нито кръв, нито издуването и прибирането на гадните хемороиди след всяко изхождане. Дали си внушавам, но сексът ми е по-качествен вече.
Моите хемороиди ги направих май от фитнес и запек. Сега започнах с фитнеса пак, но полекичка. Ако съм добре ще го засиля, но дано не получа пак проблеми, че и кръста взе да се обажда.

# 40
Току що се връщам от Он клиник. Откриха ми фисура. Платих 310 лв за преглед и някакво кремче (по опаковката - крем за лице). Ще се мажа нколко дни и ще видя дали има резултат. Но на пръв поглед според мен са пълни шарлатани.

# 41
Аз се оправих за фисура с 2 кремчета и две шишета капки на он клиник за 3-4 седмици, като преди това пробвах всичко каквото има по аптеките и народна медицина без ефект. Много е важно да се маже по начина, който показват и с капките да се регулира изхождането и ефекта се получава. Така че лечението им беше ефективно при мен. Тези 310 лева покриват цялото лечение и прегледи за 2 месеца. За сведение аз дадох повече за други лекарства преди това, но без никакъв ефект. Най-вайното - отървах операцията.

# 42
Здравейте,

За Юнион не знам но за Он мога да ви кажа само НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!

Аз имам допълнително здравно осигурчване и разходите ми ги покриват напълно, така че не сум ефектирана толкова от БЕЗУМНИТЕ ЦЕНИ, колкото от качестшото на обслужването.

1) ИЗЛЪГАХА МЕ - имате фисура...лекува се е кремче...в света съществуват само 2 крема разработени за целта, с които ни е можем да ви снабдим от наща централа в Израел. Струват 280 лв.
Мой колега от университета е управител на складове за лекарства. Оказа се че има десетки мазила, като най-скъпите за до 50 лв!

2) НЕВЕРА ДИАГНОЗА - освен фисурата имате кондиломи.
След няколко дени отидох ПО СПЕЩНОСТ в токуда поради нетърпими болки ( кондиломите не болят!), където ми казаха че това няма общо с кондиломи - било херпес и добре че съм отишла навреме за да мовем да го стопираме преди да се разпространи още повече ( в токуда помеждо другото има супер спецялисти, по скъпа е но ви я препоръчвам)

3)БЯХА НЕЛЮБЕЗНИ - не стига че хората им исипват пари с кофи ами и са много важни...бяха нелюбезни към мене, груби. сопнати и ми се заядоха за амбулаторния лист които ми трябва за да си остебря прегледа! Еееее, сега колко трябва да пишем за един преглед  който струва...30 лв! ( за тях това явно се са пари...нормално цената на процедурите е от 250 нагоре)


Казаха ми че имам и вътрешни хемороиди...вече не им вярвам, а дори и да е истина НИКОГА НЕ БИХ ГИ ЛЕКУВАЛА ТАМ!

Прегледа ме д-р Христозов. Прочетох и други оплаквания към него и тази шарлатанска клиника.

ПРИЗОВАВАМ  ВИ КЪМ БУЙКОТ НА ОН КЛИНИК - ТЕ СА ШАРЛАТАНИ КОИТО ЩЕ ВИ ОГРАБЯТ !!!!!!

# 43
  • Варна
  • Мнения: 691
каква е цената на ХУСК на капсули?

# 44
  • Мнения: 1
аз в момента съм пациентка на д-р христозов, даде ми същото кремче, което явно се дава на всички... засега особен ефект няма; някой посещавал ли е юнион клиник за лечение на фисури... като прочетох отзивите за христозов ми се отщя да ходя при него:-(

Общи условия

Активация на акаунт