Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 385 отговора

Sofia

Сигурно някои ще кажат:"Тая,пъ...,за жълти стотинки се разправя..."
  Но може и съмишленици да имам,знам ли? Laughing
  Чудя се за следното.Една и съща касиерка от кварталния супер,всеки Божи ден ми "удържа" жълтото ресто,обикновено си премълчавам,но вчера не издържах,не че стотинките са ми проблем,но поне искам коментар ,от сорта:"съжалявам,нямам дребни" или нещо такова.....Тя обаче го прие много учудено,все едно й искам нейни пари,отгоре на всичко и някой от опашката взе да я защитава.  ooooh! И какво се оказа,нашата отвори касата и извади стотинките!То ес си ги имаше,но не смяташе за необходимото да ги "раздава" на купувачите.
   Аз лично не разбирам,защо касиерките си го позволяват.За мен това е неуважение към клиента.В край на краищата не е ли клиента този,който решава,дали да ги остави стотинките или да си ги прибере?
   Случват ли ви се подобни ситуации?Какво ви е отношението към тях?Как постъпвате тогава? Rolling Eyes
Цитирай

Варна

Да, случвало ми се е. Сори з аклишето, ама въпросът е принципен. ПОисках си веднъж ресто от 2 ст. след като около 2-3 мин чаках да ми върнат( жената си запали цигара, решавайки, че аз съм над нещата Laughing)
Цитирай

София

Мразя жълтите стотинки и предпочитам да не ми ги връщат,а ако го направят -не ги взимам,до сега винаги са ми ги връщали,но в петък момичето попита дали искам да ми върне 4 ст. -по 1ст. и аз отказах Peace.
Цитирай

Ако ми ги върнат, ги оставям. Ако не ми ги върнат, си ги чакам.
То това с оставянето на жълтите стотинки го има само при нас май.
« Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 20:08 от криста »
Цитирай

София

да но ако не ти достигат жълти стотинки да си платиш сметката в магазина няма да ти ги опрости касиерката така че са длъжни да ги връщат
Цитирай

Свищов

Аз също мразя да ми се подмятат жълти стотинки, затова обикновено казвам на продавачката да закръгли с някое дребно бонбонче... Но ако сама си закръгля, без да съм я помолила, със сигурност би ми станало неприятно... Вчера се сдърпах с един таксиметров шофьор - броячът показва 1,41 лв, а оня ми взема лев и петдесет... Да не говорим, че остави апаратът да върти, докато търси стотинки за рестото, а вече бяхме спрели... Тук наистина не иде реч за 2-3-5-9 стотинки, а за това, че някой дребен тарикат се опитва да те прави на глупак и да те работи на дребно... 
Цитирай

То това с оставянето на жълтите стотинки го има само при нас май.
И аз мисля така.
В Италия, където живея аз, по супермаркетите винаги връщат до последния цент. Изобщо никога не става на въпрос дали касиерката разполага с дребни или не. Явно така се органирират, че да разполагат винаги.
Също така, няма такива "гъзари" Laughing, които да си зарязват монетките на касата. Прибират си ги.
Цитирай

да но ако не ти достигат жълти стотинки да си платиш сметката в магазина няма да ти ги опрости касиерката така че са длъжни да ги връщат
На мен са ми опрощавали. Вярно - по 2-3 ст, ама са.
Не винаги ги чакам, май чакам само, ако съм закъсала с парите  Laughing
Цитирай

Въпрос на гледна точка...

Въпроса е не само принципен, както казва Дренка, а етичен.
На човека може да са мо необходими същите тези стотинки , за да си доплати в дуг магазин примерно, за нещо Mad
Цитирай

Майничка

Скоро не ми се е случвало да ми закръглят. Прибирам си стотинките, трупам ги и като станат повечко, ги сменям нашите касиерки, да имат и те да връщат.
Цитирай

Въпрос на гледна точка...

Извинете за правописните грешки  в предния пост, но ме мързи да редактирам Mr. Green

Ами да, ако съдя по другите постове в тази тема....
Ми те са ти го казали : Не чакат за жълтите стотинки.
Тогава защо се чудите, че не ви връщат ресто?

П.П. В повечето случаи и аз не ги вземам Mr. Green
Цитирай

Въпросът не е в това дали чакаш или не, въпросът е в това, касиерката да си направи труда да ти ги върне. От там нататък изборът е твой.
Цитирай

София

Винаги си прибирам рестото до стотинка, уважавам парите, дори и жълтите стотинки.Не се притеснявам да си ги поискам, ако случайно касиерка си закръгли, способна съм и скандал да вдигна, защото най-мразя тарикатлъци на дребно.
 Най-обичам да плащам с точност до жълти стотинки на таксиджиите.
Цитирай

София

И аз мисля че клиента сам трябва да реши какво да прави със СОБСТВЕНИТЕ СИ  пари!
Колкото до таксиджиите.... никога не ми се е случвало да НЕ си закръглат сами. Но обикновено не ми се разправя с тях.
Цитирай

при децата

Длъжни са да върнат рестото до последната жълта стотинка. Ако клиентът реши ще ги остави. Това са лични пари, не са общи, не са на продавачката.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 385 отговора