Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Училища
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-150 от 150 отговора
Може ли някой да ми препоръча учителка за първи клас за детето ми. Чувам най-различни отзиви и не мога все още да реша.
Цитирай

София

Кои учителки ще водят първи клас тази година? От кои е изборът? Синът ми е учил там, но неговата учителка няма да е на първи клас, но имам впечатления от някои други, така че ако посочиш имената, може да ти напиша каквото знам.
Цитирай
чух за Караджинова и една рускиня - Любов Дашинова, но за фамилията не съм сигурна. Ще съм благодарна ако мога да получа информация.
Цитирай

София

За съжаление нямам преки впечатления от тях, но всъщност почти всички учителки в начална степен са добри. Ако рускинята им предава по руски, то със сигурност ще имат много часове и с друг учител. Все пак личното ми мнение е че рускините добре се справят с дисциплината и възпитаването на колективен дух.
Цитирай
Благодаря за информацията. И аз разбрах, че рускините са по-строги и това ми се струва много добре. Важно е да им се даде добър начален старт.
Цитирай
Здравейте на всички !   newsm03
Въпросът ми е свързан със 133 СОУ и най -вече за бъдещите трети класове ... То е едно от училищата, на които сме се спряли със съпруга ми да преместим детето (тя е във втори клас за уч.2008/2009г.) ... Отстрани (но не от познати) дочуваме много добри отзиви, но някой има ли преки впечетления - от коя учителка (която в момента води втори клас) сте доволни (като педагог, разбира се) , има ли извън класни занимания, базата на какво ниво е (онзи ден се опитах да вляза и само да разгледам училището, но охраната ме спря - и с право) ... С една дума -отзивити ви за 133 СОУ ? !   newsm10  newsm11
Цитирай
А за 7 СОУ (то е на няколко крачки от 133 СОУ нали) ? !  newsm12
Цитирай

За да приемат детето в 133 СОУ, то трябва да е учило руски.
Най-добре говорете с директорката дали ще ви приемат, преди да проучвате учителките.
Успех!
Цитирай
 За него какво мжете да кажете ?1 [/b]newsm12
Цитирай

София

Naughty
133-то е училище, в което рускини преподават български език в началния курс на някои класова, те са се квалифицирали и в преподаването на английски! Това не говори добре за училището!
 newsm12 То лежи на стара слава! Ако нямате протекции на директорката, класната ще вземе детето без желание (нали , ще увеличи бройката! Rolling Eyes) В такава среда, то едва ли ще се впише- още повече, че се вманиачават на тема -руски език! (Нямям нищо против езика, но прекален светец, и богу не е драг!) Проверете в 7-мо и в 6- то, и двете училища са добри, а 6-то е по-спокойно- няма големи ученици!
 Успех в избора!  newsm53
Цитирай

София

В 133-то в начална степен не се учи друг чужд език освен руски, така че предното мнение е на човек, който очевидно няма преки впечатления от това училище. Броят на часовете по руски е според програма утвърдена от МОН за всички училища от този тип.
Конкретно за училището - до 4-ти клас е много добро училище. ЗА да ви приемат не ви трябват протекции на директорката, а свободни места в някоя от паралелките. Свободни места има, защото някои от децата се местят след първи или втори клас - тъй като родителите им откриват, че детето не издържа на общото ниво или защото семейството се мести в друг град или държава. В начална степен няма паралелки с повече от 22 деца.
Най-сигурният и лесен начин да получиш отзиви е да отидеш до училището към края на часовете на втори клас и да поговориш с родители, които чакат децата си отпред. Мисля, че с готовност ще споделят мнението си за учителите, които догодина ще бъдат класни на трети клас.
Цитирай
Извинявайте, че нахълтвам така в темата Peace , но за да не пускам нова, бих искала да попитам кои са добрите учители, които ще поемат първите класове в 133 СОУ? Чух, че една от учителките ще е г-жа Даниела Петкова - какво е мнението ви за нея?
Благодаря ви предварително!
Цитирай

Няма учителка Даниела Петкова в начален курс.
Може би бъркате името?
Цитирай
Много съжалявам, грешката е моя Embarassed Всъщност въпросът ми беше за г-жа Диди Петрова?
Цитирай
Здравейте на всички !  

Относно 133 СОУ моят племенник е 7 клас и учи там. Той е един от най добрите ученици в класа, но въпреки това всички деца страшно много ги пресират и тормозят. Училището лежи на стари лаври. Има голямо текучество на учители. Не Ви давам съвет, но лично аз много бих се замислила дали детето ми да учи там...  Обстановката не е нищо особено, материалната база е под всякаква критика. Няма извън класна дейност. Само допълвам и описвам истинката картина, която за съжаление е отчайваща. Rolling Eyes  
Цитирай
Само общи приказки ще получиш от мен, но на базата на поглед отвътре /детето ми е трети клас там/.
Първо и най-важно /след като са се съгласили да вземат детето, де/, както всички знаем, е да е читава учителката. Тук не мога да помогна, но са ти дали много добър съвет - да поговориш с родители на деца след часовете.
Материална база - абе зле е. Уж правиха някакви ремонти на тоалетните, уж всеки клас като влезе в "неговата" класна стая прави нещо по свое усмотрение, но...
Да речем с физическото положението е плачевно - в седмицата веднъж да го проведат в салона /и то малкия/ си е постижение. Обикновено е зает от друг клас.
За езиците. Не съм чула или видяла някой да се е "вманиачил на тема руски", според мен е много хаотично и несистематизирано изучаването му, ама то е до програма и е друга тема. Втори чужд език се включва в пети клас.
Поне при третите класове е следната картинката: четири паралелки, две от учителките преподават руски на собствения си и на още един клас. Идва учителка по музика и по рисуване. Евентуално. Всичко друго го води класната. На мойто дете е изключително свястна.
Извънкласни занимания не знам да има. Има добри намерения, но ...
Зелено училище също не знам да има.
Като цяло организацията според мен е много зле, иначе приказките са големи.
Според мен, при добра класна, като за начално училище става. Но това важи за всяко у-ще.  Успех!
Като
Цитирай

Sofia

много обезкуражаващо  Confused
Цитирай

Sf

Съвсем не бях доволна от нашата учителка, но тя няма да води първи клас догодина.
Цитирай

Sf

Училището лежи на стари лаври. Има голямо текучество на учители. Не Ви давам съвет, но лично аз много бих се замислила дали детето ми да учи там...  Обстановката не е нищо особено, материалната база е под всякаква критика. Няма извън класна дейност. Само допълвам и описвам истинката картина, която за съжаление е отчайваща. Rolling Eyes  

Същото мога да кажа и аз. Не бих записала дъщеря си отново там.

Първите четири години учителката ни беше българка, тя им преподаваше руски.
Една година английският се преподаваше от рускиня.
Държавната занималня е под всякаква критика. Децата се разхождаха из целия район около училището - засякох веднъж щерка си около университета - всички знаем какво кръстовище е там.
Извънкласни дейности - нула.
Текучество - повече от нормалното. От 5 до 7 клас се смениха маса учители. Фактически за тези три години само по география, история и руски, слава Богу, са са си същите учители. Другите са нови всяка година.

Единствено наличието на учителката по руски от пети клас нагоре - г-жа Митева, която е невероятен човек и преподавател, ме спря да преместя детето си в друго училище. Но като цяло съм щастлива, че вече няма да сме там.
Цитирай
Аз съм 9 клас и уча в 133 СОУ от 2-ри клас. Бих казала,че повечето учители са много добри. Естествено има и изключения както във всяко училище. Учителите по руски и по математика са наистина добри професионалисти. Всяка година има огромен наплив от родители,които искат да запишат децата си там и това според мен показва че не е стара славата на училището ни. За седмо училище не Ви съветвам-минете един ден през него и ще видите огромна тълпа "младежи" ( 6 , 7 клас ) с цигари и бира пред входа.  Wink
Цитирай
 Аз завърших това училище,от 1ви клас учех там, и трябва да ви кажа,по мое мнение,че училището не е толкова зле,колкото го изкарват! Всъщност една от причините това да не се води официално руска гимназия е,че искаме да си запазим обучението до 7ми  клас и точно там е силата на училището и да,наистина има огромен наплив от родители! По мое скромно мнение няма държавно училище в София,да не кажа и в България,което да може да се похвали с пълно 6 по всички показатели....материални бази вече и по частните училища почти няма,какво остава за държавни...ако искате мн извънкласни дейности и подобни занимания-частно училище...проблемът не е в конкретното учебно заведение (133то СОУ),а е масов....дали тук,в 7-мо или 29-то...навсякъде има проблеми Wink Успех с малчовците и дано си намерите училището Wink
Цитирай
  Здравейте! аз съм ели и тази година бях 7ми клас в 133 соу ! искам само да кажа,че училището е много добро1 за радост аз попаднах на най-добрите учителки! Моята класна беше Тинка Бонина която е една от най -добрите учители в София. Искам само да кажа,че училищшто е върха ! аз бях капитан на отбора по волейбол три години подред и 3те година бяхме първи в София и 3 в България! и също така аз изкарах 5,75 на изпита след 7 клас по Бел,това говори за какви учители става въпрос .така че помислете дали искате да запишете детето си в друго училище.7мо училище се води най-наркоманското училище в София след тоца е френската гимназия!
Цитирай

София

А ти ели (ти си се написала с малка буква, явно така ви учат в 133-то) как си разбра оценката по БЕЛ...... с връзки с туй онуй...... , или на волейболистите им ги казват по-рано.....
Цитирай

на път

от 2 години имам работа в това у-ще и ми се налага да ходя 2 пъти седмично. Училището е било добро според мен ... Преподавателите са много добри, но ....
- разбити класни стаи с изтърбушена мебел (ако има поддържани е заслуга на родителите и то от "малките" класове, а в другата смяна "големите" рушат)
- миналата година по време на стачката се смениха дограмите и се сложиха щори, които вече висят в резултат на вандалското ползване и дърпане от децата
- тоалетните са били ремонтирани преди 2 години и вече са разбити, мръсни с незатварящи се врати и развалени казанчета
- преподавателите са страхотни, но си имат работа с изключително "освободени" като държание деца (често чеда на известни родители)
- крясъците в междучасията са потресаващи (домашното възпитание .... липсва най-често)
- след 5 клас дисциплината става нулева
- има много умни и симпатични деца, които седят притихнали във всеобщата глъчка и хаос

Познавам много стойностни хора завършили това у-ще, но сега имам наблюдения от това, 6то и 1во у-ще и от тези двете съм мнооого по добри впечатления
Цитирай

Sf

от 2 години имам работа в това у-ще и ми се налага да ходя 2 пъти седмично. Училището е било добро според мен ... Преподавателите са много добри, но ....
- разбити класни стаи с изтърбушена мебел (ако има поддържани е заслуга на родителите и то от "малките" класове, а в другата смяна "големите" рушат)
- миналата година по време на стачката се смениха дограмите и се сложиха щори, които вече висят в резултат на вандалското ползване и дърпане от децата
- тоалетните са били ремонтирани преди 2 години и вече са разбити, мръсни с незатварящи се врати и развалени казанчета
- преподавателите са страхотни, но си имат работа с изключително "освободени" като държание деца (често чеда на известни родители)
- крясъците в междучасията са потресаващи (домашното възпитание .... липсва най-често)
- има много умни и симпатични деца, които седят притихнали във всеобщата глъчка и хаос

Познавам много стойностни хора завършили това у-ще, но сега имам наблюдения от това, 6то и 1во у-ще и от тези двете съм мнооого по добри впечатления

За известните родители - все по-рядко, почти липсват.

За липсата на домашно възпитание и добрите преподаватели. Какво да ти кажа. Децата са еднакви във всички училища. Ако в други училища дисциплината е по-добра, то вината не е толкова в децата, може би.

Нещо, което ми направи впечатление - не знам как е в другите училища - нямат лаборатории по физика и химия. Нямат дори кабинети по съответните предмети, което е озадачаващо.
Цитирай
Здравейте, завърших миналата учебна година 133 СОУ и бях там от 1-ви до 12 клас. Тъйче мисля, че мога да дам обективно мнение.
1. Материална база, наистина няма и то е главно поради причината, че училището няма пари.
2. За сметка на това всяка година се провежда поне по една дву-дневна екскурзия за клас и последните години за гимназистите имаше ежегодни екскурзии до Париж, Москва и до Космически Център в Турция.
3. Преподавателите са изключително строги, повечето са напринципа: "първо ще ги наплаша за да не си позволяват да ми се правят на интересни в часовете, а после вече ще се обичаме" и честно казано мисля, че това е най-правилният подход. Никого не са тормозели, както се изрази някой по-горе в коментарите. Просто ни даваха да разберем, че ние сме учениците, а те учителите. В междучасията почти не ни закачаха, но бие ли звънеца в класа трябва да има ред, тези които се правеха на интересни в часовете и нахалстваха за щяло и нещяло много бързо бяха изключвани.
4. По руски, френски, математика и история има изключителни професионалисти, много от преподавателите са автори на учебници. Учителят ни по математика ни предлагаше много интересни методи за решаване, нямаше човек в класа, който да не разбираше математиката в края. По Литература си спомням, че нещата не стояха толкова добре поне бяхме попаднали на един преподавател, който не се интересуваше много от нас, често се заплесваше и отсъстваше, но във всяко училище има такива.
5. Двойки се пишат много лесно в това училище особенно в началото, спомням си учителката ми по География г-жа Моллова, която когато класа се разшуми в час отваряше "Фабрика за двойки" и почваше един по един да ни изпитва и да запълва дневника. Но и нямаше неполучена шестица. В крайна сметка учителите не прецакаха дипломите на никого, но не е и като на година да не оставяха по 4-ма 5-ма на поправка в 8-ми и 9-ти клас.

И все пак да кажа и аз какво станах - Студент в СУ с Право, по Англииски имам сертификат от Кеймбридж CAE, В Русия се оправях свободно със руският ми и до ден днешен си гледам руски филми без затруднения(дал Бог ще имам и други възможностти да си изпробвам руският), мога да кажа че това училище ми е отворило очите за много неща и ми е създало страхотни приятелства. Да не рядко е било страшна мъка, но мога да кажа, че всичко си е заслужавало. През междучасията се забавлявахме, след училище оставахме с часове и точно в това училище съм си създал най-незабравимите спомени и точно тези преподаватели и мои съученици направиха от мен човек.
Цитирай
Az ucha v 133 SOU ot 4 klas.Bih iskala da kaja ,4e vsiaka godina sum si smeniala u4ili6teto i tova e edinstvenia put ,v koito ne sum .Pravete si izvodi tova u4ili6te e nai-dobroto v Bulgaria.bila sum u4eni4ka i v "NUKK" -italianskia licei v Gorna bania,i v 4ujbina ,i  v "17SOU" -ako pravia sruvnenie mejdu vsi4kite,moga spokoino da kaja,4e u4ili6teto mi v Canada i "133SOU" SA  Very Happy Bih otriakla po4ti vsi4ki negativni mnenia za tova u4ilishte.A kolkoto do gospoja Mollova-tia si ostava edna ot nai-dobrite u4itelki.  
Цитирай

София

Вики, а да пишете правилно, ползвайки кирилица не ви ли учат в 133-то?
Цитирай
В момента уча в 133-то, 9 клас в руска паралелка и съм много доволен. Преподавателите са на доста високо ниво, макар че са строги и ни съсипват от учене, особено г-жа Тодорова (учителката по математика) са в същото време страшно всеотдайни и не влизат в час просто за да отчетат някаква дейност. Уроците буквално ги научаваш в час. Директорката, г-жа Борисова също е супер, освен че преподава чудесно по литература, е и истински приятел с който можеш през междучасията да си говориш.

Относно материалната база - в момента се очаква удобрение на проекта за малко футболно игрище с гумена настилка, а наскоро бяха ремонтирани фитнеса и големия и малкия салон. Освен това има и проект за изграждане на мястото на големия салон на голям спортен комплекс с басейн на два етажа. Обвиненията че големите трошиме нямат никакво покритие, ако на някой му стиска нека влезе в някоя класна стая след като малките са учили и ще види каква кочина е, докато след горният курс е доста по-чисто.
Цитирай

София

Не знам защо изскочи тази тема, която е от лятото, но да добавя и аз като майка на ученичка 3 клас.
Най-много в това училище съм доволна от занималнята, която посещава детето ми. Само да не помислите, че е училищна.  Mr. Green
Частната занималня на Аксаков, която се води от една бивша госпожа, рускиня, Нина Васильевна се казва. Такава подготовка дава тази жена, такава дисциплина, че само заради възможността да посещаваш тази занималня си заслужава да се учи в 133-то.
Иначе... 133-то е училище както всички други май. Ние държахме на руския, затова записахме дъщеря ни там.
Цитирай
Ще си позволя да се намеся.
Учих в 133то 7 години. Преди три години смених училището и, честно казано, съжалявам за което.
В 133то имаше една невероятна учителка - Тинка Бонина. Вярвате или не - тя е единственият човек, който успя да ме накара да проумея математиката. Аз съм изключително ненадарена в тази област, но тази жена успя да ми го обясни така, че да знам какво да правя и да го правя добре. Евгения Арнаудова ни научи на руски и винаги е била един от най-обичаните преподаватели. Тя също е невероятна. Цветана Милчева, Росица Моллова... имена мога да изброявам много. Главната идея беше, че преподавателите са на ниво и знаят как да образоват децата... стига децата да са готови да им съдействат.
Дисциплината е проблем, да. Но посочете ми едно училище, в което дисциплината да не е ? Няма такова. Ние сме деца, нормално е ученето да не ни е особено интересно.
Относно виковете в коридорите - моля ви, навсякъде е така. Дори по улиците.
Друго, което ми направи впечатление в горните мнения беше твърдението, че някои деца биват тормозени. Мда, биват. Във всяко едно училище биват. Заради това има кампании против насилието в училище. В 133то по едно време навсякъде имаше плакати против това, учителите говореха... но истината е, че само родителите могат да спрат това безумие.
За финал мога само да кажа, че аз обичам това училище. Обичам бившите ми съученици, повечето от които още са там. Обичам бившите си учители и редовно отивам да видя как са и да поговоря с тях. 133то оформи вижданията ми и наистина се радвам, че бях част от това училище, макар и не толкова дълго, колкото ми се искаше Smile
Цитирай

Sofia

здравейте,

аз наистина се опитвам да намеря ангументи за необходимоста да се учи толкова задълбочено руски от толкова малки деца !? Предполагам, че това ще прозвучи несериозни за много хора, но все си мисля че близостта на българския и руския е голяма и перфектното владеене на руски не е от толкова голямо значение
Цитирай

София

Liviat, вероятно по същата причина, по която е добре всички чужди езици да се учат отрано - децата усвояват по-лесно. Руския нито е толкова близък до българския, нито е лесен език, а и когато решиш да учиш ккавото и да е, трябва да го правиш добре. Владеене от типа "Кой направи тоз кокошка умрел", както доста хора говорят английски, например,  предизвиква само смях у слушателя.
Цитирай

Sofia

Liviat, вероятно по същата причина, по която е добре всички чужди езици да се учат отрано - децата усвояват по-лесно. Руския нито е толкова близък до българския, нито е лесен език, а и когато решиш да учиш ккавото и да е, трябва да го правиш добре. Владеене от типа "Кой направи тоз кокошка умрел", както доста хора говорят английски, например,  предизвиква само смях у слушателя.

Права си! Вероятно ми липсват каквито и да е контакти с Русия о това е причината да не мога да оценя по достойнство предимството да се владее добре руски. Моите размисли са предимно в посока на това, че за детето ми вероятно ще е наложително да учи поне 2-3 езика и отсега се замислям как да ги подредим по преоритети.
Цитирай

София

Да споделя.

Синът от първи клас учи:
1. Руски в 133-то
2. Английски - в Алианса.
Получи се перфектно.
И с двата езика се справя много добре засега, видно от резултати е (олимпиади и джет-сетове).

Ако желаете и други езици - можете да щурмувате съответната езикова гимназия и ето два-три езика с минимум инвестиции.

Децата учат много добре езиците докато са малки - все още имат рефлекса да учат език (български), интуиция и добра памет.

Е, следва да отбележа, че четеше свободно на български преди да тръгне на училище, затова може би го нямаше шокът от двете азбуки (кирилица и латиница). Ако имате притеснения в тази насока, можете да започнете втория (чужд) език от втори-трети клас, както голяма част от децата в класа на сина ми.
На английски като втори език в 133-то по-добре не разчитайте, защото сменят по няколко учителя на година (всеки от тях сам по себе си е добър, обаче не се получава, според мен, а и децата са на различно ниво).

Разбира се - винаги можете да подредите приоритети си по различен начин, но английският май се явява "задължителен".

Каквото и да изберете - успех на малчугана.
Цитирай

Sofia

Разбира се - винаги можете да подредите приоритети си по различен начин, но английският май се явява "задължителен".

Много добре казано!!! bouquet
Цитирай

тук някъде

Много полезна тема за мен лично. Прочетох всичко с интерес, т.к. сина ми ще бъде в първи клас следващата учебна година. Спряла съм се на три училища които са ми в района на работа и едно от тях е 133. Не мога обаче да открия официален сайт на училището за да следя за сроковете за записване и необходимите документи, а преди няколко месеца мисля че срещнах такъв. Може ли някой да ме насочи или ако има "прясна" информация от последния прием да ми пише кога горе долу се организира.
Предварително благодаря.

Цитирай

Sofia

Сайтът е много постен, най-добре питай по телефона. 988-11-31
Цитирай

София

Мисля, че май месец бяха записвания, но спомените ми са отпреди три години и възможно да греша.
Цитирай

София

Много полезна тема за мен лично. Прочетох всичко с интерес, т.к. сина ми ще бъде в първи клас следващата учебна година. Спряла съм се на три училища които са ми в района на работа и едно от тях е 133. Не мога обаче да открия официален сайт на училището за да следя за сроковете за записване и необходимите документи, а преди няколко месеца мисля че срещнах такъв. Може ли някой да ме насочи или ако има "прясна" информация от последния прием да ми пише кога горе долу се организира.
Предварително благодаря.

Има още една тема, в която майките, май са по-наясно със записването. Нещо като "още веднъж за 133-то".
Цитирай

тук някъде

благодаря ви за инфото, открих и другата темичка и сега ще я прегледам "изчерпателно" Smile
Цитирай

Не съм съгласна с повечето мнения в темата. В момента съм ученичка в среден курс в училището. Това, че не се правят ремонти е пълна глупост, както и това, че големите рушат. Аз също спадам в категорията на т.нар. "големи" и искам да ви кажа, че това не е вярно. И също така, че учениците казват едно вкъщи, а друго се случва в училище - това е доказано. Няма извънкласни дейности? Това е глупост. При нас всяка година се организират зелени училища и екскурзии. Това зависи от класния ръководител, а не от директор и тем подобни. Повярвайте ми, знам повечето неща, защото в момента съм ученичка в това училище и съм напълно наясно със ситуацията. Разбира се, че учениците между 1-4 клас ще бъдат в малкия салон. Очаквате, че ще са в големия? Дори понякога мен ме е страх да вляза, защото гимназистите играят волейбол и доста често се случва да удрят силно останалите в залата с топка, докато играят. А и няма как да отидат там, защото постоянно се провеждат часове. Мислите, че в някое частно училище ще бъде по-добре, например "Света София" или "Горна Баня", където се плащат сумати пари, а се пишат пластмасови шестици? Не, 133-то е едно от най-елитните училища в България изобщо. А как ще се изучават 2 езика от малки деца на по 8-9 години? По-сериозното образование започва от 3-ти клас, когато децата започват да изучават т.нар. предмети като "Човекът и обществото" и "Човекът и природата". Но дори тогава не е толкова подробно, защото на едни 9-годишни деца няма как да се обяснява за структурата на молекулата или пък подробно описание на всички български войни. Всички учители са наистина много добри и всеки преподава по свой начин. Нали знаете, че може да се приказва всичко? Но все пак, една е действителността.
Цитирай

София

Здравейте! Аз съм ученичка в 133 СОУ и не смятам, че някой тук е казал докрай истината за това училище!!!
Това, че големите не пазят особено класните стаи е вярно, но не мисля, че чак рушат. Това, че не се правят ремонти или когато се направят не си личат, въобще не е вярно! От една година тоалетните са ремонтирани и още са запазени и нови. Това, че никой не е запален по руския език ВЪОБЩЕ НЕ Е ВЯРНО! На последната олимпиада минаха напред много хора. Това, че вашите деца не са запалени означава, че просто не им се учат трудните шест падежа. По този повод бих казала, че има МНОГО извънкласни занимания. То не са занимални, не са зелени училища, не са сини училища, олимпиади, ходене в парка по физкултура, екскурзии и дори консултации ако нещо някое дете не може да разбере. Всички учители дават всичко от себе си. Винаги са ни подготвяли за всички тестове, класни работи и изпити. Не бих казала, че учителите са виновни за невъзпитанието на децата. В една книга за отглеждане за деца пишеше, че децата гледат за пример своите родители още от 4-5 годишна възраст. Пак повтарям, че всички учители са много всеотдайни! Относно това, че преподавателите се сменят, не смятам, че е особен проблем! Това не се случва само във 133 СОУ. От много хора, които са учители и родители (не само от нашето училище) съм чувала мнението, че децата говорят едно в къщи, а в училище е съвсем друго! Това и аз мога дори да го потвърдя!!!  Просто се замислете децата ви какво ви говорят и не обвинявайте само училището. Знам, че и то не е перфектно, но и децата ви със сигурност! Интересно ми е защо аз попадам на много добри и запалени по предмета си учители, които разказват с голяма страст, а ващите деца само ви се оплакват ?!
Цитирай

София

Вики, а да пишете правилно, ползвайки кирилица не ви ли учат в 133-то?

Всяко дете пише на латиница в интернет, в което и училище да учи! Не смятам, че трябва да се зачждате за толкова глуповати неща! Това е повече от неприятно.
Цитирай

София

Глуповато е да пишеш на латиница, с правописни и пунктуационни грешки. Това вече е неприятно.
Глуповато е да си позволяваш да изказваш във форум на майки трябва ли или не трябва да се заЯждам с очевидно неграмотно, неприятно и нарушаващо правилата на форума  изложение. Прочетете правилата, преди да пишете тук. Има и за латиницата и за спам
За българския език - ясно. Като сте толкова добри по руски език, колко ученици тази година се класираха в първата тройка на националната олимпиада по руски? Това наистина ли го смятате за успех?! А по другите предмети?
Какви точно извънкласни форми се провеждат (освен посочения волейбол)?
Пък това за всеотдайните учители - намерете другаде да се подмазвате. Моите впечатления са различни - някои учители наистина са всеотдайни, но за повечето това не винаги може да се каже.
А не Ви ли е гнус да влизате в тоалетните, че последния път след родителската като надникнах щях да припадна.
« Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 14:14 от mama_jenny_r »
Цитирай

София

Не знам колко човека са преминали по руски език, защото аз за съжаление тогава бях болна. Другото, което ме попитахте беше какви са извънкласните дейности ли? Ами например последното, за което се сещам е екскурзията ни в средата на 1-ви срок. Освен по волейбол има турнири и по баскетбол и футбол. Отново в първи срок ходихме в парка по физическо. Имала съм и консултации, не само аз естествено, по предметите, по които не съм особено добра. И това, че съм написала заЧждате, вместо заЯждате е механическа грешка. Не смятам, че имам за какво да се подмазвам на учителите си след като те са заслужили не само моите похвали. Това, че тоалетните миришат е вярно, но това се случва рядко. Не смятам да споря с човек, който възнамерява да продължи да се заЯжда с мен и другите, които не са на неговото мнение. Тук не е мястото да се надпреварвате колко повече ще се заяждате, а да обсъждаме плюсовете и недостатъците на 133 СОУ. Както виждате това, че училището ни е много хубаво не е само мое мнение, а и на други ученици. Интересно ми е защо само родителите се оплакват?!?!?!
Цитирай

София

Ами не е много - ходене в парка по физическо, дори не изглежда извънкласно. Някоя друга екскурзия...
Родителите се оплакват, защото искат най-доброто за децата си и виждат, че далеч не го получават. Някак не ги задоволява някоя друга екскурзия.
Виждат недостатъци, включително гледайки постовете на списващите тук доволни ученици (дори и да решите, че се заяждам, правилно е да се каже механична грешка, а не механическа).
Тоалетните миришат ВИНАГИ.
Имате все по-слаби резултати на извънучилищните състезания, което за мен сваля рейтинга на училището.
Много, ама много лоша дисциплина в час и междучасието. Нищо чудно, че сте доволни.
Цитирай

София

Съжалявам за механичната ми грешка.  Не знам обаче откъде знаете, че ВИНАГИ тоалетните миришат?! Надявам се да не го приемете за заяждане! Другото което е , че не са просто някоя си друга екскурзия. Например миналата година, в четвърти клас, имаше 5 екскурзии. На всичкото отгоре не са на никак висока цена. Не смятам, че родителите "далеч" не получават това за децата си, което искат. Искам да Ви кажа, че в часовете децата, които не спазват дисциплина или се гонят с неизвинено отсъствие, или ако са прекалили отиват при педагогическия съвет, или му се извикват родителите в училище. Не смятам, че е правилно да се каже, че всички ние имаме лоши резултати на последните извънучилищни състезания.  Първо, защото не всички ние участваме и второ има много деца, които имат добри резултати.
Цитирай

София

За тоалетните знам от детето. Притеснявам се да не си повреди бъбреците, защото се стиска, че е гадно и вони ВИНАГИ.

Резултатите ги изнасят в интернет. На тези които са се явили.

Впрочем, диаголът с Вас ми доскуча, може би, защото не смятам екскурзиите за екстра. А и защото съм родител и наистина знам какво е добро за детето ми и настоявам да го получа.

Цитирай

София

Аз въобще не виждам смисъл да водите спор с детето, mama_jenny_r.
Това, че момичето толкова всеотдайно се опитва да защити училището си, колкото и недостойно е то за Вас или Вашето дете, може само да бъде похвално. Значи въпреки всичките недостатъци на училището, това дете ще излезе от него с прекрасни чувства и спомени, както и трябва да бъде. Това предположение за дисциплината в междучасията си е чиста проба заяждане. Заяждане  с едно дете, което въпреки всичките Ви опити да изглеждате невероятно остроумна и снизходителна, се държи МНОГО по-адекватно и интелегентно. Направете изводите.
Няма перфектно училище, проблеми има навсякъде, във Вашите ръце е да промените нещо или да направите друг избор, но да се опитвате да налагате на всяка цена мнението си, още повече отрицателно, на едно дете е меко казано недостойно за един възрастен... да не кажа жалко.
Цитирай

София

Аз прекратих спора.
Що се отнася до налагането на мнение на всяка цена:
1. Това е форум за обмяна на мнения.
2. Не е на всяка цена, повтарям, че прекратих спора (диалога) с адекватното и интелигентно дете.

Посочих, че дисциплината не е лоша само в междучасията (което явно приемате за нормално, и заради това - бележката ми за заяждане), но и в час (а това пречи на обучението, нали). И не е вярно, че гонят и викат родители. Особено ако са по-известни, богати или влиятелни.

Впрочем, излишното самочуствие и заблудата и добрите чувства и спомени не помагат много в живота, ако са ти писали шестиците на кило и всъщност не знаеш кой знае колко.
Няма да забравя една мила сценка. Едно интелигентно и адекватно дете от класа се заформяло със зор 4 за срока. Да де, ама техните се познават с ръководството. Госпожата три пъти мъчила детето да си повиши оценката, то три пъти изкарало двойка. Тя накрая въздъхнала тъжно и му оставила четворката за срока. Това дете може би също ще излезе с прекрасни чувства и спомени. Дори ще си мисли, че знае за добър.

Не можете да си представите колко кила такива случки са довели до отрицателното мнение. И колко изкуствено ми звучи тази всеотдайност, чак оставам с усещането, че ставам зрител на някаква сценка. И как от година на година става все по-зле. Това със сигурност не е училището, за което се редихме на опашка през нощта.

Но както казах, прекратявам спора. И с Вас, свещичка. Той няма смисъл. Изглежда "нагласен". Впрочем, детето Ви, посещава ли тоалетните? Или и за тях се заяждам.
Цитирай

София

Много, ама много лоша дисциплина в час и междучасието. Нищо чудно, че сте доволни.
Отнасяте остроумната си забележка към конкретния събеседник, без дори да го познавате. Също така в няколко поста му налагате на същия човек мнението си. Това вече не е "форум", както много и постоянно се изтъква в почти всяка тема, това е спор, както сама признахте, с конкретния човек.

Що се отнася до мен... аз с Вас спор не съм водила, така че няма какво и да прекратявате. Моето мнение за училището съм го казала предо. Който е прочел - прочел, аз не смятам, че е миродавно. Всяко едно мнение е субективно и всеки разумен човек би трябвало да го разбира.  Smile
Цитирай

София

мЕродавно

Цитирай

София

Не съм българка - простено ми е.
Цитирай

Цитат
И не е вярно, че гонят и викат родители. Особено ако са по-известни, богати или влиятелни.
Не мислите ли, че все пак ние малко или повече знаем по-добре? Разбира се, че гонят. От нашия клас има ученик с 11 неизвинени отсъствия само от гонене. Това да не Ви е "Горна Баня" или "Света София", където може да се плати определена сума от пари и проблемът с т.нар. "лоша дисциплина" да се изчисти? Не, това е елитно училище. Всяка (добре де, почти всяка) седмица викат поне един родител на дете от нашия клас. И искам да Ви кажа, че от нашия клас премина едно момче на общински кръг по руски език, а от съседните класове в трети кръг преминаха три или четири деца. А по История например имаме две деца от нашия клас. Относно тоалетните - ами те се чистят, да Ви кажа. Поне когато влезем в нашата тоалетна, която се намира на третия етаж, тя почти винаги е чиста. Дисциплината и в коридорите не е въобще лоша. Това, че има малчугани по първия етаж, които бягат цяло междучасие не означава, че са невъзпитани или че учителите са виновни. Напротив, те се опитват да ги смирят, но все пак това са деца. На втория и третия етаж, където са по-горните курсове има дежурни учители, които стоят в коридорите всяко междучасие и ако някой започне да тича, те веднага го спират. Не мисля, че е много уместно да убиждате съученичката ми, честно. А после учителите и училището било виновно за неприличното поведение  на учениците...Относно въпроса за оценките...Ами, тук преподавателите пишат колкото учениците са си заслужили. Това не е училище, в което родителят ще отиде, ще плати пари на учителя, а той от своя страна ще му напише шестицата. Просто това е доста под нивото на 133 СОУ.
Цитирай

София

Май става въпрос за друго 133-то - София, така като ви слушам newsm78
Не Обиждам съученичката Ви, но не ми допада да ми тона й.
Цитирай

Точно за това 133-то става въпрос. Просто, както казах в едно от предните си мнения - едно казват децата вкъщи, а съвсем друго става в училище. А, извинете, не разбрах последното Ви изречение. Не Ви харесва тона `и ли или какво? Ако е за тона `и, то тя въобще не се е заяждала с Вас. Не знам за какво различно 133-то говорите, но това е положението при нас от пет години насам. Явно наистина имате погрешна представа за училището.
Цитирай

София

Благодаря ви за съдействието, но все пак както свещичка каза това  е форум, а  не спор. Безмислено е да се води спор с някой, който не иска да те чуе. Извинявам се предварително ако обидя някого!
Цитирай

Здравейте,

и аз смятам на есен да запиша детето си в 133 СОУ. Днес звънях на директорката и тя ми каза кои учителки ще поемат първи клас тази есен и те са:
1.Маряна Василева
2.Пенка Шопова
3.Емилия Стефанова
4.Кръстана Русимова

Моля дайте мнение за тези учителки
Цитирай

Sofia

Дъщеря ми беше в класа на Русимова и съм много доволна
За Стефанова също съм чувала само хубави неща
Успех!
Цитирай

София

Стефанова! Учениците й завършват 4-ти клас с много добра подготовка по български и литература - т.е. знаят дори повече, отколкото се очаква да знаят.
Цитирай

Дъщеря ми е 3 клас в 133 СОУ.Изключително доволна съм от избора на училище.
1.Много сме доволни от нашата учителка - Мария Митева.
2.Сигурност за децата.Има желязна охрана ,камери,дежурни учители по етажите.Спокойна съм за детето си.А това е много важно.
3.Поинтересувах се и разбрах ,че в това училище работят като преподаватели около 15 мъже.Това е факт,който също респектира.
В училището наистина има ред и дисциплина.
4.В 133-то не гледат на ученика като на 1100 лв от делегирания бюджет.Там има стриктно спазване на правилник и закон.Учудих се много като разбрах ,че има изключени ученици за отсъствия.Другите учлища не изключват даже и за големи провинения защото се борят за бюджет.В 133-то нямат проблеми с приема,изключват,накзват и има ред и правила,а това възпитава най-много.
5.Това е много перспективно училище.Научих,че през това лято(2010 г) започва да се строи ново крило на училището със закрит плувен басейн ,фонетични кабинети,нови компютърни кабинети.Така,че дедето ми като стане 6-ти клас ще може да ползава такава учебна база.
6.Тази година посред зима подмениха  и сложиха чисто нови чинове и столове в класните стаи на цели два етажа.
7.Учителите в 133-то наистина не са случайно подбрани.Не са просто назначени безработни от борсата.Проучих,че повечето са старши учители с 1 и 2 клас квалификация.Подбора на кадрите им е много добър.
8.Не на последно място директорката - желязната лейди.Разговаряла съм с нея.Тръпки ме побиха.Със своята компетентност и начин на общуване предизвика огромно уважение у мен.Цялото им ръководство  са респектиращи и компетентни хора предизвикващи уважение.
Няма да местя детето си от 133 СОУ.Това е моят избор и съм доволна,че не сгреших.
Цитирай

софия

Няма да сгрешите и за гимназията!!! bouquet
Цитирай

Здравейте!Аз съм ученичка в 7ми клас и сега ми предстои да подредя желанията си.Първото ми съм го решила със сигурност и то ще е 133-то.Въпросът ми е,някои може ли да ми каже в паралелката английски с руски,руският колко часа горе/долу е на седмица,за да имам представа към коя паралелка да се ориентирам:английски с руски или руски с английски.Благодаря предварително Wink
Цитирай

Sofia

По хорариум в паралелките с първи език руски, БИ ТРЯБВАЛО да научиш този език по-добре.
Ако балът ти стига, аз ти препоръчвам една от другите 2 паралелки - английска или френска. Там хорариумът е по-малък, но нивото и средата са много по-добри. В руските паралелки се съсредоточават деца с по-нисък бал.
Успех!
При втори език руски - 4/5 часа седмично от 9 клас.
Цитирай

Моля за информация за г-жа Пенка Шопова. Тя поема първи клас тази година в 133 СОУ. Благодаря.
Цитирай

Много ви моля за малко информация относно записването в първи клас на 133 СОУ... има някакъв проблем със сайта на училището и нищо немога да прочета.
Детето трябва ли да знае предварително руски?
Има ли предучилищна група ?
По колко деца са в началните класове?
Има ли целодневно обучение?
Моля, ако има родители  с пряки наблюдения - нека пишат...
Цитирай

Много ви моля за малко информация относно записването в първи клас на 133 СОУ... има някакъв проблем със сайта на училището и нищо немога да прочета.
Детето трябва ли да знае предварително руски?
Има ли предучилищна група ?
По колко деца са в началните класове?
Има ли целодневно обучение?
Моля, ако има родители  с пряки наблюдения - нека пишат...

Няма изискване детето да знае предварително руски език, макар че има много деца от смесени бракове, които знаят.
В 133-то няма предучилищна група.
По норматив май бяха 22 деца + възможност за 10 % завишаване. Обикновено - 24 деца.
Целодневно обучение досега нямаше - имаше държавна занималня. След въвеждането на задължително целодневно обучение от първи клас, не знам как ще организират нещата. Най-добре проверете в училището.

Цитирай

София

По 24 деца са-тази година приеха 96 деца в 4 паралелки. За приема-има си критерии за предимство(всяка година ги обявяват), ако останат деца-по ред на подаване на молби,  друго не се изисква.
Цитирай

Ние също се колебаехме за 133-то, но ни казаха, че ще се запознаем с учителката, при която ще ни разпределят, след записването и решихме да не рискуваме. Освен това видях класните стаи на първи клас - промъкнах се тайно, защото ръководството така и не благоволи да ни покаже базата предварително, и наистина ми се доплака. Така че, наесен с песен в 7-мо, където организираха перфектна перезентация на учители, база, режим и въобще на всичко, което иска да знае един родител преди да запише детето си. Директорът ни се яви лично преди записването, имахме възможност да ноблюдаваме часове на учителите, които ще учат децата ни. Смятам, че така трябва да бъде, а не ние, родителите, да разчитаме на догадки и слухове. 
Цитирай

гр. София

Някой да може да каже по какъв учебник по английски език се учи в 8 клас в паралелка с първи език английски, а втори руски...
Цитирай

София

Привет, може ли някой да ми даде по-нова информация за това училище. Как е от към материална база, какво е нивото на обучение и дисциплината. Кои класни ще поемат тазгодишните първолаци.
Мерси и успешна седмица на всички.
Цитирай

София

Материалната база се е нормална-като всяко друго училище. Тоалетните са прясно ремонтирани, класните стаи са в приличен вид. Охрана има винаги, въдворяват ред-ама и моето е момиче и е кротка.
Две госпожи знам за първи клас-Петрова и Митева-първата я препоръчват като много добра по БЕЛ, втората ни беше за малко в занималнята и останах с добри впечатления от нея-спокойна и уверена.
Цитирай

на път

класните стаи са различни - ремонтират ги родителите според възможностите.
Тоалетните бяха Ок преди 2 години - сега се поамортизираха
Сменени са дограмите по време на стачките преди време. Сложиха тогава и щори, но вече не функционират.
Във всички класни стаи чиновете и столовете са сравнително нови, но различни - пак според това какви са купили родителите.
Знаете, че пари за образование се отпускат трудно и малко, а за материална база хич.
Охраната е стриктна и не допуска никакви външни хора. Родителите водещи децата си на училище ги чакат долу пред входа.
Цитирай

София

Здравейте, мами!
Днес получих информация кои госпожи ще поемат първокласниците тази учебна година. Това са:
- Мария Митева
- Елена Чивикова
- Елеонора Петрова и
- Галина Хуриетчиева.
Моля ако някой има впечатления от тези пезагози да сподели.
От училището ми казаха, че едва в началото на април ще има педагогически съвет, на който ще определят новите правила за прием през учебната 2011/2010 г. Тези правила щели да бъдат публикувани на сайта на училището след пролетната ваканци на учениците. Подаването на документи щяло да започне в началото на май.
Това е от мен.
Хубав ден на всички.
Цитирай

София

Здравейте,
дъщеря ми е втори клас в 133-то и ние до момента сме доволни. За класните стаи наистина си отговарят родителите, но те генерално не са в лошо състояние. Нашата стая беше ремонтирана от тазгодишните първокласници, въпреки че според нас нямаше необходимост. Първи и втори клас са отделени в един коридор, през който не минават много от големите ученици, за да не стават бели. Класната им дава всеки ден закуска, така че би могло детето изобщо да не слиза до лафката, което обаче е трудно да се предотврати, ако дори и едно от останалите деца слиза до там Wink
Тоалетните са в приемливо състояние, имайки пред вид на какво са подложени. Лошото според мен е, че на чешмите нямат нормален сапун, а едно завързано парцалче с някакви остатъци от сапун в него. Това според мен е крайно нехигиенично, а иначе като дойде наредба от министерството за това как трябва да се мият ръцете, веднага им я четат. Тази зима аз купих едно голямо шише антибактериален сапун и го оставих на класната. Тя ги научи, когато свърши междучасието всички деца се нареждат с редичка и минават при нея, за да си почистят ръцете. Но това е наше локално решение.
Цитирай

София

Мами, никой ли няма отзиви за госпожите на тазгодишните първокласници.
Моля, помагайте! Praynig
Цитирай

София

Само тези двете, за които писах по-напред, съм чувала. Освен да причакаш четвъртокласниците и да разпитваш майките.
Цитирай

София

За жалост аз имам впечатления само от нашата класна и учителката на съседния клас, която при нас води математика.
Особено от класната Атанасова съм много доволна.
Но това не ви върши работа.
Цитирай

Здравейте, мили майки!
Искам да ви споделя, че съм много разочарована и притеснена от подготовката в това училище.
Дъщеря ми е 6 клас и догодина ще кандидатства. От тази година по БЕЛ имат поредната нова учителка- Росица Милева, която смело мога да твърдя, че отврати детето ми от предмета. Децата не правят почти никакви преразкази, смело презскачат през материала, а догодина тешко ни.
Опитах се да говоря с директорката по този проблем- Даниела Борисова, а тя троснато ми каза да не и губя времето. Нормално нали е близка с учителката по БЕЛ. Оплаках се на класната на детето ми, която е много разбрана жена и която  накара децата да се влюбят в предмета и  чрез доброто си чувство за хумор и лъчезарна усмивка, а тя ме успокои, че арогантното държание било нормално за директорката, защото тя е завършила полувисш институт в Смолян или Кърджали и след това е учила- недоучила в Пловдив задочно. Нали знаете какво казва народът ни - Рибата се вмирисва от главата. Жалкото е , че се осакатяват децата ни.
 Защо висях цяла нощ пред това училище преди години  се питам? Жалко е , защото и аз съм учила тук и помня на какво ниво беше, питам се защо избягаха почти всички учителки рускини?
Цитирай

Здравейте,

Детето ми е при Елеонора Петрова  и  Галина Хуриетчиева, която е нова и се наложи да замести Олга Узунова, която бе привлечена в частно училище. От втората нямам достатъчно впечатления, но определено методът за учене на руски е сбъркан и некомуникативен. Дълга тема...

ЕП не е лош преподавател и е съвестна, но прекалено много време отделя за говорене за дисциплина и авторитет, а определено не това е начина да се постигне нито едно от двете.
Средата като цяло е здравословна, но училището почива на стари лаври. Не бих си записала второто дете там.
Цитирай

Здравейте,
и ние сме се спрели на това училище от 1 клас - въпреки не много добрите отзиви до тук, то все пак е по-напред в класацията ни спрямо другите ни опции.
Колебая се обаче с опцията "занималня".
Моля някой да сподели мнения и да даде повече информация за занималнята към училището.
Благодаря!
Цитирай

София

133 училище е добро. Пожелавам успех!!!
А децата във всичките училища са под критика. Защо родителите смятат, че
само в училището трябва да ги учат... А вие? Доста от децата нямат възпитание.
И всяка година става все по зле. Неуважение към хората, псувни идват само от
вкъщи. Дори ако научават "лоши" неща на улицата, ако у дома има обич, уважение
- няма да се държат така в училищата.... Това е моето мнение.
Цитирай

Определено семейната среда е много важна и като майка на две деца бих се срамувала, ако едно от децата ми наругае свой учител. Но стига сме се опирали на старата слава- това училище преди беше много добро, аз самата съм го завършила преди 20 години, но не мога да приема, че сега е такова- чалга манталитета на директорката и арогантността и е потресаващ, а как бихте коментирали, уважаеми майки, факта, че миналата година на 24 май една от класните ръководителки на 12 клас се беше нагласила с перука до седалището и облекло тип турбо поп- фолк звезда. Всички родители, които бяхме на тържеството, бяхме потресени. Така че нека бъдем по- обективни! Подготовката в 133 СОУ вече не е на това ниво, както беше преди години.
Цитирай

Според мен това е най-доброто начално училище!  Peace
Цитирай

Za mnogo neshta sum suglasna, no ne i za materialnata baza i po-tochno za 'malkite' klasove. Moqt klas (11ti) deli staq s 4ti. V nachaloto na godinata poluchihme novi chinove, preboyadisahme staqta (sus sobstveni sredstva) i vseki ot nas dade 30lv za nov stol kato dadohme malko po-iznosenite na dr klasove. V momenta v staqta ima dupki po stenata, chinovete vecho sa nacapani, bilo to s himikali, boichki ili nqkakvi shokoladi, malkite ni razbiha shkafa i susipaha vsichki uchebnici po ruski (40lv komplekta) i kakvito dr neshta e imalo tam i schupiha krakata na 10 stola. Vupreki vsichko tova klasnata im ne napravi nishto. Za vsichki godini tam nie ne sme pravili takova neshto nito nqkoi ot gorniq kurs. Taka 4e molq da se sprat komentarite kolko sme zle 'golemite' klasove i malko da se osuznaqt vs roditeli, che mn sa se promenili vremenata i malkite se durjat kato osvirepeli zvercheta v 90% ot sluchaite. Prosto sled tazi godina osuznah kolko malko roditelite poznavat decata si. Nisho lichno kum horata ot foruma, zashtoto vie qvno se interesuvate ot decata si, no imaite v predvid, che v koeto i u-shte da sa im trqbva mn vnimanie i ot semeistvoto.
Цитирай

на път

Не съм родител ... преподавател на студенти съм ....
Цитирай

Здравейте, мили майки!
Искам да ви споделя, че съм много разочарована и притеснена от подготовката в това училище.
Дъщеря ми е 6 клас и догодина ще кандидатства. От тази година по БЕЛ имат поредната нова учителка- Росица Милева, която смело мога да твърдя, че отврати детето ми от предмета. Децата не правят почти никакви преразкази, смело презскачат през материала, а догодина тешко ни.
Опитах се да говоря с директорката по този проблем- Даниела Борисова, а тя троснато ми каза да не и губя времето. Нормално нали е близка с учителката по БЕЛ. Оплаках се на класната на детето ми, която е много разбрана жена и която  накара децата да се влюбят в предмета и  чрез доброто си чувство за хумор и лъчезарна усмивка, а тя ме успокои, че арогантното държание било нормално за директорката, защото тя е завършила полувисш институт в Смолян или Кърджали и след това е учила- недоучила в Пловдив задочно. Нали знаете какво казва народът ни - Рибата се вмирисва от главата. Жалкото е , че се осакатяват децата ни.
 Защо висях цяла нощ пред това училище преди години  се питам? Жалко е , защото и аз съм учила тук и помня на какво ниво беше, питам се защо избягаха почти всички учителки рускини?

Mileva prepodava na klasa mi 1 godina i moga da kaja, 4e kato chovek ne e zle ili zaqdliva, no kato prepodavatel ne e ot nai-dobrite. Prez cqlata godina ni cheteshe na glas proizvedeniqta i.........ami obshto vzeto tova bqha chasovete. Vsushnost nie sme minali prez prez 4 ot gospojite po bulgarski dokato ne popadnahme na Licheva, koqto e nai-dobriq uchitel, koito sme imali. S neq navaksahme dosta propuski. Radvaite se, che ne im prepodava Borisova, koqto idva v 9.30 da pie kafe do u-shte i kum  11-12 veche e duhnala. Vodi se che prepodava na goren kurs, no potehni dumi vseki chas e svoboden i q zasichat po kafetata. Ima si i strahotni uchiteli ima i dosta neosuznati. Problemut e, che povecheto dobri napusnaha sled stachkata. A ruski uchitelki si ima. Primerri dosta, no ne sa dobri za uchilishteto, tui kato ostanaha samo leko smahnatite
Цитирай

Дъщеря ми е приета в 133 СОУ. Направих предварително проучване и ми препоръчаха Елена Чивикова и Мария Митева като втори вариант.
Надявам се да уважат избора ни и да я приемат в паралелката на г-жа Чивикова. Единствената от госпожите, поемащи първи клас с педагогическо образование.
На опашката при подаването на документите и други майки споделиха, че са им препоръчани тези две учитеки.
Цитирай

Sofia

Ако Мария Митева е тази, за която аз си мисля /преподаваше на среден курс руски/ - ще имате голям късмет!  Peace
В това училище, ако имате късмет с преподаватели, ще сте доволни, но това важи за всяко училище. Wink На ред и организация не разчитайте.
Цитирай

Детето ми беше прието в 133-то в първи клас. Поведението на учителките, които приемаха документите, беше меко казано арогантно. Освен това ми отказаха  всякаква предварителна информация относно спортове, занималня, допълнителни занимания и т.н.  Със самата директорка няма никакъв контакт и комуникация. Този маниер на поведение очевидно е завладял и отстаналите учители. Не записах дъщеря си там. 
Цитирай

София

Аз записах дъщеря си вчера...всички бяха много любезни-отговориха на всичките ми въпроси.
Цитирай

София

И ние се записахме в 133-то. При мен също бяха много любезни и отговориха на всичките ми въпроси. Ние предпочетохме г-жа Елеонора Петрова, но ще видим дали са уважили молбата ни. Има ли и други майки предпочели тази учителка?
Прочетох в друга тема, че на 15-ти изнасяли списъците по класове. Аз забравих да питам за това, та сега ви питам тази информация като се записвахте ли ви я казаха или просто са слухове. Smile
Цитирай

София

Прочетох в друга тема, че на 15-ти изнасяли списъците по класове. Аз забравих да питам за това, та сега ви питам тази информация като се записвахте ли ви я казаха или просто са слухове. Smile
Аз точно питах и ми отговориха за списъците ще ги изнесат на 15ти.
emilyjo изпразни си пощенската кутия не мога да ти пратя лично.
И аз писах Елеонора Петрова. Госпожите ,които приуемаха документите са именно описаните по-горе в темата Митева и Чивикова.
Цитирай

Елеонора Петрова е много добър преподавател. Доколкото знам първата и специалност е българска филология. Подготви децата много добре по български. Мисля, че няма да съжалявате.
Тя върви "в комплект" с Галина Хуриетчиева, която преподава руски и математика на децата. (Всеки клас има така да се каже две учителки). Другият тандем е Чивикова-Митева. Хуриетчиева е от една година в училището, пое децата в 4-ти клас, замени прекрасна учителка, много любима на децата (Олга Узунова). Те постоянно я сравняваха с нея и сякаш не успя да се получи същата връзка учител-ученици.
Вие няма да имате този проблем, така че желая успех на децата ви!

До миналата година имаше държавна занималня и за времето, през което сме я ползвали, бях доволна от г-жа Русева. Спортове и допълнителни занимания НЯМА!
Цитирай

София

Ucu, благодаря за изчерпателната информация. насявам се, че сме направили правилния избор.
Надя, изпразних си пощенската кутия. Вече може и на лични.
Цитирай

София

Майки на първокласници, моля ви споделете ползвали ли сте някакво предимство при кандидатстване за 133 у-ще и какво. мъжа ми работи в района и се чудя дали имаме шанс  за догодина /това е последното предимство от всички изброени от училището
ще бъда благодарна на всички отговорили  bouquet
Цитирай

Майки на първокласници, моля ви споделете ползвали ли сте някакво предимство при кандидатстване за 133 у-ще и какво. мъжа ми работи в района и се чудя дали имаме шанс  за догодина /това е последното предимство от всички изброени от училището
ще бъда благодарна на всички отговорили   :bouquet:

Само това предимство ти е достатъчно, за да приемат детето ти без проблем.
Аз също работя в района и приложих служебна бележка.
Макар и последно в изброяването, това предимство е равностойно с местоживеенето в района.

Цитирай

По въпроса с отношението: аз също останах с отлични впечатления, всички бяха изключително любезни, вкл. и директорката, която се представи заради едни номерца, които оправни родители раздаваха в първия ден за подаване на документи и на гърба на които имаше реклама на частна занималня  Rolling Eyes.
Не беше по-различно отношението и когато отидох да запиша детето си. Два пъти се извини жената, че се е забавила с отпечатването на заявления за занималня. Никой не се е държал зле по никакъв начин - такива поне са моите наблюдения  newsm10.
Организацията беше перфектна, дори хората започнаха половин час по-рано работа в деня на подаване на документи, за да не чакаме на опашка. Приемът на документите, както и самото записване не отнеха повече от 2-3 минути на човек.

Тази година отново г-жа Русева ще поеме занималнята, доколкото разбрах. И за нея чух отлични отзиви.
Цитирай

София

Занималните са две-по два класа във всяка. Зависи в кой клас ще сте.
Цитирай

София

А коя госпожа води втората занималня
Цитирай

София

виждам,че сте повече мами на първолаци, но исках да попитам за впечатления от училището след 7 клас....колебаем се да го пишем за всеки случай като първо след основните ни желания сега за 8 клас....но нямам познати с деца там и нямам впечатления какво е нивото, дисциплината и тн...
Цитирай

София

А коя госпожа води втората занималня

Нашата беше Георгиева-на "б" и "в" клас, на другите два е една руса госпожа, но не й знам името. А и нашата не знаеше дали ще ни продължи във втори клас или ще вземе пак първокласниците.
Цитирай

Синът ми е във втори клас в момента. В първи клас ходеше в занималнята в училище, но... изобщо не бях доволна. От февруари го преместих в частната занималня до училище. Нещата се промениха коренно към мноооого по-добро.
Цитирай

София

Моето дете сега е 5-ти клас, след като завърши при Елеонора Петрова. Чак сега този клас започна живот извън училището. Досега той просто съществуваше и нищо повече. Нищо лошо като цяло, но и нищо добро като цяло. Никаква инициатива, никакво желание за да се разбере нещо повече за децата, за техните преживявания и проблеми помежду им. Някакво розовоочиларско-амебно състояние на госпожата. Децата си имаха проблеми в общуването, специално с моето дете бяха постъпили по детски, неразбирайки какво правят, но жестоко на зелено училище в стаята им, госпожата Елеонора Петрова, която е класна, беше влезнала, видяла, че дъщеря ми плаче, но очевидно е решила, че нейните сълзи не са достойни за по-задълбочено внимание. Да, имало е въпроси от сорта "Какво се е случило", но нищо повече, а имаше нужда точно тогава от много сериозно разглеждане на проблема. След това последва лято, всичко се позабрави (но не и вкъщи) и сякаш пак децата и техните отношения се гледаха през розови очила на вечно усмихната госпожа.
Госпожа Галина Хуриетчиева дойде последната година, веднага организира мажоретен състав (кой както иска да се отнася към това), факт е, че е имало инициатива и желание да се работи с децата извън задължителните часове.
Сега, обаче, се вижда какъв трябва да е класен ръководител. КОйто желае да работи с децата, да се вижда с тях извън училището, да се сближава с тях... Такива госпожи трябва да работят с децата от първите им стъпки в училището. Госпожа Елеонора Петрова има много хляб да изяде...
Цитирай

София

Така или иначе и двете-Елеонора Петрова и Г.Хуриетчиева вече не работят в това училище.Петрова излезе по майчинство,а Хуриетчиева е в друго училище. В никое държавно училище не може да се говори за голяма  загриженост към децата.
Цитирай

София

Успех за тях двете тогава.  Smile
Иначе това не зависи от частно-държавно, това зависи от преподавателя. Моите деца само държавни градини-училища посещават. И в двете имаше преподаватели, които давах душата си за тях, имаше и такива, които просто си изкарваха работния ден. Учителят не е човек, който изведнъж заобичва децата, защото са му вдигнали заплатата (в частните заведения евентуално просто се страхуват да не загубят мястото), а човек, който ги обича винаги и се опитва да разбере какво се случва в малката главичка.  Smile Иначе може да е добър преподавател в чисто професионално отношение, но не повече от това.
Цитирай

София

Иначе това не зависи от частно-държавно, това зависи от преподавателя. Моите деца само държавни градини-училища посещават.
Така е,но защо все се случваме на незаинтерисовани преподаватели.В детската градина-/най- корумпираната,щом стигна до "господари на ефира"/ госпожата непрекъснато повтаряше,че има време кога да учат.Не ги научи на нищо в предучилищната.Тръгна на училище..счупи си пръста в час по физическо и тъй като не е казала гък после ..."Не е нищо сериозно"по думите на госпожата.. И сега детето казва"Мамо,госпожата изобщо не я интерересувам." Казала на другата госпожа при която е станал инцидента"Не се притеснявай,тя е малко буйничка" . То хубаво ми е буйно детето,ама това значи ли че трябва да се претрепе. В частна градина или училище не сме били просто предположих,че щом си плащаш трябва по-добре да ти гледат детето.
Цитирай

София

Дано все пак нашите деца попаднат на такива преподаватели, на които ще искат да им отидат на гости с букет цветя и 20 години след завършването.  Smile
Цитирай

София

Здравейте, дали някой може да изкаже мнение за учителките, които поемат първи клас. Знам имената на три от тях: Светлана Иванова, Ели Овчарова, Диди Петрова.
 Praynig
Цитирай

София

Моя близка препоръча класната на детето си- Караджинова, но най-добре да се позавъртиш следобяд покрай училището към 5, 30 да поразпиташ родителите.
Цитирай

София

Караджинова е четвъртата учителка, която поема випуска, така ли?
Благодаря за съвета. Искаше ми се да получа мнения и оттук, защото ми се струва, че във форума по-лесно се споделят негативите, отколкото в пряк разговор с непознат.
Цитирай

Здравейте,
дъщеря ми завършва 133 СОУ тази година и си спомних какви вълнения бяха при избора на училище в 1 клас. За съжаление мнението ми за първото училище на детето ми е меко казано лошо. Най-хубавото е, че догодинавече няма да е там. Това училище лежи на старите си лаври поне от 10-тина години и понеже е в центъра и родители се натискат там. Но през тези четири години видяхме доста голямо текучество и на ученици, и на учители, както в началния етап, така и в горните класове. Проблемът по общо мнение и на учители е в неадекватното ръководство. След напускането на старата директорка, която разбрах, че е директор в училище в Младост, с нея са се преместили и голяма част от колектива, а новата - само мога да кажа, че е едно недоразумение..
Специално за това обединение, което ще поеме 1 клас, най-читава е Караджинова, класът й е спокоен, подреден и се занимава с учене, а не с други проблеми, за разлика от останалите класове във випуска. Ели Овчарова - класът и е неовладян, тя вика но не се справя, Диди Петрова, за съжаление е третата ни класна на класа, което си има своите последствия,  Светлана Иванова, също доколкото знам е 2-ра или 3-та класна, а класът е останал около 15 деца. Лошо е, че в това училище няма абсолйтно никаква извънкласна дейност за началния етап, няма специализирани кабинети, дори физкултурен салон не винаги може да се осигури за часовете, а дворът е малък и само бетон.  Лошо е, според мен, че след 1 клас учителите не се интересуват къде ходят децата в междучасията, а училището е в центъра и заобиколено от натоварени улици.
Ами надявам се, че по-скоро съм била полезна и успех!
Цитирай

София

Много благодаря, Mary Pets, точно от такава информация имах нужда.
Цитирай

Моля, Спунк,
знам колко е важно, аз не попаднах на родителски мнения много, като избирах и явно съм се подвела по мнението за училището от по-стари времена...
Цитирай

на бирфеста

Mary Pets-Споделям същото мнение като теб. Училището отдавна не е това, което беше. Не само откъм учители, но и откъм ученици. В училището се слуша чалга, на повечето деца не им се учи, само се шматкат в района. Много ниска е и успеваемостта на изпитите след 7-ми клас, а и после  след 12-ти клас. Моето скромно мнение е да не се лъжете по старата слава на Руските училища Ако много държите на руския език има и друг начин да го научи детето. А ако искате училище в центъра, 7-мо е по-добро според мен.
Цитирай

София

За успеваемостта след 7-ми клас не съм съвсем съгласна.
Не съм фен на училището, но трябва да призная, че в прогимназиалния курс преподаването беше повече от добро, поне за випуска на сина ми. Завърши миналата година 7-ми клас в 133-то. Общо 5 деца от неговия клас са в Немската гимназия, 2 са във Френската гимназия, 2 са в НГДЕК, 1-2 в Английската гимназия, 1 в 73-то, мисля, че 2 са във Втора английска гимназия - над половината клас е в добри средни училища, поне по моите разбирания.
Фактор е и това, че както може да се очаква от родители, чакали на опашки да си запишат детето си на училище, целият клас почти ходи на уроци, курсове и школи в 7-ми клас, но май във всички училища в София е така.
След кошмарите със смени на учители в началните класове, за които разказах по-напред в темата, имахме едни доста спокойни 5-7-ми клас - чудесни преподаватели по български език, математика, история, география, химия, руски език, дано не пропускам нещо.
Разбрах, че в сегашния 6-ти клас има текучество на учители по основни предмети, което не е добре. Но директорката е трагедия, така че може да се очаква.
Цитирай

Smile Точно директорката е проблемът, защото все повече от свестните учители не я изтрайват. Преди година-две по служебен повод си говорих с хора от Столичния инспекторат по образование, жената само се усмихна ехидно като чу за коя става въпрос, много интересно, обаче, че още си е там... А за успеваемостта , на нас още ни е рано, но като гледам мои приятели с деца 6-7 клас, без изключения са на уроци по БЕЛ и математика и то дори не само в 7 клас, а от по- рано! Интересно, при това положение, да се определи какъв процент от успеха се дължи на училищните преподаватели на детето какъв на уроците, на родителите и най- важно - на самите деца.
Цитирай

Здравейте!Аз чак сега се включвам - живея срещу 133 -то и ми се искаше да запиша детето там.Но като чета тук - боже!Хванах се за главата!Не знаех,че положението е толкова зле!Знае ли някой поне първото име на тази преподавателка -Караджинова ,за да потърся повече инфо за нея!Благодаря предварително! Smile
Цитирай

София

Smile Точно директорката е проблемът, защото все повече от свестните учители не я изтрайват. Преди година-две по служебен повод си говорих с хора от Столичния инспекторат по образование, жената само се усмихна ехидно като чу за коя става въпрос, много интересно, обаче, че още си е там... А за успеваемостта , на нас още ни е рано, но като гледам мои приятели с деца 6-7 клас, без изключения са на уроци по БЕЛ и математика и то дори не само в 7 клас, а от по- рано! Интересно, при това положение, да се определи какъв процент от успеха се дължи на училищните преподаватели на детето какъв на уроците, на родителите и най- важно - на самите деца.

Не зная за конкретните деца - защо е нужно да вземат уроци. Като цяло съм против частните уроци, особено преди 7-ми клас.

Не може да се определи кой от трите фактора е допринесъл за представянето на децата след седми клас, но е факт, че бях доволна от преподаването в средния курс. Записах детето на курсове "за всеки случай". Не зная какво би станало, ако не го бях записала, но мисля, че специално по български език резултатите щяха да са близки до тези, които получи на изпита и ако не беше ходил на курс.

За директорката се носи слух, че е първа приятелка на Фандъкова и затова си разиграва коня както може из училище. Не й пука, защото знае, че и да съсипе училището скоро няма да я махнат. Отчайващо арогантна жена, нищо чудно, че има лош климат и напускат учители. Тя вече титуляр ли е или е още и.д.?
Цитирай

Shocked Ако е наистина близка с нея и ако приложим поговорката "Кажи ми кои са ти приятелите, за да ти кажа ти какъв си"...... нямам коментар. Мисля, че още е и.д., говори се, че от доста години е такава...! Но този човек е преподавател по български и литература! Къде ли е учила, че и "новия" сайт на училището в нейна заповед се мъдри правописна грешка!
На Караджинова, за съжаление не знам първото име.
Цитирай

Здравейте,пак!
Първото име на Караджинова е Виолета и има разни интересни оценки на учителския колектив ето тук http://schools.pomagalo.com/1/?allTeachers&order=3&school=248&page=1 !Но това са оценките на учениците ,така че имайте едно на ум!
Поздрави!
Цитирай

Мисля, че тук е времето за малко обективно мнение. Регистрирах се само заради темата, тъй като бих искала да кажа няколко неща. В момента съм ученичка в седми клас във въпросното 133-то СОУ. Последна година ми е и определено мястото ще ми липсва. Повечето учители са на ниво, ръководството постоянно се стреми към подобряване условията на обучение в училището, събирайки средства по Коледни и Великденски базари, както и различни концерти. Според мен не е спрадевливо да събите по този начин училището, тъй като съм сигурна, че не прекарвате там по 5-6 часа дневно. Относно това с уроците при седмокласниците - няма място, където да не се ходи на уроци. Проблемът не е от дадено училище, а от начина на управление генерално. Очевидно е, че не може да се получи необходимата за езикова гимназия подготовка само и единствено от наученото в клас. Трябва практика и индивидуална практика, което естествено е минус в държавата - какъв е смисълът да се плащат толкова пари за школи, при положение, че децата ходят на училище? Честно да ви кажа, и аз не мога да ви отговоря. Но е факт, че повечето преподаватели са не само такива, ами и учители. Те са ни научили на страшно много неща в житейски план, споделят знанията си с нас и са отдадени на професията си. Доста от тях постоянно ни повтарят, че ще им липсваме, когато завършим. Е, и те ще ни липсват на нас.
Съветвам всички майки на бъдещи първокласници да запишат децата си в именно това училище, ако самото място Ви е удобно, защото няма да съжалявате. Осъзнавам факта, че мнението ми най-вероятно ще бъде подминато, особено след като идва от четиринадесетгодишна, но все пак се чувствах длъжна да кажа поне няколко хубави неща, редом с всички тези незаслужени до известна степен критики.  Flutter
Цитирай

Sf

Странно, моето дете отдавна е напуснало това училище, а аз все още съжалявам, че го е посещавало.
Цитирай

А Караджинова с коя от другите учителки е тандем?
Цитирай

гр.София

Здравейте.
 Вчера е излязло класирането за първокласниците /2012-2013/. Има ли дете,което да е прието без предимства / и без връзки Smile/ ?
 Т.е, интересува ме,докъде са стигнали местата? Идват големи набори и се оказва,че и деца,които отговарят на критериите остават извън списъците.  Какво остава за деца без предимства?
Цитирай

София

здравейте! Ние имахме предимство по местоработата на мъжа ми, но не сме приети..
Впечатлението ми е, че са приети голяма част от децата на тези родители, които висяха две нощи пред училището, но не знам дали и каква част са ползвали някакво предимство...
Всъщност, знае ли се колко деца са кандидатствали?
Нас слава Богу, ни приеха в едно също много добро училище
Цитирай

гр.София

Мерси,Звездица, за бързия отговор.  Мислех,че вече няма спане пред това уч-ще.
 Лоша работа.  Аз проучвам за догодина.
 Дано се включи някой с още подробности.
 Дори списък на резерви няма./Миналата година видях такъв/
Цитирай

на върха

Ние сме с предимство по месторабота (моята). Нямаме други привилегии. Не сме чакали през нощта.  В средата на списъка с приетите деца сме. Четох много отрицателни отзиви за училището, но и чух много положителни, от познати, чиито деца са там или са били ученици в училището. За сега се записваме, защото наистина ми е сравнително удобно като местоположение. Ако не ни харесва, ще мислим как да се местим по- натам. Сестра и така се наложи да я местим след 4ти клас от кварталното училище към Бастилията.
Цитирай

Впечатлението ми е, че са приети голяма част от децата на тези родители, които висяха две нощи пред училището, но не знам дали и каква част са ползвали някакво предимство...

А мойто впечатление е, че не малка част от "висялите" родители имаха по някое от предимствата, и въпреки това висяха, за по-сигурно. И любезно ме осветлиха, че само ако отговарям на повечко критерии, мога да си позволя лукса да не вися.
Другото, което знам е, че дете без предимства, на рано зависнали родители, не е в списъка...
Цитирай

Когато кандидатствахме през 2010г. ползвахме предимство - месторабота на родителя. Отидох в 7.30 в деня на подаване на документи, но бях 40-и някоя в списъка за влизане в сградата (т.е. на опашката). Имаше навалица, но не голяма, като някои от родителите (2-ма - 3-ма) се бяха вписали в списъка през предните 1-2 дни. Документите се подреждаха в папки според критериите, по които се кандидатства. Обясниха, че запълват местата по поредност на кандидатурите и поредност на критериите, т.е. първо приемат всички деца по критерий № 1, после по № 2 и т.н. до изчерпване на местата. И класирането се прави по входящ номер на документите. Не зная, дали е имало деца, които да не ползват предимство!
Не ми е направило впечатление, в списъка на приетите да има резерви или пък откази. И четирите паралелки за първи клас бяха попълнени.
Възможно е, сега и в училищата да се отразяват по-големите випуски....
Цитирай

София

А мойто впечатление е, че не малка част от "висялите" родители имаха по някое от предимствата, и въпреки това висяха, за по-сигурно. И любезно ме осветлиха, че само ако отговарям на повечко критерии, мога да си позволя лукса да не вися.
Другото, което знам е, че дете без предимства, на рано зависнали родители, не е в списъка...

В такъв случай изглежда, че тази година е имало повечко дечица с предимства и някои /включително и ние/ не сме се класирали. Аз познавам някои от родителите с  2 предимства и също висяли по нощите.. Много добре си спомням, че миналата година имаше резерви и също второ класиране с новоприети /явно е имало деца които не са се записали на първо класиране/
Цитирай

София

Това 133 училище сайт няма ли си?
Звънях на сума ти телефони - никой не отговаря, сайта не работи ...  newsm78

Нова информация за положението там?
Цитирай

София

http://www.133sou.com/

Сайта си работи.
Цитирай

гр.София

http://www.133sou.com/

Сайта си работи.
Сега никакъв го няма.
 До онзи ден  работеше.
 Предишните кампании се кандидатстваше след м. март.
« Последна редакция: чт, 24 яну 2013, 19:41 от blanc »
Цитирай

София

Винаги е първия работен ден на май. Раничко е още.
Цитирай

София

Здравейте!Аз искам да попитам в крайна сметка изграден ли е басейна ,за който се пише понапреде в темата и напрашен ли е някакъв ремонт от тогава?
Цитирай

гр.София

Нищо не е направено.
Цитирай

София

Здравейте,

а дали някой има информация за учителките, които поемат 1-ви клас от тази година.

Благодаря предарително,
Цитирай

София

Здравейте,

а дали някой има информация за учителките, които поемат 1-ви клас от тази година.

Благодаря предарително,

Здравей, heart,

Повече коментари за 133СОУ сме направили в две други теми. Погледни ги и тях:
Re: Списък на добрите учители в държ. у-ща
Re: Айде отново за 133-то и 32-ро начален курс - мнения

Дори има сред последните коментари, така че лесно ще ги откриеш.
Цитирай

София

impish4u,

много благодаря!
Цитирай

Живеем до училището, но не записах детето там, защото имам дългогодишни наблюдения за начина, по който децата дори от долен курс се оставят да се мотаят в района. Срещата с потенциалните класни беше повече от шокираща - администраторки, които се чудят как по-бързо да си тръгнат. Базата е ужасна, няма място за физкултура и игра. Мисля че училището има незаслужена стара слава.   
Цитирай

Sofia

Ако някой има информация за обучението от 8-12кл, нека сподели. Peace
Цитирай

Моля, споделете мнение за френската паралелка в 133 СОУ  (8-12 клас) и за нивото на преподавателите.
Цитирай

Училището , като  цяло лежи на стари лаври и "привилегията" да е в центъра на града( на лудницата, на задръстванията и на протестите).С нищо не превъзхожда 90% от другите у-ща.
Няма никакви извънкласни дийности, занималните са сборни групи от по 35 деца и приключват в 5.00ч.. Няма добра подготовка и самоподготовка.Няма  обособена столова за малките. Смесено е с лавката на големите ученици. Що се отнася до френската паралелка молете се да не ви преподава небезизвестната мадам Леви!
Цитирай

И как така току що влязохте във форума и първа публикация е негативна?
Цитирай

Здравейте!

Казвам се Мартин Петров. Известен съм с писателската, актьорска и будителска дейност. Искам да кажа, че в 133-то са най-кадърните ученици, това е училището за таланти, училище за дипломати с живота, това училище не дава само знания, но и основата да тръгнеш към стъпките на живота. В противоречие с другите коментари ще кажа, че училището ИМА САЙТ, ученическият съвет, които е един от най-силните в столицата, а и в България е http://133sou.com/uchenicheski_suvet/ и там можете да намерите контакти към съвета, защото наистина ние учениците даваме най-добро мнение. Свободата на словото е пълна в училището. Едно от малкото училища, в които се позволява да си кажеш мнението. Свободия- няма, анархия- не, наркомани- не, глупешки мислители- не! Това е училище, в което и най-големият глупак да влезне излиза- кадърен! По информатика се преподават най-важните неща, учителите по всякакви предмети са убедителни и знаят какво правят. Изключителни професионалисти обичащи децата, е, естествено и ние имаме черни овце, но те са малко и изключителни професионалисти. Ако детето ви е надменно, феймъс, кифла, псевдо нацист, неонацист, нацист, расист, ако детето ви е самовлюбено и самозабравило се, то няма да му хареса обстановката в 133-то! Като председател на информационната комисия бих казал, че училището е най-задружното в България. Смятам така, защото това: http://m.novanews.bg/news/view/2014/02/21/68844/%d1%83%d1%87%d0% … 0%b4%d0%be%d0%bc/ е факта!
За броени дни организирахме цялото училище и помогнахме на този дом. За няколко часа организирахме над 300 човека и отидохме на 18.02.2014 год. да почетем паметта на Апостола ЛЕВСКИ! Ние сме едно задружно училище, както едно време е имало задружни класове. Ние се обичаме и уважаваме. В противоречие отново с това, че няма извънкласни дейности- ЛЪЖА Е! Майки и бащи, има извънкласни дейности, но те отново учат ДА СЕ СПОРТУВА, ДА СЕ ПОМАГА, ДА СЕ ОБИЧА И ДА СЕ ДАВА!
Поздрави!
Мартин Петров-Патриот

За всякакви въпроси тук в темата И:
email(личен): martin-petrov@bgfen.net
email(на съвета): uchenicheski_suvet@133sou.com
Цитирай

гр.София

Уф,поолял си се!
Цитирай

Уф,поолял си се!

Здравейте!

Да г-жо/г-не, но това лято се почва в крайна сметка и разширението на училището, което ще включва- басейн, салон, класни стаи и прочие. Това е информация от Столична община. Преди някакво време е гласувано и са отпуснати г/д 4 милиона. Говоря по спомени, но до края на другата учебна година или началото на по-другата мисля, че този строеж ще приключи. Така че, не мисля, че съм се "поолял".

http://133sou.com/ - официален сайт
http://133sou.com/uchenicheski_suvet/ - сайт на учениците

Поздрави!
Мартин Петров-Патриот

За всякакви въпроси тук в темата И:
email(личен): martin-petrov@bgfen.net
email(на съвета): uchenicheski_suvet@133sou.com
Цитирай

V 133sou ima edna g-ga Ivanova no matematika v nachaloto moge da q pomislite za lohca no vsachnost ne e taka

Цитирай

Питам за гимназията:
В паралелка АЕ/РЕ колко часа седмично се изучава руски? А колко предмета се преподават на англ.?
А в паралелка РЕ/АЕ броя часове по езиците какъв е?
Питам тук, защото на сайта им нищо не открих.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-150 от 150 отговора