Слънцезащитни лосиони - какви и с какъв фактор?

  • 5 644
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Започнахте ли да използвате такива кремове преди излизане? За нежната бебешка кожа, мисля че е време... Споделете какъв лосион или мляко използвате и с какъв фактор. А за морето...???

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз миналото лято ги мазах с Чико фактор 40 и останах доволна.Сега пак с това ще ги мажа Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Миналата година ползвах Chicoo 30 фактор, беше хубав, но трудно се размазваше.Тази година взех на VICHY пак 30 фактор, спрей, много е хубав и се размазва по-лесно.По-доволна съм от него  Peace

# 3
  • Мнения: 581
 Много съм доволна от VICHY 50 фактор и от EUCERIN 40 фактор.Аз съм привърженик на възможно най-всокия фактор за слънчева защита, тази година смятам да взема даже 60 за детето, нищо че вече е почти на 7г.Себе си също мажа най-малко с 30фактор, но ние сме много бели и с чувствителни кожи.

# 4
  • Мнения: 518
Колко е голямо детето? Аз се интересувам от тази тема в последно време - ще родя през юни и първите ни излизания на вън ще са в най-горещите месеци. Тука от форума обаче разбрах, че не е препоръчително бебета под 6 мес. да се мажат със слънцезащитен крем. Иначе, най-подходящи били тези, които съдържат zinc oxide и titanium dioxide и със защитен фактор 30 - по-високия фактор били по-токсични, а разликата в защитата е 1%. Това ми каза една от майките във форума, дано и на теб да ти е полезно! Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Тука от форума обаче разбрах, че не е препоръчително бебета под 6 мес. да се мажат със слънцезащитен крем. Иначе, най-подходящи били тези, които съдържат zinc oxide и titanium dioxide и със защитен фактор 30 - по-високия фактор били по-токсични, а разликата в защитата е 1%. Това ми каза една от майките във форума, дано и на теб да ти е полезно! Peace

Това не го знаех  Simple Smile Добре, че си ми е тъмничко момченцето и никога не съм го мазала с по-висок фактор от 30.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Да, ползвам. Клоран с фактор 30. За морето ще търся нещо с 50.

# 7
  • Мнения: 266
Миналата година купихме на НИВЕЯ 50 фактор,тая година пак ще ползвам същия.

# 8
  • Мнения: 575
Мустела 50 фактор. Сега ще купувам и Себамед 30, че Мустелата трудно се разнася.

# 9
  • Мнения: 5 393
Тази година все още не съм купувала слънцезащитни кремове. До сега съм ползвала за Иво Бюбхен 30 фактор, доволна съм, мисля и тази година да взема същия.

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Чико 40 фактор.

# 11
  • Мнения: 247
Мустела фактор 50 . Има два вида единия е за бебета от новородени може да се използва ,а другият също е 50 ,но пише за деца . И двата са за ежедневна употреба . Само имай в предвид ,че въпреки фактора не трябва да е на директна слънчева светлина  Peace

# 12
  • Мнения: 105
Детенце е на 1год. и 5 мес. и най-вероятно тази година ще го водим на море. Затова се интересувам, а и мисля че темета е полезна за всички. И ние въпреки, че сме възрастни използваме или 25 или 30-ти фактор. А и няма значение дали кожата е тъмна или светла. Слънчевите лъчи последните години са безпощадни към всякакъв тип кожа.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 801
Аз купих Себа Мед 50, за бебета, доволна съм от козметиката по принцип, надявам се и слънцезащитният лосион да е добър  Peace

# 14
  • Мнения: 8 999
Използвала съм само на морето. До 2 г. - Бюбхен, 30ти фактор. След това - нормална козметика, която ползваме и ние с баща им - Делиал 15ти фактор.

# 15
  • София
  • Мнения: 521
Клоран  Peace Имам с фактори 30 и 50.

# 16
  • Мнения: 617
Калоян има чуствителна кожа и кожен доктор ни препоръча козметика на Авене.
Сега използвам от няколко дни спрей 50+ на Авене и взех за след слънце също на Авене.

# 17
  • Мнения: 9 973
чико-ф 50

# 18
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Миналата година ползвах спрея на Виши. Мисля че беше 40 фактор. Много съм доволна и тази година пак от него ще взема.

# 19
  • Мнения: 1 428
Бюбхен 30 фактор  Peace

# 20
  • Мнения: 610
Миналата година си взех на CHICCO +50фактор и за морето.Имам още от него и съм доволна.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бюбхен 50+ Peace

# 22
  • Мнения: 1 447
И аз съм използвала до сега такъв,но сега мисля да взема този на Виши дано да е хубав.

# 23
  • Мнения: 93
 Бюбхен - много съм доволна  Peace

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 1 423
Миналата година ползвах Нивеа фактор 50, но трудно попива и не ми допадна. Тая година още не съм взела, но се колебая между Дейлонг и Виши.  Peace

# 26
  • Мнения: 2 111
Клоран 50 фактор. Peace

# 27
  • Мнения: 592
Мажа ги единствено когато сме ходили на море,за голямата имам 50 фактор(тя е много бяла),а за малката 30

# 28
  • Мнения: 1 733
През първото лято на Калоян го мазах с Нивея 50 фактор. Миналата и тази година купувам спрей на Чико 30 фактор.

# 29
  • Мнения: 1 900
Мустела 50 + Peace

# 30
  • Мнения: 498
Миналото лято бяхме със Себамед 50-ти фактор на морето.Останах много доволна.Тази година обаче,всички Себамедчета по аптеките са със срок на годност до август месец,което не ме устройва.дано пуснат нова партида,че...ще сменям фирмата иначе. Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 493
Да ползвам,чешка е марката и затова няма смисъл да я пиша.Фактор 50 Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 5 709
Ползвам на А-Дерма с F 25 Peace

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Себамед 50 фактор и Юсерин 40 фактор- много съм доволна. Купувала съм и Мустела 50 фактор, който се разнасяше супер трудно и не сме го ползвали въобще.

# 34
  • Мнения: 1 006
Ползвам Чико 30 фактор и съм много доволна.

# 35
  • Мнения: 177
От първия път на море(беше на годинка )използвам Юсерин 25 фактор и съм много доволна.Нито веднъж досега не е изгаряла. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 11 003
Първо взех Chicco spf 50, но изобщо не останах доволна от него. Смених го с Klorane spf 30 - страхотен е! Hug

# 37
  • Мнения: 2 807

Вече няколко години ги мажа с Daylong Extreme 50+ и съм много доволна.  Peace

# 38
  • Мнения: 2 374
В момента мажа дъщеря ми с Vichy 50+,страшно съм доволна!

# 39
  • Мнения: 5 539
Авен 40 и Себамед 30

# 40
  • Мнения: 593
Авен- фактор 50

# 41
  • София
  • Мнения: 2 104
Ейвън, фактор 30.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 041
Започнахме...то в тези жеги няма как - Дейлонг кидс ползваме - 40 фактор

# 43
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Нашия е 45 uva/uvb - детски някакъв

Слагам му преди да излезем на площадката, само на ръчичките, бузите, нослето, на краката - само ако е с шорти.

# 44
  • Мнения: 36
CABANA SUN 30 ФАКТОР,МАРКАТА Е АНГЛИЙСКА А МАСЛОТО Е И С ЗАЩИТА ОТ УХАПВАНИЯ НА НАСЕКОМИ ,ВОДИ СЕ ХИПОАЛЕРГИЧНО БЕЗ МИРИЗМА,ПОЛЗВАМ ГО ВЕЧЕ 4 ГОДИНИ И РЕЗУЛТАТА СЛЕД МОРЕ Е ВСЕ ЕДНО ,ЧЕ НЕ БИЛА

# 45
  • Мнения: 5 026
Мустела -  50 +

# 46
  • Мнения: 187
Нивея - 25 фактор. Peace

# 47
  • Мнения: 492
Vichy -спрей  30 фактор. Доволна съм. Много лесно се разнася и мирише страхотно. Peace

# 48
  • Мнения: 1 477
Нивеа 50 фактор  Peace

# 49
  • Мнения: 728
Чико - крем spf 30

# 50
  • Мнения: 21
Ползвам на А-Дерма с F 25 Peace
Доволна ли си от него, защото моята хубавица я мажа с Мустела 50+, но много трудно се нанася и тя много протестира, а и ми казаха, че А-Дерма е по-добър?

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 854
Аз взех на Ейвън от детската серия 30-ти фактор, но имаше и 50-ти. Цената горе-долу е приемлива - около 10 лв. Харесва ми на мирис и добре се размазва, но забелязвам, че пак леко е потъмняла, явно не спират съвсем слънчевите лъчи.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 041
Аз взех на Ейвън от детската серия 30-ти фактор, но имаше и 50-ти. Цената горе-долу е приемлива - около 10 лв. Харесва ми на мирис и добре се размазва, но забелязвам, че пак леко е потъмняла, явно не спират съвсем слънчевите лъчи.

Аз го мажа яко с 40 фактор, на морете 50 - и тази и миналата година е черен като цигане.....хем меже с мустела и дейлонг.....
И мен малко ми е странно, че си мисля, че и да почернява не трябва....иначе изгаряния няма....мажа по оказанията - 20 мин преди първото излагане на слънце...дори като ходя в парка...ама на.....

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ползвам Чико/спрея/- фактор 30

# 54
  • Мнения: 451
Купила съм СебаМед 30, но мисля да го сменя с Пиз Буин, за морето също, но ще е 50 ф.

# 55
  • Мнения: 1 168
Аз пък съм доволна от Нивеа 50 фактор. Икономичен е при размазване и досега не ми е изгаряла, въпреки, че е бяла, та чак прозрачна. Вярно,  че не са почнали най-големите жеги, но вече имахме дни с по 30градуса.
Колкото по-бяло е бебто - толкова по-висок фактор.

# 56
  • Мнения: 540
ох такова голямо разнообразие има че аз още се чудя кой ще е най-добър за нас

# 57
  • Мнения: 745
Фактора е 50.Имам А Дерма и един на Авент,който още не съм ползвала.
Дори онзи ден го закарахме на плаж за около 2 часа.
Бях го намазала,има много бяла кожа но изобщо не се отрази това ходене,кожичката си му пак бяла. Grinning

# 58
  • Мнения: 271
Още откакто беше бебче на няколко месеца мажа сина си със слънцезащитен крем за деца Протекта  на Талодерма, фактор 50 +. Медицинска козметика е, българска и на достъпна цена, доволна съм и не я сменям за нищо.  Peace

# 59
  • Мнения: 1 420
Ние ползваме Нивея фактор 50. Доволна съм  Peace

# 60
  • Мнения: 3 034
тукашна марка, хипоалергенно, фактор 50. между другото на опаковката пише не да не се мажат бебета под 6 месеца, а да се консултирате с вашия доктор, конкретно за вашето дете, ако е под 6 месеца. аз попитах нашия, каза че няма проблем, касаело се за алергични реакции, а моят син няма такива  Peace

# 61
  • Мнения: 514
Купила съм СЕБАМЕД 50+ !Мисля че е доста добър и съм доволна от тази марка! Peace Peace Peace

# 62
  • Мнения: 512
Аз мажа моите принцески с Чико 40ти фактор и с Виши 50ти фактор.  Peace

# 63
  • Мнения: 5 539
Сетих се да ви питам, тези спрейове, които са ги напускали тази година не са ли твърде редички, за да защитават добре? Имам предвид Виши, Юсерин и т.н. Миналата година ползвах лосиони, които са идеални на консистенция. Хем се разнасят добре, хем предпазват. Но спрейовете ми изглеждат адски воднисти, като разклатя шишето, все едно е водичка вътре. Така ли е или не съм права? Кажете, тези, които вече сте ползвали Praynig

# 64
  • София
  • Мнения: 5 079
Daylong, SPF 40! Peace

# 65
  • Мнения: 2 478
И миналото лято,а и сега използваме Sebamed 50+.
Доволна съм. Grinning

# 66
  • Мнения: 4 915
За дете - детски кремове с минерален екран.

Под 6 месеца  не се препоръчва мазането на бебето със слънцезащитен крем, защото кожата е тънка и лесно абсорбира твърде много химия от този продукт.
Малките бебета под 6 месеца се държат на сянка. А също и по-големите, дори намазани с крем. (Имайте предвид, че и на сянка под дърво тялото получава огромна част от вредните лъчи, особено от UVA, които причиняват дегенеративни изменения на кожата. Това е особено вредно в бебешка и детска възраст, защото предразполага към кожни изменения в по-зряла възраст. )

Над 30-ти фактор разликата в степента на защитата не е толкова съществена. И без това никой не си пече детето с часове на слънцето.

Много важно е доколко защитава крема от UVA лъчите, които са също много опасни и увреждат кожата в дълбочина. Факторът SPF обикновено показва защитата от UVB, а за да се разбере доколко пази от UVA, то кремът трябва да съдържа zinc oxide, avobenzone и/или mexoryl. В известна степен защитава и titanium dioxide. UVA лъчите са особено коварни, защото увреждат кожата в дълбочина, без да има външни признаци за това като зачервяване примерно.

Качествените кремове съдържат  zinc oxide, avobenzone, mexoryl, titanium dioxide.Първата и последната съставка принципно се ползват в бебешките кремове, по-марковите продукти съдържат и mexoryl. Тази съставка е посочена като една от най-ефективните защити срещу UVA лъчите.

Хубаво би било да пише в каква степен отговарят на "австралийски стандарт за слънчева защита".


За децата си ползват детски EUCERIN 25-ти фактор.
 За нас със съпруга ми ползвам ANTHELIOS XL 50+, на LA ROCHE-POSAY.
Аз имам много бенки по кожата, а той е много бял и имаме нужда от много добра защита. Горните два крема съм избрала след доста проучване и четене на статии и изследвания в нета.  Wink

# 67
  • Мнения: 693
И ние сме с 50-ти фактор, но да си призная не го мажа редовно

# 68
  • Мнения: 674
Мустела 50 фактор

# 69
  • Мнения: 5 539
Цитат
по-марковите продукти съдържат и mexoryl
Mexoryl е патентован от Лореал и се съдържа само в продуктите на Лореал.

# 70
  • Мнения: 2 334
Себамед 50 фактор Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 1 626

И ние сме с него  Peace

# 72
  • Мнения: 4 915
Цитат
по-марковите продукти съдържат и mexoryl
Mexoryl е патентован от Лореал и се съдържа само в продуктите на Лореал.

Да, продукт на Лореал е, но го съдържат и някои продукти на Vichy,както и АНТХЕЛИОС серията на La Roche-Posay. За какво ти е патент, ако не го продаваш после?  Wink
Справка  тук.
Може и други марки да го ползват, справката е направена набързичко.

# 73
  • Мнения: 1 031
Daylong Kids SPF 40

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Миналата година използвах Нивеа фактор 50, тази година ми препоръчаха детския La Roche-Posay

# 75
  • Мнения: 88
ami da ve4e polzvame losion na nivea faktor 30 mnogo sym dovolna i 25 sy6to e hubav Simple Smile

# 76
  • Мнения: 105
Взех Bubhen, фактор 50. Отзиви...в края на лятото.  Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 701
Мажа Калина преди всяко излизане по всички открити части.
Миналата година ползвах крема на Клоран - фактор 30, бях доволна, но много бързо свърши.  Sad
После купих на Себа Мед - фактор 50, също върши работа, по-голям е, но много трудно се нанася. Нямам търпение да свърши, за да купя друг...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт