Как заспива вашето бебче?

  • 2 082
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте мами, бих искала да обменим опит за начина по който заспиват (или са заспивали) вашите малки бебчета. Моята хубавица най-редовно си плаче преди заспиване. Не знам защо го прави и на шега казвам, че плаче от яд, тъй като заспивайки ще пропусне мнооого интересни неща. Както и да е, с това вече свикнах. Даже разпознавайки добре плача "на заспиване", понякога по него се ориентирам, че й се спи. В последно време обаче вплете нови елементи в поведението си - освен плача се извърта рязко и многократно, махайки отвреме навреме с ръце, докато сънят не я надвие изведнъж. По този повод се шегуваме, че води някаква си нейна борба, както Дон Кихот с вятърните мелници. Шегата настрани обаче, борбата да я удържаме в ръце на заспиване става все по-трудна с всеки изминал ден и натрупани грамчета по дупето. А е неминуема, понеже заради рефлукса се държим прави известно време след хранене. Така че ще бъда благодарна ако споделите вашия опит в това отношение. Предварително благодаря!

# 1
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Нашата беба заспива по същия начин, като изревава и се бори с ръце и крака, ако е мноооооого изморена само тогава няма сили за борба Simple Smile. Иначе засега не я приспиваме на ръце/само баба и я учи така/, имаме една люлка шезлонг и вечер докато хапваме на масата тя си заспива там.

# 2
  • Мнения: 171
Нормално е да плаче, когато заспива.Малчовците стават кисели.Аз съм късметлийка в това отношение, защото още от новородена Нели си заспиваше самичка без никакво дондуркане.Бях много против това! Naughty Вече е на 7м. и все още си заспива самичка, даже ако има някой в стаята не може да заспи.

# 3
  • Мнения: 518
Такова лъчезарно бебче, не мога да повярвам, че преди сън е толкова лоша Laughing

# 4
  • Мнения: 4 335
Моя Убосник заспива на рьце,в коша,в коли4ката,абе навсякьде само не в кошарата си Crossing ArmsНе пла4и преди да заспи.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не плаче, по скоро си мрънка ...постепенно се унася и заспива. Случва се да си лапа ръцете и да запива също .Това е през деня, а вечер след къпането и млякото е като труп.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Вечер заспива моментално след като си е изпил млякото, следобяд и двамата лягаме на спалнята и го галя по главичката.
При нас няма рев и борби.

# 7
  • Мнения: 152
Моето момиченце заспива, седейки в скута ми, обърната с лице към мен и така като я поклащам си заспива. Надявам се скоро да започне да си заспива сама, че вече съм почти в 6 месец и се притеснявам за другата девойка в мен.

# 8
  • Мнения: 1 121
На вашата възраст започнах да го оставям сам в креватчето и той след няколко минутки плач или мрънкане си заспиваше сам. Май само първите няколко дни недоволстваше, но след това се научи да заспива без проблем. Само, че към 6 месеца едната баба дойде на гости и ни развали дисциплината Sad от тогава заспива в столчето за хранене. Слагам го вътре и започвам да го возя напред-назад и след 5 минутки е заспал.

# 9
  • Мнения: 554
На вашата възраст заспиваше сама в кошарата си, към 5-6 месец започна да иска на ръце и така до преди 4 дни, когато реших да сменя техниката Grinning Тя е вече 10 кг. и започна да ми тежи, а и в това топлото докато я приспя се потим и двете и от 4 дни я слагам в кошарата да си изпие млякото, давам бибата и я завъртам на една страна и тя си заспива. До сега я приспивах на ръце, защото държах да се оригва след млякото, а тя се разсънваше и не искаше сама в кошарата, но сега не я оригвам и тя се унася докато си изпие дозата.

# 10
  • Мнения: 3 478
Голямата си заспиваше сам сама в кошарата. Малкия обаче заспива на гърда, само че направо както си лежи на леглото. После се изнизвам и го оставям да си спи Mr. Green, не ми мрънка. Обича на ръце, но поне вечер не ми се налага да го дондуркам.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами моят син винаги си е заспивал в креватчето...

# 12
  • Мнения: 45
Здравейте мами, бих искала да обменим опит за начина по който заспиват (или са заспивали) вашите малки бебчета. Моята хубавица най-редовно си плаче преди заспиване. Не знам защо го прави и на шега казвам, че плаче от яд, тъй като заспивайки ще пропусне мнооого интересни неща. Както и да е, с това вече свикнах. Даже разпознавайки добре плача "на заспиване", понякога по него се ориентирам, че й се спи. В последно време обаче вплете нови елементи в поведението си - освен плача се извърта рязко и многократно, махайки отвреме навреме с ръце, докато сънят не я надвие изведнъж. По този повод се шегуваме, че води някаква си нейна борба, както Дон Кихот с вятърните мелници. Шегата настрани обаче, борбата да я удържаме в ръце на заспиване става все по-трудна с всеки изминал ден и натрупани грамчета по дупето. А е неминуема, понеже заради рефлукса се държим прави известно време след хранене. Така че ще бъда благодарна ако споделите вашия опит в това отношение. Предварително благодаря!


При нас е абсолютно същото. Заспива на ръце и си нямам идея как да променя това. Ако някой знае да каже  newsm78

# 13
  • Мнения: 493
Заспива си сам от новороден PeaceИначе като му се приспи и той става кисел и плаче,дърпа си ушите и се скубе.Слагам го в кошарата и той си заспива Peace

# 14
  • Мнения: 36
Благодаря за споделеното! Слава богу не сме "самотен остров в океана" по маниера на заспиване.

Що се касае до дондуркането за заспиване, аз също съм против привикването към него, понеже не знам какъв кръст трябва да има човек (особено като се понатрупат повечко килограмчета по бузките, а и не само там), но ние заради рефлукса трябва да се държим изправени след хранене, а както е всеизвестно, когато се напълни коремчето започва да мирише яко на възглавница и... борбата започва за пореден път. Надявам се с времето това да отшуми.

Иначе наистина бубулечката ми е много усмихната и лъчезарна (а и на всяка мама гарджето, нали знаете - си е най-най-най). Бих споделила с удоволствие и какво прави по време на будуването си, но това май си е друга тема...

Общи условия

Активация на акаунт