Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 41 отговора

София

Доколкото знам количката за новородени е с пълно легнало положение. ОК, ама днес бяхме на оглед за колички и видяхме доста модели (даже харесахме някои от тях), на които пише, че стават за новородени, а в същото време нямат пълно легнало положение. Имат почти пълно, но с лек наклон...  Thinking
Ако няма чупка в кръста на бебето, а просто цялата повърхност, на която лежи е леко наклонена, това вреди ли му? Натоварва ли излишно гръбначния му стълб?
И изобщо подходящи ли са такива колички за новородени наистина?  newsm78
Колко е допустимия наклон, ако някакъв се допуска?
Цитирай

София

Стига бебето да е с напълно изправен гръбнак,лекият наклон няма да навреди.Гледай все пак да е около 10 градуса.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

На нас дори дюшека на кошарата ни е леко повдигнат така.Педи каза и сьм 4ела,4е за бебето е добре да е повдигнато на 30 градуса.
Цитирай

София

Никога децата ми не са били на 0 градуса. Абсурд, нали, като се наядат и ще върнат всичко, като ги раздрусаш с количката. На стара ми слагах възглавничка, на настоящата количка има лек наклон и не ми се налага.
Цитирай

някъде там

гръбчето и главата трябва да са на равна повърхност  Peace
Цитирай

Монреал

Няма проблем, кошчетата за кола също са в доста седнало положение, и все пак се ползват от новородени.

Да допълня, нашата количка беше комбинирана - кошчето се закрепва на самата количка - тоест бебчо си седеше в това кошче и на мен ми се струва доста удобно.
« Последна редакция: сб, 31 май 2008, 23:22 от Najmat Al Maghreb »
Цитирай

София

Започвам да се успокоявам.  Wink
Цитирай

София

Гледала съм винаги да ни е изправено гръбчето Peace
Никога не е седял на равна повърхност,просто много плачеше Peace
Цитирай

Journeys end in lovers meeting.

тук не съм виждала количка, която да е легнала  Shocked няма такива. моята е доста вдигната, пък е за новородени. съответно и столчето за кола. след като са одобрени по всякакви стандарти за бебешка безопасност, не ми е минавало през ума, че може да навредят  Peace бебето се чувства екстра, а аз съм спокойна, че няма да се задави, примерно.
Цитирай

Моята количка пък има кош за новородено,който е с напълно равна повърхност,
но аз  слагам едно одеало под дюшечето за да го повдигна  Mr. Green
На бебето му е по-добре като е повдигнато ми се струва.Ортопеда ми каза че може да
се вдига но на не повече от 30 градуса.
Цитирай

София

мда и нашата комбинираната уж има 100% легнало, ама е някак поне 10% повдигнато (маг ингланд е комбинираната), а лятната изобщо няма легнало (на чико е). коко както връщаше какво да ти кажа, той си спеше под наклон поне до 5тия месец.... Rolling Eyes
каква количка си си харесала?
Цитирай

Бургас

На моята количка зимния вариант беше самото кошче за кола (защото сина ми беше зимно бебе), което се слага в самата количка (количката ми е  Чико Дуо, но кошчето си е кошче, няма начин да не си виждала)Детето ми се чувстваше добре в нея.
Цитирай

моята количка е с напълно легнало положение, следващото вече си е почти седящо
едно е матрака да е повдигнат под 30градуса, или повече заради рефлукс примерно, съвсем друго е количката да е с наклон. самата дължина не е чак такава, за да се получи плавен преход, а бебето буквално се сгъва в нея.
преди 2седмици взех лятна количка, която е с 30градуса и няма напълно легнало положение. Мога да кажа, че дъщеря ми не се чувства толкова удобно, заспива седнала, защото при това положение не може, а постоянно се надига да става, и чак след като е заспала мога да я пусна да легне.
За новородено си препоръчвам напълно легнало положение.
Цитирай

Нашата количка (Чико), по-точно коша за новородено има напълно легнало положение, но има и механизъм, с който се повдига наклона на коша. Доста често ползвам тази опция на коша. В креватчето си пък спи в напълно легнало положение.
Не мисля, че лекия наклон (20-30 градуса) би навредил на бебето, стига да не е непрекъснато в такова положение. 
Цитирай

Разград

Според мен бебчетата трябва да са в напълно легнало положение докато са малки. И на двете ми деца съм избирала такава количка с напълно легнало положение.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 41 отговора