защо не се смесват месо и мляко?

  • 1 783
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Търсих теми по въпроса, но не намерих отговор, видях само, че повечето мами не правят такава комбинация. Питам защото дъщеря ми не иска да пие АМ и добавям във всичко, с изключение на пюретата с месо. Прави ми впечатление обаче, че в ДМК правят пилешка супа с мляко и много други основни ястия и супи в които има месо и мляко.
Каква е причината да не се смесват и защо кухните го правят?  newsm78

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 11:40 от mamor

# 1
  • Мнения: 5 940
Заради евентуално белтъчно пренасищане.

# 2
  • Мнения: 78
май защото млякото пречи за усвояването на желязото съдържащо се в месото

# 3
  • Мнения: 247
За първи път чувам, че не трябвало да се смесват newsm78. В детските кухни се готви по рецептурник и почти във всяко ястие има мляко.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За първи път чувам, че не трябвало да се смесват newsm78.
и аз Blush

# 5
  • Мнения: 3 092
май защото млякото пречи за усвояването на желязото съдържащо се в месото
и аз така знам , но ....защо не питаш педиатъра си например  newsm78

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Цитат
май защото млякото пречи за усвояването на желязото съдържащо се в месото



И аз така знам.

# 7
  • Мнения: 690
Цитат
май защото млякото пречи за усвояването на желязото съдържащо се в месото



И аз така знам.


и аз  Peace дори когато бях бременна, пиех млякото преди/след 2-3 часа таблетките, съдържащи желязо  Peace пък и не само аз ...

# 8
az tova go 4uvam za prav pat. daje sam 4ela 4e pureta,koito ne sadarjat mlqko,ne sa palnocenna hrana.V sastava na mesnite pureta na Gan4ev naprimer ima mlqko i nie si gi qdem i nqmame problemi

# 9
  • Мнения: 391
За първи път чувам, че не трябвало да се смесват newsm78.
и аз Blush

И аз...как никъде не съм го срещала досега...За мляко и риба знам...

# 10
  • София
  • Мнения: 15 197
az tova go 4uvam za prav pat. daje sam 4ela 4e pureta,koito ne sadarjat mlqko,ne sa palnocenna hrana.V sastava na mesnite pureta na Gan4ev naprimer ima mlqko i nie si gi qdem i nqmame problemi
[/size]

аз това го чувам за първи път. даже съм чела че пюрета, които не съдържат мляко, не са пълноценна храна. В състава на месните пюрета на Ганчев например има мляко и ние си ги ядем и нямаме проблеми

Моля, пишете на кирилица.

# 11
  • Мнения: 9 973
 Thinking съобразявам се с рибата,ама с месото...

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
И двете са трудносмилаеми, при това по различен начин (различни неща са нужни, за да се разгради, на различни места в храносмилателната система)... И за възрастни това изобщо не е една от здравословните комбинации. Тази забрана можеш да проследиш чак до Левит...

# 13
  • Мнения: 5 940
За рибата това е легенда, възникнала от неправилното поднасяне преди години на един вид консервирана риба, не си спомням коя беше, с мляко. Повечето добри готвачи и известни ресторанти предлагат ястия с риба и сметана, масло, мляко и т.н.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Това пък за първи път го чувам. За риба и мляко съм чувала, но не и за месо. А и едно дете не поема особени количества месо, та да са притеснявам от подобно пренасищане  Peace

Общи условия

Активация на акаунт