Черешов сладкиш - помагайте

  • 8 352
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 899
Когато се прави пай (а именно това, за което се пита - с решетката), плодовете се подлагат на предварителна термична обработка, защото се използва маслено тесто, което не е течно и не ги приема в консистенцията си. Когато се правят кексове или сладкиши и плодовете се добавят към сместта, такава не е нужна, защото те си стават част от цялото. Във  втория случай правенето на решетка обезсмисля идеята. Размяната на ролите на плодовете би прецекала двата вида сладкиша.

# 16
  • Мнения: 107
Ето ви и моята рецепта.. на нея няма решетка отгоре но е много вкусна поне за нас..
Продукти  :  1п.масло(малак), 1 1/2 ч.ч.пудра захар,3 яйца, 1 ч.ч. брашно настъргана кора от лимон350-400 гр череши....

маслото се разбива на пяна с част от захарта.Прибавят се един по един жълтъците и брашното,което се ръси постепенно...прибавят се разбитите на твърд сняг белтъци и лим.кора.Тестото се изспива в намазана и поръсена с брашно тава.Отгоре се нареждат почистените от костилките череши..Пече се около 30 мин в умерено загрята фурна(180-200)Веднага след като се извади се ръси с пудра захар.....

всички стъпки трябва да се следват мн стриктноаз го пекох в предварително загрята фурна ,като го сложих я намалих по съвет на майка ми на 160 градуса....който иска нека я пробва

# 17
  • Мнения: 2 018
Благодаря ви момичета!   bouquet

pina     bouquet тенКю за съвета, и аз си мислех, че май няма да се получи така сурови да се сложат!


Междувременно мъжът ми се уплаши от "сложността" на рецептите ви  Joy и ... изядохме черешите!
Но-о-о, аз съм решила да направя рецептата на Umbra ! Дано не ми мине котка път, тази събота!  Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 2 845
Дам, бях забравила, че така прави техният сайт. Ето я:


Пай "Туйн Пийкс"

3/7/2006


Списък на необходимите продукти:

2 ч. ч. пресято брашно
2/3 ч. ч. маргарин
4-5 с. л. студена вода
1/4 ч. л. сол

за плънката:
500 г обезкостени череши
1 ч. ч. захар
3 с. л. нишесте
1-2 с. л. лимонов сок
1/2 ч. л. канела
1/2 капсула ванилова есенция (1 пакетче на прах)
1 щипка индийско орехче


Начин на приготвяне:

1. Брашното се пресява, в него се слага маргаринът и се намачква, докато се получат едри хлебни трохи. Посолява се, разбърква се и се налива водата. Меси се с ръце, докато стане меко и леко ронливо тесто. Оставя се да се охлади за 30 минути в хладилник.
   
2. Черешите се слагат в малка тенджера, поръсват се със захар и нишесте, поливат се с лимонов сок и се разбъркват. Загряват се на котлона и се подправят с канела и индийско орехче.
   
3. Щом се получи гъст сироп, плънката се оставя да поври малко, ароматизира се с ванилова есенция и се сваля от котлона. Изчаква се да се охлади.
   
4. Стегналото тесто се разделя на две части (едната трябва да е малко по-голяма от другата), които се разточват върху набрашнен плот.
   
5. По-големият кръг се поставя в предварително намазнена и набрашнена форма с диаметър 20-22 см, като по стените се оформя ръб, не по-висок от 1 пръст. Вътре се сипва охладената плънка и се покрива с другия тестен лист.
   
6. По повърхността на тестото се правят разрези с нож. Паят се поставя в предварително загрята на 220 градуса фурна и се пече около 15 минути. След това температурата се намалява на 170 градуса и се пече още около 30 минути (докато се зачерви).


Страхотен е!Днес го направих!

# 19
  • Мнения: 2 774
Интересни сладкиши с черешки сте предложили тук   bouquet

# 20
  • Мнения: 6 003
Страхотен е!Днес го направих!


Още преди да си пуснеш снимката тук, аз го видях във фото.бг. Странно защо ми показва снимки и на други потребители, без дори да се ровя в сайта  news78 . Та знаех си, че снимката е на някоя съфорумка от Готварския. Изглежда страхотно. Може ли един въпрос? Как ги направи тези ивици върху пая. Преди време...някъде декември месец правих подобен пай по рецепта от списание "Кулинарен журнал", но не можах да направя така хубави ивиците. Тестото лепнеше и не ставаше за обработка. И от тази рецепта по която си го направила пак не можах да схвана как стават ивиците. Благодаря за отговора предварително.   Hug

# 21
  • Мнения: 2 241
Аз онзи ден правих сладкиш с пресни череши, само че не с решетка, а с топинг Simple Smile. Много е лесен и стана много добре. Не знам защо се притеснявате от пресните череши - нито пускат вода, нито стоят блудкаво на вкус, а просто свежо (поне според моите разбирания). Супер беше сладкишът, свърши преди да е изстинал Mr. Green. Не съм имала време да преведа рецептата, ще го направя тези дни, но качих снимката, ето я:


# 22
  • Мнения: 765
Страхотен е този сладкиш на вид, сигурна съм, че и на вкус.
Чакам рецептата   bouquet

# 23
  • Мнения: 407
Ауууууууу, какъв разкош!!
Котка, давай рецептата, че направо ми идва да оближа монитора Laughing

# 24
  • Мнения: 293
Котка чудесен сладкиш дай рецептата  bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 78
 #Crazy Котка дай рецептата.

# 26
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Kotka, и аз на опашката за рецептата !  Grinning

# 27
  • Мнения: 2 241
 Hug Eто рецептата:

Черешов сладкиш с канела
(източник: BBC Good Food)

Размерът на сладкиша според рецептата е крайно недостатъчен Close, побира се в малка тавичка с диаметър 20 см., така че ако имате по-големи тави или пък повече гладни гърла, просто удвоете количествата на продуктите Peace.

Тесто
140 гр. брашно
1 ч.л. бакпулвер
1/2 ч.л. канела
50 гр. кафява захар
1 яйце
4 с.л. прясно мляко
85 гр. масло (разтопено)
350 гр. череши
(не съм ги мерила, слагах на око)

Топинг
25 гр. брашно
1/4 ч.л. канела
25 гр. кафява захар
25 гр. масло на стайна температура

пудра захар за поръсване след изпичане


Пресейте брашното с бакпулвера, добавете канелата и захарта и разбъркайте на сухо. Направете кладенче в сухата смес и сложете яйцето, млякото и разтопеното масло. Омесете добре тестото и разстелете в тавичка.
Махнете костилките на черешите, най-добре със специално устройство, но аз нямам такова, просто ги срязвах от едната страна, за да извадя костилката, но не става толкова добре. Наредете черешите върху тестото с лек натиск. (За количеството – аз не мерих грамове, а гледах по-скоро цялата повърхност да е равномерно покрита, като черешите е добре да са на 2-3 см. разстояние една от друга, за да има място за надигане на тестото между тях.)
Пригответе топинга като разбъркате с лъжица продуктите, после разтъркайте между пръстите, получават се трохи, с които се поръсва сладкишът.
Печете 30 – 35 минути в предварително загрята на 180º фурна. (Аз, както и друг път съм споменавала, печивата ги обичам попрегорели, та го пекох повечко, то си и личи от снимката Embarassed).
Извадете, оставете да изстине и поръсете с пудра захар.

Надявам се да ви хареса. Hug

# 28
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Благодаря ти !   bouquet Чакам мъжа ми да донесе черешите и ще  направя  сладкиша Simple Smile

Направих го, но без череши, били свършили  Sad. Заместих ги с ябълка. Много добро сладкишче стана.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 02:24 от Еli===

# 29
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Благодаря и аз   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт