Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

Здравей те момичета.Не мога да си определя в коя седмица съм-кой месец.Ще ми помогнете ли.
Последната дата на цикъла ми беше 20 април,бебеправили сме на 29 април,2 май и 4 май.
Как се изчислява.Благодаря предварително.
Цитирай

София

Пробвай се на калкулатора от сайта Бг мамма:

http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

Според него оплождането е станало на 4 май Smile
Цитирай

София

От първия ден на последната менструация се изчисляват гестационните седмици, сметни си ги. Бебеправенето не се гледа Wink На всеки 28 дни влизаш в нов лунарен месец. А календарните се смятат малко едно към гьотере, пък тях в медицината никой не ги ползва Laughing
Цитирай

София

на 2 или 4 май бебестанало Mr. Green

Цитирай

Благодаря ви много. bouquet
Цитирай

Мадрид

От първия ден на последната менструация се изчисляват гестационните седмици, сметни си ги. Бебеправенето не се гледа Wink На всеки 28 дни влизаш в нов лунарен месец. А календарните се смятат малко едно към гьотере, пък тях в медицината никой не ги ползва Laughing

То4но така. Бременността се води 40 гестационни седмици, които се броят от първия ден на последната ти менструация. Лека бременност.
Цитирай

На Изток от Рая

5г.с.
И на мен ми беше мн трудно да ги изчислявам и затова си бях сложила линиика в подписа, за да съм в час Laughing
Леко бременеене Hug
Цитирай

РЕЗЕРВАТ СЕВЕРОЗАПАД нема такова место

Аз пак нещо не съм разбрала.... нищо ново под слънцето   newsm78
Последно ти е дошло на 20 април или тогава ти е свършило...  newsm78
Цитирай

Стара Загора

Peace
Цитирай

И на мене през цялото време ми беше трудно да знам точно в коя седмица съм. Много съм зле с числата и изчисленията - за това се грижи мъжът ми. Той през цялото време беше в час. Термина ми е за 19 юни, ама по неговите сметки трябва да родя около 27-ми  Shocked Ще разкажа после кой е бил прав Crazy
Цитирай

Благодаря ви от сърце newsm51
Цитирай

На Изток от Рая

Последно ти е дошло на 20 април или тогава ти е свършило...  newsm78
аааа верно, аз разбрах, че тогава и била датата на последната М Thinking newsm78 (дошло е тогава, или и аз бъркам)
Цитирай

Изчислява се от датата на последната менструация. Но най-добре ще ти каже гинекологът ти, понеже понякога има разминавания между размера на плода и възраста, на която той отговаря и броя седмици, които са минали от твоята менструация.Зависи от овулацията, кога е станало оплождането и др.
Цитирай

София

Аз си бях направила календарче, за да си следя в коя седмица съм. Както са ти казали вече, гестационните седмици започват да се броят от първия ден на последния ти цикъл като общо са 40 седмици. А терминът се изчислява като към тази дата добавиш 7 дни и броиш 9 месеца от там -  т.е. 27 януари. И на всяко 27-мо число от месеца влизаш в следващия месец.
За мен поне така беше по-лесно, дано да не съм те объркала допълнително  Wink
Цитирай

Сливен

SmileЗдравейте,момичета!Много сте активни,което е страхотно WinkИ аз ще се запиша при вас,като се надявам при всички нас нещата да вървят благополучно!Срам,не срам ще си призная-не си знам точната дата на термина.Просто последният ми цилкъл беше на 1май.Обаче съм с много нередовен цикъл.Когато си направих теста,явно съм установила бременността много рано.След 2 дни бях на лекар-видя плоден сак,но не и точицата.Като ме предупреди за рисковете от извънматочна бременност.Слава Богу след една седмица се видя точицата 35..Тогава на 27 юни лекарят ми каза,че отговарям на 4-та седмица.А самото оплождане е станало края на май(просто много далече от това овулацията да е на 14ден).И така-миналия четвъртък пак бях при лекаря-расте си мъничето-вече е по-голяма и забележима точка:)Гърдите ми са страшно наедрели(те и без това са големи).Да видим докрая,мале newsm78 Rolling EyesНе ми се гади поне,само понякога имам киселини.Боли ме коремчето,когато се пренатоваря.Леко напрежение,явно си расте матката.Всичко най-хубаво на вас!Надявам се да си споделяме много нещица.От няколко месеца съм в нов град и познатите ми се броят на пръсти.Леко бременеене на вас и много усмивчици bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора