Цигарите и кожата на лицето

  • 5 551
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 250
Момичета, само при мене ли е така, когато пуша повече много ми се омазнява кожата на лицето и косата  Embarassed При вас как е ? А така ми се пуши ...

# 1
  • Мнения: 1 875
Ахам. Баш така си е. Спрях да пуша и от много мазна, кожата ми стана смесена Crazy Пак е нещо, и ми се избистри лицето.
За косата не искам и да се сещам - воняща на цигари, ужас.

# 2
  • Мнения: 1 081
Аз не пуша за щастие  Party

Но за сметка на това, всички около мен пушат, за съжаление   Tired

Не понасям да мириша на цигари...

# 3
  • Мнения: X
Аз не пуша за щастие  Party

Но за сметка на това, всички около мен пушат, за съжаление   Tired

Не понасям да мириша на цигари...
И аз така ...не знам как това би се отразило на кожата и косата ми,обаче.

# 4
  • Мнения: 1 318
И аз съм забелязала, че когато пуша, иначе бялата ми кожа сивее. Порите ми са запушени и лицето ми лъщи. Съвсем сериозно мисля да ги отказвам... Но все пак и пасивното пушене се отразява много зле.

# 5
  • Мнения: 8 999
При мен няма връзка. През лятото, когато се потя повече, повече ми се омазнява и кожата, и косата. През зимата - осезаемо по-малко. Пуша еднакво през всички сезони.

# 6
  • Мнения: 2 388
Разбира се, че има връзка между цигарите и състоянието на кожата не само на лицето, на тялото също. На косата също влияят. Може да е в посока омазняване или изсушаване.
Като нямам воля да ги намаля поне, ще инвестирам в козметика.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз съм със суха кожа, а като пуша повече имам чувството че кожата ми става още по-суха.Това се случва рядко, обикновено след някое излизане където съм изпушила една кутия цигари  Rolling Eyes Но определено цигарите си вредят доста.Още ме е яд че пак ги пропуших след като спрях да кърмя  Sunglasses

# 8
  • Мнения: 1 505
И на мен ми вредят тези пусти цигари.Искам да ги спра,но ми се пу6и.

# 9
  • Мнения: 4 733
Аз съм със суха кожа, а като пуша повече имам чувството че кожата ми става още по-суха.
И при мен е така. Ще се сбабясаме рано-рано заради тия пусти тютюни ooooh!

# 10
  • Мнения: 31
И при мене е така-суха кожа, суха коса. ooooh! Пък и тенът ми такъв един никакъв, ужас, спасението е да не се пуши, ама като не мога да ги откажа smile3546

# 11
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз сигурно съм сбъркана  Rolling Eyes
От 1 година не пуша и кожата ми стана ужасна  Shocked Thinking
Преди нямах толкова пъпки, а сега.... ooooh! Каквито и мазила да ползвам, ефекта е =0 Tired

# 12
  • Мнения: 4 733
Мислиш ли че има връзка с цигарите?

# 13
  • Мнения: 1 632
Аз сигурно съм сбъркана  Rolling Eyes
От 1 година не пуша и кожата ми стана ужасна  Shocked Thinking
Преди нямах толкова пъпки, а сега.... ooooh! Каквито и мазила да ползвам, ефекта е =0 Tired
Според мен е защото ти се пречиства организма още!

# 14
  • Мнения: 931
И на мен ми прави впечатление че преди когато пушех все ми се струваше мазна и мръсна кожата независимо с какво я третирах.От доста време не пуша и кожата ми сякаш не е такава.
А и гадния мирис на цигари в косата ми го няма, не че като излезна на бар или на подобно място пак не се умирисвам но това е отделен въпрос.

# 15
Аз не пуша вече 4 години,но разлика в състоянието на кожата и косата си не намирам.



# 16
  • Мнения: 630
Аз пък определено вече смея да твърдя, че откакто не пуша, състоянието на кожата ми значително се подобри. Друг е въпроса дали се дължи на това, или на козметиката например. Косата ми в един период много бързо се омазняваше, но се нормализира преди да ги спра.
Но наистина поне неприятната миризма я няма

# 17
  • Мнения: 743
Абе то и въздуха е мръсен и вреден, ама не сме се отказали да дишаме, нали???

# 18
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 219
околомен е пълно с жини, които не пият, не пушат и на 30 год. изглеждат ужасно.
в същото време познавам мацки, които пушат и лицата им са винаги перфектни.
въпрос на поддържане, сматам аз.
пък цигарите, че са лайна, спор няма...

# 19
  • Мнения: 2 388
По въпроса за цигарите и вредата им се сещам нещо, което един познат каза:
" За всяко идиотско деяние има философско обяснение". Simple Smile

# 20
  • Мнения: 250
Аз пък определено вече смея да твърдя, че откакто не пуша, състоянието на кожата ми значително се подобри. Друг е въпроса дали се дължи на това, или на козметиката например. Косата ми в един период много бързо се омазняваше, но се нормализира преди да ги спра.
Но наистина поне неприятната миризма я няма
Как ги спря, аз се опитвам да ги спра от доста време и все не мога  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 3 830
Не пуша и съм доволна от кожата си. Може и по-добре, но все пак си има и ген Peace Flutter

# 22
  • Мнения: 2 803
От 9 години не пуша и не виждам много разлика  по лицето ми с преди.
Хубавата кожа до голяма степен е ген и грижи. Естествено е че има връзка между състоянието на кожата и цигарите. Но според мен това важи за страстните, дългогодишни пушачи.


Цигарите ги спрях когато забременях и сега въобще не ми липсват. Пожелавам ти воля и успех! Дано ги спреш лесно!

# 23
  • Мнения: 6 164
И аз ту ги спирам, ту очвам 3 месеца не пуша, 3 пуша, луда работа. Никаква разлика не намирам в коса или кожа.

# 24
  • Мнения: 446
Спрях цигарите, когато забременях и на мен не ми липсват.
Мисля, че кожата ми се избистри и освежи.
Баща ми след 30 год пушене определено се подмлади след спирането на цигарите.

# 25
  • Мнения: 630
Аз пък определено вече смея да твърдя, че откакто не пуша, състоянието на кожата ми значително се подобри. Друг е въпроса дали се дължи на това, или на козметиката например. Косата ми в един период много бързо се омазняваше, но се нормализира преди да ги спра.
Но наистина поне неприятната миризма я няма
Как ги спря, аз се опитвам да ги спра от доста време и все не мога  #Cussing out
От раз, без Табекс и тем подобни. Заповядай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262864.0
И аз ту ги спирам, ту очвам 3 месеца не пуша, 3 пуша, луда работа. Никаква разлика не намирам в коса или кожа.
Мисти, ти не ги ли беше спряла? Пак ли се изкуши Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 4
Как ги спря, аз се опитвам да ги спра от доста време и все не мога  #Cussing out

Робърт Алън Кар- Не пуша вече.
Май така я продават книжката по сергиите.
На английски е "Easy way to stop smokin'".
Някой хора твърдят, че помагала.

# 27
  • Мнения: 76
От 4 месеца не пуша и мисля,че има промяна в тена на кожатами.  Смятам,че се обистря.
Обикновенно видима промяна се забелязва след 6 месец.
По-добре да харча пари за козметика,отколкото за цигари.

# 28
  • Мнения: 645
По-добре да харча пари за козметика,отколкото за цигари.
Peace Така смятам и аз, но все още не мога да ги откажа.... Embarassed

# 29
  • Мнения: 1 024
Не пуша от месец и нещо и определено забелязвам промяна в лицето си. Има здрав и свеж вид, дори близките ми го забелязват. Може да се дължи и на няколкото килца, които качих, но и те са ми в плюс поне засега.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 271
Не знам, за омазняване, но определено изглежда по-сива и повехнала кожата на пушачите ( аз от поне 9г, на съм палила цигара) и определено има разлика.

# 31
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пуша си и нищо й няма на кожата ми - смея да кажа, че изглежда много по-добре от на някои непушачки - гладка, с равномерен тен, който в никакъв случай не сивее или жълтее, опъната и най-важното - не е капризна. Просто като дар от Бога. Но си я пазя - глезя си - с някое парченце плод, редовно почистване от грим вечер, по малко бадемово масло от време на време. И тя ми се отплаща. И друго - като основа за грим ползвам само най-обикновен крем - нито фон дьо тен, нито пудри, нищо!

# 32
  • Мнения: 812
Не знам, за омазняване, но определено изглежда по-сива и повехнала кожата на пушачите ( аз от поне 9г, на съм палила цигара) и определено има разлика.
аз от 6г. и смея да твърдя,че разликата е огромна!!!

# 33
  • Мнения: 147
и аз като веронна не се полаквам.мисля че това си е ген.или имаш хубава кожа или цял живот е била проблемна.всичко около нас е толкова мръсно че на дали е само от цигарите.зависи от всичко :от хранене,от поддържане,от всичко.

# 34
  • Мнения: 1 819
Цигарите оказват влияние,естествено но основно добрата кожа се предава генетично.Когато имаш лоша кожа по наследство,и да пушиш  и да не пушиш-все тая.Аз пуша,на моменти съм намалявала съвсем цигарите,но няма разлика в състоянието на кожата ми.Следкато родих,кожата ми започна да изглежда значително по-добре от самосебе си,не знам дали има някаква връзка с раждането,но при мен помяната е огромна и изглеждам по-добре.

# 35
  • Мнения: 5 103
И да пуша и да не пуша кожата и косата не се променят.Пушач съм, но съм ги спирала за около година, пушенето ми доставя удоволствие Embarassed

# 36
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 219
и на мен Embarassed

# 37
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
и аз като веронна не се полаквам.мисля че това си е ген.или имаш хубава кожа или цял живот е била проблемна.всичко около нас е толкова мръсно че на дали е само от цигарите.зависи от всичко :от хранене,от поддържане,от всичко.

Точно! А в храната ни напоследък се съдържат все повече вещества, които са по-вредни от цигари и алкохол, взети заедно!

Общи условия

Активация на акаунт