Проект "Мулти мама" - 2

  • 17 585
  • 268
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 895
Време е за нова тема!
 Дано се напълни и тя с добри новини за нови попълнения в тризнашките редици
Laughing

“Мулти-мама” е проект на Сдружение “Детски град”, който цели да подпомогне семейства с тризнаци, четиризнаци и други многознаци в България още от зачеването. Многоплодната бременност е високо рискова, с възможност за усложнения до 2-3 пъти по-често от обикновената. Всеки неин етап протича различно. Жените с многоплодна бременност се нуждаят от много повече пренатална грижа.

Как може да бъдете включена в “Мулти-мама”?

За да бъдете включена в “Мулти-мама” е необходимо да сте бременна или родила многознаци. Наш представител от същото населено място ще се срещне с Вас, за да събере необходимата първоначална информация и да Ви включи в проекта. Могат да участват само родители, които постоянно пребивават в страната и са част от “Предай на мулти-мама”. 

Как се разпределят предметни дарения и средства?

Предметните дарения и средства се разпределят според нуждите на семействата и наличността в склада на Сдружението. С предимство за предметни дарения са най-малките бебета, както и родители участващи в “Предай на мулти-мама”. Средствата се разпределят според преценка на дарителя или чрез гласуване на местните представители по градове.

Какво е “Предай на мулти-мама”?

Това е възможността ненужните на Вашите многознаци дрехи и принадлежности да бъдат предотстъпени безвъзмездно на друга мулти-мама. Тези, които откажат да предадат биват изключени от проект “Мулти-мама” за неопределен срок.

Как и къде може да дарите бебешки и детски принадлежности?

Можете да изпращате Вашите предметни дарения в склада на Сдружение “Детски град”, на адрес с. Бистрица, ПК 1444, ул. Шопско хоро №1

Или

На конкретно семейство от нашият списък. Адреси на многодетните фамилии може да получите на мейл r.oronova@detskigrad.org


Как и къде може да дарите средства за “Мулти-мама”?

1.По банков път:
Сдружение “Детски град”
IBAN: BG80BPBI79425077242001
BIC: BPBIBGSF
Юробанк И Еф Джи България, клон Бизнес парк
Основание: Мулти-мама

2.Като закупите стикер “Близнаци в колата”. Повече информация за това можете да получите на r.oronova@detskigrad.org

3.Лични банкови сметки на мулти-мами и адреси може да получите на същия мейл

Кои са нашите мулти-мами?

гр. Бургас – Здравка – 3 момчета (Станислав, Мирослав и Владислав) на 2м
гр. Пазарджик – Мария – 2 момичета (Любомира и Василка) и 1 момче (Стоян) на 6м
гр. Пазарджик – Роза – 3 момичета на 10м. Който може, моля да помогне с повече информация!
гр. Пловдив – Ирина – 2 момичета (Деа и Савина) и 1 момче (Александър) почти на 1м
гр. София – Ади – 2 момичета и 1 момче на 4м

Кои са нашите бременни мулти-мами?

гр. София – Мария (mam08) – термин 13.11.2008г. – 1 момче, 1 момиче и 1 срамежливо.
гр. София – момче + 2 момичета – термин 1.08.2008г., вероятно ще се родят към 14 юни. Все още събираме информация.


Кои са нашите приятели?

BG-Mamma – нашият любезен домакин за “виртуален офис”.
Дамаянти, Mama_Pisana и She Devil – фотошопски форумски мами, които изработиха стикера “Близнаци в колата”.
Double With Cream – модераторката, която любезно разчиства и освежава темата.

Към кого може да се обърнете за повече информация чрез форума?

гр. Бургас – ianina, ГАБИ*07, sisa2222,
гр. Варна – nikiki,
гр. Димитровград – Ravia
гр. Левски - GrOzNoTo^_^PaTe
гр. Пазарджик – Луда Яна
гр. София – Dante, Dencho, rut,  ДейзиГ, Томасе, Тонето
гр. Хасково – mit*bul

За да родиш и отгледаш тризнаци, е нужно повече от няколко допълнителни пелени!

Сдружение с нестопанска цел в частна полза “Детски град”
Съдебна регистрация: ф.д. № 241/2008, парт. 14552, т. 317, р. V, стр. 25
Адрес: гр. София 1715, жк Младост 4, бл. 463
Булстат: 175468505
Управител: Румяна Оронова

Раздавам и подобни банерчета.  Flutter
http://www.bgphoto.net/photos/12333/o633458421314987357.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/12333/o633458431243646347.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/12333/o633458421362809955.jpg

Това за линк към темата в подписа:
Код:
[url=http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=290868.0][size=13pt][color=brown]Проект "Мулти-мама"[/color][/size][/url]

Линк към стратата тема:
Проект "Мулти-мама"

# 1
  • Мнения: 3 634
Тук е мястото да благодаря на Креми и всички закупили 25 стикера на близнашката среща в Сф.   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 895
Мисля, че и последните 5 стикера намериха своите притежатели Laughing

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Роси вчера така ме шашна с букета, че забравих да ти кажа, че и аз ще взема стикери на заплата

# 4
  • Мнения: 2 471
Да се разпиша в новата темичка

# 5
  • Мнения: 6 441
Данте,прати ли и на мен?
Все забравям да те питам. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 634
Днес, но явно нашата поща нещо не е както трябва. С Креми сме в Сф, а писмото пътува почти седмица.  Crazy

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Роска кога пак ще идваш към магазина да събера още дрешки?

# 8
  • Мнения: 3 634
Роси вчера така ме шашна с букета, че забравих да ти кажа, че и аз ще взема стикери на заплата

Деси, ти на мен ли казваш Роси? 'Щото аз съм Руми.  Laughing И rut е Руми.  Flutter

# 9
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Роси вчера така ме шашна с букета, че забравих да ти кажа, че и аз ще взема стикери на заплата

Деси, ти на мен ли казваш Роси? 'Щото аз съм Руми.  Laughing И rut е Руми.  Flutter

Извинявай  Embarassed Embarassed Embarassed, аз не помня имена, а и днес говорих с доста хора

# 10
  • Мнения: 2 577
Здравейте, мами Hug
И аз помолих за стикери - 3-4, дано Данте ми е мушнала в колетите Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 634
Здравейте, мами Hug
И аз помолих за стикери - 3-4, дано Данте ми е мушнала в колетите Heart Eyes

Ами не е!  Mr. Green Утре ще ги мушна в пощенски плик.

Говорих с Теди (mihail74), която е в Сф и чака тризнаци към 25 юни в Шейново. Съгласни ли сте с приходите от продажбата на стикерите до момента да им купя памперси? Спешно търсят и още едно креватче/ кошара за спане.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 16:05 от Dante

# 12
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте момичета, страхотна инициатива! Поздравления     bouquet
Включвам се в темата да споделя, че в Етрополе /моят роден град/ има тризнаци на около година и половина - две. За съжаление нищо повече не мога да кажа, защото само съм ги виждала на разходка, миналото лято в дългата количка  Mr. Green. В Етрополе ходя веднъж на няколко месеца, но предполагам може да се издири информация имат ли нужда от помощ  Thinking

# 13
  • Мнения: 3 634
предполагам може да се издири информация имат ли нужда от помощ  Thinking

Ако я издириш ще сме ти благодарни.  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 861
като начало това от 2006г.
http://www.bot.bg/index.php?t=vcontent&id=1527

# 15
  • Мнения: 2 471
Здравейте, мами Hug
И аз помолих за стикери - 3-4, дано Данте ми е мушнала в колетите Heart Eyes

Ами не е!  Mr. Green Утре ще ги мушна в пощенски плик.

Говорих с Теди (mihail74), която е в Сф и чака тризнаци към 25 юни в Шейново. Съгласни ли сте с приходите от продажбата на стикерите до момента да им купя памперси? Спешно търсят и още едно креватче/ кошара за спане.

Естествено Peace

# 16
  • Мнения: 6 441
Данте,съгласни!  Peace
Чакам си и аз стикерчетата.  Wink

# 17
  • Мнения: 251
Говорих с Теди (mihail74), която е в Сф и чака тризнаци към 25 юни в Шейново. Съгласни ли сте с приходите от продажбата на стикерите до момента да им купя памперси? Спешно търсят и още едно креватче/ кошара за спане.

Данте,това ли е Люлинската мама?
Ако да-дай координати да се видя лично с нея и поемам инициативата да купя 2 джъмбо пакета Памперси като за начало Peace.

# 18
  • Мнения: 506
Здравейте, мами Hug
И аз помолих за стикери - 3-4, дано Данте ми е мушнала в колетите Heart Eyes

Ами не е!  Mr. Green Утре ще ги мушна в пощенски плик.

Говорих с Теди (mihail74), която е в Сф и чака тризнаци към 25 юни в Шейново. Съгласни ли сте с приходите от продажбата на стикерите до момента да им купя памперси? Спешно търсят и още едно креватче/ кошара за спане.
И аз съм за!!! Wink
А за мен стикерчета що няма?? Sad
Чакам си ги още... Flutter
Я кажете майчето от Варна кога ще ги ражда?Защо питам...преди няколко дена видях семейство с тризнаци в морската, но не им се обадих...предполагам, че трябва ако имат нужда да знаят за инициативата, щот не ми се искаше да им се изтъпачна ей така и да ги занимавам хората Confused , ем ако почна да им говоря, знам ли,  да не се обидят или смутят..абе не бях сигурна как точно да постъпя и....Ако ги видя пак да им се обадя ли??? Thinking newsm78 (Уф, че съм и аз ама, толкова, ама толкова притеснителна, че  Sick Blush ) hahaha

# 19
  • Мнения: 3 634
Поли, незнам точния адрес, мога да ти дам на ЛС мобилния. Аз вчера купих джъмбо пакет за тях и 10 стека пюрета за Софийските.
Велизария още не ми се е обадила и ще й дърпам ушите.  Mr. Green
Нинче, ти нали даваше един кухненски робот? Ако искаш да е за Пз ми пиши, за да ти дам адреса за изпращане. Те са временно в Ихтиман.  Hug

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 09:07 от Dante

# 20
  • София
  • Мнения: 1 022
Здравейте, момичета  Hug

Аз пропуснах близнашката среща, а пък искам стикерчета - от къде мога да се сдобия?

Поздрави!

# 21
  • Мнения: 506

Нинче, ти нали даваше един кухненски робот? Ако искаш да е за Пз ми пиши, за да ти дам адреса за изпращане. Те са временно в Ихтиман.  Hug
Писах ти лс, чакам адреса и го пращам! Peace

# 22
  • Мнения: 251
Поли, незнам точния адрес, мога да ти дам на ЛС мобилния. Аз вчера купих джъмбо пакет за тях и 10 стека пюрета за Софийските.

Давай мобилния Peace.

# 23
  • Мнения: 2 471
Поли, за да не звъня и аз на майката, моля те да ми дадеш после адреса и на мен.

# 24
  • Мнения: 884
Здравейте! Днес разбрах, че във Велико Търново имаме тройка бебета, които са на около  6-7 месеца. Утре ще ми дадат телефона на майката, и ще разговарям с нея, ще пиша пак. А и ще и дам  линк към "Мулти-мама". А иначе в Горна Оряховица си имаме още две тройки, само че децата са по-големички, като за едните съм сигурна, че са изключително затруднени. Ако в момента  не можем да им помогнем тук, на местно ниво ще помислим какво да направим за тях. Като се свържа с майките, ще ви информирам. Успешен ден!
 

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 15:24 от TIHA VODA

# 25
  • Мнения: 884
Всичко стана много бързо-колежка на майката ми се обади, и ми разказа за нея. Бебетата са на 9 месеца-Ана, Антония и Герасим. В момента майката е на гости в Плевен, но две от дечицата са в болница там...Семейството няма достъп но нет-а в болницата, и ще чакаме да оздравеят бебковците, за да може самата тя да разкаже повече за тях.

# 26
  • Мнения: 2 471
Молба към всички, които даряват дрехи, обувки и предмети за проекта и не само:

МНОГО ВИ МОЛЯ,

Дарявайте неща, които бихте слагали на своите деца. Почиствайте ги, преди да ги предадете. Неща с петна, дупки и солидно износени, слагайте до кофите - пак ще си намерят притежател. Нека не ползваме даряването за да си почистим къщата.


Благодаря Ви много!!!!

# 27
  • Мнения: 251
Данте,ще и звънна още утре ако може и да се видим.Ще и предам каквото помоли Peace.

# 28
  • Мнения: 116
Искам и аз да купя 2 стикера. Каква трябва да направя?

# 29
  • Мнения: 6 441
Тиха вода,значи и в Горна и Търново имаме тризнаци-супер!

Ако искате,аз след 10 юни ще съм в Горна и може да организираме една среща и да видим какво може да се направи.Междувременно ще се опитам да събера някой неща за бебоците.Ако някой има нещо подходящо за тях-аз мога да го транспортирам до Горна  Peace Кажи от какво имат нужда-памперси,мляко?С какво се хранят-пюрета,каши?Какво име най-необходимо?

Данте,не оправиха ли компютъра в пощата ви?  Laughing Още нямам стикери.

# 30
  • Мнения: 6 441
Искам и аз да купя 2 стикера. Каква трябва да направя?
От къде си?  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 895
Искам и аз да купя 2 стикера. Каква трябва да направя?
От къде си?  Rolling Eyes

Aниtо е наш човек - щастлива мама на две двойки близнаци. В София е Laughing
Ани,  или Данте ще ти изпрати по пощата или аз ще поръчам още за следваща близнашка среща и ако идвате - ще си вземеш Peace

# 32
  • Мнения: 3 634
Вчера говорих с Роси (майката в Шумен) и тя ще ми пише в понеделник какви са им най-спешните нужди.

Тиха вода, всички тризнаци могат да бъдат включени, но както казах средствата са ни ограничени и по-скоро запушваме дупчици отколкото да подпомагаме. Приоритет са памперси и АМ, както и лекарства. Има определени условия едно семейство да се включи и те са на първа страница.  Peace

Пате, не ме излагай публично!  Mr. Green И да работи компютъра като половин ден няма ток.. Вода имаше преди 2 дни.  Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 884
Привет!
 Изчетох условията на първа страница няаколко пъти, и не мога да разбера намека Embarassed.
 Тризнаците от В. Т. явно са по-големи от останалите, ако може 9 месечни бебета да се окачествят въобще като големи Crazy.Ние все още не знаем от какво имат нужда, накрая може и да се окаже, ,че от голяма помощ на майката ще бъде дори общуването със себеподобни, а и това ,че са най-големите бебета от "Мулти -мама", им дава възможност да дарят на другите това, което вече не им е нужно. Ако всички тризначета са само новородени или все още "чакани", даряването на омалели дрешки например е мисия невъзможна.
 А и ние, от Благотворителния форум, сме насреща Hug, винаги по места можем да подкрепим проекта с каквото можем!
 Не знам дали бихте приели съвет от мен, но ще се опитам да дам такъв-това, което са памперсите за младите майчета като разход, е същото, което са учебните помагала за децата на "ветеранките". Вярно е , че бебетата са с предимство, но за нашия град имам следните наблюдения-когато се роди първата тройка-голям шум, дарения, преса, интерес...Сега същите хора са забравени, съответно и техните нужди. Така че , "Мулти-мама" може да се опита да обхване като информация тризнаци от различна възраст, и желаещите да помогнат ще преценяват до къде им стигат силите!

# 34
# 35
  • Мнения: 6 441
newsm78

TIHA VODA,не мисля,че това,че Данте ти е казала да прочетеш първата страница е намек за нещо  Peace Просто да се запознаеш с нещата  Peace Това с Предай нататък е едно от нещата,които най-много ми харесват в ММ  Heart Eyes

Данте,не излагам теб,а мястото където живееш  Laughing

# 36
  • Мнения: 884
Здравейте! Ток що се чух с майката от В.Т.-изключително ведър и позитивен човек, беше в болницата с едното момиченце и се надява да ги изпишат следващата седмица, когато и ще се видим.Изслуша ме, беше щастлива, че има място, където да се запознае, да сподели радости и тревоги с други такива майки.
 Попитах за належащите нужди-нищо спешно, бабите, както и трябва да е, са се погрижили за всичко. но ако можем да помогнем със столчета за хранене, това е единственото. Сега искам разрешение от вас, може ли да поставя този проблем и в нашата тема- В. Търново и региона в Благотворителния? Ние работим от около две години, все още малко трудно се организираме, но нещата е много вероятно да се получат.А можем да попитаме и в "Спешни нужди" също в Благотворителния.
 Понеже имам време само за бързо за компютъра, предпочитам да пиша, Скайп ще ме закотви на едно място за повече време, а бебка нещо не и понася застояването Crazy
 Забравих, тя е в Плевенската болница, а там друго майче е бременно с тризнаци, знаете ли за нея?Тя ще говорим с бъдещата мама да надникне тук , за да види за какво става въпрос.
 

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 18:17 от TIHA VODA

# 37
  • Мнения: 2 577
Здравейте от мен. Виждах се с майката на тризнаците от с. Ивайло. Първо благодариха на всички, които са им помогнали до сега.
Като най-спешни нужди ми казаха памперси - 4-9 кг., дрешки за бебетата/ в момента са на 6 месеца/ - летни дрешки най-вече. Блузки, бодита...и пасатор или нещо подобно за пасиране на храна ако някой има такъв и не му трябва.

Данте също се чува със семейството - ако нещо съм пропуснала ще допълни. Hug

# 38
  • Мнения: 3 634
Янче, пасаторът ще пътува в понеделник от Нина. Дрехи занесох 1 кашонче, второ ще изпратя в понеделник.

Дами, мисля че проекът трябва да мине на втори етап и да се търси подкрепа от регионалните фирми. Неможе цял Шумен или Търново да нямат възможност за 3 пакета памперси месечно. За целта е необходимо да се подготвят индивудални проекти за всяко семейство. Аз ще подготвя стандартния текст, а другото ще се допълни. Засега с пълна информация разполагам само за Пз и оттам срещам най-голямо сътрудничество.

Tiha voda, възхищавам се на експедитивността ти, но преди майката да ми се обади и аз да кажа тук "да" едва ли някой ще откликне. Възприехме тази практика след много фалшиви "мулти-мами", имаш ми телефона.  Hug

# 39
  • Мнения: 884
О.К.Лека нощ!

# 40
  • Мнения: 8
Здравейте, мили майчета! Поздравления за прекрасната инициатива!   bouquet

Данте, понеже ние вече спокойно можем да се похвалим с много умалели и почти необличани дрешки, днес с татито седнахме и прегледахме всичко. Събра се един доста голям чувал, дрешките са и летни, и зимни. Запечатахме ги във един вакуумен пакет и чакат инструкции  Wink Обясни ми, моля, как да се доберем до вас и по кое време има човек, на който да ги оставим. Във вторник (10.06) имаме път наблизо, така че можем директно да ги докараме. Ако може, от полза ще ми бъде и някакъв телефон.

Предварително благодаря! Приятна вечер!  Hug

# 41
  • Мнения: 2 584
момичета, видяхте ли това Sad
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302597.0

# 42
  • Мнения: 3 634
Аз не виждам как може да се помогне на майка, която не се интересува от децата си.  Thinking

# 43
  • Мнения: 2 584
и аз не виждам, а да се вземат децата и да отидат в дом е направо Sick

# 44
  • София
  • Мнения: 1 022
Трябва бабата да се обърне към Агенцията за закрила на децата. От там би трябвало да изпратят социален работник и/или психолог, който да работи със семейството, за да поеме то функциите си отново. Ако това не работи, може да се търси приемно семейство (включително роднини), които да поемат грижат за децата и за това да им плаща държавата.

# 45
  • Мнения: 3 634
Момичета говорих с майката от ВТ - Ирена. Ето инфото:
Герасим, Анна и Антония на 8м. Герасим и Антония са на Аптамил Комфорт 2, а Ани на Фризо 2. Размер памперси 4.
Бабите са работещи, но помагат до колкото могат финансово. Има и жена, която помага на майката защото през деня е сама с бебоците. Имат количка Пег-Перего и ще я дадат за ММ когато не им е необходима. Справят се, за щастие доста техни близки и колеги им помагат. Нямат спешни нужди освен столчета за хранене. Разбрах, че за ВТ са трето трио и майката ще ни даде инфо за мулти-мама във Варна, която вероятно ще има повече нужда от нас.

Ирена ми направи много добро впечатление и мисля, че ще се разбираме добре с нея.  Hug

Тиха вода, почти съм сигурна, че си го направила, но да кажа и тук...нали ще се разтърсите мамите от ВТ за столчета? Аз мисля, че две са достатъчни.  Peace

# 46
  • Мнения: 884
Естествено, че ще помогнем Hug. Дори отивам в съседния форум, да започна от някъде...

# 47
  • Мнения: 2 577
И аз получих 5 стикера "БГ близнаци в колата" , ако има близнаци от Пазарджик и искат да имат - нека ми пишат Hug

# 48
  • Мнения: 6 441
Руми и аз получих днес стикерите.Ако има близнаци около Левски да се обаждат  Hug

# 49
  • Мнения: 1 895
Руми, моите 30 стикера са продадени. Обади се да се разберем да ти дам паричките и документите Peace

# 50
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В отчетната ни тема - Априлчета 2007 една от майките може да даде дрехи мярка S и XS. Мислите ли, че ще станат на някоя от майките

# 51
  • Мнения: 3 634
От личната ми поща:
"Здравейте,казвам се Антоанета на 32 г. съм от гр.София, прочетох за проекта Мултимама и имам желание да се включим с моите три момиченца.Родени са на 31.01.2008 г. в Тина Киркова в момента са на 4 месеца и 10 дена казват се Петя,Поли и Дарина..."

Говорих с мулти-мамата. С радост споделям, че искат да участват в проекта засега само на хартия. Петя е имала сериозни здравословни проблеми, но вече е по-добре. Бебенцата са резултат от ин-витро. Скоро ще се срещна с тях, за да се запознаят лично с моят ерген.  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 069
Аз си мисля, че трябва да се направят и стикери

БГ ТРИЗНАЦИ в колата - така и тези тройни мами няма да са ощетени  Peace

# 53
  • Мнения: 3 634
Трябва, но минималният тираж е 60бр. Аз нямам сведения за толкова тризнаци.  Laughing

# 54
  • Мнения: 1 069
Трябва, но минималният тираж е 60бр. Аз нямам сведения за толкова тризнаци.  Laughing

Ами ако намеря начин да няма минимално изискване? В смисъл точно тези стикери да ги отпечатаме на друго място?

# 55
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ангажирам се да купя един стол за хранене на майката на тризнаци от Велико Търново Peace

# 56
  • Мнения: 3 634
Трябва, но минималният тираж е 60бр. Аз нямам сведения за толкова тризнаци.  Laughing

Ами ако намеря начин да няма минимално изискване? В смисъл точно тези стикери да ги отпечатаме на друго място?

Аз знам много места, на които няма минимално изискване, но цената не ме устройва.  Mr. Green

siska79, принципно с до 30лв можем и ние да помгнем. Само момичетата трябва да кажат дали са съгласни.  Peace

# 57
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Dante,тази вечер се чух с Ирена/бивша подчинена е на мъжа ми,страхотен човек/ и тя каза,че според нея ще и трябват 3стола,защото аз питах дали 2 няма да са достатъчно CrazyАз,съм решила,че 1 бр. стол ще е от мен,но ако момичетата са съгласни да дадете тези 30 лв. и ако момичета от търновста тема съберат да речем още 20-30 лв  ето ти и 2 бр. стол,а пък третия ще го мислим.В крайна сметка мога да прехвърля и моя.

# 58
  • Мнения: 3 634
Аз нямам против. Нека и другите си кажат мнението. Мислех, че 2 са достатъчни защото другите мулти-мами предпочитат по 2 стола, 2 проходилки и т.н.

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ами аз съм с едно  и хептен нямам представа CrazyМислех си,обаче,че 2 ще бъде по -добре с оглед спестяване на място Rolling EyesТя каза,че има жена,която и помага и може би да ги хранят едновремемнно-същност не знам.Както кажете,така ще направим!

# 60
  • Мнения: 884
Добро утро! Тук съм, и идвам от Търновската тема, има няколко майки, които искат да пратят по малко парички към дебитната карта на Ирена-можем да съберем за едно-две столчета,  аз също искам... Как да стане, кой поема ангажимента да се свърже с нея?
siska79, благодаря ти от сърце и за този жест, а и за други!
 Спорна седмица , момичета!
 Влизам да редактирам-свързах се с позната на още едно тризнашко майче, то обаче, след като разбрало за какво става въпрос, категорично отказало да участва в проекта. За какво му било?Чувствах се длъжна да споделя, а и освен това хич не ми стана приятно това пренебрежение....
 В нашия град има още една "тройка"- ще издиря и тях, не знам защо се получава така...

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 15:39 от TIHA VODA

# 61
  • Мнения: 506
Получих няколко стикерчета от Данте  Heart Eyes ,   така, че ако някой от Варна иска да ми пише! Peace

# 62
  • Мнения: 1 069
Трябва, но минималният тираж е 60бр. Аз нямам сведения за толкова тризнаци.  Laughing

Ами ако намеря начин да няма минимално изискване? В смисъл точно тези стикери да ги отпечатаме на друго място?

Аз знам много места, на които няма минимално изискване, но цената не ме устройва.  Mr. Green


Ще проверя цената и ще пиша, ако ни устройва ще се разберем - става ли така?

# 63
  • Мнения: 884
Здравейте! Какво стана с Ирена-майката от В.Т., някой свърза ли се с нея , как предпочита да и съберем паричките?

# 64
  • Мнения: 884
Трябва, но минималният тираж е 60бр. Аз нямам сведения за толкова тризнаци.  Laughing

Ами ако намеря начин да няма минимално изискване? В смисъл точно тези стикери да ги отпечатаме на друго място?

Аз знам много места, на които няма минимално изискване, но цената не ме устройва.  Mr. Green


Ще проверя цената и ще пиша, ако ни устройва ще се разберем - става ли така?
Аз също ще проверя и при нас, а и в София имам една много топла връзка Twisted Evil и в неделя ще ви пиша по въпроса...

# 65
  • последна надежда
  • Мнения: 243

Здравейте, снощи видяхме един червен пасат с лепенка близнаци в колата.
Усещането да го видиш и да знаеш къде са отишли паричките е невероятно!

# 66
  • Мнения: 3 634
Нямах нет 2 дни, сега да отговоря на въпросите...

Тиха вода, аз нямам против да организираме закупуването на столчета, но за да издам документ парите на ВТ-майки трябва да минат първо през мен. Досега от ММ по регламент не сме изпращали директно пари, а само вещи. Ако ВТ-майки решат ние да поемем ангажимента със столчетата ще вляза в темата и ще обясна как и защо.  Hug Изобщо да не ти пука, че някой ти е отказал да се включи, толкова по-добре за останалите. Имаме няколко мами, които са включени в проекта, но отказват помощ за момента тъй като се справят.

NellyDi, отворени сме за всякакви нови, по-добри оферти за каквото и да било. Чакаме резултати.  Wink

iveeeta, много се радвам. Мисля по предложения от предишната тема да има тираж "Аз подкрепям Мулти-мама!". Само се, чудя стикер за кола или нещо друго.  newsm78

ВАЖНО!!!
Получих пощенски запис за 7лв от Ралица Коновска, гр. Карлово. Тъй като не помня да сме контактували, моля да уточни дали е за ММ. Инфото ми е необходимо, за да знам какво да пиша в обратния документ.  Peace

# 67
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231

iveeeta, много се радвам. Мисля по предложения от предишната тема да има тираж "Аз подкрепям Мулти-мама!". Само се, чудя стикер за кола или нещо друго.  newsm78


Може ли надписа да е "Аз подкрепям БГ Мулти-мама!".

# 68
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте Simple Smile, на първа страница писах за тризнаците от Етрополе. За съжаление моите роднини там, не ги познават. Пуснах една търсачка из форума Mr. Green, та открих че Дамаянти има връзка с Етрополе   Whistling и понеже аз не съм много наясно с критериите за включване във вашият проект се надявам   Thinking тя да се включи и ако може да събере информация за тях и да прецени имат ли нужда от някаква помощ Peace.

# 69
  • Мнения: 6 441
ВАЖНО!!!
Получих пощенски запис за 7лв от Ралица Коновска, гр. Карлово. Тъй като не помня да сме контактували, моля да уточни дали е за ММ. Инфото ми е необходимо, за да знам какво да пиша в обратния документ.  Peace
Доколкото помня,Равия(Приятно Проста) беше казала,да й кажеш,ако получиш пари от Карлово  Peace

# 70
  • Мнения: 1 069
NellyDi, отворени сме за всякакви нови, по-добри оферти за каквото и да било. Чакаме резултати.  Wink

Имам резултат с отговор и цена.

Ако ще се лепят от вътрешната страна на стъклото,цената е 62лв., а от външната страна на стъклото 45лв. Това е цена за 100 бр. Дали ще се правят 30 или 100 бр. цената е тази

Това скъпо ли е или?

# 71
  • Мнения: 3 634
Повече е от нашата цена.  Peace

# 72
  • Мнения: 884
Каква цена гоним?И колко бройки?

# 73
  • Мнения: 3 634
Каква цена гоним?И колко бройки?

Аз лично не гоня никакво предложение защото стикери "БГ близнаци в колата" имам още, а за другото още не съм решила. Обмислям няколко предложения и вероятно ще се спра на някое от тях когато получа крайните оферти. Обсъждали сме ги в предишната тема. Като има нещо конкретно ще го решим дружно тук. Wink

# 74
# 75
  • Мнения: 1 069
Повече е от нашата цена.  Peace

 Rolling Eyes Ми.... Съжалявам, имах желание да помогна.

Много ме интересуват стикерите за тризнаци - ако успеете да направите нещо - каже те ми - веднага взимам поне 1

# 76
  • Мнения: 450
Много съм щастлива Laughing. че има токъв проект искам и аз да си купя стикерчета за кола.
Моля за инфо къде и колко се плащат
Виждам. че коментирахте  нещо за закупуване на нови столчета и изпращане на пари
В Италия например има такива организации. Но не дават парични помощи. Помагат с вещи втора употреба / дрехи. столчета. легла.дават памперси или храна за децата и храна за родителите. При много нуждаещисе семейства перални. ютия и изобщо всичко необходимо / а вещите за деца си ги искат обратно и после ги дават на друг

# 77
  • Мнения: 2 471
Много съм щастлива Laughing. че има токъв проект искам и аз да си купя стикерчета за кола.
Моля за инфо къде и колко се плащат
Виждам. че коментирахте  нещо за закупуване на нови столчета и изпращане на пари
В Италия например има такива организации. Но не дават парични помощи. Помагат с вещи втора употреба / дрехи. столчета. легла.дават памперси или храна за децата и храна за родителите. При много нуждаещисе семейства перални. ютия и изобщо всичко необходимо / а вещите за деца си ги искат обратно и после ги дават на друг


Общо взето и този проект е такъв. Това, че се правят парични дарения не означа, че се дават пари на ръка. Купуват се необходимите неща за бебчетата.

# 78
  • Мнения: 3 634
Вчера за кратко обсъдихме в чата идеята да се изработят подобни картонени модели http://cp.c-ij.com/english/3D-papercraft/ в печатницата, изработила стикерите. Факт е, че оттам ни дават много добра цена - 0.59лв за пълноцветен печат на картон за фигурка от 1 лист А4. Следователно ще има фигурки от 1лв и 2лв. Всяка майка ще може да сглоби със своето дете подобен модел, а ще има отпечатана и информация за проекта.

Ако одобрите идеята още следващата седмица ще изпратя 120 модела в печатницата и от 1 юли ще можем да кажем "Аз подкрепям Мулти-мама" като закупим картонени модели. Предимството на идеята е, че могат да се включат и други майки освен тези на близнаците. Ще има модели от различна степен на сложност за деца над 3 год.

Засега идеята за отпечатване на различен модел стикери остава на заден план. При изчерпването на сегашните количества ще поръчаме още "БГ близнаци в колата".

Трябва да решим до края на този уикенд дали да ги поръчам. Вие сте!  Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 2 471
С две ръце прегръщам идеята. Наистина, така много майки ще могат да подкрепят проекта.

# 80
  • Мнения: 60
Здравейте, момичета!
Видях че има нужда от столчета за хранене, аз имам едно за даване, само кажете как да ви го пратя и къде.
Също така имам и стикери за "БГ близнаци в колата", ако някой има желание да си закупи и е от Бургас, нека ми пише.
Относно идеята за картончетата, аз също съм "за", идеята е страхотна.

# 81
  • Мнения: 884
Здравейте! Значи, столчетата все пак стават три...SIENA,благодаря! Едното е от Сиска от В.Т., За второто ние ще се погрижим, а твоето е третото...Както бяха зациклили нещата, почти се бях отчаяла , че няма да съберем бройката.
 Утре имаме срещичка, и след това ще ви пиша  и за "нашето" столче...
 Dante, идеята с фигурките е хубава...
 Лека нощ!

# 82
  • Мнения: 6 441
Dante,и не мен ми харесва идеята!  Hug

# 83
  • Мнения: 506
С двете ръце и с двата крака съм ЗА тази идея!
При мен със стикерите засега е застой, попитах в няколко магазинчета, но не им трябват! Sad даже в едното имаше една баба която купуваше дрешки за близнаци, предложих й, а тя : "А, незнам, аз съм прабабата! Crazy" Е обясних и за проекта набързо и обеща да разкаже на внучка си! Blush

# 84
  • Мнения: 3 634
След дребни технически недоразумения картонените модели са готови за отпечатване. За съжаление няма да може да носят логото на БГ-мама и "Аз подкрепям Мулти-мама" заради авторски права. Чакам официалният отговор на Канон България, ако всичко е наред за 1 юли ще сме готови.   Praynig

# 85
  • Мнения: 6 441
Dante,а кой държи авторските права на Мулти мама?  Rolling Eyes newsm78

# 86
  • Мнения: 3 634
Dante,а кой държи авторските права на Мулти мама?  Rolling Eyes newsm78

Авторските права на картонените модели са на Канон.

# 87
  • Мнения: 506
Хайде дано да стане!! thumbsup

# 88
  • Мнения: 884
Здравейте! Снощи от Благотворителния за Велико Търново имахме срещичка. Решихме за третото столче да изчакаме още една седмица-има вероятност да ни донесат от една детска градина. Ако не стане , слесващия понеделник отиваме да купим. Нашата мама : siska79 днес ще придружи Ирена, за да изберат  заедно столче-първото от трите...
 Приятен уйкенд!

# 89
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Вашата мама siska79 Crazy купи обещания стол Heart Eyes
Днес се видях случайно с Ирена  по центъра и тризнаците,ама са такива сладури,че думи нямам Crazy

# 90
  • Мнения: 3 634
Тиха вода, моля те пиши ми ЛС когато решите въпроса със столчетата или като е необходимо д аизпратим и ние малко пари.  Hug

Имам крехък шанс от 1 юли Мите да го гледа майка ми и тогава ще смогвам вероятно. И тук да кажа - загубих си смартфон-а.  Cry

# 91
  • Мнения: 884
Тиха вода, моля те пиши ми ЛС когато решите въпроса със столчетата или като е необходимо д аизпратим и ние малко пари.  Hug

Имам крехък шанс от 1 юли Мите да го гледа майка ми и тогава ще смогвам вероятно. И тук да кажа - загубих си смартфон-а.  Cry
Добре!

# 92
  • Мнения: 506
И тук да кажа - загубих си смартфон-а.  Cry
Как стана??ЕЕЕЕЕ!! Sad И сега какво правиш? newsm78 Sad

# 93
  • Мнения: 3 634
Намерих го у една приятелка. Обещах му нов дисплей, само да се върне!  Laughing

# 94
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Намерих го у една приятелка. Обещах му нов дисплей, само да се върне!  Laughing
Ти сам ли го пускаш да се разхожда  newsm78 и му обещамаш разни неща? Може ли аз да сти стана телефон?

# 95
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета! Нямам близнаци или тризнаци, но тайничко ви чета и сега като видях в обмена новината реших да я пусна и тук.

Тризнаци се родиха днес в карловската болница, съобщиха от Община Карлово. Трите момчета са Георги, Димитър и Марио. Първи се е родил Георги, в 11,35 ч, той е с тегло 2,45 кг. Минута по-късно се е родил Димитър с тегло 2,5 кг. Последен, в 11,37 ч, се е родил Марио, той тежи едва 1,6 кг. Поради ниското си тегло бебето е изпратено в болница в Пловдив.
Майката и бащата на децата са жители на град Сопот. Това са 28-годишната Мария Попова и Вилиан Попов. Таткото е военнослужещ, завърнал се скоро от последната си мисия в Афганистан. Те вече имат петгодишно момиченце. За Мария Попова това е второ раждане. Майката и децата се чувстват добре.
Екипът на болницата, помагал при раждането на децата, е: д-р Каменов, д-р Динева, д-р Добрева, акушери са Друмина, Бонева, Станева, педиатър д-р Маринова, анестезиолог – д-р Петров.
Кметът на Община Карлово Найден Найденов изпрати поздравителен адрес на лекарския екип и на майката.

Да са живи и здрави  и може би ще имат нужда от помощ.

# 96
  • Мнения: 3 634
Благодаря за инфото, да се надяваме че има тук мами от Сопот, които да издирят семейството.  Hug

# 97
  • Мнения: 2 471
Данте, едно момиче пита с какво би могла да е полезна за тризнаците от Пловдив. Насочих я към темичката ни.

# 98
  • Мнения: 3 634
Данте, едно момиче пита с какво би могла да е полезна за тризнаците от Пловдив. Насочих я към темичката ни.

Ако е Ева сега ще я включа в чат-а. В Пловдив таткото работи здраво и се оправят. Ирина (майката) ще се обади при нужда.  Peace

# 99
  • София
  • Мнения: 12 554
Благодаря за инфото, да се надяваме че има тук мами от Сопот, които да издирят семейството.  Hug

Ами в Карловската тема, където също надникнах   Wink ги чакаха тризнаците - та сигурно има мами, които познават семейството.

# 100
  • Мнения: 2 471
Данте, едно момиче пита с какво би могла да е полезна за тризнаците от Пловдив. Насочих я към темичката ни.

Ако е Ева сега ще я включа в чат-а. В Пловдив таткото работи здраво и се оправят. Ирина (майката) ще се обади при нужда.  Peace

Да, Ева е.

# 101
  • Мнения: 3 634
Този понеделник в Сф се сдобихме с три девойки на мулти-мама Теди. Сега говорих с нея, всички са добре и в допустими килограми. Разбира се, ще останат в болница малко повече като превантивна мярка. Честито и на лелята, знам че чете!   bouquet  bouquet  bouquet

# 102
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
ЧЕСТИТА ТРОЙНА РАДОСТ НА НОВАТА МАМА   bouquet

# 103
  • Мнения: 1 895
Времето се стопли и се нароиха бебоците LaughingЖиви и здрави да са!

# 104
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Това ще трябва ли - http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=255442

# 105
  • Мнения: 3 634

Не, благодаря! Имаме доста дрешки в момента, а ще идват и още.
Какъв е този бременен аватар? Да нямаш да ни казваш нещо?  Heart Eyes Онзи ден като пазарувахме каза само, че искаш... Mr. Green

# 106
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231

Не, благодаря! Имаме доста дрешки в момента, а ще идват и още.
Какъв е този бременен аватар? Да нямаш да ни казваш нещо?  Heart Eyes Онзи ден като пазарувахме каза само, че искаш... Mr. Green

 Blush Това е новината от вчера

# 107
  • Мнения: 1 895
Blush Това е новината от вчера

Леко, неусетно и накрая и тричките да са добрички Laughing

# 108
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Blush Това е новината от вчера

Леко, неусетно и накрая и тричките да са добрички Laughing


АААААААААААААА не така, по план това трябва да е момче

# 109
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
А трябва ли лятна количка тип чадър нова за 20 лв.?

# 110
  • Мнения: 1 895
Леко, неусетно и накрая и тричките да са добрички Laughing
ААААААААААААА не така, по план това трябва да е момче

и тричките(дечица) да са добрички  Laughing каквото дойде, дано е момченце, щом това искате Laughing

# 111
  • Мнения: 506
Честито на Дейзи!Лека и безпроблемна бременност!  bouquet
Данте кога да ти пращам нов колет, мисля, че другата седмица ще ми е поуспокоено и ще мога да съм по - полезна!И за количките ще проверя(пак)....дано да стане, стикерчетата си стоят - нямам време, никакво!  Crazy

# 112
  • Мнения: 3 634
Нинче, когато можеш с колета, тогава. В момента нямаме спешни нужди от дрехи.

Е, Деси, честито! Хайде този път щъркела да носи в синьо stork-boy !

Как хубаво се "обеби" темата!  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 884
Честито на новата тризнашко майка, а на бъдещата-дано бебето да е такова, каквото е планирано, а ако не е -следващия път...

# 114
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Честито на новата тризнашко майка, а на бъдещата-дано бебето да е такова, каквото е планирано, а ако не е -следващия път...

Ако това не е в планирания пол, няма да има следващо  Naughty

# 115
  • Мнения: 884
Честито на новата тризнашко майка, а на бъдещата-дано бебето да е такова, каквото е планирано, а ако не е -следващия път...

Ако това не е в планирания пол, няма да има следващо  Naughty
Сега ти видях лентичките Embarassed-.Ще стане весело при вас. Ако не е по план-ще чакаш внуци Hug.

# 116
  • Мнения: 1 572
Страхотна инициатива момичета  Hug
Ще следя и ще се включа когато мога!

# 117
  • Мнения: 506
Нинче, когато можеш с колета, тогава. В момента нямаме спешни нужди от дрехи.
той вече пътувааааааа към теб! Laughing забравила съм да пратя два чифта сандалки, хайде с другите мидички ще ти ги пратя! Mr. Green

# 118
  • Мнения: 884
Добро утро и спорна седмица!
 За столчето за тризнашката мама от В.Т.-не можахме да усигурим "втора ръка", имаше мами при нас , които искаха да помогнат, аз също, така че ще го купим ново.

# 119
  • Мнения: 121
Привет и от мен!
Живея в Бургас и имам 3 деца. Имам голяма желание да ви помогна с каквото мога, само кажете как и да действаме.
Желая на всички спорен ден!

# 120
  • Мнения: 3 634
Добро утро и спорна седмица!
 За столчето за тризнашката мама от В.Т.-не можахме да усигурим "втора ръка", имаше мами при нас , които искаха да помогнат, аз също, така че ще го купим ново.

Да разбираме ли, че във ВТ има три столчета вече? Браво на вас, ако е така!  Hug

# 121
  • Мнения: 884
Добро утро и спорна седмица!
 За столчето за тризнашката мама от В.Т.-не можахме да усигурим "втора ръка", имаше мами при нас , които искаха да помогнат, аз също, така че ще го купим ново.

Да разбираме ли, че във ВТ има три столчета вече? Браво на вас, ако е така!  Hug
Още не, но се надявам до ден-два, в момента се координираме, аз съм в Горна Оряховица, другите майчета-във В.Т, в момента обсъждаме как да съберем паричките на едно място, кога да отидем да го купим...

# 122
  • Мнения: 884
 Имаме някаи мами, на които им е по-лесно да дадат парички за  Ирена по банков път-за столчето. Имате ли такава към проекта? ще чаквам отговора на ЛС.
 Лека нощ, че аз вече съм на ръба, на малката и никне зъб и е ужасно сърдита...

# 123
  • Мнения: 3 634
Имаме банкова сметка, но нали говорихме, че ако минават парите през нас трябва Ирена да подпише договор за дарение и да закупим столчето с фактура.

# 124
  • Мнения: 3 634
Три мишонки-бонбонки от Шумен поздравяват своя мулти-татко за рождения му ден.

http://www.bgphoto.net/photos/12333/o633505002398391562.JPG

# 125
  • София
  • Мнения: 6 250
Момичета, аз ви чета от време на време. Та бих искала да дам идея за стикери 'породени деца в колата', ако правите нови и когато и да е това. Мисля, че вече има доста семейства с деца с малка разлика и бих се купували също. Simple Smile

# 126
  • Мнения: 6 441
Три мишонки-бонбонки от Шумен поздравяват своя мулти-татко за рождения му ден.

http://www.bgphoto.net/photos/12333/o633505002398391562.JPG


Сладури  Heart Eyes А кои тризнаци са това?

# 127
  • Мнения: 2
Имаме банкова сметка, но нали говорихме, че ако минават парите през нас трябва Ирена да подпише договор за дарение и да закупим столчето с фактура.
Руми-писах ти на Скайпа. Как е най-удобно да се изпратят парички, а Вие да ги използвате по предназначение-където са най-нужни?

# 128
  • Мнения: 3 634
Имаме банкова сметка, но нали говорихме, че ако минават парите през нас трябва Ирена да подпише договор за дарение и да закупим столчето с фактура.
Руми-писах ти на Скайпа. Как е най-удобно да се изпратят парички, а Вие да ги използвате по предназначение-където са най-нужни?

Нищо нямам на скайп. Аз и така планирах да ти се обадя утре.

Мулти-мама Теди е преместена от миналата седмица в друга болница със сърдечна недостатъчност. Утре ще ми каже дали се е върнала в Шейново и в събота ще отида да я видя. Ще им занеса и 2 пакета памперси и малко влажни кърпички. Бебоците са добре!  Praynig

# 129
  • Мнения: 8 934
Здравейте, до сега съм чела и двете теми!

СТРАХОТНИ СТЕ!


Моята Ина още е малка, но ще видя какво можем да отделим от малките дрешки.

За съжаление нямаме възможност да помогнем финансово (за сега).


Hug

# 130
  • Мнения: 6 441
Дано всичко с мама Теди е добре  Praynig

# 131
  • Мнения: 3 634
Вчера ходих на свиждане на мулти-мама Теди. Занесох някои работи за бебоците, не сме се срещали лично защото със секцио+сърдечна недостатъчност предпочетох да поговоря с вуйна й в двора.

СПЕШНО!!!
6 чифта обувки за прохождане за Пз и Сф. Много е спешно!

# 132
  • Мнения: 6 441
Михалко,имам 2 чифта обувки за прохождане КиК,но не са в отлично състояние.Доста са обелени,но щом е толкова спешно,като за първо време мисля,че биха свършили работа.  Peace

# 133
  • Мнения: 3 634
Михалко,имам 2 чифта обувки за прохождане КиК,но не са в отлично състояние.Доста са обелени,но щом е толкова спешно,като за първо време мисля,че биха свършили работа.  Peace

Ок, Патолино! Търсим още 4бр.  Hug

# 134
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Това какъв номер трябва да са? По-особени ли са от другите обувки?  Embarassed Има при мен доста бебешорски обувки, но не ги различавам.Руме,пиши ми в скайп.

# 135
  • Мнения: 6 441
Това какъв номер трябва да са? По-особени ли са от другите обувки?  Embarassed Има при мен доста бебешорски обувки, но не ги различавам.Руме,пиши ми в скайп.
Нати,номерата на обувчиците за прохождане са от около 16 до 19.По-специфичните са с ципче отдолу,но и други с по-мека подметка стават (въпреки,че има мн спорове дали тези с по-меката подметка са по-подходящи от тези с по-твърдата;но факт е ,че тези,които ги водят за прохождане са с по-мека  Peace )

# 136
  • Мнения: 3 634
С благодарности към един млад татко (langelov), който дари 500лв. за Мулти-мама!  smile3501

Мисля, че е най-разумно да преброим нуждаещите се семейства и да разпределим паричките в памперси и АМ по равно.  Peace
Съгласни?  Peace

# 137
  • Мнения: 6 441
Браво на този татко!!!! Hug Hug Hug

# 138
  • Мнения: 124
Сега изчетох на бързо темите.Ще се опитам да намеря желаещи за стикери и ще пиша пак за да се разберем как да ми пратите.
Аз се включих,защото случайно разбрах,че днес в Бургас са се родили тризнаци,които имат батко на 3 години.Предполагам,че ще имат нужда от помощ.За съжаление само това ми е инфото.Аз пратих линк.който води ктъм темичката.Дано си бъдете полезни.

# 139
  • Мнения: 3 634
Преброих ги така:

Ади - Сф
Теди - Сф
Тони - Сф
Мария - Пз
Роси - Шумен
Здравка - Бс
Ирина - Пд - нямам телефон, не я намирам и в скайп... newsm78
Ирина - ВТ
Майчето от Варна, на което забравих името, но ще ми дадат телефона й.

Общо 8, ако не пропускам някоя. Приблизително по 60лв се падат на всяко семейство. Днес ще се обадя, за да ги питам какво искат и после ще пиша.

# 140
  • София
  • Мнения: 6 250
И аз имам едни буйки на Колев и Колев, ако още ви трябват. Доста са поожулени, но са здрави.

# 141
  • Мнения: 3 634
И аз имам едни буйки на Колев и Колев, ако още ви трябват. Доста са поожулени, но са здрави.

Искаме, да!  Hug

# 142
  • София
  • Мнения: 6 250
Как да ги дам, аз съм в Х. Димитър и всеки следобед ходя да взимам баткото от градина (тя е на Лъвов мост). Ако искаш дай на лични да се разберем. Simple Smile

# 143
  • Мнения: 3 634
Чух се с всички майки. Само в Бс си избраха АМ за 60лв. Другите искат памперси. Само не открих майката от Пловдив. Моля, ако някой й пази скайп-а да ми го даде. Името й е Ирина, но помня само това.  Embarassed

# 144
  • София
  • Мнения: 161
Момичета в един от магазините на Колев и Колев /на ул. "Цар Самуил" №72/ имат намалени буйки/нови / за по 2,90 лв. колко чифта още ви трябват и какви номера? Ще отида да купя и ще ги дам на Дени /Dencho/, лошото е, че мога да направя това в понеделник, че утре пътувам...

# 145
  • Мнения: 3 634
Момичета в един от магазините на Колев и Колев /на ул. "Цар Самуил" №72/ имат намалени буйки/нови / за по 2,90 лв. колко чифта още ви трябват и какви номера? Ще отида да купя и ще ги дам на Дени /Dencho/, лошото е, че мога да направя това в понеделник, че утре пътувам...

Буйки или обувки за прохождане? Защото аз казвам "буйки" на тези декоративните, които Мите носеше до 6м само за украса.  newsm78

# 146
  • Мнения: 506
Момичета в един от магазините на Колев и Колев /на ул. "Цар Самуил" №72/ имат намалени буйки/нови / за по 2,90 лв. колко чифта още ви трябват и какви номера? Ще отида да купя и ще ги дам на Дени /Dencho/, лошото е, че мога да направя това в понеделник, че утре пътувам...

Буйки или обувки за прохождане? Защото аз казвам "буйки" на тези декоративните, които Мите носеше до 6м само за украса.  newsm78
хехехе, ако са с мека подметка( или от плат) са си буйки, а ако са с твърда са обувки.... Laughing
Какви трябват? Криста примерно проходи с едни декоративни "буйки", е ма то как да не, беше на 10м. тежеше 7кг. - та хем слабо, хем малко - нямаше "истински обувки" за нея!  hahaha

# 147
  • Мнения: 3 634
Трябват обувки за прохождане, подобни на тези:

# 148
  • София
  • Мнения: 6 250
Тези, които имам аз са си буйката за прохождане. Като тези http://www.k-k.bg/bg/collection/0/1/139/ само, че стария модел с ципчето отдолу.

# 149
  • София
  • Мнения: 161
Ами кожени са с ципче по средата, ама май са с по-мека подметка, не като тези на снимката... Аз лично не съм ползвала за Стефан такива и не мога да преценя... Но съм виждала деца да прохождат със същите и затова се включих  Sad
 Hug

# 150
  • София
  • Мнения: 6 250
Да, с мека подметка са. Гумена, но мека.

Днес мисля да мина покрай КиК да ги видя тези намалените. Wink

# 151
  • Мнения: 3 634
Хайде вижте ги, ако си струват купете, аз ще възстановя парите. Ако са наистина по 2,90лв вземете 10чифта, че имаме три тройки, които ще прохождат през зимата.  Mr. Green

# 152
  • София
  • Мнения: 6 250
Ако ми харесат ще взема за моя Дани и ще ги снимам да ги видите. Не ми пречи понеделник пак да отида. Wink

# 153
  • Мнения: 2 471
От mimiska имаме 1 зимен комплект яке и грейка и 2 чифта пантовки №22

# 154
  • Мнения: 2 471
Забравих да покажа в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212102.120
се подарява столче за хранене, нужно ли ни е?

# 155
  • Мнения: 17
ЗДРАВЕЙТЕ! НЕ ПИША ЧЕСТО, НО ЧЕТА ДОСТА НЕЩА ОТ ФОРУМА ЗА БЛИЗНАЦИТЕ! КАК БИХ МОГЛА ДА СЕ СВЪРЖА С ЧОВЕК ОТ ОРГАНИЗАЦИЯТА ВИ И ДА МУ ДАМ НЯКОИ НЕЩА, КОИТО СА НИ ОСТАНАЛИ И НЯМА ДА ГИ ПОЛЗВАМЕ! ЕТО И МОИТЕ КООРДИНАТИ bobi7701@abv.bg, skype bobi77013649

# 156
  • Мнения: 2 471
bobiog на 1-ва страница на темата има адрес на който можеш да изпратиш това, което си решила да дариш Peace

# 157
  • Мнения: 17
Dencho  МЕРСИ!

# 158
  • Мнения: 3 634
Забравих да покажа в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212102.120
се подарява столче за хранене, нужно ли ни е?

Не е излишно. Ако уговориш получаването от Сф, аз ще отида да го взема. Пиши на ЛС.  Wink

# 159
  • София
  • Мнения: 6 250
Аз да ви кажа за буйките на промоция на КиК. Бях в петък (съжалявам, че чак сега пиша, нямахме нет тези дни), но само взех за моя Дани едни сандалки от плат (последния чифт). Имаше буйки (от тези меките, белите) по 2.99лв., но според мен не стават за прохождане навън, защото не са с тази гъвкавата гумена подметка, а някаква материя като велур едно такова. И бяха останали все големи номера (17/18 ми се върти из главата сега), на моя бебок му бяха огромни.

# 160
Преди две седмици в Сопот ни се родиха тризнаци  Grinning
Имам дрешки за бебенца/ предимно бодита / мога да ги пратя на някой на който ще му вършат работа . От къде да взема адрес?

# 161
  • Мнения: 2 471
От началото на темата можеш да вземеш адрес на офиса на проекта  и ник на момичетата по градове.

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 17:21 от Dencho

# 162
# 163
  • Мнения: 2 471
Зпазила съм ред за това креватче, подаряват го. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315407.msg8120757#new Dante, ще трябва ли за някое бебе?

# 164
  • Мнения: 3 634
Като гледам снимките трудно може да издържи още една употреба.  По-добре да отстъпим ред на някой по-нуждаещ се. Peace

# 165
# 166
  • Мнения: 884
Здравейте! Купихме обещаното столче на Ирена от В.Т., до довевечера трябва да си го получи. Включи се отново Сиска, която ще го предаде, Пепи, която даде част от парите, и аз, която дадох останалото. много съм щастлива. Да се извиня за закъснението, но първо паднах и се пребих /пропаднах в канал на ВИК/, а миналата седмица едва не оглушах-бактерии...

# 167
  • Мнения: 3 634
 Shocked Пази се, моля те!

# 168
# 169
  • Мнения: 884
Ехааа, как ви впечатлих, за съжаление е истина....Какво стана с паричките за пампитата?

# 170
  • Мнения: 6 441
Тиха вода,пази се. Hug
За кои парички питаш?За 500-те,които дари един татко ли?Ако е за тях Михалко ги разпредели по равно м/у всички тризначковци и май за АМ отидоха повечето.

# 171
  • Мнения: 884
За тях, за тях...Дали вече сте и купили пампита на Ирена, или да чакам запис-питам , защото пощаджийката редовно пуска известията за колети и други пратки под входната врата на блока, и ако сте пуснали парите, да внимавам и да си търся известието по стълбището.Тъпи пощи-и кутия имам, че е и надписана, ама тя я мързи да чете, ...та затова питам .Иначе вие вече може и това да сте свършили  bouquet.

# 172
  • Мнения: 6 441
За това незнам,Михалко,предполагам  ще ти каже  Peace

# 173
  • Мнения: 3 634
Отнесох се с Летния празник на СБНМ и нямам време да отида до пощата вече втора седмица. Ако небето не се продъни тези дни ще отида.  Wear Umbrella Ще пусна ЛС на всеки, с който съм се уговорила.

През август ни чака сериозна работа защото трябва да се подготви проекта на хартия и да изготвим стратегия. Днес бях на среща с редакторката на "Часът на мама". Разбрахме се през септември да задвижим нещата, но искам да сме супер подготвени. Който има идеи или мисли, че може да е полезен с нещо да не се срамува.  Hug

# 174
  • София
  • Мнения: 6 250
Искам да попитам дали на някоя от мулти-мамите й е необходима ваничка за къпане? Анатомична, на Чиполино, без стойка, пропукана е там, където се опираше на стойката, но ако се ползва да се слага на земята върши екстра работа.

# 175
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Какво точно трябва да се прави по този проект, че аз нещо не съм в час?

# 176
  • Мнения: 884
Михалко, за пресконференции по региони, лого , лица на пректа, за такива неща ли става въпрос?

# 177
  • Мнения: 2 471
Руме, обувките са при мен. Има и есенни обувки и 2 чифта ботушки + малко дрешки за зимата. Ще се разберем допълнително да ти ги дам

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 15:16 от Dencho

# 178
  • Мнения: 6 441
Михалко,и на мен не ми е ясно за този проект..  newsm78 Има друга тема за него или в Скайп се обсъжда?

# 179
  • Мнения: 3 634
Михалко, за пресконференции по региони, лого , лица на пректа, за такива неща ли става въпрос?

Нещо подобно! Ще напиша някакъв план и ще го обсъдим в чата.

# 180
  • Мнения: 3 634
Момичета,
в последните месеци откакто стартитра проекта в склада пристигнаха страхотни дрешки и принадлежности. Голяма част от тях заминаха, но и много дрехи останаха, главно за деца над 3 год. Тъй като много от мулти-мамите започнаха да отказват дрехи от нас трябва да решим какво да правим с тези в склада. Има няколко предложения от съфорумки да се направи отделна тема в Прадавалника и по този начин да се събират средства за тризнаците. Аз немога да взема едностранно подобно решение защото дрехите са сортирани по възраст и сезон и няма как да помня кое от кого е, за да искам разрешение от дарителя. Също така не съм компетентна да определя цени, има и много дрехи с етикети. Трябва да го решим заедно!  Peace

# 181
  • Мнения: 3 634
По "Часът на мама" в момента дават тризнаците на Ади от Сф.

# 182
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Момичета,
в последните месеци откакто стартитра проекта в склада пристигнаха страхотни дрешки и принадлежности. Голяма част от тях заминаха, но и много дрехи останаха, главно за деца над 3 год. Тъй като много от мулти-мамите започнаха да отказват дрехи от нас трябва да решим какво да правим с тези в склада. Има няколко предложения от съфорумки да се направи отделна тема в Прадавалника и по този начин да се събират средства за тризнаците. Аз немога да взема едностранно подобно решение защото дрехите са сортирани по възраст и сезон и няма как да помня кое от кого е, за да искам разрешение от дарителя. Също така не съм компетентна да определя цени, има и много дрехи с етикети. Трябва да го решим заедно!  Peace

Аз не съм давала такива дрехи, но според мен е добра идеята. Другия вариант е да се направи размяна с Движението на българските майки

# 183
  • Мнения: 2 471
Момичета,
в последните месеци откакто стартитра проекта в склада пристигнаха страхотни дрешки и принадлежности. Голяма част от тях заминаха, но и много дрехи останаха, главно за деца над 3 год. Тъй като много от мулти-мамите започнаха да отказват дрехи от нас трябва да решим какво да правим с тези в склада. Има няколко предложения от съфорумки да се направи отделна тема в Прадавалника и по този начин да се събират средства за тризнаците. Аз немога да взема едностранно подобно решение защото дрехите са сортирани по възраст и сезон и няма как да помня кое от кого е, за да искам разрешение от дарителя. Също така не съм компетентна да определя цени, има и много дрехи с етикети. Трябва да го решим заедно!  Peace

Аз не съм давала такива дрехи, но според мен е добра идеята. Другия вариант е да се направи размяна с Движението на българските майки

И аз съм на същото мнение. Продавалника си е супер идея. Моля те, да ми кажеш какво да правя обувките, ботушките и дрешките.  Ако не ти трябват, да ги пренасоча?

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 12:38 от Dencho

# 184
  • Мнения: 884
Дейзи, мисля , че скоро прочетох, че и от Движението в момента отказват дрешки, поради препълването на складовете.И аз не съм дарявала дрешки, но приемам, че нито един дарител няма да има нищо против дрешките му да бъдат предложени за продажба, с цел набиране на средства за проекта.А и продавалника е доста популярен, така проектът  може да се сдобие с още приятели.

# 185
  • Мнения: 3 634
От обувки и други принадлежности ще имаме нужда, аз също събирам тук. В крайна сметка те са изключително ценени и то ДБМ, така че трудно ще са излишни. Ако се одобри предложението да има тема в Продавалника трябва да решим ние ли ще определим цените, купувача или всеки път ще е различно.  newsm78

# 186
  • Мнения: 2 471
Добре, тогава зимните дрешки да ги дам ли на едни близнета? Не са много и на тях ще са ок, само ми дай зелен светофар Grinning

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 12:39 от Dencho

# 187
  • Мнения: 6 441
Михалко,да разбирам ли,че трябва да ти пратя нещата,които съм нагласила,но без дрешките?  newsm78 Това за Продавалника е супер идея.А мисля,че ние трябва да определяме ценитв,защото някой може да злоупотреби с това  Peace

Ей,че изпуснах Ади  ooooh!

# 188
  • Мнения: 3 634
Ами нека още няколко от редовните читатели на темата се изкажат и ще вземем окончателно решение. Дени, пускай дрешките на близнаците.  Wink

# 189
  • Мнения: 2 471
Мерсиииииииии, само да ви кажа, че ако има хубави дрешки за 3г пикли - 1-ва ще си купя Simple Smile, трябват ми за детската градина.

# 190
  • Мнения: 6 441
А в Продавалника как точно ще се пускат?Пишат,се че парите отиват за ММ ли?
Ако се приеме това,и модовете разрешат,може да се отвори тема във форума и там да се пускат и линкове с дрешките,за да ги има нещата накуп  Wink
А аз моите бебешорски къде да ги пратя?  Rolling Eyes Дени,тези близнаци колко са големи?

# 191
  • Мнения: 2 471
 Пате, близнетата са на 6м и са мъж и жена Simple Smile. Дрешките нали ще се пускат в раздел благотворителност?

# 192
  • Мнения: 3 634
А в Продавалника как точно ще се пускат?Пишат,се че парите отиват за ММ ли?

Мисля да си има тема, в която още в началото са написани правилата и да важат за всички обяви. Пощенските разходи трябва да са включени в цената. И някаква с-ма кой каво е продал и от кого да чакаме парите. Това май ще става с ЛС към мен... newsm78

# 193
  • Мнения: 6 441
Дени,дай адрес на близначетата или твой,както ти е по-удобна,ако искаш и аз да им пусна моите неща  Peace Има и летни дрешки,така че мисля,че ще послужат  Peace

Михалко,мисля че идеята е супер и можеш да питаш някой мод(ако искаш и аз мога да го направя).В скайп момичетата какво мислят? (не мога да влеза там в момента)

# 194
  • Мнения: 3 634
Момичета, вчера на Детски летен празник на СНБМ дадох интервю за Нова ТВ, във връзка с ММ. Още не са го излъчили, ако го хвана ще ви кажа. Предложиха ни да отидем при Лора или Милен през септември, мисля да се възползваме.

Утре ще изпратя пощенски запис за 60лв на
Катя, Бс
Нина, Вн
Яна, Пз
Елена, ВТ

На другите памперси съм изпратила. Ще ви изпратя и писмо с документи за памперсите.
Благодаря за съдействието!   bouquet

# 195
  • Бургас
  • Мнения: 337
Извинявам се ,4е пиша във вашата тема-аз съм мама на една принцеса,но исках да кажа:

ЕВАЛА! Гледах репортажа по НТВ и не се сдържах да ви поздравя за упоритостта и постоянството..Доказахте ,4е обединението прави силата- дано има ефект!

Успех желая  Hug

# 196
  • Мнения: 2 471
Руме, ама много те обича камерата Simple Smile

# 197
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Руме, и аз съм за Продавалника! Peace Мисля ,че ако се обявят в Благотворителни продажби и на всяка обява да се впише ,че са с включени пощенски. Това, за тези, които са при теб. А иначе , който от нас иска паричките от определени дрешки да отиват за ММ, спокойно пак там може да пуска обявата, пише че парите са за проекта ММ. Съществува опасност обаче, поради зачестилите измами, да има хора получили дрешките и неизпратили парите. Може специално за проекта да важи правилото :"Парите задължително се превеждат предварително!" Когато Румето  даде инфо за получени пари, тогава да се пускат дрешките. Малко сложно е и изключително натоварващо за Dante.  Hug А може и закована тема ,  в която пак Румето да уведомява от кого има получени парички, така който види купувача си там, да пуска дрешките.  newsm78 Нещо такова ми се върти в главата!
Руме,браво! Огън момиче си!  bouquet

# 198
  • Мнения: 6 441
Ей,изпуснах репортажа..  Confused То  днес май няма вечерни новини на Нтв,дали го няма някъде качено в интернет?
Ех,как ме е яд  ooooh!

# 199
  • Мнения: 3 634
Ей,изпуснах репортажа..  Confused То  днес май няма вечерни новини на Нтв,дали го няма някъде качено в интернет?
Ех,как ме е яд  ooooh!


http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2 Има го в емисията от 12ч и 20ч.

# 200
  • Мнения: 3 634
Момичета, изключително щастлива съм да ви съобщя, че "Мулти-мама" ще получи международна подкрепа от подобни проекти в други страни. Тези дни пристигат документите от Германия. Ще се забавят (по разбираеми причини) тези от САЩ и Австралия. Очкаваме отговори от Франция, Италия, Англия, Скандинавските страни и Бразилия. Тепърва предстои да уточним в какво точно ще се състои сътрудничеството, но се радвам че трудът на всички вас ще получи полагащата му се популярност.  bouquet

Има ли англо-, немско-, френско-говорящи сред вас, които искат да преведат някои полезни статти за блог-а на ММ?

Тези дни чакаме да ни изработят лого и ще оформим брошури, плакати и други рекламни материали.  Wink

# 201
  • София
  • Мнения: 6 250
 smile3501

Мога да помогна с превод от англ.

# 202
  • Мнения: 884
 smile3501 smile3501 и от мен!

# 203
  • Мнения: 3 634
Затаете дъх!....
За 2009г. ще се отпечатат луксозни и обикновени календари със снимки на БГ тризнаци. Приходите ще са естествено за "Мулти-мама". Зад нас в това начинание застават "Кодак България". Също така ще отпечатат 500бр. календари за тяхна сметка, които ще раздадат на свои бизнес-партньори за коледните празници.

Ето как "Мулти-мама" се превръща в национален проект! Благодаря ви за подкрепата, момичета!  smile3525

# 204
  • Мнения: 2 471
Руме, от къде черпиш тази сила и енергия  bouquet

# 205
  • Мнения: 3 634
Руме, от къде черпиш тази сила и енергия  bouquet

Обичам да ме подценяват!  Mr. Green

# 206
  • София
  • Мнения: 12 228
  Аз също мога да помогна с превод от англииски.

# 207
  • Мнения: 506
Момичета тук съм, поглеждам от време на време, просто...ми се посъбраха "простотиики" на главата! Tired Пишете ми на лс ако има нещо по-спешно..
ДантЕЕЕ ко тана със записчето за мамата от Варна? Ако нямаш възможност, аз при първа такава моя ще се метна да си вземем парите и с тях ще купя! Twisted Evil (ти знаеш)

# 208
  • Мнения: 3 634
Изпратила съм запис и писмо, пиши като ги получиш.  Wink

# 209
  • Мнения: 884
Затаете дъх!....
За 2009г. ще се отпечатат луксозни и обикновени календари със снимки на БГ тризнаци. Приходите ще са естествено за "Мулти-мама". Зад нас в това начинание застават "Кодак България". Също така ще отпечатат 500бр. календари за тяхна сметка, които ще раздадат на свои бизнес-партньори за коледните празници.

Ето как "Мулти-мама" се превръща в национален проект! Благодаря ви за подкрепата, момичета!  smile3525
Ехааа!

# 210
  • Мнения: 506
Изпратила съм запис и писмо, пиши като ги получиш.  Wink
ok ще пиша! Peace

# 211
  • Мнения: 1 895
Руме, от къде черпиш тази сила и енергия  bouquet

Обичам да ме подценяват!  Mr. Green

Само глупак би го направил Grinning
Поздравления за календарите!!!

# 212
  • Мнения: 30
 Здравейте, искам отдавна да ви изразя благодарността и вниманието което правите на само за моята сестра , но и за всички майки в БГ който имат тризнаци.
 Тъй като и аз съм майка на 2 дечица, знам колко е трудно при отглеждането им, а и сега само от страни помагам колкото мога за 3 те красавици : Валерия, Дария и Анисия от Люлин.
 Искам да ви кажа (тъй като вече 1 месец и половина съм в Несебър) че, тук също открих 2 майки с 3 знаци: едните са на 2/3 годинки, другите, другата седмица стават на 8 месеца.  2 момченца и 1 момиченце.
 По често срещам 2рата тройка, но ако искате да се запознаете с тях, мога да ви намеря координати.
 
 Тази идея за каледарите е страхотна и ви поздравявам с нея!  Особено, че и мойте красавици ще са там.
 Още един път благодаря, че ви има и че не се спирате пред нищо за тези многодетни майки.
 Поздрави: Елена.
 
 

# 213
  • Мнения: 3 634
Който не е разбрал това е сестрата на мулти-мама Теди от Сф.  Hug

Всички спирания на тока у нас се отразиха като изгоря компютъра ми, днес. Чакам доктор да установи пораженията... Confused

От фондация Multifamilias, Бразилия ни предлагат съвместна дейност но молят коренспонденцията да се води на испански. Има ли кой да се включи от вас?  Hug

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 17:39 от Михалко

# 214
  • Мнения: 2 471
Лелеееееее Румеееее, след неуспешния пожар и това, какво следва сега  ooooh! Hug

# 215
  • Мнения: 884
Не мога да помогна пряко с превода, но имам позната, която живее в София, и завърши испанска филология, мога да питам, дали ще има желание да помогне.

# 216
  • Мнения: 3 634
Лелеееееее Румеееее, след неуспешния пожар и това, какво следва сега  ooooh! Hug

Таткото донесе от офиса някакъв вирус и сега всички сме с темперетура и запушен нос. Компютъра го оправиха, намерихме и от испанската тема мами, които ще превеждат каквото е необходимо.

Имаме си дарение от 100лв в сметката и 5 чифта обувки за прохождане от Нинчето, Вн.

# 217
  • Мнения: 506
Получих известие за писмо, Руме, няма от кой друг да е ..искрено се надявам само да имам време да ги взема, че ми е напечено  smihesorry............

# 218
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Поздравления за прекрасната инициатива  newsm51
Ако все още има нужда, на линия съм за превод от/на английски, както и френски .... само да не са ви винаги супер спешни  Wink .... тъй като не винаги успявам да следя редовно темата, ако прецените, че мога да ви бъда полезна .... моля ви пишете ми на ЛС  Hug

Стискам палци да бъдете изпълнени с неуморен ентусиазъм и занапред  Heart Eyes

# 219
  • Мнения: 3 634
Момичета, преди да е дошло време за ключ на темата ми се иска да решим някои неща и да започнем новата с обновено начало.

Това е блог-а "Мулти-мама" - http://blogs.mamita-bg.com/multymama/. Ще ви помоля да го прегледате и споделите своите забележки. Може да добавяме теми, линкове и всичко друго.

Най-важното е да си попълним инфото за "Мулти-мама по градове" подобно на гр. Шумен. Липсват ми снимки и информация за зачеване, възраст на майката, професия и т.н. Няма да им правя лични досиета, но е добре да има какво да се прочете за семейството.

Попълних и частта с получени финансови дарения:

10.05.2008г. - Деница Сукиязова - 50 лв

10.05.2008г. - Нина Панайотова - 30 лв

10.05.2008г. - Антоанета Тонева - 20 лв

10.05.2008г. - Десислава Григорова - 80 лв

10.05.2008г. - Румяна Такева - 10лв

13.06.2008г. - Нина Панайотова - 15лв

13.06.2008г. - Ралица Коновска - 7лв

23.06.2008г. - Ина Тодорова - 20лв

30.06.2008г. - Деница Йосифова - 20лв

14.07.2008г. - Лилян Ангелов - 500лв

31.07.2008г. - Милена Павлова - 100лв

Някой, ако съм пропуснала да свирка... Whistling

ИНА ТОДОРОВА, ГР. ПЛОВДИВ
моля да се свърже с мен, за да й изпратя документи за извършеното дарение!  Hug


# 220
  • Мнения: 6 441
Руме,страхотна си!Просто нямам думи за теб  Heart Eyes Това с календарите е жестоко просто!  Hug
Блога също е страхотен!
А пакетчето получи ли го?  Rolling Eyes

# 221
  • Мнения: 884
Видях блога-чудесен е...Като дойде време да дам памперсите на Ирена-ще я разпитам за данните, които трябват, обаче в понеделник отивам на море /без бебка, което си е събитие/, така че може и да се позабавя.

# 222
  • Мнения: 3 634
А пакетчето получи ли го?  Rolling Eyes


Получих го и ще пътуват за Ади от Сф. Най-после Велизария се свърза с мен, имам снимки. Откирх още 2 мами в Сф, ще пусна в блога подробно инфо и снимки.  Wink

# 223
  • Мнения: 924
Здравейте Мулти-помагачки  Grinning Току-що попаднах на темата и ми се иска да се включа, в това, което правите. Имам 2 момченца на 1г5м и 2г11м. Имам много запазени неща и с радост ще помогна. Освен това владея добре английски.
Ще следя темата и ще гледам да сортирам нещата, които не използваме вече.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 224
# 225
  • София
  • Мнения: 161
Цитат
Супер сте!!!  Hug Hug Hug

# 226
  • Мнения: 2 577
Руми, радвам се за статията! Hug

# 227
  • Мнения: 1 165
Браво, момичета.   bouquet

# 228
  • Мнения: 3 634
Покрай ММ започнах журналистическа кариера.  Laughing
Моят дебют: http://www.tia.bg/?c=n&id=994&p=0

# 229
  • София
  • Мнения: 80
Покрай ММ започнах журналистическа кариера.  Laughing
Моят дебют: http://www.tia.bg/?c=n&id=994&p=0

Поздравления Руми!!! smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501
Колко е хубаво, че има толкова инициативни хора като теб! От къде черпиш тази енергия ... newsm81

# 230
  • Мнения: 6 441
Руми,откъде имаш сили и време за всичко?
Едно голямо БРАВО и от мен!!!  Hug Hug Hug

# 231
  • Мнения: 506
 Да се отчета : днес купих два пакета памперси с паричките от Руми на тризнаците от Варна! Видях се с цялото фемили, много са приятни и лъчезарни (особено щастливия татко)! Joy
 Ето малко инфо : Антоан, Атанас и Аделина са родени на 30..09.2007г., не си приличат никак, сега са на 10 и половина месеца, лъчезарни, а на Ади и видях две от зъбчетата! hahaha Joy - оскъдно инфо.... newsm78 ... ето две кофти снимки от телефона ми  Embarassed http://prikachi.com/users/nikiki/23i.jpg  http://prikachi.com/users/nikiki/22b.jpg на мама Радост и тройното й щастие!
пп. Мама Радост обеща да ми звънне като се върнат от село, заминаха днес след срещата, а аз обещах да им накупя шишета, защото имали, но са на повече от 3м. ..... това е от мен !   bouquet

# 232
  • Мнения: 3 634
Не купувай шишета! В склада има, ще се чуя утре с Радост и ще я попитам какви точно й трябват. Аз днес също бях на гости на едни тризначета. В понеделник ще добавя всички снимки в блог-а, а те са чудесни.  Hug

# 233
  • Мнения: 506
оки Румка!  Heart Eyes Hug

# 234
  • Мнения: 33
Браво, момичета! Прекрасни сте!   bouquet

Мога да помогна с превода от немски (ако имате нужда)  Hug

# 235
  • Мнения: 2 471
Да кажа, че днес ще пратя буйките и ботушките на mama na Gabi в Бургас. За съжаление, доста голяма част от буйките, които купих от Продавалника са в коша пред кооперацията. Пращам каквото остана и дано поне малко съм полезна.

# 236
  • Мнения: 6 441
Руми,а какво стана с идеята да се пускат обяви в Продавалника за ММ?Има ли развитие?
Ако искаш мога да драсна някой ред на модератор да видим дали ще одобри.

# 237
  • Мнения: 3 634
Една ловешка фирма ще ни направи безплатно нещо като "e-bay". Още в началото ще са регламентирани условията за публикуване на обявите. Всеки ще може да пуска, но средствата ще отиват директно в сметката. Следващата седмица трябва да е готово.  Wink

# 238
  • Мнения: 2 471
Леле Румееееее, много прегръдки ти пращам от мен и Ния

# 239
  • Мнения: 6 441
Една ловешка фирма ще ни направи безплатно нещо като "e-bay". Още в началото ще са регламентирани условията за публикуване на обявите. Всеки ще може да пуска, но средствата ще отиват директно в сметката. Следващата седмица трябва да е готово.  Wink
Страхотно,страхотно!  Party Просто вече нямам думи за теб!  Heart Eyes

А би ли обяснила как склонявая спонсорите да правят дарения?
Отиваш при тях и им обясняваш и те ако имат желание се включват или има др процедура?

# 240
  • Мнения: 3 634
Отиваш при тях и им обясняваш и те ако имат желание се включват ...[/b]

Общо взето да! Има и други елементи, но те зависят от повода за дарението.
На мен, Пате, трудно се отказва! Все намирам да изкопча нещичко!  Laughing

# 241
  • Мнения: 2 471
Пуснала съм буйките, обувки, сандалки и ботушки

# 242
  • Мнения: 2 471
mama na Gabi дали получи обувките?

# 243
  • Мнения: 506
Я и аз да питам! Румееее получи ли писмото и всичко ОК-й ли е????? Hug

# 244
  • Мнения: 640
Хайде и аз да се запиша в темата с нещо любопитно и хубаво - http://www.focus-news.net/?id=n1020970
Данте, да попитам - стигнаха ли до теб нещата, които пратих по Томасе? Че от поне няколко месеца са дадени, пък не видях да си писала да са пристигнали.

# 245
  • Мнения: 179
Получих обувките от Дени в събота,сега трябва да се организирам да ги занеса на бебчовците.

# 246
  • Мнения: 2 471
Дано съм била полезна

# 247
  • Мнения: 3 634
Нинче, днес получих писмото, всичко е ок!

Рени, с Мария така и не успяхме да се срещнем. Сега знам, че е на почивка, сигурно ще е като се върне.

Както знаете имаме покана от "Тази сутрин" на БТВ, но нямаме мулти-мама, която да застане пред камерите. Крайно съм разочарована от отказите им да дадат публичност!  Crossing Arms

# 248
  • Мнения: 506
Нинче, днес получих писмото, всичко е ок!
Юхуууууууууууууууу!!! Joy Радвам се, че е така!!! Joy С Радост чухте ли се или аз да й звънна?
 След няколко дена (демек към 23-ти) ти пращам записняка!
 После живот и здраве дано да заминем някъде за поне седмица, че се обгазихме у тоя град!Искам чист въздух и височина/планинка!!!!!!!!!!!! Heart Eyes

Както знаете имаме покана от "Тази сутрин" на БТВ, но нямаме мулти-мама, която да застане пред камерите. Крайно съм разочарована от отказите им да дадат публичност!  Crossing Arms
И аз, и аз!!!И защо ги е ТОЛКОВА срам, ако не е тайна???Аз ако имах тринки (не едно, като за три) щях да си се хваля с тях на длъж и шир !!!!!!Пък те!! Shocked Тъц, тъц, тъц!!! Naughty Crossing Arms ooooh!

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 23:05 от nikiki

# 249
  • Мнения: 3 634
Утре (21.08) от 8:30ч с мулти-мама Стефка ще участваме в сутрешния блок на БТВ.  Wink

# 250
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Руми гледах те  и както винаги беше страхотна, дори закъснях за работа заради интервюто

# 251
  • Мнения: 506
                           Ето я нашата мадама, за който се е успал като мен  Blush и не е успял да я гледа сутринта!
                                                          Браво Румкаааа!!!!!!!!  bouquet

         http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=117122

# 252
  • Мнения: 1 174
Гледах предаването,аплодисменти!  bouquet

# 253
  • София
  • Мнения: 80
Поздравления Руми! Гледах предаването! Невероятна си!    newsm10 newsm10 newsm10 newsm44 newsm44 smile3501 smile3501

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 22:42 от velizaria

# 254
  • Мнения: 4 380
Гледах "Тази сутрин", от където и разбрах за проекта и дойдох да ви поздравя.
Много се радвам, че в България се зараждат доброволчески организации за помощ и това е отличен пример. Браво Руми!  bouquet Страхотни сте.

Да се надяваме че ще дойдат времената, когато тези организации ще бъдат поощрявани финансово от държавата, така както е по света.

Стефка изглеждаше уморена ли много...депресирана ли... Confused Тези жени имат нужда не само от финансова помощ, но и от реална физическа.

# 255
  • Мнения: 2 471
Руме да си ми звъняла вчера? Както винаги тел-а ми е бил някъде из къщата и не съм го чула Sad

# 256
  • София
  • Мнения: 1 022
Стефка изглеждаше уморена ли много...депресирана ли... Confused Тези жени имат нужда не само от финансова помощ, но и от реална физическа.

Със сигурност има нужда от мнооооооого физическа помощ. Според мен е редно да имат право да ползват бавачка или домашна помощничка поне за 4 часа на ден, но това за съжаление тук са мечти... Аз имам близнаци и първите 6 месеца ходех с черни кръгове от умора под очите и изглеждах сякаш съм готова да се гръмна. Просто е мноооооооооооого изтощително, а дори не си представям какво е с още 1 бебе. Аз спях по 2 до 4 часа на денонощие (общо)... Та така де, би било незаменимо ако измислим как да се ползва бавачка/домашна помощница в началото, но в момента не ми хрумват идеи.

# 257
  • Мнения: 4 380
И тя имаше кръгове под очите. И изглеждаше много депресирана. За бавачки не знам, но подобни доброволчески организации в чужбина набират непрекъснато хора доброволци, които реално ходят по домовете и помагат физически. Мисля си, че биха се намерили жени, които да отделят от личното си време за да се позанимават с няколко сладки бебчета.

# 258
  • Мнения: 2 471
xenia всички, които се опитват да помагат чрез Мулти-мама, са майки с малки деца. И в момента е трудно, камо ли да се набират и жени за помощници на доброволни начала. Хубаво е това с идеите, но по-хубаво е реално да се помага Peace

# 259
  • София
  • Мнения: 1 022
Dencho, сигурна съм, че за различните мами е различно и те трябва да кажат какво им е най-необходимо. На мен например най-много ми трябваше такъв тип помощ - от човек, който да ми даде шанс да спя поне 2 часа още. Ясно ми е, че към момента това е невъзможно да се организира от този проект. Но това си е съвсем реална помощ, не само памперсите и столчетата за хранене. Абсолютно не казвам, че едното или другото са по-важни, само казвам, че и това е помощ. Мисля, че е ценно да остане като идея и някой ден, ако това стане възможно, да се приложи на практика.  Hug

# 260
  • Мнения: 2 471
Нямате представа, какво и коства на Руми да направи нещата до сега. Не забравяйте, че тя самата е с малко бебе и на всичкото отгоре работи. Ние, които и с малко сме в помощ, отделяме от времето за собствените си деца, за да сме  полезни на другите. Проекта още е бебе. На този етап и това е много!!! На мен също ми беше трудно, макар и с едно бебе. За това се опитвам да съм полезна къде финансово, къде морално!

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 14:21 от Dencho

# 261
  • София
  • Мнения: 12 228
  Есма, от СНБМ ще се опитаме да прокараме и идеята за домашна помощничка вкъщи за близнаците до деветия месец покрай новия ни опит за двойно майчинство. Даже бях пускала тема по въпроса. Все още обаче е само проект и незнам дали ще постигнем успех.
   

# 262
  • Мнения: 4 380
xenia всички, които се опитват да помагат чрез Мулти-мама, са майки с малки деца. И в момента е трудно, камо ли да се набират и жени за помощници на доброволни начала. Хубаво е това с идеите, но по-хубаво е реално да се помага Peace

Ако си бях в България, бих била първа писта готова за реална помощ. Не е популяризирано и рекламирано, затова не са намерени тези свободни хора, които да отделят от времето си за помощ. Обикновенно такива доброволни организации тук разпространяват информацията за това че търсят доброволци по най-различни начини. Чрез сайтовете си, чрез медии, с разни плакати по транспорта, с брошури в медицинските учреждения и т.н. Има много хора, които желаят да бъдат полезни на други. Аз съм работила в такива организации и добре познавам начинът им на работа и видовете помощ, която предлагат.

# 263
  • София
  • Мнения: 1 022
Само да кажа, че наистина оценявам това, което е направено и не се опитвам да го омаловажа. Поздравления за организацията и изпълнението   bouquet - абсолютно искрено! Само казвам да не се отхвърля тази идея само защото сега изглежда неизпълнима. Да се остави да отлежи и може би ще намери почва за развитие...

А, ето Айла се включи междувременно. Мдааа, явно не съм първата с тази идея  Laughing Супер, Айла, ДАНО да има шанс това да стане. Бих искала и аз да съм полезна с нещо, но не се сещам с какво. Все пак, ако се сетиш, пиши ми!

Още веднъж пожелавам успех!

# 264
  • до морето
  • Мнения: 494
Здравейте, мулти мами! Снощи гледах в информационната емисия на БТВ репортажът за вашия проект, срахотна идея и надявам се, че ще се развие и добие широка популярност.
Ние все още се борим за нашето щастие, през септемви-октомври ще стартира първата ми инвитро процедура, към настоящия момент не мога да си позволя да ви помогна финансово, но от сърце ви желая успех, много доволни и спокойни мами и щастливи бебета!  bouquet

# 265
А в този проект може ли да участват майки на близнаци?

# 266
  • Мнения: 3 634
esma, xenia, никой тук не открива топлата вода. Проекта има конкретни цели и следваме стъпки на големи организации, които подкрепят мулти-семейства в цял свят. Пригодяваме част от нещата към нашата действителност, но нямаме за цел да покрием абсолютно всички нужди.

Ако влезете в подфорума на СНБМ ще видите, че идеи има много и се работи по тях. Те са организацията, която има капацитета да направи промените, за които говорите, но всяка НПО има различни цели в крайна сметка. В нашите не влиза реализирането на подобна подкрепа.

Стефка е изключителен човек, много интелигентна, но около предаването имаше много стрес. Аз също бях изключително притеснена. Нека повече не спамим темата, има чат където обсъждаме идеите и впечатленията.

Ния00, проекта включва само тризнаци и други многознаци.  Peace

# 267
  • Мнения: 6 441
Руми,току що и аз гледах репортажа.Браво! Hug
А и това,че темата се е пораздвижила е показателно,че е достигнала до много хора.

# 268
  • Мнения: 3 634
Забравих да кажа, че се срещнах с актрисата Елена Петрова. Дари 2 страхотни колички за близнаци и още други неща, но сега нямам време да разкажа повече. Има много информация за обновяване в сайта, надявам се следващата седмица да успея да го свърша. Някои неща са изключително важни за проекта.

Новините от Канада са безумни, ще се похваля когато завършим преговорите.

В сряда към 19:00ч. сме ТВ Здраве, ще ви пиша в чата като знам детайлите.  Hug
 

Общи условия

Активация на акаунт