Януарско бобено зрънце, неуморно в мен рас

  • 18 508
  • 331
  •   1
Отговори
                   


01.01.09
MianaNia
macko_87
sladur4esta
barboran4e
bibskolet

02.01.09
suny4

01-03.01.09
Бръм

04.01.09
соня82

05.01.09
olgarita
vi ki to 82
cremcaramel

06.01.09
gal4etto
Cyber_Cat

07.01.09
kateto83
Амелия
vampbal

08.01.09
bebe83
_мариана

10.01.09
bubi4ko
MTV
vanilla80
liletka
Evjeni

11.01.09
oceola
daninceto

12.01.09
Киша

14.01.09

lubito

15.01.09
4baby

16.01.09
katalina_79
shushy80   

17.01.09
rumka_lokumka
stelaruseva
vesito82

18.01.09
dun4o
zahar4e

19.01.09
eligeorgieva

 20.01.09
emy17

22.01.09
Alizarina
PEnu4ka
Мим

23.01.09
denica007
tony 

25.01.09
Smiling_Sisi
tanitka

26.01.09
Svet1970
Espa

27.01.09
kali-m-g
pepi_slanchogledche
bebka2304
Sunrice

30.01.09
Доника

31.01.09
marmotka



БРЕМЕНОСТТА
Ние чакаме бебе - Дневник Календар
3D календар на бремеността
как изглежда бебето в момента
Таблица на бременността- седмици/месеци
Подробно описание на плода през цялата бременност
Календар на бремеността по седмици
С девет месеца на училище
Пренатално общувне

НЕРАЗПОЛОЖЕНИЯ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕНОСТТА
Бременост и повръщане
Депресия и бременост
Бременост и кръвно налягане
Съвети за добър сън

ЗДРАВЕ И БРЕМЕНОСТ
Здравословно хранене по време на бременост
Напълняване по време на бремеността
Да ядеш за двама или как влияе теглото върху бременостт
Билки и бременост
Витамините през бремеността
Бременост и кръвно налягане

КРАСИВА МАМА С КОРЕМЧЕ
Косата при беменост
Красива бременна

ГИМНАСТИКА ЗА БРЕМЕННИ КОРЕМЧЕТА
гимнстика за бременни
New plevic exercises to help with birth and in bed

ИЗСЛЕДВАНИЯ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕНОСТ НА МАМА И БЕБЕ
Биология на вътреутробното развитие
ДА или НЕ... или какво трябва да съблюдавате преди и по време на бременност
Изследвания при бременост
Ултразвукова диагностика
Лабораторни и апаратни методи на изследване по време на бременност
Биохимичен скрининг

МИСТЕРИИТЕ ОКОЛО БЕБЕТО -МОМИЧЕ ИЛИ МОМЧЕ,ЦВЯТ НА ОЧИТЕ, КИЛОГРАМИ ПОЗАБАВЛЯВАЙТЕ СЕ!
Формула за теглото на плода
Клкулатор за определяне цвета на очитена бебето
формула за пола на детето
Наследник попоръчка
The Chinese Gender Calculator
„Бабешки” методи за определяне пола на бебето
Прогноза за пола на бебчо

РАЖДАНЕТО ЗАПОЧВА
Таймер за измерване на контракции
Събиране и съхранение на стволови клетки

ГРИЖА ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО 
Д-Р СПОК
Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето

Полезни връзи от списание 9 месеца

старите теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287005.0 - 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=294671.0 - 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298154.0 - 3


Ще поправя профила на януари09, много съм заспала а  Laughing

Момичета поправих го, но ще трябва да влизаме въпреки това с:
профил: january08
парола:  bebeta

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 11:02 от january09

# 1
  • Мнения: 20
 newsm74Късмет на всички мамички в новатата ни темичка! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 2
  • Мнения: 140
Браво, Colibri- страхотно го измисли Hug Хайде новата темичка да ни донесе много късмет и радост. Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 641
Здравейте момичета,

Добре дошли на новите мами – нека изкараме заедно чудесни 9 месеца.  Heart Eyes

Аз да се похваля бързо – днес ходихме пак на доктор, не само видяхме плодният сак ами и видяхме и чухме сърчицето – имаше звук апарата и го пуснаха, толкова силно се чуваше, че ми идеше да заплача от щастие.
Имам малка промяна в термина – от 20.01, става 26.01 т.е съм в 6 гестационна и 1 ден, ще ви помоля да ми оправите термина на първата страничка.

Изписаха ми но шпа и утрогестан – има зацапвания – и при мен почнаха – докторката каза, че е от обърнатата матка – мойта била много обърната и сега се опитвала да заеме нормално положение и при това движение правила контракции. На тези контракции се дължат и предменструалните ми болки които напоследък доста се усилиха. Но слава богу няма отлепване на сакчето, и зацапването се дължи вероятно само на контракциите.

Казах в работа на шефката – учудващо за мен – много се зарадва и ме поздрави каза, че отдавна го е очаквала. Много мило ми стана.

Относно Света София на Мазнейкова – приемат и пациентки по здравна каса, но имат лимит на пациентите по касата и при повечето доктори няма места за близките 2-3 месеца.

Момичета, как се борите с запека, ако имате такъв? От както съм бременна, коремчето ми много страда. Аз нямам опит в тази посока – никога не съм имала подобни проблеми и сега това ме тормози много. Опитавм се да ям повече плодове и зеленчуци, супи и течности ама няма кой знае какъв ефект. Може ли да си пият някакви слабителни или само с хранителна диета може да се преодолее този проблем?

# 4
  • София
  • Мнения: 934
                            [
Ще поправя профила на януари09, много съм заспала а  Laughing

Момичета поправих го, но ще трябва да влизаме въпреки това с:
профил: january08
парола:  bebeta



Това нещо не го разбрах  newsm78 Къде ще влизаме така  newsm78

# 5
Честита ни нова темичка,нека се напълни само с хубави новини.

# 6
  • София
  • Мнения: 146
мариана това е профил във форума, в който всяка от нас може да влиза и да пуска нова тема, когато изпишеме старата, да редактира първия пост, да добавя линкове там и да поправя каквото не й харесва.
Излизаш от твоя профил влизаш в общия за нашия отбор и от там можеш да редактираш. Надявам се да ти го обясних като хората, ако не си ме разбрала ще помоля някой друг да ти го обясни.  Hug

Сега видях началото - много е хубаво -   bouquet

# 7
  • Мнения: 9 481
Еспа пробвай със круши-плод или сок /на капи е добър/ Peace

# 8
  • Мнения: 236
А аз съм противоположност на запека, незнам, уж не ям много, но на плодове налитам и все тиквички с чесън ми са в акъла Simple Smile Та може от плодовете да съм по-разхлабена. За гаденето, още държи минимално ниво, успокоявам се че така ще се задържи, но за спането сме... много заспала работа.
Еспа, радвам се че така добре е приела шефката ти новината Wink
Момичета, ние с малката в сряда летим до Вашингтон до българското посолство, така че тази седмица може повече да не се вясна, освен утре да дойда за малко. Така че... слънчева седмица, изпълнена само с хубави новини Wink
Междудругото мъжо вика да пазим тайната за бебето и да не казваме на свекърва ми и свекъра и направо януари месец да им покажем бебето на камерата по скайпа и да кажем че Антоанета се е смалила Simple Smile

# 9
  • Мнения: 260
Здравейте момичета! Аз съм майка на януарче 2007 и май ще успея да хвана последния влак за януарче 2009.  Grinning Засега потвърждение имам само от положителен тест. На лекар съм чак на 9-ти. По мои изчисления термина ми е на 29.01.

# 10
  • Мнения: 1 341
eho82, привет. Лека и безпроблемна ти желая
Мале момичета, започвам да се плаша все едно не съм бременна... само големи гърди итова е ... Не, че се оплаквам, напротив. Като си спомня с Кети какъв капиан Драйфус бях...

# 11
  • Мнения: 429
Добро утро,

само минавам да се запиша в новата темичка-после ще чета!

# 12
  • Мнения: 270
Добро утро!!
Честита нова темичка,Колибри поздравления,точна както винаги  smile3521 smile3501
eho82 welcome
 Espa браво за сърчицето  Kissing Heart
Аз също съм противоположна на запека,даже съм зачестила Embarassed Вчера и днес нямам гадене,ама си личи,че съм свалила,няма ми го тумбака,ама само с таратор се наливам,че хем съм жадна а и не ми се гади като пия солен таратор и така.Иначе съм ок.Мисля да ходя на преглед на частно другата седмица,като съм в края на 10-тата седмица,хем да проуча за БХС и ФМ.
На всички сладурки лек ден желая Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 934
Добро утро и от мен! Аз имам вече направление за ЖК и в петък отивам на изследвания. Личната лекарка ми кажа че това направление се дава само веднъж и изборът ми на лекар е окончателен! Ако не ми хареса няма да мога да го сменя!

мариана това е профил във форума, в който всяка от нас може да влиза и да пуска нова тема, когато изпишеме старата, да редактира първия пост, да добавя линкове там и да поправя каквото не й харесва.
Излизаш от твоя профил влизаш в общия за нашия отбор и от там можеш да редактираш. Надявам се да ти го обясних като хората, ако не си ме разбрала ще помоля някой друг да ти го обясни.  Hug

Сега видях началото - много е хубаво -   bouquet

ОК Peace разбрах какво имаш в предвид. Но така няма ли всеки да може да бърника, включително и хора извън форума. Може някой нещо да обърка, да изтрие, не знам  newsm78

eho82 welcome

# 14
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте и от мен!
Успешна седмица на всички, изпълнена с много позитивни емоции и щастие- Hug Hug
Еспа- честито сърчице-  bouquet
Соня- ина теб честито-  bouquet
И на всички други bouquet

Общи условия

Активация на акаунт