Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 май 2008, 08:59 ч.

Спешно моля за помощ

• 1 247
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте,

Имам нужда от съвет по следният проблем. Синът ми (1 г и 1м) има вирус от вчера и е с разтройство и повръщане. Проблема е че тази сутрин аз съм със същите симптоми. Естествено личната и педито искат да спра да го кърмя, но това е единствената течност и храна които той приема от 36 часа. Освен това не ми се иска да го травмирам в толкова тежък за него момент. Моля ви спешно да ме посъветвате защото нямам време нито сили да се информирам, а и педито ме натиска заради риска от обезводняване.
Предварително ви благодаря

# 1
  • Германия
Напротив, точно сега е най-добре да кърмиш. Така се щади неговото стомахче и малко или много ще предпази от обезводняване. А за теб- просто пий повече течности и по-лека храна. Ориз и сухари помагат за "затягането" на стомаха.
Скорошно оздравяване!  Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
Христина,
много неприятен може да е този вирус с повръщане и разстройство.
Няма нужда да се спира кърменето в общия случай, но действително трябва да се следи за обезводняване.
Ако повръща след кърмене и причината е приетото мляко, хубаво е да се правят паузи между повръщането и следващото кърмене за успокоение на коремчето, защото раздразненият стомах пак може да изхвърли всяка влязла храна.
Можеш да попиташ личният лекар за рецепта за рехидриращ разтвор или в аптеката и да се опиташ да му даваш по начин, по който да го приеме.
Можеш да се консултираш за лекарство (обикновена медицина или хомеопатия) които да контролират повръщането и разстройството; можеш да пробваш с бабини илачи (след консултация с лекаря) - като чай от гьозум/джоджен, който успокоява раздразнения стомах.
Ако детето някак е склонно да приема друга храна, може би е вариант да му даваш чиста оризова каша или ориз с морков или супа Моро (морковена), които да помогнат за разстройството.
Кърмата може да е много полезна при такъв вирус не само, защото оводнява детето, но и защото в нея има антитела (особено щом и ти си с такива симптоми). Ако повръща след кърмене, пауза от поне 30-60 минути преди ново кърмене може да помогне. Сън в изправена позиция (с възглавници под гърба) може да е вариант, някои деца повръщат, ако след кърмене легнат хоризонтално.
При всички положения обаче е важно да следиш детето, а също и ти, да се оводнявате адекватно. Малките могат да се обезводнят много бързо и това може да е опасно.
Бързо оправяне пожелавам!

# 3
  • Испания и Стара Загора
моят син имаше такъв вирус,когато беше на 1г6м.За разстройството му давай Варен ориз(или само водата на сварения ориз),моркови и бисквитки или сухари и кърма.Не е препоръчително да яде мляко и млечни продукти,плодове,и сладки неща.А против обезводняване има специални разтвори,които се продават в аптеките.Педиатърката ми каза много често да си мия ръцете за да не се заразя и аз.Не виждам причина да спираш кърменето.  Naughty

# 4
Bqhme v sa6toto polojenie ,no da6terqta be6e na 6m.Ne izpolzva biberon,nqma 6i6eta,s laji4ka ne iska be6e ko6mar....Ta ,az minah na SERIOZNA dieta -samo varen kartof ,izcedeno sirene,varen oriz,prepe4en hlqb,soleti i mn voda-tova e! A za malkoto karma,koqto v slu4aq e mnogo vajna,morkovena ka6a na milupa,orizova ka6a na nestle-reduvah gi ,i 1 sistema zada ne se obezvodni q davah po 4asovnik prez 5min. sas sprincovka  po 5-10k. za6toto  ne iska6e i nqma6e drug na4in i 4ai ot 6ipki-plod!!!Nie bqhme mnogo zle iskaha da ni pra6tat v bolnica :cry:tq be6e...napravo mi se pla4e kato se setq ...no se opravihme! :DTrqbva da si mnogo uporita da ne go ostavq6 ,postoqnno mu davai te4nosti  :naughty:te sa po vavni i ot hranata.Vie ste po golemi i po barzo 6te se poravite! Skoro6no ozdravqvane!!! Peace

# 5
Много благодаря за съветите. Аз се оправих с 2 системи по мое желание за 24 часа, но съм притеснена че малкият е все още с разтройство а тази сутрин отново повърна при първата хапчица (вчера прие същата храна без проблем). Кърмя непрекъснато но това продължава 4ти ден и той започва да отслабва.  ooooh! Опитвам се да се свържа с педито, но вече знам отговора: "Аз ти казах че ако не спреш кърменето ще рециклираш вируса". Няма да спра кърменето но съм страшно много притеснена за детето ми.

# 6
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
Щом и ти караш същия вирус, до детето достигат антитела чрез кърмата, не му я спирай.

# 7
Напротив, точно сега е най-добре да кърмиш. Така се щади неговото стомахче и малко или много ще предпази от обезводняване. А за теб- просто пий повече течности и по-лека храна. Ориз и сухари помагат за "затягането" на стомаха.
Скорошно оздравяване!  Peace
  Точно така е!И незнам защо така са те посъветвали, на мен нашата педиатърка ми каза точно обратното при подобен проблем-"минете няколко дни само на кърма"-така каза!И нещата се оправиха... Peace

# 8
  • Испания и Стара Загора
Ние се оправихме за 8-9 дни с малка загуба на тегло от разстройството и повръщането.Продължавай с диетата на детето и не спирай кърменето.Бързо оздравяване.  bouquet

# 9
Много благодаря за съветите. Аз се оправих с 2 системи по мое желание за 24 часа, но съм притеснена че малкият е все още с разтройство а тази сутрин отново повърна при първата хапчица (вчера прие същата храна без проблем). Кърмя непрекъснато но това продължава 4ти ден и той започва да отслабва.  ooooh! Опитвам се да се свържа с педито, но вече знам отговора: "Аз ти казах че ако не спреш кърменето ще рециклираш вируса". Няма да спра кърменето но съм страшно много притеснена за детето ми.
Добре, че ти си се оправила, а всъщност какво лечение провеждаш на детето?
Кърменето няма нужда да се спира, но ако детето се дехидратира сериозно, ще трябва да го вземат в болница и да го сложат на системи.

# 10
A za malkoto karma,koqto v slu4aq e mnogo vajna,morkovena ka6a na milupa,orizova ka6a na nestle-reduvah gi ,i 1 sistema zada ne se obezvodni q davah po 4asovnik prez 5min. sas sprincovka  po 5-10k. za6toto  ne iska6e i nqma6e drug na4in i 4ai ot 6ipki-plod!!!Nie bqhme mnogo zle iskaha da ni pra6tat v bolnica :cry:tq be6e...napravo mi se pla4e kato se setq ...no se opravihme! :DTrqbva da si mnogo uporita da ne go ostavq6 ,postoqnno mu davai te4nosti  :naughty:te sa po vavni i ot hranata.Vie ste po golemi i po barzo 6te se poravite! Skoro6no ozdravqvane!!! Peace Nie se poravih me za 7-8 dni, no i sled tova trqbva o6te nqkolko dni da vnimava6 kakvo qde malkoto.

# 11
  • Испания и Стара Загора
как е детенцето?Има ли подобрение? newsm78

# 12
Здравейте. Онзи ден след като писах, състоянието и на 2та се влоши. Приеха ни в инфекциозното и вчера излязохме. Не сме оздравяли все още, но поне повръщането спря. Той е само на кърма и хидриращ разтвор. Аз,....вече не знам на какво съм. Бях започнала да похапвам диетична храна (нали трябва да я изфабрикувам тази кърма) защото тежа вече 45кг за 1.65, но тази сутрин пак разтройство.
Вирусът се развивал скокообразно от 7 до 10 дена. Дано вече сме към края Praynig

# 13
Христина, дано минава бързо и без особени последствия!

# 14
Забравих да кажа колко радушно бе приет факта че кърмя още. Получих много поздравления от лекарите.  Явно хората започват да се осъзнават.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт