от колко течности има нужда 7 месечно бебче

  • 397
  • 5
  •   1
Отговори
  Здравейте мами,имам дъщеричка почти на 7 месеца,която не близва водичка.Докторката ми каза,да не се притеснявам,и че докато е само на адаптирано мляко,тя си набавя достатъчно течности. Добре,но от скоро замених 2 от храненията с по-твърда храна-месно пюренце и кашичка и не знам при това положение дали поема достатъчно течности. Давам и сутрин и вечер по около 100-тина гр. сокче от ябълки и моркови,но имам чувството,че вече пишка по-малко.Може и да е нормално,може и да си втълпявам,ама за по-сигурно,реших да ви питам,вие какво мислите?

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз малко не разбрах, ама тя ли не иска да пие вода или....?
Ти предлагаш ли и  newsm78
До колкото знам, бебетата на кърма нямат нужда от допълнително вода, а не тези на АМ Thinking
Предлагай й по-често - ако има нужда ще пие, ако не няма.
Аз на малкия когато и да му дам вода никога не е отказвал, а сега като се затопли и сам си иска (почва да мрънка и не се успокоява докато не му дам)

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Препоръчвам ти да посещаваш този подфорум (Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата), ще откриеш много полезна информация Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 249
Детето ти само знае (усеща) от какво има нужда. Щом не пие вода, значи няма нужда и залъгване с подсладени течности не е желателно. Дъщеря ми миналата година и в най-големите жеги не пиеше повече от 20-30 мл вода. Предлагах, тя плюеше. Имало е дни, в които изобщо не е пила вода, само АМ. Като я захраних и то към есента вече пропи вода.

Нормално е да пишка по-малко. В топлото време организмът изразходва повече течности за охлаждане и по-малко остава за памперса. Wink

 Peace

# 4
  • Мнения: 126
Предлагай й по-често - ако има нужда ще пие, ако не няма.

Пробвай и с лъжичка да даваш. Малката беше същата и доскоро  и давах с лъжичка, сега вече в жегите започна да пие.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Детето ти си набавя достатъчно течности и от АМ. Това, че си заместила 2 хранения не значи, че получава малко течности. Кашата я приготвяш с вода, най-вероятно си увеличила количеството АМ на другите хранения заради възраста и т.н. Иначе просто не забравяй да предлагаш вода, когато има нужда от нея ще пропие.

Общи условия

Активация на акаунт