Талант, труд, амбиция?

  • 5 171
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Късмет, талант и труд /в този ред/.
Амбициозна е последното определение отнасящо се за мен.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Отговарям на основния първи пост, нарочно не съм чела останалите.
Първо малко уточнение - за мен течението няма нищо общо с таланта. Може да се кара по течението без талант, както и със/без талант да се живее не по течението.
Няма и противоречие между труда, таланта и амбицията.

Та, постигам нещата предимно с труд, но разчитам и на таланта си, а ако имам късмет, още по-добре. Обикновено вървя срещу течението. Амбицията я слагам към труда, защото не ми харесва залудо да работя.

# 62
  • Мнения: 1 172
Най-важното за мен е амбиция. Оттам нататък дали ще е талант или труд зависи от способностите ми да се справя с конкретната задача. Талантът ми спестява труд. Когато нямам талант в набелязана  област - труд, труд и пак труд. 

# 63
  • Мнения: 604
При мен всичко е много талант и малко труд! Peace

# 64
  • Мнения: X
Комбинацията от трите е оптимума. Аз винаги започвам първо с амбицията, за да се заема с труда в крайна сметка,а ако успея да изявя и талант- добре дошло. Само с гола амбиция обаче пътят трае кратко, освен ако не се намеси въпросният късмет.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 840
Трудът не е моята опция.
Таланта бих го включила само за да се полаская.
От изброените възможности амбицията най ми пасва.

# 66
  • Мнения: 335
... Как гоните и постигате резултати? Кое надделява?

За какви "резултати" става въпрос - за пари или за състояния на духа?

Нали знаете онзи виц за българина в Щатите - дето се отнася и за двете:
Казали на човека: Ако искаш пари отивай. Там парите се въргалят по земята. Работата ти ще е само да се наведеш и да ги вземеш.
Отишъл човекът, но по друг повод. И още като стъпил на американска земя, гледа - един долар се подмята на улицата. Тъкмо да се наведе да го вземе... и размислил: "Аре, ве! Още от първия ден ли ще им работя..."

Отговарям с този виц като за състояние на духа  Laughing
Ама не знам това ли се пита?

# 67
  • Мнения: 1 424
Всичко,което съм постигнала за крехката си възраст е било резултат на доста труд+амбиция,която да ми дава стимул+късмет,който е винаги необходим   Peace
Не схващам идеята за таланта  Thinking освен ако не съм станала певица,актриса,художничка и т.н. за какъв талант говорим  Thinking

# 68
  • Мнения: 2 070
Някакви други неща и съвкупности, но не и амбиция. За някои неща талант, за други оставяне на увлечението и удоволствието. В никакъв случай не само един гол труд. Говоря за разни неща и дреболии, които съм постигнала за себе си и не са общоприети и могат да се нарекат кой знае какъв успех. Иначе и късмет имам доста, пък и понякога успявам да се възползвам от ситуациите. Понякога и не успявам. Но не бих казала, че с пот, мъки и лишения нещо се е случило.

# 69
  • Мнения: 3 622
При мен на първо място е амбицията, а след това и да се потрудя да постигна това което желая

# 70
  • Мнения: 6 992
Нищо не съм постигнала  Joy
Амбиция не е. Не страдам от амбиция, слава богу. Crazy
Трудът ми е плод на съвест, самотормозя се, ако не върша нещо както трябва.
Талантите са ми в съвсем отделни области, за съжаление няма кой да ме издържа, за да ги развивам.

# 71
  • Мнения: 139
Не съм трудолюбива, още по-малко амбициозна съм Rolling Eyes
Но и аз нищо кой знае какво не съм постигнала досега Joy
Сигурно съм луда hahaha

# 72
  • Мнения: 9 865
Амбицирам се, когато някой ми стъпва по мазолите...
Трудя се усърдно, често безсмислено, но за сметка на това съм 'много талантлива' и всичките ми резултати са плод на последното.

# 73
  • Мнения: 1 447
Това което искам да постигна  тръгва от амбицията и след това много труд.Е не на последно място и късмет.

# 74
  • Мнения: 6 039
талант и късмет да срещна подходящите хора, в подходящото време

амбициозна не съм, въпреки, че отстрани изглежда обратното

но като се замисля, не се смятам за успяла, все още съм твърде млада и имам твърде далечени цели

Общи условия

Активация на акаунт