Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Работя в офис точно на центъра и сега в 12 часа когато пуснаха сирените на никой просто не му пукаше. Rolling Eyes Хората си седяха по заведенията срещу офиса и си пиеха питиетата.
Само няколко по-възрастни двойки бяха станали прави.
Други си вървяха...
Толкова л имного бързат,че могат да спрат за  5 мин веднъж в годината и да отдадат почит.
Ей, за това скоро няма да се оправим ooooh!
Защото другаде/дори и в балканските държави/ хората си знаят и уважават историята.
Какви са Вашите наблюдения или аз просто попаднах на неподходяща извадка?

# 1
  • France
Както седях пред РС-то, чух сирената. Станах и за няколко секунди се замислих за всички тези, загинали за България. Т.к. бях застанала пред прозореца, наблюдавах улицата и кафенето в градинката. Само двама бяха станали. Останалите, спокойно говореха на масата. Мина велосипедист, 2 девойки, разговаряйки....
Толкова ли е трудно, само за 1 минута в годината, да почетеш паметта на хората, загинали за България?

# 2
Ма моля ти се, по-важно е да се обсъди колежката на коЙе село е ходила да копа и баба и Станка какво рекла...кви ти герои,кви пет лева, като споменах,че днес е празник, в отговор получих упулен поглед, и един разсеян отговор;"Мдаа"

# 3
  • София
Ами, да. По-важно е кой е с нова кола, каква марка е.Тая пък с кой? Ей такива важни въпросчета.
Ако се направи проучване клко ли ще е процента незнаещи какъв празник е днес Crossing Arms

# 4
Ей, за това скоро няма да се оправим ooooh!
Не ставай смешна, едва ли ще е затова.

# 5
  • он дъ чери трии
Ако се направи проучване клко ли ще е процента незнаещи какъв празник е днес Crossing Arms
какъв празник е днес?

# 6
  • София
На 20 май 1876 г .по нов стил 2 юни е последният тежък бой - привечер след сражението куршум пронизва Ботев.
А 2 юни ще е денят, в който българите ще почитаме в мълчание и гордост героите си.
Лиске, ясно ми е че не само заради това. Но това е един от многото фактори

# 7
Ти за първи път ли забелязваш този "феномен"?
И аз гледах от офиса /станах разбира се/, на улицата 10-20 човека спряха, даже имаше и деца, но една мацка мина най-демонстративно, все едно беше на модно ревю, оглеждаше се озадачена.  ooooh!

# 8
  • он дъ чери трии
На 20 май 1876 г .по нов стил 2 юни е последният тежък бой - привечер след сражението куршум пронизва Ботев.
А 2 юни ще е денят, в който българите ще почитаме в мълчание и гордост героите си.
...според изчисленията, датата е 1-ви юни...
А за да си наясно какво празнуваме... 2-ри юни се счита за ден посветен на падналите за Свободата на България! Като пускаме тема е добре да знаем повечко, нали... Wink Peace

# 9
  • София
Не претендирам за историческа точност, но все пак има какво да почитаме.  Wink

# 10
  • София
За мен пък идеята на сирените е не само ставането на крака, а също и да се сведе глава и да се отдаде почит на героите, а не да се зяпа през прозореца и да се брои кой прав и кой не.

# 11
  • София
Аз ги почитам. Другите не ме интересуват.
Има хора, които си хвърлят боклука на улицата, или карат пияни, или псуват. Не мога да поема отговорността за всичко и всички.

# 12
Като гледам, една огромна част от българите
себе си не почитат, камо ли история, герои...
Самочувствието идва отвътре, а не се налага.

# 13
За мен пък идеята на сирените е не само ставането на крака, а също и да се сведе глава и да се отдаде почит на героите, а не да се зяпа през прозореца и да се брои кой прав и кой не.

Peace Jeny_J, айде не се прави на много възмутена защото и ти не си постъпила по-различно от тези, които коментираш с негодувание. 

# 14
  • София
Като гледам, една огромна част от българите
себе си не почитат, камо ли история, герои...
Самочувствието идва отвътре, а не се налага.
Колко си права Hug
Бих добавила и уважението към другите ,което е пък резултат от уважението към самия себе си.
*Nessa* , за себе си знам как съм постъпила, така че моля те хайде не се чуди за какво да се заяждаш Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт