Мнение за 133 СОУ - София

  • 128 008
  • 413
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 51
Здравейте,
дъщеря ми е втори клас в 133-то и ние до момента сме доволни. За класните стаи наистина си отговарят родителите, но те генерално не са в лошо състояние. Нашата стая беше ремонтирана от тазгодишните първокласници, въпреки че според нас нямаше необходимост. Първи и втори клас са отделени в един коридор, през който не минават много от големите ученици, за да не стават бели. Класната им дава всеки ден закуска, така че би могло детето изобщо да не слиза до лафката, което обаче е трудно да се предотврати, ако дори и едно от останалите деца слиза до там Wink
Тоалетните са в приемливо състояние, имайки пред вид на какво са подложени. Лошото според мен е, че на чешмите нямат нормален сапун, а едно завързано парцалче с някакви остатъци от сапун в него. Това според мен е крайно нехигиенично, а иначе като дойде наредба от министерството за това как трябва да се мият ръцете, веднага им я четат. Тази зима аз купих едно голямо шише антибактериален сапун и го оставих на класната. Тя ги научи, когато свърши междучасието всички деца се нареждат с редичка и минават при нея, за да си почистят ръцете. Но това е наше локално решение.

# 76
  • Мнения: 49
Мами, никой ли няма отзиви за госпожите на тазгодишните първокласници.
Моля, помагайте! Praynig

# 77
  • София
  • Мнения: 14 652
Само тези двете, за които писах по-напред, съм чувала. Освен да причакаш четвъртокласниците и да разпитваш майките.

# 78
  • Мнения: 51
За жалост аз имам впечатления само от нашата класна и учителката на съседния клас, която при нас води математика.
Особено от класната Атанасова съм много доволна.
Но това не ви върши работа.

# 79
  • Мнения: 4
Здравейте, мили майки!
Искам да ви споделя, че съм много разочарована и притеснена от подготовката в това училище.
Дъщеря ми е 6 клас и догодина ще кандидатства. От тази година по БЕЛ имат поредната нова учителка- Росица Милева, която смело мога да твърдя, че отврати детето ми от предмета. Децата не правят почти никакви преразкази, смело презскачат през материала, а догодина тешко ни.
Опитах се да говоря с директорката по този проблем- Даниела Борисова, а тя троснато ми каза да не и губя времето. Нормално нали е близка с учителката по БЕЛ. Оплаках се на класната на детето ми, която е много разбрана жена и която  накара децата да се влюбят в предмета и  чрез доброто си чувство за хумор и лъчезарна усмивка, а тя ме успокои, че арогантното държание било нормално за директорката, защото тя е завършила полувисш институт в Смолян или Кърджали и след това е учила- недоучила в Пловдив задочно. Нали знаете какво казва народът ни - Рибата се вмирисва от главата. Жалкото е , че се осакатяват децата ни.
 Защо висях цяла нощ пред това училище преди години  се питам? Жалко е , защото и аз съм учила тук и помня на какво ниво беше, питам се защо избягаха почти всички учителки рускини?

# 80
  • Мнения: 2
Здравейте,

Детето ми е при Елеонора Петрова  и  Галина Хуриетчиева, която е нова и се наложи да замести Олга Узунова, която бе привлечена в частно училище. От втората нямам достатъчно впечатления, но определено методът за учене на руски е сбъркан и некомуникативен. Дълга тема...

ЕП не е лош преподавател и е съвестна, но прекалено много време отделя за говорене за дисциплина и авторитет, а определено не това е начина да се постигне нито едно от двете.
Средата като цяло е здравословна, но училището почива на стари лаври. Не бих си записала второто дете там.

# 81
  • Мнения: 13
Здравейте,
и ние сме се спрели на това училище от 1 клас - въпреки не много добрите отзиви до тук, то все пак е по-напред в класацията ни спрямо другите ни опции.
Колебая се обаче с опцията "занималня".
Моля някой да сподели мнения и да даде повече информация за занималнята към училището.
Благодаря!

# 82
  • София
  • Мнения: 2 265
133 училище е добро. Пожелавам успех!!!
А децата във всичките училища са под критика. Защо родителите смятат, че
само в училището трябва да ги учат... А вие? Доста от децата нямат възпитание.
И всяка година става все по зле. Неуважение към хората, псувни идват само от
вкъщи. Дори ако научават "лоши" неща на улицата, ако у дома има обич, уважение
- няма да се държат така в училищата.... Това е моето мнение.

# 83
  • Мнения: 4
Определено семейната среда е много важна и като майка на две деца бих се срамувала, ако едно от децата ми наругае свой учител. Но стига сме се опирали на старата слава- това училище преди беше много добро, аз самата съм го завършила преди 20 години, но не мога да приема, че сега е такова- чалга манталитета на директорката и арогантността и е потресаващ, а как бихте коментирали, уважаеми майки, факта, че миналата година на 24 май една от класните ръководителки на 12 клас се беше нагласила с перука до седалището и облекло тип турбо поп- фолк звезда. Всички родители, които бяхме на тържеството, бяхме потресени. Така че нека бъдем по- обективни! Подготовката в 133 СОУ вече не е на това ниво, както беше преди години.

# 84
  • Мнения: 1 849
Според мен това е най-доброто начално училище!  Peace

# 85
  • Мнения: 2
от 2 години имам работа в това у-ще и ми се налага да ходя 2 пъти седмично. Училището е било добро според мен ... Преподавателите са много добри, но ....
- разбити класни стаи с изтърбушена мебел (ако има поддържани е заслуга на родителите и то от "малките" класове, а в другата смяна "големите" рушат)
- миналата година по време на стачката се смениха дограмите и се сложиха щори, които вече висят в резултат на вандалското ползване и дърпане от децата
- тоалетните са били ремонтирани преди 2 години и вече са разбити, мръсни с незатварящи се врати и развалени казанчета
- преподавателите са страхотни, но си имат работа с изключително "освободени" като държание деца (често чеда на известни родители)
- крясъците в междучасията са потресаващи (домашното възпитание .... липсва най-често)
- след 5 клас дисциплината става нулева
- има много умни и симпатични деца, които седят притихнали във всеобщата глъчка и хаос

Познавам много стойностни хора завършили това у-ще, но сега имам наблюдения от това, 6то и 1во у-ще и от тези двете съм мнооого по добри впечатления

Za mnogo neshta sum suglasna, no ne i za materialnata baza i po-tochno za 'malkite' klasove. Moqt klas (11ti) deli staq s 4ti. V nachaloto na godinata poluchihme novi chinove, preboyadisahme staqta (sus sobstveni sredstva) i vseki ot nas dade 30lv za nov stol kato dadohme malko po-iznosenite na dr klasove. V momenta v staqta ima dupki po stenata, chinovete vecho sa nacapani, bilo to s himikali, boichki ili nqkakvi shokoladi, malkite ni razbiha shkafa i susipaha vsichki uchebnici po ruski (40lv komplekta) i kakvito dr neshta e imalo tam i schupiha krakata na 10 stola. Vupreki vsichko tova klasnata im ne napravi nishto. Za vsichki godini tam nie ne sme pravili takova neshto nito nqkoi ot gorniq kurs. Taka 4e molq da se sprat komentarite kolko sme zle 'golemite' klasove i malko da se osuznaqt vs roditeli, che mn sa se promenili vremenata i malkite se durjat kato osvirepeli zvercheta v 90% ot sluchaite. Prosto sled tazi godina osuznah kolko malko roditelite poznavat decata si. Nisho lichno kum horata ot foruma, zashtoto vie qvno se interesuvate ot decata si, no imaite v predvid, che v koeto i u-shte da sa im trqbva mn vnimanie i ot semeistvoto.

# 86
  • на път
  • Мнения: 2 804
Не съм родител ... преподавател на студенти съм ....

# 87
  • Мнения: 2
Здравейте, мили майки!
Искам да ви споделя, че съм много разочарована и притеснена от подготовката в това училище.
Дъщеря ми е 6 клас и догодина ще кандидатства. От тази година по БЕЛ имат поредната нова учителка- Росица Милева, която смело мога да твърдя, че отврати детето ми от предмета. Децата не правят почти никакви преразкази, смело презскачат през материала, а догодина тешко ни.
Опитах се да говоря с директорката по този проблем- Даниела Борисова, а тя троснато ми каза да не и губя времето. Нормално нали е близка с учителката по БЕЛ. Оплаках се на класната на детето ми, която е много разбрана жена и която  накара децата да се влюбят в предмета и  чрез доброто си чувство за хумор и лъчезарна усмивка, а тя ме успокои, че арогантното държание било нормално за директорката, защото тя е завършила полувисш институт в Смолян или Кърджали и след това е учила- недоучила в Пловдив задочно. Нали знаете какво казва народът ни - Рибата се вмирисва от главата. Жалкото е , че се осакатяват децата ни.
 Защо висях цяла нощ пред това училище преди години  се питам? Жалко е , защото и аз съм учила тук и помня на какво ниво беше, питам се защо избягаха почти всички учителки рускини?

Mileva prepodava na klasa mi 1 godina i moga da kaja, 4e kato chovek ne e zle ili zaqdliva, no kato prepodavatel ne e ot nai-dobrite. Prez cqlata godina ni cheteshe na glas proizvedeniqta i.........ami obshto vzeto tova bqha chasovete. Vsushnost nie sme minali prez prez 4 ot gospojite po bulgarski dokato ne popadnahme na Licheva, koqto e nai-dobriq uchitel, koito sme imali. S neq navaksahme dosta propuski. Radvaite se, che ne im prepodava Borisova, koqto idva v 9.30 da pie kafe do u-shte i kum  11-12 veche e duhnala. Vodi se che prepodava na goren kurs, no potehni dumi vseki chas e svoboden i q zasichat po kafetata. Ima si i strahotni uchiteli ima i dosta neosuznati. Problemut e, che povecheto dobri napusnaha sled stachkata. A ruski uchitelki si ima. Primerri dosta, no ne sa dobri za uchilishteto, tui kato ostanaha samo leko smahnatite

# 88
  • Мнения: 3
Дъщеря ми е приета в 133 СОУ. Направих предварително проучване и ми препоръчаха Елена Чивикова и Мария Митева като втори вариант.
Надявам се да уважат избора ни и да я приемат в паралелката на г-жа Чивикова. Единствената от госпожите, поемащи първи клас с педагогическо образование.
На опашката при подаването на документите и други майки споделиха, че са им препоръчани тези две учитеки.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Ако Мария Митева е тази, за която аз си мисля /преподаваше на среден курс руски/ - ще имате голям късмет!  Peace
В това училище, ако имате късмет с преподаватели, ще сте доволни, но това важи за всяко училище. Wink На ред и организация не разчитайте.

Общи условия

Активация на акаунт