Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,

Въпроса ми е относно бременност която вече е в 12 г.с.
От средата на Март проведох курс на лечение с Флажил, орално и вагинално.
(Мъничкото хубаво е, че Оралното приемане не беше много редовно - случваше се да пропускам прием)
В началото на Април за капак ме тръшна грип с висока температура, която продължи 3 дни и беше съпътствана със силно главоболие и гадене. Преминах на антибиотик Зинат. Обаче гаденето продължаваше и ... двете чертички на теста за бременност го обясниха.
По сегашните ни изчисления зачеването е станало точно преди започването на лечението с Флажил (предния ден)- ужас! И в последствие този грип и антибиотик ...
Понеже много изчетохме за това, че Флажил не се прилага при бременност и сме много обезпокоени за вредата от него.
Ходили сме до момента при 6-ма гинеколози, като в началните седмици основното мнение беше, че ако има накакво увреждане то няма да има и по-нататъшно развитие. Но сега сме в края на 12 г.с. Видеозона показва, че всичко си е наред!
Но за последно вчера решихме да направим консултация и при още един уважаван лекар. И тук бяхме попарени. Думите му бяха, че Флажил е абсолютно противопоказен и вероятността за увредено бебе е голяма. Дори и да изглежда добре на видеозона, няма гаранция (то по принцип няма), че след раждането му няма да има проблеми. Нещо което до момента не ни беше казвано в прав текст. Уважавам мнението на този лекар, но никак не ни се разделя с мъничето  Sad

Сега сме в безтегловност
Тези два дни трябва да решим дали да продължим бременността или не 

Знаете ли някоя мама да си има здраво бебче и да е имала такива неприятни стечения в началото на бременността ?
Моля ви за съвет!
Извинете ме за дългото писмо, но ако все пак нещо пропускам и не е ясно веднага ще допълвам.
Цитирай

Веселуша , много съжалявам за това, което ти се налага да преживееш.
Проблемът е сериозен и мисля,че само лекар може да даде съвет.
Не е редно да се намесваме, защото това може да повлияе на решението ти.
Има случаи, когато заболяване на майката налага приема на лекарства от група C ,а дори и D.Има много родени здрави деца, но всеки случай е индивидуален.
Не вземай такова решение за два дена.Знам,че нямаш време,но направи всичко възможно да се консултираш с още двама-трима.
Желая ти успех Peace
Цитирай

софия

Веселуша не се притеснявай. Аз пуснах търсачка в  google за фражил и бременност и по доста форуми се оказа, че не малко бременни жени са го пили и то в по-напреднала бременност от твоята.
Аз не бих се шашкала от мнението на един лекар, а бих потърсила мнението и на друг.

Така, че недей да бързаш. Не всичко е изгубено.
Цитирай

по света и у нас

Моя позната си слагаше свещички флажил по време на бременността си. Роди си здраво и голямо бебе. Нямам представа дали има значение дозата и продължителността на лечението, най-вероятно да.... newsm78 И аз като другите момичета ще те посъветвам да потърсиш второ, че и трето лекарско мнение. Когато става дума за нещо толкова важно, мисля че прибързаните решения не биха били най-доброто.
Успех и пиши какво става с теб  Peace
Цитирай
Веселуша не се притеснявай. Аз пуснах търсачка в  google за фражил и бременност и по доста форуми се оказа, че не малко бременни жени са го пили и то в по-напреднала бременност от твоята.

Така, че недей да бързаш. Не всичко е изгубено.

Притеснение е приема на Флажил в първата и втората г.с. при мен. По принцип за това лекарство твърдят че може да се прилага при бременни едва след първия триместър. Ако бях в по-напреднала бременност нямаше да се тревожа така.

Относно бързането: последния лекар ни каза че много напредвам и няма време за губене ако решим да прекъснем.
Това ще ни бъде второ дете - имаме един батко (да ни е жив и здрав) и поради това ни препоръча да прекратим и да планираме наново  Sad
Естествено решението си е наше но такава е препоръката ....
Цитирай

София

Миличка, съжалявам за това, което преживяваш...Наистина, потърси още няколко лекарски мнения. Преди време имах съмнения за бременност, но се налагаше да приемам флажил (орално, обаче)- лекарят каза, че дори и да съм бременна, не би ми навредило по никакъв начин. Но така или иначе се оказа, че не съм бременна. Така че не знам какво да те посъветвам, освен, наистина - търси още мнения! Дано всичко се развие благополучно!
Цитирай
Днес проведохме още една консултация.
Мнението на лекарката е, че имаме надежда защото по времето на приема на Флажил още няма зародиш и освен това няма контакт с майката.
Цитирай

софия

Ето видя ли. Недей да се отказваш толкова лесно, все пак дай шанс на бебето.
Ако трябва направи още една консултация.
Цитирай
Веселуша, доколкото знам, през първите 2-3 седмици след зачеването зародишът няма пряк контакт/обмен с кръвта на майката. Загнездва се в нея най-рано 7-10 дни след оплождането на яйцеклетката. Успокой се и потърси още едно мнение. Hug Природата си знае работата и вероятно това е защитен механизъм, който пази бебчо, докато мама разбере за съществуването му. preggo Желая ти успешна и лека бременност и живо и здраво бебче! Пиши какво е станало. Very Happy
П.С. Може дори оплождането да е станало по-късно, отколкото ти предполагаш.  Very Happy
Цитирай

пловдив

Веселуша,когато реших да имам бебе отидох на преглед при гинеколог,за да съм по спокойна и резултата беше силно възпаление и 2-3а група от цитонамазката.Доктора ми изписа Флажил, Дотур 2 опаковки,промивки и някакви вагинални таблетки не си ги спомням в момента.Та след като проведа лечението ми каза да изчакам още един месеци тогава да отида пак при него да ми направи колоскопия и, ако тогава всичко е наред да правим бебе с мъжа ми.Да обаче още накрая на месеца на мен ми закъсня и се оказа ,че вече съм бременна.Няколко лекаря обиколих и всички ме успокойха ,че в началото няма проблем  и да си задържа бебето.Родих живо и здраво момиченце,много умно и красиво.Така ,че щом всичко досега ти е наред бъди спокойна вярвай в бог да ти помогне да си родиш.още едно бебенце.Успех
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.