Слинг - с халки или шал и откъде?

  • 5 713
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Защо да носим бебето в слинг?

Защото е полезно
Доказано е, че бебетата, носени в близост до майка си, са много по-спокойни и плачат по-малко. Познатите още от периода на бременността движения на тялото на мама и пулсът на сърцето й, създават неповторимо усещане за сигурност. По този начин адаптацията към света извън майчината утроба минава лесно и нетравмиращо за детето. Сгушено в удобна поза близо до мама, бебето участва пълноценно в нейния живот, като наблюдава и изучава всичко, което се случва около нея.
Тук потвърждавам. Калина нямаше никакви колики.

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте, rapunzel-моето бебенце вече е на 2 месеца и 9 дни.Купих си слинг PREMAXX,който съм използвала няколко пъти,за да водим баткото на детска.Удобен е за кърмене и е подходящ и за новородени.Има два варианта за носене.Ние обаче вече се носим в кенгуро и сега бих желала да продам моя слинг.Ако имате интерес,моля пишете ми на лични.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 335
Ето тук можеш да намериш от пиле мляко Peace
http://www.etsy.com/search_results.php?search_type=tag_title& … _query=baby+sling

От Etsy поръчвам непрекъснато. Доставят до България, всичко идва навреме и нещата са готини (това не е реклама, а личен опит и препоръка).

# 18
  • София
  • Мнения: 1 185
Слинг шал - Премаман 120лв.

# 19
  • Мнения: 5 539
Абе нещо ми се изсипва моят беб от слинга newsm78. Нося го прав, с разтоврени крачета. Слингът е с халки, собствено производство. Бебът е на 8 месеца, 9,5 кг.
Други имат ли този проблем? Постоянно ми се налага да го поддържам с едната ръка

# 20
  • Мнения: 1 691
Абе нещо ми се изсипва моят беб от слинга newsm78. Нося го прав, с разтоврени крачета. Слингът е с халки, собствено производство. Бебът е на 8 месеца, 9,5 кг.
Други имат ли този проблем? Постоянно ми се налага да го поддържам с едната ръка
Да не би да му е тесен вече платът? Или да не си сгъва достатъчно крачетата?
На нас рядко ни се случва, най-вече когато не съм разпънала достатъчно плата... или когато той реши, че иска да слиза и започне да се изплъзва умишлено. Най-често се налага да го поддържам, ако не успея да вдигна хубаво плата на гръбчето.
Да уточня, че имам слинг шал, но много често го връзвам през едно рамо като този с халките.

# 21
  • Мнения: 5 401

От какъв плат е слингът? Може би не е достатъчно пристегнат или пък еластичен?? newsm78 На хълбок ли го носиш или като кенгуру пред гърдите? Не би трябвало да се налага да придържаш бебето.

В Бургас виждам, че има чат-пат кърмачески срещи. Вероятно майките ще ти помогнат на място!  Peace

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В Премама продават слингове

# 23
  • Мнения: 95
А този слинг на Premaxx колко струва?

# 24
  • Мнения: 5 539
Слингът ми е от дебел памучен плат и няма никаква еластичност. Трябва ли да има? Нося го сгушен при гърдите и на хълбок и имам чувството, че не си сгъва достатъчно крачетата. Може би не му се получава удобно местенце за дупето Rolling Eyes и затова се изсипва надолу. Като гледам по снимките как хубаво си седят бебетата в слинговете и яд ме хваща Mr. Green

Ще попитам някоя бургаска кърмачка къде бъркам или направо ще взема готов слинг.
Да знаете дали все още приемат поръчки за слингове тук: http://www.zilana.com/buy-simple.html ?

# 25
  • Мнения: 5 401
Лилита, уший си нов слинг.  Simple Smile Плата трябва да е леко еластичен, а и щом като твоя е от дебел плат сигурно вече ще ви запарва и двамата. Мисля в тази тема една мама беше писала, че си е ушила слинг от тензух, съвсем подходящо за лятото.  Simple Smile

Бебето трябва да е "седнало" в слинга - долната страна на плата трябва да обхваща здраво дупето и крачетата. Трябва да пристегнеш добре, така че да не се изплъзва драгоценното "товарче" и да си ползваш свободно ръцете.

Когато носиш бебето на хълбок, то сяда в слинга, съответно и на кръста ти - за мен това е по-удобния вариант с този тип слинг.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 731
Лилита, аз използвам слинг от тензух. Купила съм си 3,5 м. тензух. Ширината му е 1 м. мисля и за това го сгъвам на 2 по дължина - така става и по-стабилно. Моята бебка е почти на 9 месеца и е 8,600 кг. Нося я на хълбок и нямам никакви проблеми. Използвам този начин на връзване. Ако не ти допадне разгледай и другите варианти. Опитай! Нищо не губиш освен 5 лв. - толкова струват 3,5 м. тензух  Peace

# 27
  • Мнения: 26
Докато бебка беше по-малка ползвах слинг шал - много ми помагаше, особено когато беше нервна или имаше колики. Сега от скоро ползвам слинг с халки - също съм много доволна.
 И от двата вида слинг продават в Арт галерията на Узунджовска 1 (слинг Лана). Има от различни материи и цените са от 40 до 6о лв. Peace

Общи условия

Активация на акаунт