Как да си изчисля в коя седмица съм.

  • 43 326
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравей те момичета.Не мога да си определя в коя седмица съм-кой месец.Ще ми помогнете ли.
Последната дата на цикъла ми беше 20 април,бебеправили сме на 29 април,2 май и 4 май.
Как се изчислява.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 223
Пробвай се на калкулатора от сайта Бг мамма:

http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

Според него оплождането е станало на 4 май Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
От първия ден на последната менструация се изчисляват гестационните седмици, сметни си ги. Бебеправенето не се гледа Wink На всеки 28 дни влизаш в нов лунарен месец. А календарните се смятат малко едно към гьотере, пък тях в медицината никой не ги ползва Laughing

# 3
  • Мнения: 9 973
на 2 или 4 май бебестанало Mr. Green

# 4
  • Мнения: X
Благодаря ви много.  bouquet

# 5
  • Мнения: 191
От първия ден на последната менструация се изчисляват гестационните седмици, сметни си ги. Бебеправенето не се гледа Wink На всеки 28 дни влизаш в нов лунарен месец. А календарните се смятат малко едно към гьотере, пък тях в медицината никой не ги ползва Laughing


То4но така. Бременността се води 40 гестационни седмици, които се броят от първия ден на последната ти менструация. Лека бременност.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
5г.с.
И на мен ми беше мн трудно да ги изчислявам и затова си бях сложила линиика в подписа, за да съм в час Laughing
Леко бременеене Hug

# 7
  • Мнения: 4 753
Аз пак нещо не съм разбрала.... нищо ново под слънцето   newsm78
Последно ти е дошло на 20 април или тогава ти е свършило...  newsm78

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От първия ден на последната менструация се изчисляват гестационните седмици, сметни си ги. Бебеправенето не се гледа Wink На всеки 28 дни влизаш в нов лунарен месец. А календарните се смятат малко едно към гьотере, пък тях в медицината никой не ги ползва Laughing
Peace

# 9
  • Мнения: 518
И на мене през цялото време ми беше трудно да знам точно в коя седмица съм. Много съм зле с числата и изчисленията - за това се грижи мъжът ми. Той през цялото време беше в час. Термина ми е за 19 юни, ама по неговите сметки трябва да родя около 27-ми  Shocked Ще разкажа после кой е бил прав Crazy

# 10
  • Мнения: X
Благодаря ви от сърце newsm51

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Последно ти е дошло на 20 април или тогава ти е свършило...  newsm78
аааа верно, аз разбрах, че тогава и била датата на последната М Thinking newsm78 (дошло е тогава, или и аз бъркам)

# 12
  • Мнения: 53
Изчислява се от датата на последната менструация. Но най-добре ще ти каже гинекологът ти, понеже понякога има разминавания между размера на плода и възраста, на която той отговаря и броя седмици, които са минали от твоята менструация.Зависи от овулацията, кога е станало оплождането и др.

# 13
  • Мнения: 1 029
Аз си бях направила календарче, за да си следя в коя седмица съм. Както са ти казали вече, гестационните седмици започват да се броят от първия ден на последния ти цикъл като общо са 40 седмици. А терминът се изчислява като към тази дата добавиш 7 дни и броиш 9 месеца от там -  т.е. 27 януари. И на всяко 27-мо число от месеца влизаш в следващия месец.
За мен поне така беше по-лесно, дано да не съм те объркала допълнително  Wink

# 14
  • Мнения: 10
 Simple SmileЗдравейте,момичета!Много сте активни,което е страхотно WinkИ аз ще се запиша при вас,като се надявам при всички нас нещата да вървят благополучно!Срам,не срам ще си призная-не си знам точната дата на термина.Просто последният ми цилкъл беше на 1май.Обаче съм с много нередовен цикъл.Когато си направих теста,явно съм установила бременността много рано.След 2 дни бях на лекар-видя плоден сак,но не и точицата.Като ме предупреди за рисковете от извънматочна бременност.Слава Богу след една седмица се видя точицата Joy..Тогава на 27 юни лекарят ми каза,че отговарям на 4-та седмица.А самото оплождане е станало края на май(просто много далече от това овулацията да е на 14ден).И така-миналия четвъртък пак бях при лекаря-расте си мъничето-вече е по-голяма и забележима точка:)Гърдите ми са страшно наедрели(те и без това са големи).Да видим докрая,мале newsm78 Rolling EyesНе ми се гади поне,само понякога имам киселини.Боли ме коремчето,когато се пренатоваря.Леко напрежение,явно си расте матката.Всичко най-хубаво на вас!Надявам се да си споделяме много нещица.От няколко месеца съм в нов град и познатите ми се броят на пръсти.Леко бременеене на вас и много усмивчици  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт