Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора

София

Здравейте, момичета,
Първото ми раждане беше кошмар - кърпеж 2 часа и половина, огромна кръвозагуба, кръвопреливане...Много пъти съм чувала, че второто било по-лесно. Така смята и гинеколожката ми, която предполага, че кошмарът е бил случайност и че няма да се повтори. Друга гинеколожка, обаче, също с много добра слава, казва, че второто раждане е по-лесно само ако са минали до две години от първото. Тя казва също, че при второ раждане е много вероятно шийката на матката да се разкъса на местата, където е била шита първия път и че с възрастта тя става по-ригидна, т.е. твърда и трудно поддаваща се на разширяване. Излиза, че ако пъвия път си имала разкъсвания, втория не ти мърдат поне още толкова шева. Вие какво сте чували по въпроса?
Цитирай

РЕЗЕРВАТ СЕВЕРОЗАПАД нема такова место

Имам приятелки, които са раждали по два пъти и са на различно мнение... едната казва, че втория път е било по-лесно, а другата - че е било по-трудно... Явно е различно и е до организъм... Конкретно това с разкъсванията и шиенето не мога да кажа дали ще стане, както го казва втората гинеколожка....  Rolling Eyes
Цитирай

Аз упорито вярвам, че второто раждане е по-лесно от първото. Не искам да чувам, че не съм права, предвид факта, че ми предстои.  Rolling Eyes
Цитирай

Доколкото знам, това е много индивидуално, без значение дали става дума за нормално или секцио. Все пак се надявам второто да е по-лесно от първото, понеже ми предстои. Peace
Цитирай

в средата на мъглата

при мен 2ротот беше много лесно,но вси4ко е относително защоата 3тото което са предполага 4е ще е още по лесно ме затрудни
Цитирай

София

Първото беше кошмар, отвсякъде. Шевове, разкъсвания, ужас. Второ - песен, за един час, пет-шест контракции и два-три напъна. Само положителното мислене и нагласа ще доведат до лесно раждане. Peace Успех!
Цитирай
Първото беше кошмар, отвсякъде. Шевове, разкъсвания, ужас. Второ - песен, за един час, пет-шест контракции и два-три напъна. Само положителното мислене и нагласа ще доведат до лесно раждане. Peace Успех!
Съгласна съм Laughingкато изключим това,че и първото беше сравнително лесно.Но второто-почти не разбрах,кога се скъси шийката и хайде трябваше да напъвам.Пожелавам ти успех.
Цитирай

Стара Загора

Мойте и двете раждания бяха почти еднакви. За разкъсванията обаче съм съгласна с лекарката. При мен точно така се получи - 4 шева първия път - 4 и втория на същото място Crying or Very sad.  И доктора каза че там кожата е по- твърда и не се разтяга.
Цитирай

При всеки е различно вероятно, но при майка ми например е било еднакво трудно, при мен също(първия) и затова втория избрах секцио.
Цитирай

ДОБРИЧ

Ние сме 3 деца.Майка ми казва,че всяко следващо раждане е по-лесно.
Цитирай

Стара Загора

При майка ми е било по-лесно,при сестра ми също-при мен беше секцио
Цитирай

Ботевград

Ще бъде по-лесно Hug
Вярвай в това. Леко раждане и прекрасно бебче на финала  bouquet
Цитирай

софия, дианабад

При мен определено беше по-лесно - първият път за 2 часа, с 15ина вътрешни и 2 външни шева, а вторият за 40мин с 2 външни, вътрешни нямам. Успех.
Цитирай

София

При мен не беше по-лесно, но пък беше по-кратко.
Цитирай

Utopia

При мен второто беше по-дълго, а за лесно не мога да кажа - и двете бяха с епидурална упойка. Отказах епизотомия при второто и се разкъсах от самосебе си, но относно шевовете по-бързо се възстанових.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора