Мнение за 133 СОУ - София

  • 127 976
  • 413
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 39
Здравейте,
някой да знае зоната за 133-то у-ще дали включва граничните улици с четни и нечетни номера или е само тези номера, които са от вътрешната страна на зоната?
Благодаря предварително  bouquet

# 196
  • София
  • Мнения: 790
 До колкото зная, ги включва, да Simple Smile

# 197
  • Мнения: 39
Благодаря. А дали и двамата родители трябва да са регистрирани на постоянния или настоящия адрес за кандидатстването?

# 198
  • София
  • Мнения: 790
 Единият е достатъчно.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 763
Може ли мнение за учителките, които ше поемат 1 клас през септември?

# 200
  • софия
  • Мнения: 25 398
Не мисля, че можете да избирате учител. От 2 г. поне директорката твърдо е против и не позволява. В училището преподавателите работят по 2-ки. Имам преки впечатления само от г-жа Зилберщейн и г-жа Атансова. И преди съм споделяла в темата: прекрасни Учители. Ако трябваше пак да избирам училище и знаех, че те са там, бих избрала без колебание. Г-жа Атанасова е по-деликатна, г-жа Зилберщейн е по-строга, но двете са това, което трябва да бъде всеки учител - грижовни, изискващи, с отношение и грижа към децата, даващи им знания, обичащи ги. Нямам думи, с които да благодаря и на двете, че детето ми ходи с желание на училище, чувства се сигурна, знае, обича училището и класа си.

# 201
  • Мнения: 1 291
Възхитени сме от Диляна Мухтарова

# 202
  • София
  • Мнения: 1 763
Приеха ни в 133 и 18-то. Сега трябва да избирам, затова моля ако някой може да отговори. Все още ли няма никакви извънкласни дейности? Как стои въпросът със занималнята? В темите за 133 четох нещо за басейн-има ли вече такъв? Всяко мнение, дори извън горните въпроси, ще ми е полезно.

# 203
  • софия
  • Мнения: 25 398
Няма извънкласни, занималня има, събират деца от 2 паралелки, т.е. 2 групи, нямат салон, камо ли басейн. Има добра атмосфера и дисциплина, има изисквания към знанията на децата, но и им се дават знания.

# 204
  • София
  • Мнения: 790
 Синът ми завърши първи клас. Имаше 3 групи в занималнята. Само един клас беше разделен, защото имаше много малко желаещи.

# 205
  • софия
  • Мнения: 25 398
При нас до 3 клас, вкл., бяха 2 групи. Само в 4-ти остана една. Явно съобразяват групите с броя на желаещите деца. Аз нямам забележки към държавната занималня с условието, че зависи от детето. От 1 до 4 клас активно я посещавахме. Моето дете завърши с пълно 6, максимален брой т. по ЧП и 85 до 95 по останалите без да се занимаваме вкъщи допълнително като много по-важното е, че наистина знае и мисли. Да, обяснявали сме ако има нещо неясно, карала съм да разказва, но това е било събота или неделя, когато домашните са вкъщи и в годината, в която когато г-жата изискваше задължително да се правят диктовки. Имаше деца, които бяха в държавната, ходиха в различни частни и се върнаха пак в държавната. Последната година занималнята се водеше от г-жа Петрова, от която съм изключително доволна. С нея има огромна разлика в отношението и подготовката на децата спрямо г-жа Русева. Но, пак казвам - зависи от детето. В 4-те години ходене на занималня не сме писали/дописвали вкъщи домашни след занималня. Без срам си признавам, че по руски, напр. изобщо не знам какво са учили и до къде са. Моето мнение е, че родителите трябва да помагат само, когато има нещо неясно, а не постоянно да седят и да учат с детето, и сме се старали така да подхождаме към нашето дете, т.е. само да се справя.

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 10:36 от zvanche

# 206
  • Мнения: 227
Крайно недоволен съм от 133-то синът ми учи там вече 7години- започна от 1-ви клас, сега е 7-ми и с нетърпения чакам да го сменим. Не се преподава на ниво, малко са учителите, които държат на дисциплината и на предмета си, даже почти не останаха такива. На децата с проблемно поведение никой не им обръща внимание, въпреки, че не еднократно е поставян въпроса, както пред класният ръководител, така и пред училищният възпитател. В момента, в който стигна до директорката всичко се прикри. Два месеца не успяха да намерят госпожа по английски, защото предишната учителка беше убидена от хулиганите, като наркоманка, в резултат на което жената си пусна молба за напускане. Директорката не иска да се занимава с проблемите, гледа как да ги потули и да не ги реши, което още повече влошава положението. Преди 2 години имаше въшки цялата зима и вместо да се направи преглед и да се изистят децата отново се премълча, което естествено ескалира.
До всички, които решават имайте предвид 133 СОУ вече не е елитно училище не правете грешка с него. Добрите учители вече не преподават там.

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 17:12 от Xy6aBTaTKo

# 207
  • София
  • Мнения: 14 637
С таткото сме набори в 133-то.  Mr. Green За съжаление е прав за положението в 5-7 клас.
В 1-4 клас е прекрасен колектива, със страхотни педагози, но после става лудница  ooooh!

# 208
  • София
  • Мнения: 1 763
В крайна сметка избрах 18-то, дано е бил правилния избор за детето.

# 209
  • София
  • Мнения: 790
 И в 18то е същото, че и по-зле от 5-7 клас. Въпреки че съм го завършила отдавна, още тогава имаше проблеми. Трябваше да ходя на уроци по български в седми клас, а по математика през цялото време. Имах отлична диплома, а знанията не бяха за отличен, както се оказа. За трите години се смениха 3 учителки по български. Дори не бих си и помисляла да запиша детето си там..За съжаление, явно и в 133 не е приказка, но пак е по-добре от двете, според информацията и личния ми опит.

Общи условия

Активация на акаунт