Мнение за 133 СОУ - София

  • 127 751
  • 413
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 56
Стефанова! Учениците й завършват 4-ти клас с много добра подготовка по български и литература - т.е. знаят дори повече, отколкото се очаква да знаят.

# 61
  • Мнения: 3
Дъщеря ми е 3 клас в 133 СОУ.Изключително доволна съм от избора на училище.
1.Много сме доволни от нашата учителка - Мария Митева.
2.Сигурност за децата.Има желязна охрана ,камери,дежурни учители по етажите.Спокойна съм за детето си.А това е много важно.
3.Поинтересувах се и разбрах ,че в това училище работят като преподаватели около 15 мъже.Това е факт,който също респектира.
В училището наистина има ред и дисциплина.
4.В 133-то не гледат на ученика като на 1100 лв от делегирания бюджет.Там има стриктно спазване на правилник и закон.Учудих се много като разбрах ,че има изключени ученици за отсъствия.Другите учлища не изключват даже и за големи провинения защото се борят за бюджет.В 133-то нямат проблеми с приема,изключват,накзват и има ред и правила,а това възпитава най-много.
5.Това е много перспективно училище.Научих,че през това лято(2010 г) започва да се строи ново крило на училището със закрит плувен басейн ,фонетични кабинети,нови компютърни кабинети.Така,че дедето ми като стане 6-ти клас ще може да ползава такава учебна база.
6.Тази година посред зима подмениха  и сложиха чисто нови чинове и столове в класните стаи на цели два етажа.
7.Учителите в 133-то наистина не са случайно подбрани.Не са просто назначени безработни от борсата.Проучих,че повечето са старши учители с 1 и 2 клас квалификация.Подбора на кадрите им е много добър.
8.Не на последно място директорката - желязната лейди.Разговаряла съм с нея.Тръпки ме побиха.Със своята компетентност и начин на общуване предизвика огромно уважение у мен.Цялото им ръководство  са респектиращи и компетентни хора предизвикващи уважение.
Няма да местя детето си от 133 СОУ.Това е моят избор и съм доволна,че не сгреших.

# 62
  • Мнения: 43
Няма да сгрешите и за гимназията!!!  bouquet

# 63
  • Мнения: 3
Здравейте!Аз съм ученичка в 7ми клас и сега ми предстои да подредя желанията си.Първото ми съм го решила със сигурност и то ще е 133-то.Въпросът ми е,някои може ли да ми каже в паралелката английски с руски,руският колко часа горе/долу е на седмица,за да имам представа към коя паралелка да се ориентирам:английски с руски или руски с английски.Благодаря предварително Wink

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
По хорариум в паралелките с първи език руски, БИ ТРЯБВАЛО да научиш този език по-добре.
Ако балът ти стига, аз ти препоръчвам една от другите 2 паралелки - английска или френска. Там хорариумът е по-малък, но нивото и средата са много по-добри. В руските паралелки се съсредоточават деца с по-нисък бал.
Успех!
При втори език руски - 4/5 часа седмично от 9 клас.

# 65
  • Мнения: 1
      Моля за информация за г-жа Пенка Шопова. Тя поема първи клас тази година в 133 СОУ. Благодаря.

# 66
  • Мнения: 9
Много ви моля за малко информация относно записването в първи клас на 133 СОУ... има някакъв проблем със сайта на училището и нищо немога да прочета.
Детето трябва ли да знае предварително руски?
Има ли предучилищна група ?
По колко деца са в началните класове?
Има ли целодневно обучение?
Моля, ако има родители  с пряки наблюдения - нека пишат...

# 67
  • Мнения: 306
Много ви моля за малко информация относно записването в първи клас на 133 СОУ... има някакъв проблем със сайта на училището и нищо немога да прочета.
Детето трябва ли да знае предварително руски?
Има ли предучилищна група ?
По колко деца са в началните класове?
Има ли целодневно обучение?
Моля, ако има родители  с пряки наблюдения - нека пишат...

Няма изискване детето да знае предварително руски език, макар че има много деца от смесени бракове, които знаят.
В 133-то няма предучилищна група.
По норматив май бяха 22 деца + възможност за 10 % завишаване. Обикновено - 24 деца.
Целодневно обучение досега нямаше - имаше държавна занималня. След въвеждането на задължително целодневно обучение от първи клас, не знам как ще организират нещата. Най-добре проверете в училището.
 

# 68
  • София
  • Мнения: 14 512
По 24 деца са-тази година приеха 96 деца в 4 паралелки. За приема-има си критерии за предимство(всяка година ги обявяват), ако останат деца-по ред на подаване на молби,  друго не се изисква.

# 69
  • Мнения: 175
Ние също се колебаехме за 133-то, но ни казаха, че ще се запознаем с учителката, при която ще ни разпределят, след записването и решихме да не рискуваме. Освен това видях класните стаи на първи клас - промъкнах се тайно, защото ръководството така и не благоволи да ни покаже базата предварително, и наистина ми се доплака. Така че, наесен с песен в 7-мо, където организираха перфектна перезентация на учители, база, режим и въобще на всичко, което иска да знае един родител преди да запише детето си. Директорът ни се яви лично преди записването, имахме възможност да ноблюдаваме часове на учителите, които ще учат децата ни. Смятам, че така трябва да бъде, а не ние, родителите, да разчитаме на догадки и слухове. 

# 70
  • Мнения: 128
Някой да може да каже по какъв учебник по английски език се учи в 8 клас в паралелка с първи език английски, а втори руски...

# 71
  • Мнения: 49
Привет, може ли някой да ми даде по-нова информация за това училище. Как е от към материална база, какво е нивото на обучение и дисциплината. Кои класни ще поемат тазгодишните първолаци.
Мерси и успешна седмица на всички.

# 72
  • София
  • Мнения: 14 512
Материалната база се е нормална-като всяко друго училище. Тоалетните са прясно ремонтирани, класните стаи са в приличен вид. Охрана има винаги, въдворяват ред-ама и моето е момиче и е кротка.
Две госпожи знам за първи клас-Петрова и Митева-първата я препоръчват като много добра по БЕЛ, втората ни беше за малко в занималнята и останах с добри впечатления от нея-спокойна и уверена.

# 73
  • на път
  • Мнения: 2 804
класните стаи са различни - ремонтират ги родителите според възможностите.
Тоалетните бяха Ок преди 2 години - сега се поамортизираха
Сменени са дограмите по време на стачките преди време. Сложиха тогава и щори, но вече не функционират.
Във всички класни стаи чиновете и столовете са сравнително нови, но различни - пак според това какви са купили родителите.
Знаете, че пари за образование се отпускат трудно и малко, а за материална база хич.
Охраната е стриктна и не допуска никакви външни хора. Родителите водещи децата си на училище ги чакат долу пред входа.

# 74
  • Мнения: 49
Здравейте, мами!
Днес получих информация кои госпожи ще поемат първокласниците тази учебна година. Това са:
- Мария Митева
- Елена Чивикова
- Елеонора Петрова и
- Галина Хуриетчиева.
Моля ако някой има впечатления от тези пезагози да сподели.
От училището ми казаха, че едва в началото на април ще има педагогически съвет, на който ще определят новите правила за прием през учебната 2011/2010 г. Тези правила щели да бъдат публикувани на сайта на училището след пролетната ваканци на учениците. Подаването на документи щяло да започне в началото на май.
Това е от мен.
Хубав ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт