Неприятна миризма в пералнята

  • 20 857
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Почти изчетох цялата библиотека за пералнята, но попаднах само на една за плесен в чекмеджето............
При моята пералня забелязвам от доста време една доста неприятна миризма, като на вкиснато и на мухал. От време на време почиствам гумата около барабана, но нищо не помага. Най- гадното е, че вече и прането ми взе да намирисва, когато го извадя. Ползвам омекотител Ленор, уж беше най- силният, но и той не помага. В тази тема за плесена в чекмеджето, прочетох, че дават съвет да се пусне празна пералня на 90 градуса с белина или доместос. Аз съм много навита да пробвам, но и се страхувам да не си я прецакам пералничката, че без нея не мога Hug. Искам и друго да вмъкна, че пералнята ми има и функция на отложен старт. Постоянно го ползвам и така понякога се налага дрехите да стоят вътре по 2- 3 часа. Със старата ми пералня ( Перличка) си стояха и по- повече, но такава миризма и така не се появи за 12 г.  Rolling Eyes Дайте съвет как да се избавя от този ужас, направо полудявам, като си изкарам прането  Twisted Evil

# 1
  • Мнения: 8 999
Няма да си прецакаш пералнята, ако я завъртиш с белина. А това е най-сигурният лек за плесени и мухъл. Нищо не ти пречи да пробваш, за уреда не се безпокой. Но не пускай на 90 градуса.

# 2
  • Мнения: 1 558
И аз си мисля. че няма какво толкова да й стане от белината.
Иначе като превенция, аз винаги оставям вратичката на пералнята открехната, поне 1 ден, именно с цел да не се появява мухъл. Моята също е с отложен старт, който ползвам непрекъснато, но такъв проблем да чукна на дърво не ми се е появявал.

# 3
  • Мнения: 198
Никога не затварям вратата на пералнята,точно заради това,да нв почне да мирише.

# 4
  • Мнения: 163
И аз не я затварям въобще, уж да не се появи дъх  Close
Още тази вечер ще я пусна на 60 градуса с повечко Аче и без центрофуга..... Но се замислям няма ли да бъде по добре с доместос, според мен той е по силен.  newsm78
Тез дни ще ви споделя какъв е ефекта......
Но ако има някой друг други идеи нека сподели, вече съм решена на всичко да пробвам  Cry

# 5
  • Мнения: 347
Твоето чекмедже не може ли да се извади, за да се почисти? Моето се вади и от време на време го почиствам хубаво с Доместос. Винаги има тръгнала плесен, въпреки че държа и чекмеджето и вратичката леко открехнати, за да се проветряват отвътре.

# 6
  • Мнения: 163
Твоето чекмедже не може ли да се извади, за да се почисти? Моето се вади и от време на време го почиствам хубаво с Доместос. Винаги има тръгнала плесен, въпреки че държа и чекмеджето и вратичката леко открехнати, за да се проветряват отвътре.

Да вади се и редовно си го почиствам, но не смятам, че вътре миризмата е от чекмеджето, но пък знаеш ли  Shocked

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен решението е да се вика сервизен техник да я почисти отвътре. Това с белината и горещата водичка е супер, но е превенция - почиства малко мухъл и спасява положението за дълго време. Но щом вече сте се вмирисали яко...Не знам, пробвай, но накрая сигурно ще стигнеш до сервиз Peace

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Според мен решението е да се вика сервизен техник да я почисти отвътре. Това с белината и горещата водичка е супер, но е превенция - почиства малко мухъл и спасява положението за дълго време. Но щом вече сте се вмирисали яко...Не знам, пробвай, но накрая сигурно ще стигнеш до сервиз Peace

Няма такова нещо. И на мен ми се получава от време на време, задържа се малко вода на дъното и ако и вратата е затворена, се вмирисва.

# 9
  • Smallville
  • Мнения: 994
И аз имам подобен проблем,ще следя темата

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма да си прецакаш пералнята, ако я завъртиш с белина.

а дали?  Twisted Evil

# 11
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Предполагам че е от оставянето на прането вътре за няколко часа. И при мен се случва, дори да оставя вратата отворена. Не извадя ли веднага дрехите се вмирисват и все едно не си ги прал.

# 12
  • Мнения: 3 036
Може би проблема идва веднъж от вратата ,ако се затваря и втори път ако прането не стой в кош.
Много домакини слагат прането  в  празната пералнята и го държат там докато се събере достатъчно, за да се пусне.

# 13
  • MJF
  • Мнения: 8 584
дрехите преди да ги пуснеш къде ги събираш?колко време след изпирането ги вадиш от пералнята?колко време чакат затворени в пералнята преди да започне прането?отговорите на тези въпроси могат да решат проблемите ви.

# 14
  • Мнения: 970
От Пикадили бях взела препарат за пералня който уж изчиствал котления камък на барабана и нагревателя абе изцяло от вътре дезинфекцирвал ,не че и имаше нещо на мойта пералничка .Наши приятели живеят в германия и там го ползвали този препарат на 6 месеца и ми го препоръчаха за профилактика та и аз да не остана по-долу си  го взех но само еднъж. Нямам никаква идея за име и цена но мога да проверя ако те интересува поне за да знаеш името. Peace

Общи условия

Активация на акаунт