Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 май 2008, 14:41 ч.

Режим на хранене

• 780
  • 2
  •   1
Отговори
  • UK
Здравейте д-р Слънчева  Laughing
Малчо е на близо 5 месеца, кърмен е само 20 дни и сме на АМ.От близо 2 месеца се храни на 4 часа (сам така започна), но сутрин почва да се буди към 7-7.30 и така последното му хранене отива към 11 вечер, а той будува до тогава. В момента яде по 150 вода+5 лъжички АМ сутрин, в 11 ч.-зеленчуково пюре(2/3 от бурканче 190мл), в 15ч. -поравно АМ с плодово пюре и последните две хранения са пак 150 вода+5 лъжички АМ. Сокчета още не давам, както и каши, а чайчета ХИПП пие много, през ноща се буди по няколко пъти за чай.
Въпросът ми е нормален ли е този режим за бебе и мога ли да и как да го храня по-рано вечер, защото мисля че е рано да минем на 4 хранения на ден.
Благодаря Ви предварително.

# 1
Предлагам Ви малко да промените режима.
Сутрин - адаптирано мляко.
11 ч. само плодово пюре около 150 мл.
Обяд - 12,30-13 ч. зеленчуково пюре130-150 мл с 30 мл. мляко
15-16 ч. каша(плодовомлечна, само каша) 150-180 мл.
18ч. сок от ябълка или морков или друг плод 100 мл.
Вечеря- 20-21 ч. мляко с бишкоти или каша" лека нощ"
Така мисля, че ще намали буденето през нощта! Grinning

# 2
  • UK
Благодаря Ви д-р Слънчева!
Бебчо прие режима много добре, без никакъв проблем, все още се буди през нощта за чай, но поне вечер си ляга нормално и дори понякога сутрин не е гладен и хапва само по малко АМ.
Всичко хубаво Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт