защо не се смесват месо и мляко?

  • 1 787
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Не съм се замисляла за това.Аз правя на сина си месни пюрета,но понеже той си пие АМ,не съм счела за нужно да слагам и в тях.Наистина в пюретата на Ганчев има смесване на месо с мляко.Тук са ти дали според мен логични обяснения,но щом детето не иска да пие АМ,едва ли е проблем да добавяш в месното пюре.Нито месото,нито млякото са в чак такива количества,че да навредят,ако се смесят.Лично мнение.Най-добре,за да си спокойна,питай педиатъра ви.

# 16
  • Мнения: 523
Това май беше един от принципите на разделното хранене. За децата, сигурно се има предвид, че млякото пречи на усвояването на желязото.
Нещо любопитно - допълвам katiABV за забраната от Левит. Евреите не комбинират месо и мляко по религиозни причини. За тях млякото е символ на живота, а месото символ на смъртта. Комбинацията им считат за разрушаваща.
За рибата -  аз съм срещала страшно много руски рецепти с риба и сметана или мляко.

# 17
  • Мнения: 393
май защото млякото пречи за усвояването на желязото съдържащо се в месото
Тогава как се усвоява желязото, което се съдържа в АМ  newsm78  newsm78

Иначе, педиатъра ще попитам, но когато отидем на консултация. Не бих я притеснявала по телефона с подобни въпроси.......

# 18
  • Мнения: 523
май защото млякото пречи за усвояването на желязото съдържащо се в месото
Тогава как се усвоява желязото, което се съдържа в АМ  newsm78  newsm78

Не съм специалист, но в обикновеното мляко мисля, не се съдържа желязо. Това в АМ се добавя именно с тази цел, да се компенсира липсата. Ако млякото затруднява усвояването на желязо, би следвало, че това от АМ се усвоява по-трудно. Не става въпрос, че изобщо не се усвоява.

# 19
  • Мнения: 78
май защото млякото пречи за усвояването на желязото съдържащо се в месото
Тогава как се усвоява желязото, което се съдържа в АМ  newsm78  newsm78

Не съм специалист, но в обикновеното мляко мисля, не се съдържа желязо. Това в АМ се добавя именно с тази цел, да се компенсира липсата. Ако млякото затруднява усвояването на желязо, би следвало, че това от АМ се усвоява по-трудно. Не става въпрос, че изобщо не се усвоява.
Съгласна съм с eagle,усвоява се но в зна4ително по малко количество

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз се съобразявам с рибата...но с месото-не newsm78

Общи условия

Активация на акаунт