Ужасен проблем със съкооператорка.

  • 14 619
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 607
 

       
     Проблемът ми е следният. Моята първа братовчедка , с която живеем в една кооперация , гледа  в общият ни двор 25-30 котки.  Това са котки от квартала , които прииждат , надушили храната , която тя редовно им слага навсякъде из двора. Вонята и мръсотията са нетърпими.  Мръсотията пречи не само на мен ,но и на всички останали съседи. Но те не смеят нищо да и кажат единствено и само защото нейния брат е лекар и  ги лекува . Страхуват се ,че ако и направят забележка за котките, той ще спре да ги лекува . Малко жалка и комична е ситуацията, но на мен много ми тежи. Защото имам нужда да си седна на двора за да си почина с децата, а това се превръща в мъчение заради разхвърляната навсякъде храна и котешки изпражнения. Жената от явно по-явно има психичен проблем. Всеки път когато се опитам с добро да и поговоря да не събира уличните котки в двора ни,тя изпада в истерия ,започва да вика и крещи като луда. Говорих с майка и ,която от години не може да се справя с характера и. И тя не може да ми помогне с нищо. От ясно по-ясно и заявих , че ние с мъжа ми като съсобственици в кооперацията, сме категорично против гледането на котки в двора.  Никаква реакция от нейна страна.Нейното оправдание е,че гледането на котки е единственото което я разтоварва.Тя наистина няма никакви други развлечения и занимания. Но какво сме виновни ние, за да търпим нейната мания!? Мисля да подам жалба, но къде точно не знам и как да поставя въпроса така че да го приемат на сериозно ?Какво точно да пиша в жалбата?
   Кажете какво да направя? Ако може някой да помогне!

# 1
  • Мнения: 143
Жалба можеш да подадеш в полицията, отиваш при кварталния и той ще ти каже как точно да я формулираш, можеш да подадеш сигнал и в ХЕИ, тъй като остатъците от храна и липсата на хигиена в двора може да донесат много зарази, както за вас така и за домашните любимци имащи допир до двора, не е изключено да си завъдите и плъхове.
Наистина трябва да вземете мерки, защото аз съм препатила от такива съседи - при нас котките бяха около 3 и ни донесоха гъбички на главата, около 2 месеца водихме упорита борба с тях, питах ветеринаря какво трябва да се направи, за да не ги хване кучето ни отново и той каза, че трябва да се намери и лекува източника и след това да се викне ХЕИ, за да направи дезинфекция, тъй като ако пръснат преди това гъбичките пак ще се появят и ефект няма да има никакъв - били много упорити и живеели доста дълго. Чудя се при вас ако се случи как се намира носител измежду толкова много животни, а и сега е лято и има и кърлежи.

Това е от мене, пожелавам ти Успех в борбата  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 607
   
     Благодаря, не знаех че все още ги има кварталните отговорници. Ще разпитам  кой ни е квартален и още днес ще го намеря. За гъбички не знам. Какво представляват и има ли опастност малко дете на  годинка да хване гъбички? Аз не му давам да пипа котките, но те лежат на пейката , дори му влизат в количката, колкото и да ги гоня. Въобще страхотна напаст. Един съсед се опита да ги трови. Не успя, защото те веднага изповръщаха отровата.

# 3
  • Мнения: 38
А защо не си вземете куче? Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 1 312
А защо не си вземете куче? Twisted Evil
Това повече ще свърши работа.
Жената е с психически отклонения.
Кварталния колкото и да иска не виждам как ще помогне.

# 5
  • Мнения: 257
 Rolling EyesЗаплаши я, че ако не вземе мерки ще ги нахраниш с малко черна отрова, но не го прави моля те!

# 6
  • на майната си
  • Мнения: 425
Имам котка,обичам я, но се втрисам от уличните, събрани пред входа от манджите на бабите, които ги хранят, да не говорим какви бълхи се развъждат в мазетата. Щом жената е болна, не знам дали някой може да я принуди, но аз купувах един спрей, който отблъсквал котките, това за пердета и ....
Та може да разпитат във ветеринарните, дали няма нещо с което да пръскате известно време, докато се отучат да идват.
Куче също в добро решение щом имате двор, но не знам дали всички лаят по котки, моята кучка нямаше проблеми с тях, докато едно познато хъски ги гонеше до дупка, и двете кучета бяха израснали с котки.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Rolling EyesЗаплаши я, че ако не вземе мерки ще ги нахраниш с малко черна отрова, но не го прави моля те!

Такива неща на човек, който не е в час не се казват...Не се знае как ще реагира.

А защо не си вземете куче? Twisted Evil

Нямате ли квартални такива?

# 8
  • Мнения: 2 759
                      Малко не вярвам пък аз... Какви изпражнения на котки, като котките задължително ги заравят под земята?

# 9
  • Мнения: 607
                      Малко не вярвам пък аз... Какви изпражнения на котки, като котките задължително ги заравят под земята?
      Да, така е. Направила съм пясъчник на детето където то да си играе и то изравя котешки изпражнения. Не мога да търпя това.

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Има ли възможност да разделите двора, тоест всеки да си има собствена заградена част?

Също казват, че котките не понасят цитруси - можете да напръскате около двора със сока на 1-2 портокала, а може и да има специални спрейове, чиято миризма котките не понасят. Само че проблема е, че ще трябва да се пръска постоянно.

# 11
  • Лондон
  • Мнения: 403
Чула съм ,че има кучегон/ някаква джажа ,която работи на честоти уловими само от кучетата/.Поинтересувай се дали действа при котките .Ще дадеш малко парички, ама ще си решиш неприятния проблем.

# 12
  • Мнения: 143
   
     Благодаря, не знаех че все още ги има кварталните отговорници. Ще разпитам  кой ни е квартален и още днес ще го намеря. За гъбички не знам. Какво представляват и има ли опастност малко дете на  годинка да хване гъбички? Аз не му давам да пипа котките, но те лежат на пейката , дори му влизат в количката, колкото и да ги гоня. Въобще страхотна напаст. Един съсед се опита да ги трови. Не успя, защото те веднага изповръщаха отровата.
 

По-въпроса за гъбичките - да има опасност за хората и са много упорити. В началото сме ходили по 2 пъти на седмица около месец при ветеринаря, биха и няколко противовъзпалителни инжекции, в къщи се мажехме с разни мазила и съм ходила като пъдар след нея, за да не ги махне. Махнахме килимите, по-няколко пъти на ден обикалях с кофата и парцала да мия с Доместос, всеки ден миех гарнитурата, защото тя лежеше на нея, върху нашите завивки слагахме стари чаршафи и се сменяха и перяха всеки ден, а нашите на 2-3 дни - всичко това, за да не попадне и остане от гъбичките и да се заразиме и ние. Беше един кошмар и от него и останаха и белези - гъбичките бяха унищожили безвъзвратно някои от местата на които бяха избили и там не и порасна козина повече.
Куче не е решение на проблема, когато е навън кучето те ще бягат, но когато се прибере веднага ще се появят отново - да го държите навън също не ми се вижда удачно, все ще се намери някой дебил, който да му метне отрова, ако нещо го подразни. 

# 13
  • Мнения: 2 759
                     Миличка, едно ще те посъветвам - внимавай какво правиш, за да не навредиш на детенцето. Не ръси отрови из двора, нито спрейове, които са вредни за вдишване. Надявам се да намериш вариант, удовлетворяващ всички. Успешно решаване на проблема   bouquet!
                   П.П. Ако има вариант да покриваш пясъчника, когато не играе, мисля че ще е добро решение. Тъкмо няма да е мокър, ако скоро е валяло.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Освен в РИОКОЗ / преди беше ХЕИ / можеш да подадеш жалба и в отдела по екология към общината. От там също са длъжни да проверят какъв е случая и да вземат мерки, щом се налага. Не съм сигурна, но мисля, че в правилника за жилищните кооперации има ограничения за броят на животните, които могат да се гледат в едно домакинство. Успех.

# 15
  • Мнения: 2 657
ще следя темата с интерес,защото все едно си разказала за моята свекърва....Опитахме се да ги отровим преди време,но те усещат и не идват,когато слагахме отровата...Тези са по часовник,в еди си колко часа,тя се прибира и пред блока започват да прииждат и се настаняват по пейките и до като не дойде не мърдат от там ooooh!

# 16
  • Мнения: 320
Чула съм ,че има кучегон/ някаква джажа ,която работи на честоти уловими само от кучетата/.Поинтересувай се дали действа при котките .Ще дадеш малко парички, ама ще си решиш неприятния проблем.
   Peace Да има и струва около 10 лв. на кучетата действа безотказно, но за котките незнам не съм пробвала. Но дори и да действа това няма да разреши проблема, като го използва ще бягат, но после пак ще се връщат щом постоянно им се слага храна.
Мисля, че най-добре е да уведомите всички възможни институции, както вече са ти писали момичетата - полиция, РИОКОЗ, прокуратура /макар, че те пак ще изпратят в полицията преписката за проверка/, отдела по екология, въобще колкото повече жалби толкова по-добре и дано някой се задейства  Whistling Успех! Peace

# 17
  • Мнения: 3 376
Опитахме се да ги отровим преди време
Shocked

# 18
  • Мнения: 607
   Вече ми прикипя и поставих много сериозно въпроса пред съкооператорите.Колко нерви  и разправии ми костваше, няма да ви разправям. Разменихме си ужасни реплики с лудата.  Стигна се до бой. Ударих и шамар. В крайна сметка всички бяха на моя страна и един от мъжете и каза с много ядосан тон, повече да не храни котките в двора. Разгеле тая жена  най -накрая се СТРЕСНА и вече ги храни отвън на тротоара.
   Отървахме се от тая напаст. Ура!
Дано заради един шамар не ми излезе име на побойничка, защото не съм такава.
Тоя котешки тормоз го търпяхме повече от  15 години. Сега малко мъчно ще ги отучим да идват в двора,но все пак началото на края е сложено.

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 07:39 от Танюшка

# 19
  • Мнения: 2 759
...Дано заради един шамар...
                      Миличка, дано заради този шамар съкооператорката ти да се обади където трябва. По-гнусно от това да удариш човек почти не се сещам  Tired.

# 20
  • Мнения: 2 657

 Shockedкакво се пулиш,явно не разбирашзакакво става въпрос....Радвай се,че нямаш подобни преживявания  Peace

# 21
  • Мнения: 607
...Дано заради един шамар...
                      Миличка, дано заради този шамар съкооператорката ти да се обади където трябва. По-гнусно от това да удариш човек почти не се сещам  Tired.
  Знам, че нямам право да я удрям, но не се стърпях. Няма да се оправдавам. Не съм я убила , ударих и шамар  и не съжалявам. Благодарение точно на този шамар  и последвалата гюрюлтия ,въпросът най-накрая се реши.. Четох на разни места из интернет пише много неща за боя като единствена алтернатива в някои случаи.
 
 За мен този проблем вече приключи.  Реших че няма смисъл да се размотавам и да подавам молби до разни инстанции. Реших проблема както намерих за добре.   Това е. Благодаря на всички, които ми помогнаха с разбиране и съвет.

# 22
  • Мнения: 2 759

 Shockedкакво се пулиш,явно не разбирашзакакво става въпрос....Радвай се,че нямаш подобни преживявания  Peace
                     Дано децата ти не пречат на някого със същия манталитет след време... Танюшка, изобщо въобще ме оставяш без думи. Радвам се, че не те познавам.

# 23
  • Мнения: 143
Портокалово момиче въобще не си права, дано не ти се налага да трепериш над детето си и да се чудиш дали няма да останат някакви трайни увреждания или недай си боже дали ще оживее, след като е лепнало зараза от улични животни. Ти въобще имаш ли представа този начин на живот и липсата на всякаква хигиена до какво води? Живяла съм в двор със съседи мятащи храна на котките - преживяхме няколко кърлежа, гъбички, а да не говоря за плъховете голями колкото пудел, които на няколко пъти лятото ми надничаха през решетката на прозореца и аха да влезе - скачах като попарена и това ги плашеше. Интересно, защо при котки има плъхове - ами има кой да ги храни и те не проявяват голям интерес към тях. На няколко пъти намирам умрели и разлагащи се тела на същите гадове и никой не си мръдна пръста да ги изхвърли. Идваше ми да ги оставя пред вратите на същите благодетели, които само мятат храната и нищо повече не ги интересува.
Много бързо лепваш етикет на човек, който не познаваш и нямаш представа какво е преживял. Интересно ми е ти как ще реагираш, ако има опасност за твоето дете и никой не ти обръща внимание?

# 24
  • Мнения: 24
Аз преди няколко години преживях подобен кошмар. Сиседите ни имаха около 10-12 котки и 2 кучета. Бяха се навъдили страшно много бълхи, а аз съм алергична!!! Цялото ми тяло беше покрито с огромни пъпки, а от пъпките ми оставака кафяви белези по тялото. Цяло лято ме беше срам да се показвам. Въпросните съседи ни обвиняваха, че ние сме били мърлячи и за това имало бълхи, а техните "животинчета" били "чистички". За вонята и мрисотията от тези "животинчета" няма да пиша... Просто УЖАС!!! Проблема беше решен след грандиозен скандал. Да ви кажа честно, ако ми се беше отдала възможност щях да ги претрепя /колкото и брутално да звучи/. А на тези които обясняваха, че шамара не е решение, ще им кажа дано да не ви се случи някой ден да се събудите покрита с огромни пъпки, че тогава ще ви видя - не шамари, ама и ритници ще раздавате.

# 25
  • Мнения: 24
Забравих да спомена, една от съседките имаше дете на годинка, което също беше жестоко нахапано от бълхите. То направо се измъчи. Не знам тази жена как успя да запази спокойствие. Аз ако си видя детето така... #Cussing out

# 26
  • Мнения: 4 292
Детето ми има алергия към бълхи. Всяка една пъпка става на ужасни рани, летата за мен са някакъв кошмар - все се страхувам да не го нахапят. Ако имах проблема на авторката, бих била безкомпромисна. Нито една котка не е по-важна от детето ми!

# 27
  • Мнения: 1 554
...Дано заради един шамар...
                      Миличка, дано заради този шамар съкооператорката ти да се обади където трябва. По-гнусно от това да удариш човек почти не се сещам  Tired.

И какво му е гнусното? Браво и аз бих и забила не 1 ами няколко шамара да се осъзнае! мразя котки Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 2 759
                    ...По-гнусно от това да удариш човек почти не се сещам  Tired.
И какво му е гнусното? Браво и аз бих...
                      Най-предпазливо избягвам тази тема цял ден, тъй като не мога да напиша нищо цензурно, пък и няма смисъл - хората, към които ще е насочено няма да го разберат  Crossing Arms.

# 29
  • Мнения: 1 312
И какво му е гнусното? Браво и аз бих и забила не 1 ами няколко шамара да се осъзнае! мразя котки Twisted Evil
Което няма абсолютно никакво значение.
Мрази си каквото искаш,други може да не понасят животното,което ти отглеждаш.
Обожавам котки и си имам такава вкъщи.
За мен най-цивилизованият начин за справяне с проблема беше куче,което да гледате в двора.
Просто щяха да се плашат и да бягат.
Нито отрови,нито скандали щяха да са нужни.

# 30
  • Мнения: 3 376
И аз като Портокалово момиче ще се въздържа.Има много по-цивилизовани начини по които може да се решат тези проблеми и те със сигурност не са отрови и шамари.

# 31
  • Мнения: 607
   Момичета, това някакъв другарски съд ли е тук? И защо някои от вас ме съдят без да са наясно със проблема?  Моята постъпка ли ще критикуваме сега? Не е ли въпроса съвсем друг?
 Аз можех да не ви казвам за шамара. Но  ви казах.Тези които са преживели подобен кошмар знаят какво е. Аз не се гордея с това, че ударих човек.  Но тази жена ме тормозеше петнайсет години и не само с котките си. Кой би издържал!!!!!!!
        То железни нерви да имаш, в един момент няма да издържиш.   Не искам да си спомням.
  
    Разбира се, че има цивилизовани начини. Мислех да подам жалба в полицията .И понеже до последно се надявах че тя може да се вразуми и понеже ми е роднина, я предупредих че ще  подам жалба. И тогава тя започна да крещи  неща , които нямат нищо общо с котките. Премина всякакви граници.  Крещеше безумни глупости и клевети за мен и семейството ми, което е ПОДСЪДНО.

   Тук казусът е  и правен. Обща имуществена собственост. Един от собствениците отглежда 30 котки. Останалите съсобственици са категорично против. И какво !? Да тръгна по адвокати и по инстанции и да си губя времето заради една луда? Не съжалявам за шамара! Има хора,които просто са си гадини и на такива не се давам да ме тормозят.

# 32
  • Мнения: 2 657
Явно не сте се сблъсквали с подобен проблем....На Портокалово момиче,ще кажа,че когато детето и не спи и се чеше като краставо и е нахапано и по стъпалата отдолу и се дере от рев,тогава може да ме съди.....Явно не знаеш какво е,да не смееш да си пуснеш детето пред блока,защото лятото вуни ужасно,а да не говоря,че лазят и червеи....
Танюшка,аз няма да те съдя защото много добре знам за какво говориш :peace

# 33
  • Мнения: 1 554
Мрази си каквото искаш,други може да не понасят животното,което ти отглеждаш.
Обожавам котки и си имам такава вкъщи.


Животни неотглеждам в домът си! А за котка в къщи без коментар Peace

За мен едно животин4е е най хубаво да се отглежда в двор,а не затворено в апартамент, то страда така.
малко извън темата сори Blush

А на авторката мога да кажа,да не съжалява за постъпката си, и щом има подобрение след това което е направила ,аз съм с нея Peace

15 г тормоз от гнусни котки не шамар ами неискам и да си помислям какво бих направила Whistling

# 34
  • София
  • Мнения: 346
И аз като Портокалово момиче ще се въздържа.Има много по-цивилизовани начини по които може да се решат тези проблеми и те със сигурност не са отрови и шамари.


Много искам да ми изпрати някой цивилизовано решение на това как да отучим съседския котарак да не  маркира цялата тераса на сестра ми. За протокола : имат куче и това не помага  Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 167
И аз като Портокалово момиче ще се въздържа.Има много по-цивилизовани начини по които може да се решат тези проблеми и те със сигурност не са отрови и шамари.


Много искам да ми изпрати някой цивилизовано решение на това как да отучим съседския котарак да не  маркира цялата тераса на сестра ми. За протокола : имат куче и това не помага  Twisted Evil
Пуснете жичка със слаб ток около терасата и няма да минава....

# 36
  • Мнения: 1 554
И аз като Портокалово момиче ще се въздържа.Има много по-цивилизовани начини по които може да се решат тези проблеми и те със сигурност не са отрови и шамари.


Много искам да ми изпрати някой цивилизовано решение на това как да отучим съседския котарак да не  маркира цялата тераса на сестра ми. За протокола : имат куче и това не помага  Twisted Evil
Пуснете жичка със слаб ток около терасата и няма да минава....
Twisted Evil Whistling

# 37
  • Варна
  • Мнения: 222
Танюшка, радвам се, че нещата са се подредили и само се надявам да не е временно затишие.
Портокалово момиче, ЕАSpirit, мислите ли, че за 15 години хората не са се опитали по вашите цивилизовани начини да разрешат проблема? И не мога да си представя как са изтърпели този кошмар толкова време. Честно казано, като чета всичко по-горе, смятам, че един шамар й е малко на госпожата.

# 38
  • Мнения: 2
Когато става дума за здравето на деца,при условие,че толкова пъти са я умолявали да не ги събира тези котки,не шамар ами в такъв филм ще влезе,че свят ще и се завие....Портокалке,ти въобще разсъждаваш ли нормално?!След като не разбира,че може да изпоразболее децата и разпространява по този начин зарази,освен да я вкарат в лудница,че да престане...На българина най-милото са те,колкото трудно ги гледаме,заради някакви котки да си създаваме куп проблеми....Щом става дума за здравето и живота на деца-съм безкомпромисна...Знаете,колко страдаме всички,когато чуем,че се случило нещо трагично с някое дете в България...

# 39
  • Мнения: 19 290
Радвам се, че има затишие. Ако нещата не са оправят, аз бих сложила отрова през нощта и рано сутринта някой да обере труповете, без да види братовчедка ти. Не може да няма някаква отрова, която не повръщат.
Ужасно е да се събират толкова много котки където има малко дете.
Аз съм алергична към бълхи и само една да ме ухапе и ми излизат ужасно сърбящи пъпки по цялото тяло.
Портокалово момиче, ти защо не се заемеш със случая и не прибереш трийсетте котки  Joy Отстрани много лесно се дава акъл ooooh!

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 11:23 от В_и_В_и

# 40
  • Мнения: 2
Танюшка,ами в оплакването напиши точно това,което си написала тук на нас,с всички подробности,затова какво правят котките...Аз не разбирам и нещо друго,брат й след като е лекар,защо не говориш с него,предполага се,че е интелигентен човек и най-малкото,знае последствията от един такъв развъдник...А колкото до това,че хората се притисняват от това,че може би ще се разсърди и няма да ги лекува,ако отреагира така,това не му прави чест като такъв...Няма ли други лекари,освен него при вас,предполагам не е единствения...

# 41
  • Мнения: 607
Mia21 , проблемът е решен. Въпросната особа се стресна и вече храни котките си отвън на тротоара и из целия квартал. Съседите от блоковете около нас се оплакват вече ,че ги безпокои  и че цапа плочките пред блоковете .Гонят я отвсякъде. Съжалявам я понякога, но като си спомня как е тормозила мен и семейството ми...
   Моля не ми задавайте повече въпроси. Искам да забравя този кошмар. Дано темата да е полезна за някой. На мен ми беше много полезно,че споделих и намерих разбиране и добри съвети.

# 42
  • Мнения: 607
 
     Отново пиша по темата . Какво се случи ?   Жената-Коткарка  отново ни тормози с трийсетте си котки. Отново ги храни в двора. Отново и отново  й казах, че  има закон за общата собственост и че ние ( аз и останалите съдружници) сме категорично против това, тя да събира 30 котки в двора ни .
  Тя не иска да ни чуе. Явно това е някакво психично отклонение, мания. Оправдава се с това,че тя третирала котките с нужните медикаменти и препарати. Демек лекува ги и не са опастни за хората. Да ,но това са улични котки, които обикалят навсякъде. Не е възможно да ги обезпаразити.
  Писах по имейл до РИОКОЗ ,Пловдив. Отговориха ми, че въпросът не е в тяхната компетенция, да се обърна към Районното кметство и към Община Пловдив.
   Подадох жалба до Кмета на Район Източен, Пловдив. Деловодителката каза, че до 14 дневен срок ще ми се обадят по телефона, ще изпратят техни колеги, които да проверят случая и ще получа отговор.Сега чакам.
  Пиша всичко това за улеснение на всички, които  имат подобен проблем.
  Пак искам да повторя за тези които отново ще ме нападнат. Обичам животните и уважавам хората ,които се грижат за тях. Но в нашия случай котките пречат на хората, създават опастност от инфекции , бълхи и какво ли не още. Знаете ,че при одраскване от котка, малките деца могат да се заразят с опастни болести.

 

# 43
  • Мнения: 4 292
Предположих, че ще стане нещо такова, честно казано... Познавам такива хора, нямат оправия.  Tired Не, че искам да те отчайвам.

# 44
  • Мнения: 607
   аз имам надежда,че проблемът ще се реши
     Иначе РИОКОЗ, пловдив реагираха на моята жалба с писмо до Кмета на района    да вземе мерки ,цитирам : съгл. Наредба 1 от дв бр46 от 1992г и изм. и доп .от бр101 от 97г.`
 Сега търся Държавен вестник да видя каква е тази наредба. Знаете ли нещо?

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 19:56 от Танюшка

# 45
  • Мнения: 654
лошо много лошо.беше въпрос на време проблема да се появи отново
и други теми е имало и ще има.само хора които не са имали вашия проблем могат да те упрекват за действията ти.
от опит-институциите не могат да помогнат.
сега остава може би един хубав пердах за тази жена.
ще ме оплюете на бързо , но само преди година едно малко момиче беше в много тежко състояние от бълхи.само хора които не видяха мъките на това дете биха се превземали на тема човешки права.

# 46
  • Мнения: 4 668
Лошо  Rolling Eyes
За съжаление нито Риокоз , нито Общината обикновено предприемат нещо ...

Предлагам ти да извикаш Портокалово момиче , за да приложи някой от хуманните си методи за спасяване от гадините !

# 47
  • Мнения: 607
   
   Какви са методите на Портокалово момиче? Явно не съм чела внимателно всички постове.

# 48
  • Мнения: 4 668
   
   Какви са методите на Портокалово момиче? Явно не съм чела внимателно всички постове.
Освен нея и Ariana , твърдеше , че имало такива цивилизован начини ...

Не предлагат нищо конкретно , но си плещят за това , че хората , които смятаме за ненормално децата да живеят обкръжени ог гадни улични котки , мръсотия и бълхи сме едва ли не варвари и , че ти "тормозиш" горката жена , вместо да използваш цивилизовани методи .  Rolling Eyes
Какви са цивилизованите методи не е благоволила/ли/ да обясни , затова и предлагам да разреши проблема , след като другите "тъпаци" 15 години не са успели  Confused

И в заключение бих казала , че аз бих платила на няколко цигани да напъхат котките в чували и да ги отнесат много далеч . Все си мисля , че за 100- тина лева доволно ще свършат тази работа .

Пак ти казвам - на институциите не разчитай  Confused

# 49
  • Мнения: 607

И в заключение бих казала , че аз бих платила на няколко цигани да напъхат котките в чували и да ги отнесат много далеч . Все си мисля , че за 100- тина лева доволно ще свършат тази работа .

Пак ти казвам - на институциите не разчитай  Confused

   Да не разчитам на институциите!  В тях ми беше надеждата. Ти ме отчайваш. От твой личен опит ли ? Горещо моля всеки ,който има или е имал подобен  проблем да каже какво е направил. Защото ни е пламнала главата. Сега ще изчакаме да видим какво ще направят институциите. Тази седмица чакаме  от кметството да дойдат на проверка. Силно се надявам, че ще има резултат. Ако не, ще пиша до Община Пловдив . Ако и това не помогне, тогава вече ще мисля .
  Дори да изнесем котките в чували, те пак ще дойдат, защото коткарката ги храни в двора.
  По няколко пъти на ден и през ноща им слага храна . Те са научили това и непрекъснато ще идват, дори да ги изхвърлям пак и пак. Мога например всеки път като я видя ,че слага храна, да отивам и да махам храната.Опитах веднъж, тя вдигна невъобразим скандал . Отбранява си храната, като че ли е въпрос на живот и смърт. Убедих се ,че тя е патологичен случай, не ми е по силите . С луд не можеш да се разбереш.
 

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 07:46 от Танюшка

# 50
  • Мнения: 478
Здравей и аз съм от Пловдив и живея в къща. При нас също се разхождат котки, но поне всички дружно ги мразим и като станат повече някой им слага нещо в храната та понамаляват.
Сетих се, че докато бяхме на почивка в вестник „Труд” публикуваха някакви нови закони за гледане на домашни любимци. Общо взето гласеше, че всички от блока/ кооперацияята трябва да са съгласни, но не помня кой ще следи дали това се спазва и ако не на кой да се оплачеш.
Желая ти успех.

# 51
  • Мнения: 607
   siana_ ,
 Благодаря за инфото. Точно този закон ме интересува. Някой знае ли точно кой е този закон, за да потърся в Гугъл?
   

# 52
  • София
  • Мнения: 1 508
Този закон още не е приет. Има обаче Закон за защита на животните, според който собствениците на животните са длъжни да се грижат за спокойствието и хигиената на живущите. За съжаление, властите още не могат да организират прилагането на този закон - на теория за това отговарят министърът на земеделието, регионалната ветеринарномедицинска служба, общините и природозащитните организации, но общо взето всеки прехвърля топката на другите, тъй като все още няма правилник за прилагането на този закон.

А относно закона за това да можеш да имаш животно само със съгласието на съседите, сега ще приемат това, после ще поискат и за деца да искаме разрешение, а после още кой знае какво ще измислят  Sad
Не е ли по-добре да има наистина ефективни органи, на които да могат да се оплачат съседите и които да могат да предприемат бързи мерки?

# 53
  • Мнения: 212
Миналия път си и ударила шамар и той е решил проблема за известно време.
Тоя път предлагам просто да я  убиеш  #2gunfire по някакъв начин. Тук важи изпробвания в практиката принцип - "ИМА ЧОВЕК-ИМА ПРОБЛЕМ. НЯМА ЧОВЕК-НЯМА ПРОБЛЕМ". Можеш да направиш така че да изглежда като самоубийство. Например да я бутнеш от покрива на кооперацията и долу нейните любими котки ще я изядат за една нощ. Така ще се слее с тях завинаги...

# 54
  • Мнения: 607
  Виждам, че си майстор на хумора, иронията и сарказма. Но на мен хич не ми е до смях.
    Да, котките са смисъла на живота й. Толкова е пристрастена към тях, че без тях сигурно ще се самоубие . Знаеш ли, аз не съм някакъв звяр, никога не бих отровила или убила животно. Просто на тия животинки не им е мястото в двора ни. Разбираш ли? Който иска животни ,да си ги гледа у тях ,  или някъде ,където не пречат .
  Виждал ли си дете, зверски нахапано от котешки бълхи? Представи си, че е твоето дете и тогава ще ме разбереш!

# 55
  • Мнения: 2 018
И аз имам подобен проблем, само че с няколко съседи, които хранят котки на двора ни. Разправяла съм се с тях - да си ги приберат и да си ги гледат, като искат! Ясно ви е - резултат няма! Само че проблем имам аз, защото живея на първи етаж и лятото направо си влизат у дома. Гледат ме едно такова учудено, като вляза в стаята и ги разгоня. Качили се на масата, леглото. Преди години - една котка се окоти под един диван!  Tired Сложих си комарници по прозорцте и вратата на терасата по-скоро заради котките, а не заради комари и мухи. Сега се въртят по терасата. Мъжа ми взе прашка - проблема се решава за известно време. Заплаших съседите, че ще отровя котките. Спряха за известно време, после започнаха да поглеждат първо дали аз съм на терасата /дали ще ги видя/ и тогава хвърлят храна! В момента една котка се е окотила в двора.
За мен няма решение освен отровата или капан. Не зная какво да правя! Тук не става въпрос дали обичам животните или не. Обичам ги и съм отглеждала и котка в дома си, но това при мен е напаст. Съседите /хранещи котките/ ми нямат проблем защото живеят на по-горни етажи, но ние от първи етаж... ooooh!
Танюшка - не съм сигурна дали е в сила, но чух, че има възможност, ако всички кооператори се съберете и всички се подпишете - можете да изгоните /да го принудите да напусне/ отделен съкооператор. Не зная само при какви условия.  newsm78  За жалост моите съкооператори не са толкова единни!

# 56
  • Мнения: 4 292
Танюшка - не съм сигурна дали е в сила, но чух, че има възможност, ако всички кооператори се съберете и всички се подпишете - можете да изгоните /да го принудите да напусне/ отделен съкооператор. Не зная само при какви условия.  newsm78  За жалост моите съкооператори не са толкова единни!
Собственик? Никак не ми се вярва! Виж, ако е квартирант може и да е възможно. Но пък ми се струва някак твърде прекалено.

# 57
  • Мнения: 804
Танюшка, чела съм и други твои постове и съм останала с доста добри впечатления от теб. Виждаш ми се разумен човек. Може ли тогава да ми обясниш защо реши, че някоя държавна институция ще ти реши проблема. Ще доидат, ще направят проверка, ще напишат препоръки и ще си отидат.
Ясно е, че и да отровиш тези котки ще дойдат други. Следователно оказва се, че проблема не са котките сами по себе си, а онази откачалка която ги храни. В такъв случай вместо да плащаш 100 лв. на цигани да събират котките плати им 200 лв. за да свършат нещо по-полезно  Thinking
И стига губи време да чакаш нещо от държавата, защото е лято, топло е и всеки ден отлагане крие огромен риск за детето ти. Хайде стягай се, действай по-радикално, защити семейството си - жена си и си майка...
Успех  Peace

# 58
  • Мнения: X
Ясно е,че за авторката ситуацията е непоносима,но пък да се тровят животни или да се викат на помощ цигани(кой знае за какви гадости)  ooooh!
Куче в двора си остава вариант.
Аз живея в къща и в съседство е едно циганско семейство.Техните 2 женски кучета са винаги отвързани,привличат други,лаят,когато са разгонени(не се спи),но пък кучетата не носят вина ,че са безстопанствени- е да ги избиеме ли?Намерихме си решение.Стане ли непоносимо,мъжа ми пали пиратка,хвърля я по далече от тях и те се научиха.

# 59
  • Мнения: 804
За да не тормозим горката побъркана женица, да вземем куче, което като паднат температурите трябва да се прибере вътре. Значи Танюшка отделяш от семейния бюджет поне 50 лв. на месец да храниш кучето, отделно са ваксини и други медикаменти. А зимата ще трябва да го приемеш у вас, защото си е леееко хладно. Взимаш куче и го оставяш на двора. Ако искаш то да не скача да хапе децата трябва да го вземеш на няколко месеца. Значи то ще отрасне с котките и ще свикне с тях или по-скоро те ще му лепнат някоя болест и то ще умре преди тях. Или пък то расте умно, мрази котките, и съвсем скоро добрата женица го отравя защото за нея котките са всичко.

А за пиратките - ние научихме кучето си да скача по пиратките. Тоест когато някое скучаещо хлапе хвърли пиратка близо до нас, когато го разхождам, кучето моментално пощръклява - за него това е игра, скача като ненормален. Но понеже е по-голям отстрани изглежда озверял и на хвърлящите пиратки бързо им секва мерака  hahaha
Иначе Лъвска това е страхотна тактика за уличните, които се скъсват да лаят понякога, добре се е сетил мъжа ти  Peace

# 60
  • Мнения: 917
Според мен пък трябва да се подходи по по различен начин. Щом тази жена има психичен проблем защо не се опитате да й помогнете да го преодолее, примерно да посещава психолог, психиатър, да пие някакви хапчета, да си намери работа. Май всеки гледа от собствената си камбанария, аз бих се опитала да помогна на жената още повече ако ми е първа братовчедка. Защо не поговорите с мъжа й?

# 61
  • Мнения: 1 062
Танюшка, котките винаги се връщат на мястото, където са живели, но ако видят пътя. Запомнят го и се връщат. Вечерта се събирате няколко съседа, от тези по-изнервените от ситуацията. Събирате ги в един чувал и ги носите в някой приют ( ако има такъв наблизо) или някъде надалеч. Няма да се върнат. След всичко, което си разказала, аз не виждам друго решение на проблема. Имахме съседи, които искаха да си закарат котките ( 3 на брой) на вилата. Сложиха ги в чувал и ги закараха там, не се върнаха и си останаха там да живеят.

# 62
  • Мнения: 2 018
Уличните котки се множат толкова бързо... А и усети ли някоя друга котка, че там се дава храна - веднага ще се присламчи и ще остане там. Трябва постоянно да гонят котки из двора.
Имахме котка преди доста години, но трябваше да я махна защото забременях. Брат ми я вкара в багажника на колата и я закара в едно село при едни негови познати. Междувременно ние се преместихме да живеем на друго място. Котката избягала от познатите ни и след няколко години се върнала пред блока, където живеехме преди. Целият блок решил, че ще я храни и така до скоро. Разбрах, че е починала.
Разказвам това за да ви кажа, че и преместването на животното не е решение /дори и да не вижда пътя/.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 508
Уличните котки се множат толкова бързо...

Точно затова всички улични животни трябва да се кастрират. Всеки съвестен любител на животинки, и най-вече тези, които се грижат за бездомните, трябва да се погрижи за своя "контингент", още повече, че вече на много места има безплатни кастрации. Това не решава проблема веднага, но след време уличните животни ще изчезнат напълно, а ако се появяват отделни бездомни екземпляри, това ще са или избягали/изгубени животни, или захвърлени от стопаните си.

Поговорете с вашата съседка да ги кастрира, обяснете й, че това е по-добре за здравето на животните (намалява риска от много болести), и че по-този начин тя помага да няма следващи нещастни бездомни поколения. Ако тя разбере, че това е наистина грижа за животните, може и да се съгласи  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 018
Кастрацията пак няма да реши проблема на Танюшка, нито пък моя.  Laughing Една котка живее около 10-12 години.
Вчера синът ми стоял в кухнята и гледал ТВ. Влязла си една котка /явно не го е видяла/ и се качила на стола и започнала да се ближе.  ooooh! Той се изправил и оная  Shocked, той се разфучал и оная се разфучала.  #Cussing out #2gunfire  Joy
Сега ми е смешно, ама си е ужасен проблем! А на пролет, като се размножават, как миришат!  Sick Мирише и домът ни!  Sick

# 65
  • Мнения: 1 312
Една котка живее около 10-12 години.
Ами,Бо,да не те отчайвам,но моята е на 14 вече.
И е в цветущо здраве.
Тъй,че спирай да броиш Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 018
Една котка живее около 10-12 години.
Ами,Бо,да не те отчайвам,но моята е на 14 вече.
И е в цветущо здраве.
Тъй,че спирай да броиш Mr. Green

Предполагам, че онея които имат сурови  Twisted Evil условия на живот, ще изпукат по-рано.   Mr. Green Не съм се отчаяла все още!  Joy

Да ти е жива и здрава котката Hug. И аз ги обичам, но това мойто не се търпи!

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Нямам нищо против котките, но тези, които са наистина гледани от стопаните си в апартаментите им. В и пред нашия блок е цяла напаст от години, размножават се в геометрична прогресия, вони, мръсотия пълна. И това, защото една малоумна и семейството й (пък иначе и лекарка) постоянно им хвърлят остатъци от манджите си. Като толкова им пука, да си ги приберат у тях. Не виждам защо аз трябва да им търпя миризмата и мръсотията. Преди време успешно се реши проблемът с бездомните псета в Пловдив, време е за котките. Съседи се опитваха да ги събират в чувал и да ги карат извън града, но животинките не се лъжат. Аз не мога да си представя да ги тровя, не вярвам и че някоя институция ще се заеме с този проблем. Но който не е живял сред бездомни котки, той не знае каква е гадост.

# 68
  • Мнения: 2 018
Сега си спомням преди много години имаше кампания за котешки и кучешки кожи. Изчезнаха тогава котките и кучетата и се появиха кожените палта!
Сега не може, току виж се появила ББ!  Crazy

# 69
  • Мнения: 30
Отрови, чували....Всичко това приложено на същества, които не са избрали да живеят по този начин. И всичко това предложено от жени, от майки...Думи нямам! И така възпитавате децата си. И утре и те ще сложат отрова на поредното коте/куче/маймуна имало нещастието да бъде родено на улицата от вероятно домашна изхвърлена майка. Имате ли представа като толкова лесно изричате "сложете отрова" как се умира от нея? Какви гърчове и болки са докато отровата разяжда вътрешните органи? Нямате представа, нали? Сигурна съм, че веднъж да видите такова нещо, може би ще помислите следващия път.

Проблемът в конкретния случай не са котките, а жената. Котките са там, за да се хранят. Един съвсем нормален инстинкт. Мисля, че и вие щяхте да ходите там ако получавате храна. И вие тровите тях, обвинявате тях за това, защото искали да се нахранят. Решението са мерки срещу жената, не срещу котките. Приюти за котки няма. Котките в СФ ще се увеличават с всяка изминала година. И да ви кажа ли откъде идва проблема - от нас, хората. Ние сме виновни, че тези животни са там и ни пречат. Колко домашни котки раждат с пълното съзнание на стопаните си? Ужасно много. От малките им 80% биват изхвърлени. Или подарени на малоумници. Последните 50% ги изхвърлят след като забременеят,преместят се,заминават за чужбина или просто не ги кастрират и те се загубят в онези приятни пролетно-есенни периоди. Изгубен=бездомен. Останалите 50% заплождат и отново се повтаря веригата с малките.  Надявам се разбирате, че на нито едно животно не му е добре да живее на улицата в града. Нито едно животно не обича да има бълхи по себе си. Нито едно! Те не са виновени за това, че са бездомни, за да ги тровите, пъхате в чували и прочие.

Никъде в постовете не прочетох някой да е говорил с единственият нормален човек от това семейство - голямото докторче. Нали бил интелигентен? Ми да вземе мерки срещу майка си. Ако трябва да й намери дом. Очевидно жената не разбира от дума. Шамари срещу възрастна, болна жена няма да коментирам. Още едно доказателство, че насилието било то срещу животно или човек не върши работа. Та, може би ако говорите с този така прехвален лекар, той ще обърне внимание на майка си.

# 70
  • Мнения: 1 341
deni_avr, много ми е любопитно дали си майка?
От части съм съгласна с написаното от теб. А именно с това, че в жената е проблема, и че ако изчезнат тези котки ще дойдат други, ако жената продължава да оставя храна за целта.
Но не знам защо повечето се хванахте за единия шамар и какъв пример даваме на децата си пози начин. Преди всичко е здравето на детето ми, а когато то е застрашено от нещо реагирам както намеря за добре. В конкретния случай и аз бих стигнала до шамар, след като разговорите не са помогнали!

# 71
  • Мнения: 212

Проблемът в конкретния случай не са котките, а жената. Котките са там, за да се хранят. Един съвсем нормален инстинкт. Мисля, че и вие щяхте да ходите там ако получавате храна. И вие тровите тях, обвинявате тях за това, защото искали да се нахранят. Решението са мерки срещу жената, не срещу котките. Приюти за котки няма. Котките в СФ ще се увеличават с всяка изминала година. И да ви кажа ли откъде идва проблема - от нас, хората. Ние сме виновни, че тези животни са там и ни пречат.

И аз това разправям отдавна ама никой не ме чува. Има човек има проблем, няма човек няма пробем. Това е принципът който трябва да се приложи в случая. Много по-ефикасно ще бъде да се премахне жената отколкото котките. Като премахнете жената и котките ще изчезнат. Ако тровите котките, а жената си стои там и ги храни, нови котки ще дойдат на тяхно място.

# 72
  • Мнения: 2 018
Не, не и пак не! Не можете да ме засрамите, по никакъв начин!
Нали знаете от къде се вмирисва рибата  от главата! Когато липсват адекватни мерки срещу бездомните животни, когато те си разнасят бълхите, тениите и още куп болести върху нашите деца, как мислите, че са принудени да действат родителите! Именно защого съм родител и мисля за детето си, аз трябва да взема мерки! В безсилието си, човек се хваща и за сламката! Бихте ли ми дали съвет, как да постъпя?

Снощи изсипаха от 4 етаж рибешки глави, а от третия някакви черва! Говорила съм с тях, резултат няма!
Можете да плюете, когато не ви е до главата! Кажете как да постъпя?

# 73
  • Мнения: 30
Ами аз написах - говорено ли е с единствения (може би) разумен човек около тази жена - докторът? Ако той поговори с нея, заплаши я или каквото там иска (все пак е нейн роднина, познава я, знае как да комуникира с нея), може би нещата ще се променят. Но само може би. Съзнавам напълно безсмислеността на ситуацията. Познавам този тип жени. Хобито ми е да работя в сдружение точно за защита на котки. Имаме многократни случаи на подобни жени. Само че в апартаменти. Може ли да си го представите това? Най-тежкият ни беше 23 котки и 9 кучета събрани в 3-стаен апартамент. Не мога да ви опиша каква смрад и мръсотия. Ресурсите ни стигнаха до там, че взехме 12 котки, които по-късно бяха осиновени в Швейцария. Разбира се, не след безумни скандали с бабичката. Тя просто не искаше да ни даде котките. Имахме подкрепата на съседи и всички, само не на синът й, живеещ с нея, пълна откачалка като майка си. Та, разказвам ви всичко това просто за да знаете, че дори и да изтровите или премахнете тези котки, жената за отрицателно време ще събере нови. Колкото до тениите, бълхите отново ще кажа - нито едно животно не понася подобни гадости и НЕ СЕ чувства добре с тях. Това е все едно вие да имате въшки. Същото е. Ще се чувствате ли комфортно? Животните не биха избрали сами да живеят при тези обстоятелства. Градът НЕ Е тяхната естествена сред. В момента котките се увеличават едно заради намаляването на кучетата поради приетата програма, второ че сега е сезонът и на безкрайната върволица домашно родени и нежелани непородисти котета, голяма част от които се вливат в редиците на бездомните и резултатите са такива, каквито са. Щото на българина като му кажеш кастрация и подскача ужилен. Колко по-лесно е просто да си ги народиш, после да ги изхвърлиш или раздадеш на неподходящи приятели, несъзнаващи отговорността и поне 10-годишния ангажимент, който поемат, отколкото просто да кастрираш домашната си котка. Обяснявам това отново с мисълта да ви покажа, че котките нямат вина за това, че са по улиците, за това че носят паразити, за това че няма една организация, която да се наеме с кардинално решаване на проблема със свръхпопулацията, за това че няма нито един котешки приют в София, за това няма законодателство, което да решава проблемите с подобни болни жени (защото това наистина е болестно състояние) и прочие и прочие.

А иначе по темата - аз бих говорила сериозно и твърдо с лекаря с твърда молба да вземе мерки срещу майка си или в противен случай заплашете, че вие ще го направите. Обявете, че явно жената има проблем и трябва да се обърнете към институция, за да помогне с решаването.

# 74
  • Мнения: 2 018
deni_avr май трябва да ти поясня!
При мен няма луди, а малоумни! 2 съседки си изсипват помията от балкона на котките, които после влизат в дома ми, окотват се, спят, разнасят болести и бълхи. В момента съм изприщена от ухапвания от бълхи, които си подскачат от краката на мъжа ми, по моите крака и по краката на трите ми деца!!! Дори в леглото на малкия имаше!!!
Разговарях с тях, но резултата е нулев!

# 75
  • Мнения: 30
Разбирам те повече от прекрасно. За мен подобен тип хора, изхвърлящи подобни мизерии и търпящи същото, което и ти (не може нея да не я нападат бълхи и т.н.) са си луди. Кой нормален човек ще го търпи това? Познавам баби, които също се грижат за бездомните около тях (то това е нормално при възрастните хора), но го правят човешки и чисто. Така че явно тази жена си е мърлячка. Мисълта ми е, че ако речем махате всички котки от там, след месец ще е същото. Няма да има оправия докато тази жена е там. Опитали сте с лошо, ок. Скандали и заплахи. Пробвайте обратното - идете на гости на жената, занесете й примерно някакви сладки и помолете да влезете и поговорите. Обяснете й човешки, че имате деца, обичате животните, нямате против котките, но предпочитате да си стоят отвън и за тяхно и за ваше добро. Всъщност може би вече сте пробвали този вариант, не знам.

Къде се развива действието? В София ли е?

# 76
  • Мнения: 2 018
Напротив опитала съм с добро, не с лошо. Поставих въпроса на събранието - обещаха ми и двете, че няма да хвърлят, защото ме разбират!  Crazy
Познай какво стана след една седмица - поглеждат дали съм на балкона, хвърлят и се прибират веднага. Известно време си помислих, че други са започнали да хвърлят храна, защото и двете на събранието бяха категорични, че ще спрат. Но след известно време започнах да виждам - пак от техните балкони по една ръка да изхвърля боклуците си.
Казах им, че ще отровя котките, като си мислех, че това ще помогне - ще съжалят животинчетата. И това не помогна.
А, кажи ми какво да правя!?
Не съм направила нищо лошо до сега на нито една котка, освен да ги гоня от кухнята и стаите. Мъжа ми купи прашка и се опита да ги цели, познай колко е успял, щом всички котки са си налице. То е ясно, че котките не са виновни, но като не мога да се справя със съседите, какво да направя? Предполагам, че ако им е милно и жално за котките, защото ги целим с прашка или заплашвам, че ще отровя, предполагам, че това трябва да спре простите ми съседки!
Нямам друг изход, освен наистина да направя нещо на някоя котка и те да са наясно, че не се шегувам!!!

# 77
  • Мнения: 30
Не може да няма решение на проблема без да се нараняват съществата, които са най-малко виновати. Мисля, че по-горе прочетох, че става въпроса за Пловдив, но не съм съвсем сигурна. Ако сте в София бих могла да дойда да опитам да поговоря с нея от името на еди коя си организация. Ако се намеси друг човек, може би....знам ли....

иначе това - Нямам друг изход, освен наистина да направя нещо на някоя котка и те да са наясно, че не се шегувам!!! Съжалявам животинката, която ще си го отнесе заради тъпотията на хората.

# 78
  • Мнения: 2 018
Варна - мисля, че се разбира от аватара ми.

# 79
  • Мнения: 30
Добре, ще опитам да намеря съмишленик от Варна, който може да дойде да поговори с нея. Предполагам, че ако каже, че е повикан, тъй като вие сте се оплакали и трябва да събере и отведе котките, за да ги приспи, може да се кротне лелката. Дали временно или не, един Господ знае. Така или иначе проблемът ви е тя. Докато тя е там ще имате котки. Все пак е добре и с лекаря да говорите и да му обясните всичко за мръсотията и мизериите. Не знам какво точно може да стори той, но все пак би трябвало да поеме някаква отговорност за роднината си.

# 80
  • Мнения: 607
 
  А аз съм от Пловдив.
Докторът, брат на коткарката, не може да помогне. Говорил е със сестра си хиляди пъти и не може да й повлие. Тя има циклофрения( биполярно афективно разстройство)- редуване на две крайни, полярни настроения.  Когато е в доброто си  настроение тя понякога се съгласява с нас и с брат си. Обещава да не храни котките на двора и след половин час или на другия ден- пак същото. А когато е в криза, само една дума да й кажеш, без значение за какво се отнася, почва да крещи.
  Почвам да си мисля,че единствения изход е принудително психиатрично лечение за жената.
Съгласна съм, че проблемът е с жената ,не с котките. Затова съм озаглавила темата` проблем със съкооператорка` а не проблем с котки. Те, котките за нищо не са виновни.
  
  deni_avr , в Пловдив няма ли подобна на Вашата организация, която да помогне?
  Вчера , дошла една инспекторка на проверка по жалбата ми. Нас ни нямаше в къщи. Пък не се сетих да напиша в жалбата номерът на джиесема ми, а съм писала дом. телефон. Тя звъннала в къщи, нас ни нямаше, дошла , проверила и установила ,ЧЕ НЯМА КОТКИ НА ДВОРА, НИТО ЗАМЪРСЯВАНЕ. Аз й обяснявам после по телефона че, че в МОМЕНТА не е имало , защото са улични котки, обикалят из квартала и идват  ,когато коткарката изкара помиите с яденето.  Инспекторката каза:` Еми , аз не видях нищо. Не мога да си измислям в доклада`. А кажете , има ли управия в тази държава?
  

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 13:40 от Танюшка

# 81
  • Мнения: 607
deni_avr ,
  Ти май бъркаш двата случая- моя и на БО.

# 82
  • Мнения: 2 018
Танюшка извинявай, че се намесих в темата ти. Не можах да се стърпя, защото само хора, които не са го изпитвали се опитват да ни съдят за намеренията ни!
Наистина объркват двата случая.
Както и да е, абстрахирайте се от моите писания.

# 83
  • Мнения: 30
Ох, да, объркала съм ги.

За Пловдив - има организация, ще говоря с тях. Жалко е и за жената. По принцип съм жалостив човек и относно хората, най ми е жал точно за психично болните, живеещи в някаква тяхна реалност, кой знае какво става в главите им. Та, за проблема - ще се обадя на пловдивското сдружение, вероятно ще откликнат, но това, което могат да направят е да дойдат и говорят - веднъж с добро, веднъж с лошо. Дори и да приберат животните (като не знам къде ще ги дянат, защото легален приют за котки в БГ все още няма) то едно коте да се появи отнякъде, а и може би не само коте, то проблемът ще рецидивира.  Щом жената действително не е добре с акъла, не знам какво или кой би я спрял. По принцип най-редният вариант е жената да си постъпи в болнично заведение където да изживее остатъка от дните си спокойно, без да пречи на обществото. Естествено това се случва в едни по-бели страни. Нали знаете, че развитието на една държава се познава по това какви грижи тя полага за възрастните, болните и животните. Тоест колкото по-напред е държавата, тези социални слоеви са по-обгрижени, а отношението към животните и околната среда/природата като цяло е доста по-завишено.

За проблема във Варна - тази госпожа там на свой ред няма ли и тя роднини, които да говорят с нея? Заплашете я, че ще извикате организациите, които са казали, че ще вземат котките и ще ги приспят. "Така правят", кажете. Ако тази е с акъла си, предполагам, че ще се стресне. Общувала съм с подобни хора, да, няма оправия. Трябват железни нерви, че освен всичко друго те си падат и нахални. Но все пак не може да няма решение.

# 84
  • Мнения: 607
Танюшка извинявай, че се намесих в темата ти. Не можах да се стърпя, защото само хора, които не са го изпитвали се опитват да ни съдят за намеренията ни!
Наистина объркват двата случая.
Както и да е, абстрахирайте се от моите писания.
  Бо_ , няма проблем. Двете истории могат да вървят успоредно. Даже те моля- продължавай да пишеш. Нека всеки който има подобен проблем, да  не се колебае да пише.
   Последни новини. Дано не съм ви станала досадна вече.  Докторът ( братът) дойде да ни каже, че не е против нашето семейство  newsm78 и че вече няма да има котки на двора.Което ми прозвуча като поредното замазване и измъкване. На него му  е писнало от нея, защото тя тормози и майка им. Въобще объркана история. Дано това наистина да е краят. Но да ви кажа, не вярвам. Затова си мисля,че ще прибягна до услугите на  deni_avr  и тяхната организация.
 deni_avr , ще изчакам известно време , защото този път братът наистина се кълне ,че котки повече няма да има  и ако не си спазят обещанието , може ли да ти пиша на лични бележки, за да се уточним как могат да помогнат твоите колеги от Пловдив?
 Благодаря на всички, които помогнаха със съвет, с информация или просто изразиха съпричастност с проблема ми, който се оказва ,че е проблем на мноооого хора.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 07:25 от Танюшка

# 85
  • Мнения: 426
Танюшка,прочети това,вярвам ще намериш решение на проблема.Наистина ако всички съседи са съгласни може да я изгоните.
http://www.dnsk.mrrb.government.bg/zakoni/z19.pdf

# 86
  • Мнения: 2 018
Нали ви казах, че може!
 
ІІ. Общо събрание
чл. 4
13. Приема решения за изваждане от сградата на собственик на етаж или на част от етаж съгласно чл. 45 от Закона за Собствеността.

Чл.45.
(1) Собственикът на етаж или на част от етаж се изважда от сградата по решение на общото събрание:
а) ако използува или допуска да се използуват неговите помещения по начин, който излага сградата на опасност от пожар или от значителни повреди;
б) (изм.,ДВ,бр.33 от 1996 г.) ако систематически нарушава правилника или решенията на общото събрание за вътрешния ред в сградата или добрите нрави.
(2) Общото събрание може да вземе решение за изваждане само след като собственикът е бил предупреден писмено от управителя, че ще бъде изваден от имота и ако и след това предупреждение не е прекратил нарушението.

Гласувате на събрание забрана за хранене на животни в двора /стига двора да е ваша собственост/ и я предупреждавате писмено.  Peace

# 87
  • Мнения: 1 749
Никой не може да извади собственик от имота му!Ако ще и с решение не на общото събрание,ами на институцията ,която е по-горе-управителния съвет.Аз също съм се занимавала с това.

Макар,че го пише в закона,това си остава нещо неизпълнимо.......

В моя случай ставаше въпрос за нагли съседи над нас,които направиха 3(различни по степен)пожара,две наводнения(бая тежки),постоянно държаха телефона си отворен,за да попречат на дуплекса да го използва(става въпрос за друга жена от входа),хвърляха от терасата ....няма да споменавам какви работи.....Пробиваха си периодично стените с бормашина,когато решат,че детето ми спи,и такива ми ти работи.Малко оффтопик,но описвам случая,за да докажа,че това "собственика се изважда от етажната собственост "е нещо реално Неизпълнимо.

По темата- deni_avr е дала достатъчно съвети....

# 88
  • Мнения: 2 796
Танюшка,а защо не вземете да снимате Коткарката и подопечните й в момента,когато ги храни и да ги занесете на инспекторката,за да се убеди, че има проблем. Както и оставената храна и "екстрите" от храносмилането...

# 89
  • Мнения: 2 796
И още нещо се замислих - след като е освидетелствана, че има циклофрения, то не е ли възможно да бъде настанена в съответно заведение... Уви, не зная какви са постъпките по такава процедура. Мже би братът ще има добра воля, след като и майка им е потърпевша.

# 90
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Не е възможно. Трябва да се докаже, че е опасна за обществото - напр. да убие някого. Коткарстването не се брои. А и циклофрениците са опасни най-вече за себе си т. е. едва ли ще убие някого. Това не е шизофрения, няма начин.

# 91
Здравей и аз съм от Пловдив и живея в къща. При нас също се разхождат котки, но поне всички дружно ги мразим и като станат повече някой им слага нещо в храната та понамаляват.
Сетих се, че докато бяхме на почивка в вестник „Труд” публикуваха някакви нови закони за гледане на домашни любимци. Общо взето гласеше, че всички от блока/ кооперацияята трябва да са съгласни, но не помня кой ще следи дали това се спазва и ако не на кой да се оплачеш.
Желая ти успех.

Не забравяй и че има други хора, които дружно мразят такива като теб, които тровят котки, и са склонни да направят подобни неща и на теб или семейството ти.

# 92
Радвам се, че има затишие. Ако нещата не са оправят, аз бих сложила отрова през нощта и рано сутринта някой да обере труповете, без да види братовчедка ти. Не може да няма някаква отрова, която не повръщат.
Ужасно е да се събират толкова много котки където има малко дете.
Аз съм алергична към бълхи и само една да ме ухапе и ми излизат ужасно сърбящи пъпки по цялото тяло.
Портокалово момиче, ти защо не се заемеш със случая и не прибереш трийсетте котки  Joy Отстрани много лесно се дава акъл ooooh!

Да, някои хора и в Германия да отидат да живеят, винаги може да се познае, че си още си крият цървулите под леглото и им е тъжно за село.

# 93
  • Мнения: 804
Не забравяй и че има други хора, които дружно мразят такива като теб, които тровят котки, и са склонни да направят подобни неща и на теб или семейството ти.
С тази върховна глупост само потвърждаваш, че всяка крайна грижа и любов към животните си е направо болест.
Вместо да пишеш тъпизми по форумите, вземи потърси помощ от специалист.

# 94
  • Мнения: 1 062

Не забравяй и че има други хора, които дружно мразят такива като теб, които тровят котки, и са склонни да направят подобни неща и на теб или семейството ти.


Не е лошо да ти помогне някой, явно не си много в ред. Приравняването на котешкия живот с човешкия говори за нездраво психично състояние. Не си губи времето по форуми, тук няма да намериш нужното лечение, потърси лекар.

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Танюшка, Бо_, искрено Ви съчувствам. Но както е писал преди мен Борис- докато жената живее там няма да се отървете от тази напаст. В кооперацията, където живеех с родителите ми до преди да се омъжа, имахме абсолютно същите проблеми. Искам да кажа, че без грам да ме е срам нашата съкооператорка я изяла доста обиди и шамари от мен! Дебил отвсякъде! Само като се сетя и като четох темата изпадам извън равновесие! Не знам те дали са луди, но определено могат да докарат човек до лудост и истерия! И до ден днешен продължава с мизериите си! Какво ли не се прави от всички- оправия няма! Става посред нощ-2, 3 часа сутринта да ги храни! Добре, че 6 месеца в годината си почиват от нея (половината година ходи в Щатите при дъщеря си) та малко хората да позабравят за този ад!

# 96
  • Мнения: 2 018
Абе, тези които ни упреквате, че се опитваме да се отървем от котките - не мислите ли, че вече става въпрос как да опазим къщата си?
В животинският свят това е нормално - влезе ли чуждо животно в бърлогата, то или бива изгонено или бива убито. Снощи оставихме децата у дома - хапнали пица и оставили масата неразтребена. Не затворили и комарника на вратата, към терасата! Влязла тази сутрин котка и се качила на масата! Ами имам и две годишно дете.
Нормално е да се опитам да си защитя семейството от тази напаст! Не мисля, че ще се наруши равновесието в природата, ако 20 котки изчезнат!
Все едно ме упреквате, защо си купувам Райд, за да изтрепя хлебарките! Щом държавата не може да ме защити, от такива съседи и от котки, трябва аз да мога да го направя!

# 97
  • Мнения: 804
И аз като Бо, независимо от любовта ми към животните, мисля, че всичко трябва да има разумни граници. Изтребваме гризачи, хлебарки и други подобни, а трябва да се примирим с бездомни, разнасящи зараза котки и кучета.
Миналата година имах подобен проблем, за който дори писах във форума. Няколко малоумни лелки хранеха група бездомни котки, които освен нощните серенади, редовно се качваха на терасата ни и съответно опикаваха цветята и играчките на децата. Нищо не можах да направя с оплаквания. Един ден казах на една от лелките, че ми е дошло до гуша и съм взела мерки за да уловя всяка котка качила се на балкона ми и съответно да се саморазправя с нея по мой начин. (Когато искам, мога да бъда убедително зла) От тогава котка на балкона не се е качвала.
Може и да ви звучи зле, но понякога саморазправата е наложителна. Аз съм лекувала екзема причинена от улична котка и знам колко много костваше на детето ми този кошмар.

# 98
  • Мнения: 2 759
 Какви са методите на Портокалово момиче? Явно не съм чела внимателно всички постове.
...Не предлагат нищо конкретно , но си плещят за това , че хората , които смятаме за ненормално децата да живеят обкръжени ог гадни улични котки , мръсотия и бълхи сме едва ли не варвари и , че ти "тормозиш" горката жена , вместо да използваш цивилизовани методи .  Rolling Eyes ... Пак ти казвам - на институциите не разчитай  Confused
                      Брей, заслужаваше си да се върна от отпуска, за да прочета, че съм плещила нещо... Моля още веднъж да ми бъде пояснено какво точно съм плещила, цитирам всичките си мнения по ред:

                      Малко не вярвам пък аз... Какви изпражнения на котки, като котките задължително ги заравят под земята?

                     Миличка, едно ще те посъветвам - внимавай какво правиш, за да не навредиш на детенцето. Не ръси отрови из двора, нито спрейове, които са вредни за вдишване. Надявам се да намериш вариант, удовлетворяващ всички. Успешно решаване на проблема   bouquet!
                   П.П. Ако има вариант да покриваш пясъчника, когато не играе, мисля че ще е добро решение. Тъкмо няма да е мокър, ако скоро е валяло.

...Дано заради един шамар...
                      Миличка, дано заради този шамар съкооператорката ти да се обади където трябва. По-гнусно от това да удариш човек почти не се сещам  Tired.


 Shockedкакво се пулиш,явно не разбирашзакакво става въпрос....Радвай се,че нямаш подобни преживявания  Peace
                     Дано децата ти не пречат на някого със същия манталитет след време... Танюшка, изобщо въобще ме оставяш без думи. Радвам се, че не те познавам.

                     ...По-гнусно от това да удариш човек почти не се сещам  Tired.
И какво му е гнусното? Браво и аз бих...
                      Най-предпазливо избягвам тази тема цял ден, тъй като не мога да напиша нищо цензурно, пък и няма смисъл - хората, към които ще е насочено няма да го разберат  Crossing Arms.

                      Държа си на отговора, и се радвам че попаднах отново в темата, макар и препратена от друга тема... Иначе надали щях да я отворя и да разбера какви съм ги вършила...

# 99
  • Мнения: 2 759
                     ...И какви вие ги вършите, разбира се. Радвам се, че прочетох съветите ви за бой, смърт и въдворяване на жената.

...Но не знам защо повечето се хванахте за единия шамар и какъв пример даваме на децата си пози начин...
                     Защото за да биеш болен човек трябва IQ-т ти да е минусово, предполагам. Противоречи на всякакъв морал и норми. Защото е грозно. И може би защото показва една доста грозна душевност.

И още нещо се замислих - след като е освидетелствана, че има циклофрения, то не е ли възможно да бъде настанена в съответно заведение... Уви, не зная какви са постъпките по такава процедура. Мже би братът ще има добра воля, след като и майка им е потърпевша.
                    Не, не може. Звучи също като да кажеш 'всички болни да бъдат вкарани в болници, щото там им е мястото'. Само дето няма нито един здрав човек. С много болести човек може да живее нормално. Удивително, даже инвалидите могат да живеят като нас и не е необходимо да бъдат изолирани. Чудно следващата тема дали ще е за изолиране на грозните или на ниските? Вече май нищо не може да ме изненада...
                   
...Един ден казах на една от лелките, че ми е дошло до гуша и съм взела мерки за да уловя всяка котка качила се на балкона ми и съответно да се саморазправя с нея по мой начин. (Когато искам, мога да бъда убедително зла) От тогава котка на балкона не се е качвала. ...
                    Сигурно лелката е поговорила с котките много сериозно  Mr. Green.
                    Останете си със здраве. Но се оглеждайте за отрова. Тая, дето сте я сложили. Случва се човек да забрави. Човещинка, дет се вика.

# 100
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Момиче от праскови
Няма да те повтарям.
Но се радвам, че те има...  bouquet
Че и на мен отровата ми идва в повече...

Общи условия

Активация на акаунт