Чувство на изморени крака сутрин, и напрежение вечер

  • 6 012
  • 1
  •   1
Отговори

Здравейте на всички,

имам проблем със краката от доста дълго време може би вече 2-3 години но така и не обръщах особенно внимание защото не се случваше толкова често и си мислех че всичко е от прекалено ходене или умора. Но тъй като не ми минава и не се преуморявам ама никак, и стигам до извода че явно е нещо по сериозно от просто изморени крака. В момента не съм в БГ но скоро се прибирам и ще посетя лекар, но ми се иска предварително да съм подготвена и ако някой е чул за подобни симптоми нека да ги сподели с мен, ще бъда много благодарна.

Значи какво забелязвам:

Понякога вечер усещам напрежение в краката и по точно от коляното до ходилото, а дори нищо да не съм правила през деня като натоварване. В самите колена усещам нещо като въртене, истртъпване и гаделичкане което е ужасно дразнещо, не е болка но бих го сравнила с нея, даже понякога е толкова изнервящо че не се търпи. И самия прасец сякаш изтръпва ..но не точно изтръпване а като схващане..дори не знам как да го опиша. Даже ми се е случвало изведнъж това усещане да се засили рязко в коляното и самия ми крак подскача от тик (все едно когато ми ударят коляното с чукчето при мед. преглед-точно същото чувство на внезапоно изтръпване).

Мисля че лятото повече се засилва може би от топлото..но пак не знам дали е тъка защото и през останалото време пак го имам. Когато стане непоносимо си взимам на бързо студен душ и сякаш ме облекчава, а другото което правя и наистина действа е когато се намажа с фастум гел.

Понякога сутрин се събуждам със страшно изморени крака и напрежение в стъпалата..сякаш не съм спала а сам бягала цяла вечер..и ако има кой да ми ги поразмачка малко изпитвам такова удоволствие сякаш съм в рая...и сякаш цялата ми кръв в тялото се е събрала в стъпалата ми. И след няколко часа минава, или поне не се усеща толкова много. Прави ми впечатление че това се случва най често вечер и сутрин.

Преди 2 години бях ходила на нефролог, и ми направиха някакви иследвания мисля че дадох кръв..но какво точно ми изследваха не се сещам. Но от резултатите въпросната лекарка каза че всичко е в нормата. Прави ми преглед на ставите, вдигаше ми краката но горе на долу..и стигна до извода че трябва да пия някакви лекарства за засилване на ставната течност (не съм сигурна тук дали така се казваше). Пих въпросните лекартва, ефект не забелязах ..а малко след това се оказа че съм ходила при най не компететнтната лекарка в града и нямаше някой който да не се оплака че тя му е дала грешна диагноза. На мен и тогава ми светна че не я бива..защото дори и не ме изслуша като и обяснявах симптомите. Та така се завъртя времето че сега не съм в БГ от доста време и не мога да си направя изследвания а това наистина взе да ме тревожи. Скоро се прибирам, но ако някой се е сблъсквал с нещо подобно нека да сподели с мен.

Благодаря предварително.



# 1
  • Мнения: 24
Прилича ми на нещо неврологично.Студени ли са ти краката?Можеш ли да движиш всичките си пръсти?А стъпващ ли на пети?Ако това е наред значи не е нещо сериозно,но иди на лекър.Аз имах такъв проблем и не му обръщах внимание и сега е.....

Общи условия

Активация на акаунт