Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

в шарен и топъл дом, за какъвто винаги съм мечтала

Търсих теми по въпроса, но не намерих отговор, видях само, че повечето мами не правят такава комбинация. Питам защото дъщеря ми не иска да пие АМ и добавям във всичко, с изключение на пюретата с месо. Прави ми впечатление обаче, че в ДМК правят пилешка супа с мляко и много други основни ястия и супи в които има месо и мляко.
Каква е причината да не се смесват и защо кухните го правят?  newsm78
« Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 11:40 от mamor »
Цитирай

София

Заради евентуално белтъчно пренасищане.
Цитирай

Бургас

май защото млякото пречи за усвояването на желязото съдържащо се в месото
Цитирай

Варна

За първи път чувам, че не трябвало да се смесват newsm78. В детските кухни се готви по рецептурник и почти във всяко ястие има мляко.
Цитирай

в Надежда-та

За първи път чувам, че не трябвало да се смесват newsm78.
и аз Blush
Цитирай

София

и аз така знам , но ....защо не питаш педиатъра си например  newsm78
Цитирай

Бургас

Цитат

И аз така знам.
Цитирай

под някое тепе

Цитат

И аз така знам.

и аз  Peace дори когато бях бременна, пиех млякото преди/след 2-3 часа таблетките, съдържащи желязо  Peace пък и не само аз ...
Цитирай
az tova go 4uvam za prav pat. daje sam 4ela 4e pureta,koito ne sadarjat mlqko,ne sa palnocenna hrana.V sastava na mesnite pureta na Gan4ev naprimer ima mlqko i nie si gi qdem i nqmame problemi
Цитирай

France

За първи път чувам, че не трябвало да се смесват newsm78.
и аз Blush

И аз...как никъде не съм го срещала досега...За мляко и риба знам...
Цитирай

София

az tova go 4uvam za prav pat. daje sam 4ela 4e pureta,koito ne sadarjat mlqko,ne sa palnocenna hrana.V sastava na mesnite pureta na Gan4ev naprimer ima mlqko i nie si gi qdem i nqmame problemi
[/size]

аз това го чувам за първи път. даже съм чела че пюрета, които не съдържат мляко, не са пълноценна храна. В състава на месните пюрета на Ганчев например има мляко и ние си ги ядем и нямаме проблеми

Моля, пишете на кирилица.
Цитирай

София

Thinking съобразявам се с рибата,ама с месото...
Цитирай

Sofia

И двете са трудносмилаеми, при това по различен начин (различни неща са нужни, за да се разгради, на различни места в храносмилателната система)... И за възрастни това изобщо не е една от здравословните комбинации. Тази забрана можеш да проследиш чак до Левит...
Цитирай

София

За рибата това е легенда, възникнала от неправилното поднасяне преди години на един вид консервирана риба, не си спомням коя беше, с мляко. Повечето добри готвачи и известни ресторанти предлагат ястия с риба и сметана, масло, мляко и т.н.
Цитирай

Mediterraneo

Това пък за първи път го чувам. За риба и мляко съм чувала, но не и за месо. А и едно дете не поема особени количества месо, та да са притеснявам от подобно пренасищане  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора