Жълти стотинки.

  • 22 744
  • 385
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Не държа сметка на жълтите стотинки. Сякаш са ми малко другите проблеми, ами и с това да се натоваря - дали касиерката ми е върнала двете стотинки, или не.

# 16
  • Мнения: 25 586
Не държа сметка на жълтите стотинки. Сякаш са ми малко другите проблеми, ами и с това да се натоваря - дали касиерката ми е върнала двете стотинки, или не.

А ако става въпрос за 2 лева? А за 20?
Принципът е един и същ. Парите са на клиента, той сам решава дали да ги остави или не.

# 17
  • Мнения: 4 195
бабите най - добре оправят касиерките - елате да видите ако рестото не е до стотинка, как дърта баба яхва метла
баси, жениците с по 120 лв пенсия живеят, за тях 2 стотинки са много пари.
и аз като другите, не съм за 1,2,5 стотинки, но държа да ми ги върнат, и аз съм способна да вдигна скандал.
А моя мъж, той още по - голям глупчо, отиваме на кафе с приятели, сметката ни 2,50, дава той 10 лв, аз си говоря с мацката до мен, след 15 минути той казва - хайде готова ли си, аз  - да, и тръгваме. В колата запо4ва да псува.....Кво стана бе човек, що псуваш - Сервиртьорката не ми върна ресто. Викам МолЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ, 2,5о сметка и тя не ти върна, ти що не ми каза бе, що не влезе да си го искаш - срам го било. Е от такива срамежливи, мацката добри пари изкрава. Още го бъзикам, нека му е Crazy. Но съм твърдо решила, че пак ще ида в това заведение, и на мацката ще и се стъжни, все пак 7 години съм била сервитьор, тези 7,50 ще съжалява, че ги е изкарала с терикатлък Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 2 401
Това да не се случва в суперчето до 142 у-ще в Бъкстон? Същото ми се случва абсолютно всеки път там. Мислех веднъж да потърся управителя,  пък си помислих, че най-вероятно наглата касиерка ще се окаже управителя..Отвратително е.  Sick

# 19
  • Мнения: 12
Задължително трябва да ги връщат,ако аз реша- няма да ги взема,но АЗ да реша!

# 20
  • Мнения: 3 835
Не ми се е случвало, поне не в кварталните магазини, тука са много съвестни и изрядни. Ако не си искаш жълтите стотинки, трябва настойчиво и ясно да го кажеш, за да не ти ги върне.
Що за нахалство, как ще преценява вместо теб, за твоите пари?! Може просто да не ти е симпатична и да не искаш да ги оставяш на нея, може да искаш да ги хвърлиш в шадравана, това си е изцяло твоя работа, нея не я засяга и касае, тя е длъжна да ти ги върне.

# 21
  • Мнения: 4 585
Живея в малък град и никога не ми се е случвало такова нещо, някой да се ослушва
да ми върне ресто, дори и таксиджиите. Относно останалите отговори по темата - ами
явно е въпрос и на доходи, на жизнен стандарт и демонстрация на жизнен стандарт
да оставиш бакшиш, ресто.
Няма начин да укривам данъци и тия жълти стотинки съм си ги отработил и данъците съм им платил, така че не виждам причина да не си ги искам.
Който иска по-големи доходи, да си намери допълнително работа, друга работа, да
иска повишение на заплатата си.
Като потребители имаме право да ни върнат ресто и продавачите са длъжни да имат
дребни.

# 22
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Задължително трябва да ги връщат,ако аз реша- няма да ги взема,но АЗ да реша!
Peace
 Преди няколко дни зареждаме на бензиностанция, за 10 лв. Бензинджията слага за 9,92  Shocked Мъжа ми като запали - "Аз казах за 10 лв да ми заредиш" #Cussing out И този взе да пелтечи - "Ама сега ще ти върна стотинките, то не може точно да се прецени"  #Crazy Егати нещастника, ще ми върне 8 стотинки, щото некадърен, да зареди точно 10 лв. #2gunfire
 

# 23
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 218
жълти стотинки не връщат, обаче ако не ти стигнат 1-2-3, няма да ти дадат . това ми се случва редовно-не ми достигат и предпочитат да ми развялат 20 лева, отколкото да ми продадат с 2 ст. по-малко.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
То това с оставянето на жълтите стотинки го има само при нас май.
И аз мисля така.
В Италия, където живея аз, по супермаркетите винаги връщат до последния цент. Изобщо никога не става на въпрос дали касиерката разполага с дребни или не. Явно така се органирират, че да разполагат винаги.
Също така, няма такива "гъзари" Laughing, които да си зарязват монетките на касата. Прибират си ги.
В Германия имат запаси от монети. Виждала съм ги, когато им привършат монетите да отварят ново пакетче и проблеми няма. Защо ли и тук не го правят...

# 25
  • София
  • Мнения: 309
Много моя тема!И аз се вбесявам от нашето"Фантастико"-ходя там по няколко пъти на ден,както и мъжа ми.Отивам за нещо-не ми връща една стотинка,забравила съм да купя нещо друго и се връщам-сметката е такава,че не ми достига 1 ст./ако ми беше върнала преди 5мин.щях да имам!/,но не-иска да разваля 20лв.за една стотинка.Много се ядосвам,мъжа ми вече си ги иска,защото много го е яд.Също като повечето тук,като ми върнат понякога ги оставям,ако продавачката е готина и съм в настроение,или имам повече в себе си.
Работила съм на каса и знам,че касиерките разчитат на тези пари-на ден се събират около 10лв.от стотинки-за закуска,цигари-но не това е начина!

# 26
  • Мнения: 3 861
по принцип не обръщам внимание на жълтите стотинки, обикновенно ги оставям на касата, но винаги ми ги предлагат. Имах обаче случай, трябваше да купя хляб от същото място от където го купувам всеки ден и редовно оставям жълтите стотинки. Бях без пари, така се беше случило. Събрах каквото имах по джобове и чанти, но не ми достигаха десетина стотинки(установих го, когато се опитах да си закупя съответния хляб от същото това магазинче, където редовно си оставям жълтите стотинки). Тогава тръгнах по пазара, оглеждайки се с идеята да си намеря търкулнала се стотинка за да додам...Намерих си и си го купих, хляба, но беше много неприятно изживяване. Вече не оставям там жълти стотинки  Crossing Arms

# 27
  • varna
  • Мнения: 676
По принцип съм много"ларж",никога не съм издребнявала.Но когато се опитат да ме направят на глупачка подивявам.Веднъж един бакшиш ме вози до един ресторант.Мина по най-заобиколният път,беше нагъл и арогантен и реших да му дам урок.Като си платих,остана да ми връща 2 стотинки.При което аз му казах примерно"Виждам че сметката ми е 3,98.Давам ви 4 лева.а вие надявам се ще ми върнете рестото от 2 стотинки".Направо се втрещи!Върна ми ги,а аз умрях от смях.

# 28
  • Мнения: 1 212
Аз май съм от най-големите късметлии на квартален магазин  Wink
Признавам, че не държа като цяло на ресто ако е в жълти стотинки / виж ако са 10 , е друго  Mr. Green/
Но ми се е случвало и да не ми достигат / било то да нямам изобщо или само едри / и хората са проявявали разбиране  Peace

# 29
  • Мнения: 4 195
Задължително трябва да ги връщат,ако аз реша- няма да ги взема,но АЗ да реша!
Peace
 Преди няколко дни зареждаме на бензиностанция, за 10 лв. Бензинджията слага за 9,92  Shocked Мъжа ми като запали - "Аз казах за 10 лв да ми заредиш" #Cussing out И този взе да пелтечи - "Ама сега ще ти върна стотинките, то не може точно да се прецени"  #Crazy Егати нещастника, ще ми върне 8 стотинки, щото некадърен, да зареди точно 10 лв. #2gunfire
 
за бензиностанциите малко не си права
редно е да ви върнат 8 стотинки, но тъй като съм работила на бензиностанция 6 месеца мога да твърдя, че сипването на точно 10 лв е късмет.
Защо не си сипвате в такъв случай сами бензина, ограничения има само за газ-та, другото гориво можете и сами да си сипете, ние имахме много такива клиенти. Момчето не се е изтерикатило, просто точно бензин ако мъва ти бачка там и сипва на всеки точно 10 лв, моля те пиши ми да дойда да го видя Peace

Общи условия

Активация на акаунт