Разранени кожички

  • 1 264
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
Здравейте момичета,
Синът ми (близо 3 годишен ) от скоро започна да си чопли ноктите и кожичките около тях до кръв. Не мога да го накарам да престане. Чувала съм, че може да е психологически проблем  Thinking но какав ли може да  е той ?? Споделете вашия опит и дайте съвет как да го отуча от този лош навик.

# 1
  • Мнения: 4 244
Аз го имам този навик и до ден днешен. Sad
Нямам ни най малка идея каква е причината при мен, но го правя при силен стрес - един вид успокоение на духа.
Много неприятна гледка е за околните, а и аз вече голяма и зряла жена не се чувствам комфортно след това като си видя разранените ръце, но го правя абсолютно подсъзнателно и не мога да се контролирам и сега.
Усетя ли се - опитвам се да се спра и успявам но вече съм си нанесла щети и болка.
Не знам какво да те посъветвам - аз съм на 35 г с този проблем Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 366
И при нас се появи този проблем - от 2-3 месеца. Не вярвам да е на психологическа основа. По-скоро чоплейки в поредното интересно място Party, успява да си разрани пръстчето, а в последствие - дърпа да махне стърчащата кожичка и се разранява Cry

# 3
  • Мнения: 2 567
Дъщеря ми имаше също този лош навик. При нея започна като почна да си гризе ноктите.
От ноктите я отучих аз - доста трудно , но  кожичките тя сама спря да ги гризка, защото всеки път като го направеше много я болеше и болката я и беше спирачката.
Баща и я накара всеки път като има кожичка , която стърчи от пръсчето да го вика и той и я отстранява лекичко с нокторизачката.

За съжаление обаче и аз като Стройната фиданка съм от тежките случаи. Blush
И до ден днешен като съм напрегната и несъзнателно си гриза кожичките често дори и до кръв. (даже имам и някакво заболяване на кръвта, че и са ми забирали тежко многократно)
Най-често го правя като гледам някой напрегнат филм. Противодействието ми е да ям нещо ама пусто неможе все да се яде ...  Naughty
Мъжът ми колко викане вика като ме види и нищо не помага. Явно е наложително това нещо да се спре навреме, както при щерката стана.

Общи условия

Активация на акаунт