хламидии

  • 14 796
  • 22
  •   1
Отговори
     На приятелят ми му откриха, хламидия трихоматис  в урината- първо възможно ли е да се установи хламидия чрез урината?
    Съответно аз звъня на моя гинеколог , за да му кажа и да го питам къде и какви изследвания да си пусна, при което той ми каза със сигурност и ти имаш, пии каквото на него са му дали- Доксициклин! Съответно, аз съм много стриктна в това отношение, хапчета без диагноза и изследвания не пия, отидох на собствени начала да ми пуснат изследване за хламидии, които за мое най-голямо щастие излязоха  отрицателни Ig G - 1:32 - отрицателен, Ig A - 1:8- отрицателен!Нека, ако има хора минали през това да кажат, според тях добри ли са тези стойности???
    Говорих с друг доктор и ми каза, че няма за какво да се притеснявам щом нямам и на приятелят ми да му пуснем още веднъж кръвни изследвания, защото е странно единия да има, а другия не!
   Объркана съм защото, започнаха едни вътрешни обвинения между двамата- от 3 год сме заедно и живеем заедно, не ползваме презервативи, а сега се оказва, че той е заразен, а аз не!
  Та сега се чудя дали все пак да пия профилактично някакъв антибиотик или на него да му пуснем първо и eдни кръвни изследвания, въпреки, че той започна приема на Доксициклина или да ходя да си пусна още едно изследване за хламидия от влагалищен секрет??

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Хм, тази болест се предава по полов път. Напълно е възможно приятеля ти да има, а ти не.
Пусни си още едни изследвания.

# 2
  • Мнения: 2 755
Хм, тази болест се предава по полов път. Напълно е възможно приятеля ти да има, а ти не.
Пусни си още едни изследвания.
По-скоро да си пусне приятелят, в друга лаборатория и този път кръвни.

# 3
  • Мнения: 587
Мисля да изкажа професионално мнение. Хламидия се предава по полов път и само по полов път. Щом като един от половите партньори е заразен, трябва да се изследват всички. Какво изследване да се направи? При мъжете има два пътя на диказване на Антигени на Хламидия : чрез урина или чрез вземане на простатен секрет, а при жените се взема ЕНДОЦЕРВИКАЛЕН секрет от гинеколог и се изследва за носителство на Хламидиален антиген. Вашите резултати не са отрицателни, тъй като нормално в човешкия организъм не би трябвало да ги има . Те говорят за среща с Хламидия, но не скорошна. Кръвните тестове за съжаление не са доказателствени за носителство на Хламидия трахоматис.

# 4
  • Мнения: 2 755
Мисля да изкажа професионално мнение. Хламидия се предава по полов път и само по полов път. Щом като един от половите партньори е заразен, трябва да се изследват всички. Какво изследване да се направи? При мъжете има два пътя на диказване на Антигени на Хламидия : чрез урина или чрез вземане на простатен секрет, а при жените се взема ЕНДОЦЕРВИКАЛЕН секрет от гинеколог и се изследва за носителство на Хламидиален антиген. Вашите резултати не са отрицателни, тъй като нормално в човешкия организъм не би трябвало да ги има . Те говорят за среща с Хламидия, но не скорошна. Кръвните тестове за съжаление не са доказателствени за носителство на Хламидия трахоматис.
Съжалявам, ако си мислиш, че мнението ти е професионално - това съвсем не е така. Резултатите на жената не свидетелстват за носителство на хламидия. Доказването чрез изследване на урина също не се счита за достоверно. Ако си от София отиди с приятеля си в Центъра по заразни и паразитни болести, Вирусология. Там ще ви изследват най-точно и достоверно.

# 5
тотално се обърках- сега да ходя да се изследвам отново?! Аз си имам една болка в ставите от няколко години и са ми правени всякакви изследвания, без хламидии и винаги всичко е отрицателно и не могат да кажат причината за болката в коленете и сега четох, че хроничната хламидия може да причини такива болки в ставите и се замислих, че теста ми ще е положителен и сега ново двайсет отрицателен- дали е възможно тазе хламидия  да се е загнездила само във влагалишето и да не излиза на кръвни тестове??!!!

# 6
  • Мнения: 339
Хламидиите се откриват чрез лабораторни тестове. При някои от тях се проверява урината, при други се взима секрет от пениса или влагалището  .

А кръвният тест е отхвърлен като диагностика за хламидии. Преди 3 години точно с такива изследвания една некадърна лекарка ме беше стреснала, че имам хламидии. А аз тъкмо бях провела лечение с антибиотици, защото имах инфекция на един зъб, което после се оказа че влияе на кръвните изследвания. Отидох за мнение при друга лекарка. Тя направо се възмути и ми показа някаква брошура, където изрично пишеше, че за изледване на хламидии се взима влагалищен секрет.
Оказа се, че нямам хламидии.

А наскоро по телевизията казаха, че ползването на обществени басейни също крие опасност от заразяване с хламидии.

# 7
  • Мнения: 587
Мисля да изкажа професионално мнение. Хламидия се предава по полов път и само по полов път. Щом като един от половите партньори е заразен, трябва да се изследват всички. Какво изследване да се направи? При мъжете има два пътя на диказване на Антигени на Хламидия : чрез урина или чрез вземане на простатен секрет, а при жените се взема ЕНДОЦЕРВИКАЛЕН секрет от гинеколог и се изследва за носителство на Хламидиален антиген. Вашите резултати не са отрицателни, тъй като нормално в човешкия организъм не би трябвало да ги има . Те говорят за среща с Хламидия, но не скорошна. Кръвните тестове за съжаление не са доказателствени за носителство на Хламидия трахоматис.
Съжалявам, ако си мислиш, че мнението ти е професионално - това съвсем не е така. Резултатите на жената не свидетелстват за носителство на хламидия. Доказването чрез изследване на урина също не се счита за достоверно. Ако си от София отиди с приятеля си в Центъра по заразни и паразитни болести, Вирусология. Там ще ви изследват най-точно и достоверно.
Точно това работя,така че мнението ми е професионално. Още повече че самата тя казва че има и оплаквания от болки по ставите. Изследва се не влагалищен секрет , а ендоцервикален И се търсят антигени на Хламидия, защото тя е задължителен въреклетъчен микроорганизъм , който се загнездва в кубичния епител на ендоцервикса и в простата у мъжа. От мен толкова. Който иска да слуша, който не, да пие билки.

# 8
Мисля да изкажа професионално мнение. Хламидия се предава по полов път и само по полов път. Щом като един от половите партньори е заразен, трябва да се изследват всички. Какво изследване да се направи? При мъжете има два пътя на диказване на Антигени на Хламидия : чрез урина или чрез вземане на простатен секрет, а при жените се взема ЕНДОЦЕРВИКАЛЕН секрет от гинеколог и се изследва за носителство на Хламидиален антиген. Вашите резултати не са отрицателни, тъй като нормално в човешкия организъм не би трябвало да ги има . Те говорят за среща с Хламидия, но не скорошна. Кръвните тестове за съжаление не са доказателствени за носителство на Хламидия трахоматис.
Съжалявам, ако си мислиш, че мнението ти е професионално - това съвсем не е така. Резултатите на жената не свидетелстват за носителство на хламидия. Доказването чрез изследване на урина също не се счита за достоверно. Ако си от София отиди с приятеля си в Центъра по заразни и паразитни болести, Вирусология. Там ще ви изследват най-точно и достоверно.
Точно това работя,така че мнението ми е професионално. Още повече че самата тя казва че има и оплаквания от болки по ставите. Изследва се не влагалищен секрет , а ендоцервикален И се търсят антигени на Хламидия, защото тя е задължителен въреклетъчен микроорганизъм , който се загнездва в кубичния епител на ендоцервикса и в простата у мъжа. От мен толкова. Който иска да слуша, който не, да пие билки.

Shiva 58  явно си здравен работник и все пак да те питам, ти сама казваш, че явно съм имала досег с хламидия, това значи ли ,че вече нямам, но болката в ставите ще си ми остане за постоянно или все пак и аз да гълтам антибиотици,нищо че е отминала инфекцията или да ходя да си изследвам ендоцервикален секрет и тогава ако са пак отрицателни пак да пия антибиотик профилактично!! моля за твоето мнение!!

# 9
  • Мнения: 2 755
Не знаех, че хламидията отшумявала с времето от самосебеси...

# 10
Кой може да ми каже нещо за "Yersiniq""От няколко г месеца се мъчим с док да я премахнем от кръвта ми, но почти неуспешно.Изпих сума ти различни антибиотици и маса друга сателитни лекарства , уж за стомаха. Нямам подобрение.Събирах вода , трудно спях и с болка се движех.  Станах 97 кг- като бегемот От известно време  въведох  в храненето си режима на д-р Пиер Дюкан.Дали този режим е подходящ, след като се чувствмам по - добре? Мисля, че ми трябват подх. лекарства за Yersiniq" Къде мога да ми се направя подх. изследвания? Моля някой да ми помотне като ме упъти! Благодаря Ви!

# 11
  • Мнения: 587
Лекар съм и лекувам болни страдащи от Реактивни артрити причинени от Хламидия и Йерсиния. Та затова съм запозната с проблемите и причинителите.

viara99 . Не е необходимо да пиеш антибиотици ако няма доказана инфекция с Хламидия или Йерсиния.  Необходимо е да се изследваш за носителство на антиген в ендоцервикален секрет.

lusinkaЙерсиния се предава по контактно - битов път, което ще рече че ако се храните с едни и същи съдинки , трябва да се изследва и лекува цялото домакинство. Иначе става така, че вие се излекувате и след това отново се зарязявате. Има хора ,които са носители , без да боледуват , както за Хламидия , така и за Йерсиния, но те също трябва да се лекуват с антибиотици. За Хламидия е важно да се ерадикира и от половия партньор.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Здравейте! Преди 3 години ми откриха хламидии трихоматис, лекувах се дълго време с антибиотици, правих кръвни проби и пак антибиотици, и пак изследвания. От преди повече от година не съм правила изследвания, защото последните бяха добри. Не бяха отрицателни, те никога не могат и да бъдат отрицателни, щом веднъж съм се заразила И честно казано не мисля вече да си правя такива, за да не бъда сюрпризирана отново. Антибиотиците бяха много скъпи. Страничните ефекти наистина бяха проблеми в ставите и очите, имах и гинекологични проглеми..
Интересното беше, че на партньора ми му бяха отрицателни изследванията. Лекарят каза, че било нормално, защото можело да не е заразен, а само носител ...

# 13
  • Мнения: 587
Здравейте! Преди 3 години ми откриха хламидии трихоматис, лекувах се дълго време с антибиотици, правих кръвни проби и пак антибиотици, и пак изследвания. От преди повече от година не съм правила изследвания, защото последните бяха добри. Не бяха отрицателни, те никога не могат и да бъдат отрицателни, щом веднъж съм се заразила И честно казано не мисля вече да си правя такива, за да не бъда сюрпризирана отново. Антибиотиците бяха много скъпи. Страничните ефекти наистина бяха проблеми в ставите и очите, имах и гинекологични проглеми..
Интересното беше, че на партньора ми му бяха отрицателни изследванията. Лекарят каза, че било нормално, защото можело да не е заразен, а само носител ...

Това не са странични явления от лечението с антибиотици , а нормално развитие на вид Реактивен артрит , който се нарича Синдром на Райтер. Именно този реактивен артрит се причинява от Chamydia trahomatis  или Yersinia enterocolitica. Положителните тела в серума ( кръвта ) на болните могат да останат дълго време налице. Те говорят за среща с причинителя и нищо повече. Никъде в света не се използват за диагностика на заболяването. Хората започват да се изследват за Chamydia trahomatis по две причини: или имат артрит или пък имат проблеми със забременяването.

# 14
  • Мнения: 1 844
лелееее,чак ме объркахте... hahahaа по принцип съм имала хламидия,интересувала съм се и смея да твърдя,че съм запозната.. #Crazy
та да кажа каквото аз знам. Naughty
хламидията е полово предавано заболяване-чрез басейн не става..
ако единият партньор я има и не ползват презерватив-голяма вероятност има и другият да я е лепнал.
най-точното изследване при жената е със секрет от влагалището.
колкото до артрита..да,възможно е хламидията да го причини,ако дълго време не е била лекувана.също така води до безплодие,проблеми със зрението..
пак повтарям-ако дълго време не е била лекувана.
направи си изследване на влагалищен секрет.

Общи условия

Активация на акаунт