Ужасен проблем със съкооператорка.

  • 14 632
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 654
лошо много лошо.беше въпрос на време проблема да се появи отново
и други теми е имало и ще има.само хора които не са имали вашия проблем могат да те упрекват за действията ти.
от опит-институциите не могат да помогнат.
сега остава може би един хубав пердах за тази жена.
ще ме оплюете на бързо , но само преди година едно малко момиче беше в много тежко състояние от бълхи.само хора които не видяха мъките на това дете биха се превземали на тема човешки права.

# 46
  • Мнения: 4 668
Лошо  Rolling Eyes
За съжаление нито Риокоз , нито Общината обикновено предприемат нещо ...

Предлагам ти да извикаш Портокалово момиче , за да приложи някой от хуманните си методи за спасяване от гадините !

# 47
  • Мнения: 607
   
   Какви са методите на Портокалово момиче? Явно не съм чела внимателно всички постове.

# 48
  • Мнения: 4 668
   
   Какви са методите на Портокалово момиче? Явно не съм чела внимателно всички постове.
Освен нея и Ariana , твърдеше , че имало такива цивилизован начини ...

Не предлагат нищо конкретно , но си плещят за това , че хората , които смятаме за ненормално децата да живеят обкръжени ог гадни улични котки , мръсотия и бълхи сме едва ли не варвари и , че ти "тормозиш" горката жена , вместо да използваш цивилизовани методи .  Rolling Eyes
Какви са цивилизованите методи не е благоволила/ли/ да обясни , затова и предлагам да разреши проблема , след като другите "тъпаци" 15 години не са успели  Confused

И в заключение бих казала , че аз бих платила на няколко цигани да напъхат котките в чували и да ги отнесат много далеч . Все си мисля , че за 100- тина лева доволно ще свършат тази работа .

Пак ти казвам - на институциите не разчитай  Confused

# 49
  • Мнения: 607

И в заключение бих казала , че аз бих платила на няколко цигани да напъхат котките в чували и да ги отнесат много далеч . Все си мисля , че за 100- тина лева доволно ще свършат тази работа .

Пак ти казвам - на институциите не разчитай  Confused

   Да не разчитам на институциите!  В тях ми беше надеждата. Ти ме отчайваш. От твой личен опит ли ? Горещо моля всеки ,който има или е имал подобен  проблем да каже какво е направил. Защото ни е пламнала главата. Сега ще изчакаме да видим какво ще направят институциите. Тази седмица чакаме  от кметството да дойдат на проверка. Силно се надявам, че ще има резултат. Ако не, ще пиша до Община Пловдив . Ако и това не помогне, тогава вече ще мисля .
  Дори да изнесем котките в чували, те пак ще дойдат, защото коткарката ги храни в двора.
  По няколко пъти на ден и през ноща им слага храна . Те са научили това и непрекъснато ще идват, дори да ги изхвърлям пак и пак. Мога например всеки път като я видя ,че слага храна, да отивам и да махам храната.Опитах веднъж, тя вдигна невъобразим скандал . Отбранява си храната, като че ли е въпрос на живот и смърт. Убедих се ,че тя е патологичен случай, не ми е по силите . С луд не можеш да се разбереш.
 

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 07:46 от Танюшка

# 50
  • Мнения: 478
Здравей и аз съм от Пловдив и живея в къща. При нас също се разхождат котки, но поне всички дружно ги мразим и като станат повече някой им слага нещо в храната та понамаляват.
Сетих се, че докато бяхме на почивка в вестник „Труд” публикуваха някакви нови закони за гледане на домашни любимци. Общо взето гласеше, че всички от блока/ кооперацияята трябва да са съгласни, но не помня кой ще следи дали това се спазва и ако не на кой да се оплачеш.
Желая ти успех.

# 51
  • Мнения: 607
   siana_ ,
 Благодаря за инфото. Точно този закон ме интересува. Някой знае ли точно кой е този закон, за да потърся в Гугъл?
   

# 52
  • София
  • Мнения: 1 508
Този закон още не е приет. Има обаче Закон за защита на животните, според който собствениците на животните са длъжни да се грижат за спокойствието и хигиената на живущите. За съжаление, властите още не могат да организират прилагането на този закон - на теория за това отговарят министърът на земеделието, регионалната ветеринарномедицинска служба, общините и природозащитните организации, но общо взето всеки прехвърля топката на другите, тъй като все още няма правилник за прилагането на този закон.

А относно закона за това да можеш да имаш животно само със съгласието на съседите, сега ще приемат това, после ще поискат и за деца да искаме разрешение, а после още кой знае какво ще измислят  Sad
Не е ли по-добре да има наистина ефективни органи, на които да могат да се оплачат съседите и които да могат да предприемат бързи мерки?

# 53
  • Мнения: 212
Миналия път си и ударила шамар и той е решил проблема за известно време.
Тоя път предлагам просто да я  убиеш  #2gunfire по някакъв начин. Тук важи изпробвания в практиката принцип - "ИМА ЧОВЕК-ИМА ПРОБЛЕМ. НЯМА ЧОВЕК-НЯМА ПРОБЛЕМ". Можеш да направиш така че да изглежда като самоубийство. Например да я бутнеш от покрива на кооперацията и долу нейните любими котки ще я изядат за една нощ. Така ще се слее с тях завинаги...

# 54
  • Мнения: 607
  Виждам, че си майстор на хумора, иронията и сарказма. Но на мен хич не ми е до смях.
    Да, котките са смисъла на живота й. Толкова е пристрастена към тях, че без тях сигурно ще се самоубие . Знаеш ли, аз не съм някакъв звяр, никога не бих отровила или убила животно. Просто на тия животинки не им е мястото в двора ни. Разбираш ли? Който иска животни ,да си ги гледа у тях ,  или някъде ,където не пречат .
  Виждал ли си дете, зверски нахапано от котешки бълхи? Представи си, че е твоето дете и тогава ще ме разбереш!

# 55
  • Мнения: 2 018
И аз имам подобен проблем, само че с няколко съседи, които хранят котки на двора ни. Разправяла съм се с тях - да си ги приберат и да си ги гледат, като искат! Ясно ви е - резултат няма! Само че проблем имам аз, защото живея на първи етаж и лятото направо си влизат у дома. Гледат ме едно такова учудено, като вляза в стаята и ги разгоня. Качили се на масата, леглото. Преди години - една котка се окоти под един диван!  Tired Сложих си комарници по прозорцте и вратата на терасата по-скоро заради котките, а не заради комари и мухи. Сега се въртят по терасата. Мъжа ми взе прашка - проблема се решава за известно време. Заплаших съседите, че ще отровя котките. Спряха за известно време, после започнаха да поглеждат първо дали аз съм на терасата /дали ще ги видя/ и тогава хвърлят храна! В момента една котка се е окотила в двора.
За мен няма решение освен отровата или капан. Не зная какво да правя! Тук не става въпрос дали обичам животните или не. Обичам ги и съм отглеждала и котка в дома си, но това при мен е напаст. Съседите /хранещи котките/ ми нямат проблем защото живеят на по-горни етажи, но ние от първи етаж... ooooh!
Танюшка - не съм сигурна дали е в сила, но чух, че има възможност, ако всички кооператори се съберете и всички се подпишете - можете да изгоните /да го принудите да напусне/ отделен съкооператор. Не зная само при какви условия.  newsm78  За жалост моите съкооператори не са толкова единни!

# 56
  • Мнения: 4 292
Танюшка - не съм сигурна дали е в сила, но чух, че има възможност, ако всички кооператори се съберете и всички се подпишете - можете да изгоните /да го принудите да напусне/ отделен съкооператор. Не зная само при какви условия.  newsm78  За жалост моите съкооператори не са толкова единни!
Собственик? Никак не ми се вярва! Виж, ако е квартирант може и да е възможно. Но пък ми се струва някак твърде прекалено.

# 57
  • Мнения: 804
Танюшка, чела съм и други твои постове и съм останала с доста добри впечатления от теб. Виждаш ми се разумен човек. Може ли тогава да ми обясниш защо реши, че някоя държавна институция ще ти реши проблема. Ще доидат, ще направят проверка, ще напишат препоръки и ще си отидат.
Ясно е, че и да отровиш тези котки ще дойдат други. Следователно оказва се, че проблема не са котките сами по себе си, а онази откачалка която ги храни. В такъв случай вместо да плащаш 100 лв. на цигани да събират котките плати им 200 лв. за да свършат нещо по-полезно  Thinking
И стига губи време да чакаш нещо от държавата, защото е лято, топло е и всеки ден отлагане крие огромен риск за детето ти. Хайде стягай се, действай по-радикално, защити семейството си - жена си и си майка...
Успех  Peace

# 58
  • Мнения: X
Ясно е,че за авторката ситуацията е непоносима,но пък да се тровят животни или да се викат на помощ цигани(кой знае за какви гадости)  ooooh!
Куче в двора си остава вариант.
Аз живея в къща и в съседство е едно циганско семейство.Техните 2 женски кучета са винаги отвързани,привличат други,лаят,когато са разгонени(не се спи),но пък кучетата не носят вина ,че са безстопанствени- е да ги избиеме ли?Намерихме си решение.Стане ли непоносимо,мъжа ми пали пиратка,хвърля я по далече от тях и те се научиха.

# 59
  • Мнения: 804
За да не тормозим горката побъркана женица, да вземем куче, което като паднат температурите трябва да се прибере вътре. Значи Танюшка отделяш от семейния бюджет поне 50 лв. на месец да храниш кучето, отделно са ваксини и други медикаменти. А зимата ще трябва да го приемеш у вас, защото си е леееко хладно. Взимаш куче и го оставяш на двора. Ако искаш то да не скача да хапе децата трябва да го вземеш на няколко месеца. Значи то ще отрасне с котките и ще свикне с тях или по-скоро те ще му лепнат някоя болест и то ще умре преди тях. Или пък то расте умно, мрази котките, и съвсем скоро добрата женица го отравя защото за нея котките са всичко.

А за пиратките - ние научихме кучето си да скача по пиратките. Тоест когато някое скучаещо хлапе хвърли пиратка близо до нас, когато го разхождам, кучето моментално пощръклява - за него това е игра, скача като ненормален. Но понеже е по-голям отстрани изглежда озверял и на хвърлящите пиратки бързо им секва мерака  hahaha
Иначе Лъвска това е страхотна тактика за уличните, които се скъсват да лаят понякога, добре се е сетил мъжа ти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт