Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Майчета, чували ли сте нещо за влиянието на подправките върху майчината кърма и бебето? Аз попаднах на информация, че трябва да се избягват тези с лютив вкус - черен пипер, лют червен пипер. Дали мога да използвам по-непопулярни подправки като кориандър, босилек, джинджифил, риган и т.н.?
Цитирай

С подправките не съм запозната точно,но знам правилото - всяка храна,която би дразнила майката,не бива да се консумира от нея ако кърми.
Напр. аз доколкото знам - не твърдя,че е вреди,но съм чувала такива неща не само за подправките,но и за някой храни - напр. зеле,боза - от нея са ми казвали,че имало колики. В родилното пък не препоръчваха да се яде портокали,за да нямат разстройство бебетата.
Лично аз спазвах да не ям нищо дразнещо и нищо,което да промени евентуално мириса на кърмата - напр. и лук. Предполагам,че всичко това е в случайте,когато се ядат големи количества. Сега в една манджа лук няма как да не сложиш напр.,но да е в ограничени количества!
Цитирай

Barcelona, Spain

Кориандърът често се включва в смесите от семена за увеличаване на кърмата (явно не вреди). Също и семената на ким, копърът и ако държиш манджата ти да замирише на мастика - и анасон Sick.
Джинджифилът беше леко лют, нали, ако е така не злоупотребявай icon11
Босилекът и без това е с много силен аромат, едва ли ще злоупотребиш особено.
Риганът действа успокояващо при нервна възбуда, ако някой ти е вдигнал кръвното, бухай го в ориза Laughing
Избягвай градинския чай (салвията) и магданоза в големи количества (потискат лактацията).
Цитирай

USA

Аз много обичам люто и си хапвам. До сега само един път беби е имал проблем - плачеше много - след едно лютиво чили. От тогава го изключих от менюто си и не сме имали други проблеми. Готвя с много подправки, защото така ни е по-вкусно  Wink
Цитирай

Sofia

И аз много обичам люто и си похапвам често, досега не съм забелязала да има проблеми. Не мисля че лютото наистина вреди, защото съм чувала че в някои страни (дали пък не беше Мексико) жените си мажели аереолите с люто, за да свиквали бебетата от малки... ooooh! ooooh!
Виж з амлякото знам, че не трябва да се прекалява
Цитирай

Overijse, Belgie

Виж з амлякото знам, че не трябва да се прекалява

Аз като незнаех в началото и дънех по 2 литра на ден прясно мляко, щото зверски ми се пиеше, бях си побъркала детенцето от колики  Sad Sad Sad Ама човек се учи от грешките си  Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.