Трепва ли му на таткото, за детето

  • 2 813
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Обратният вариант е много по-неприятен и изнервящ.И в двата случая бащите се притесняват за децата, просто реагират различно.
 
съгласна съм Peace

# 31
  • Мнения: 339
Добре е , че таткото реагира по-хладнокръвно. Но това не означава, че не е загрижен за детето си.
Моят баща едно време като се разболеехме с брат ми, по- болен от нас ставаше и за най-малкото нещо веднага се обаждаше на Бърза помощ . Майка ми беше по-адекватна в такива моменти.
Сега моят мъж е умерен. Една цицина не е болка за умиране. И аз гледам да не изпадам в паника. А като беше по-малък синът ми, винаги сме се старали да не го стряскаме с някакви истерични  реакции. Но това не означава, че не ни трепва.

# 32
  • Мнения: 5 539
При нас е по-скоро обратното. Аз съм склонна да разрешавам на децата си да падат, скачат и т.н., докато изследват света. Естествено в рамките на разумното. Таткото повече им трепери.

# 33
  • Мнения: 540
при нас аз съм по-голямата паника винаги той умее да се владее

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 258
Важното е да има един с трезва преценка и разсъдък в отделните моменти  Grinning Без значение дали ще е мама или татко.

# 35
  • Мнения: 5 391
И двамата не се шашкаме особено при ежедневните безбройни бели на сина ни.
Но и при по-сериозните той привидно запазва по-голямо самообладание.

# 36
  • Мнения: 575
Моето дете още не ходи и не скача, но представям си като проходи каква паника ще настане в таткото. От както се прибрахме от родилното, той звъни за най-малкото нещо на педиатърката. Постоянно се вглежда в детето и за най-безобидното нещо е готов да хукне по лекари. Бебето плаче - той се изпотил целия от притеснение и ще ревне още малко и той. Аз обяснявам, че бебетата си плачат, имат колики. А той - неееееее, сигурно нещо не му е добре, дай да идем на лекар ...и така за всяко нещо ... Angry

# 37
  • Мнения: 3 376
Аз май повече изпадам в паника...Моя мъж е по-спокоен и много се радвам,че е така,защото до известна степен успявам и аз да се успокоя гледайки реакцията му.Мога само да се уча от него.

Трябва поне единия да показва хладнокръвие иначе ситуацията излиза извън контрол.

# 38
  • Мнения: 4 784
Важното е да има един с трезва преценка и разсъдък в отделните моменти  Grinning Без значение дали ще е мама или татко.
Хубаво е да има баланс. По принцип и двамата умеем да се сдържаме и да не изпадаме в паника, даже напротив, реагираме по обратния начин - с усмивка, с шега, поощрение, колкото и силно да ни е трепнало ... Разбира се, има ситуации, в които усмивката ти просто замръква и тогава се е случвало да се ошашавим, но пък като се замисля нито единия от двама ни не е по - паникьосан, а единият път ще съм аз по - разтревожената, друг път той... Не е нужно и двамата да се надпреварваме на кой видимо по - му трепва  Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Това също е форма на реакция.

# 40
И двамата не изпадаме в паника,но много се притесняваме и се стараем да не личи,за да не плашим детето.Мъжът ми не седи със скръстени ръце,а идва да види с какво да помогне.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 4 969
У нас сме обратното. Не, че не я обичам, не че не се притеснявам, не че не ми трепва, но просто реагирам спокойно като стане нещо, докато той направо откача Rolling Eyes
И при нас е така.Таткото много се шашка и ядосва като се удари малкия.Аз честно казано съм доста по- спокойна особенно при по- леки удари.Гушвам и казвам, че ще му мине и му няма нищо

# 42
  • Мнения: 3 216
Мьжа ми е много спокоен човек. За разлика от мен. И с детето се дьржи така. На мнение сьм ,че точно така трябва да е. Единя винаги трябва да е здраво сьтпил на земята,да е аболютно спокоен, за да мисли трезво .  Трепва му за детето , НО го оставя да се удари,да падне, да се убоде,да се нацапа и т.н.

# 43
  • Мнения: 9 814
Просто съпругът ти е спокоен тип човек, също като моя. Да, на пръв поглед не му трепва окото, но бъди сигурна, че и той се притеснява за детето.
Когато детето падне и се удари, това не означава задължително, че нещо му е счупено или е станало кой знае какво. В крайна сметка няма дете, което да не падне или да не си ожули коленете. И, ако ти при най-малкото нараняване изпадаш в истерия, трябва един от вас двамата да остане спокоен и да прецени трезво ситуацията.

П.П. И само си представи ситуацията- детето пада на площадката и си ожулва леко коленете, а ти и таткото почти изпадате в истерия!

# 44
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На нашия определено му трепка.
Когато малък се разболя, а аз бях на гости при свеки, още на другата сутрин беше пропътувал 500км, за да дойде при детенце
Може би просто мъжа ти не го показва Thinking

Общи условия

Активация на акаунт